CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thoyol

[HOT SPOT]Rumah/Kawasan Berhantu

Reply #16 thoyol's post

bukit tunku tuh tmpt sos keje dulu... kat pusat penyelidik tuh.... kalo stay lewat skit mlm2 dlm lab... depa ckp mmg de... tp x ganas la... sekdar bukak pintu n tekan2 keybod....

penat jgk blk dr opis kui 12 mlm lalu jalan belakang... yg jalan kecik giler tuh.....

wah..stokin care to share...best siot...

Reply #16 thoyol's post

kesian ko tapi benda tu dah sebati dalam diri ko tu yang susah nak berubat ...alamak tak khawinlah ko......nak kawan nga lelaki pun dia tak bagi...

info stokin plg best arr...

sorry thoyol ter silap pos aku nak replay stokin punya ayat

thanks stokin....info yg baik...

Follow Us
thanks stokin ...info yg baik untuk dijadikan pengajaran

thoyol!!!!! share sket pengalaman korang. aku nak tau gak. hehehe

Huhu..thread menarik,thoyol,

kau nyer aktiviti melibatkan pengambil fortograph tak?

stokin : awesome experience. Awesome story to be shared with us. Thanks a lot. Hopefully you will find the cure. Insya Allah..

Memang, ada juga orang yang sebut pasal benda nie kat kitorg. Jangan dicari nanti dah datang susah. Cuma bagi aku, curiosity sebagai manusia ni kekadang kita kena isi. Benda ni walaupun makhluk Tuhan, tapi Allah tak bukak hijab kita untuk nampak makhluk nie. Bagi aku, aku percaya yang kita manusia ni Khalifah dekat muka bumi ni dan kalau Allah tak benarkan ape-ape berlaku, takkan terjadi sebarang benda kat aku. Lagipun time nie lah tengok aku takut hantu atau takut Tuhan.

Alhamdulillah, pengalaman sedara-mara aku banyak gak pernah aku tengok. Yang kena histeria, kawan adik-adik yang boleh terbang/jadi incredible hulk , yang tetiba baju terbakar, badan berdarah. Tapi pada pengamatan aku, semua tue terjadi sebab diorg menganggu tempat/ manusia sendiri yang menghantar benda- benda tak elok kepada mereka. Setakat gangguan sendiri, alhamdulillah masa aku kat MRSM dulu pun, pontianak/pocong dah biasa tengok. Nanti aku cerita..

Heh, kekadang aku rasa aku ni bukannya mencari hantu pun tapi more just to prove samada tempat tue berhantu ataupun hoax. Samada ape yang orang momok2kan tue betul atau tak. Sbb tue tata tertib/pantang larang masa sesi lawatan tue kitorg memang jaga.

One more thing ek, aku ni bukannya pencari hantu professional pun. Just doing it kalau ada masa terluang contohnya cuti panjang ataupun memang dah sangap tengah-tengah malam. Aku masih bekerja sepenuh masa 9-5, duk sibuk men basketball utk club and single..  

Aper motif single tue pun aku tak tau. Hahaha...

* double post la pulak *

[ Last edited by  thoyol at 24-6-2008 06:28 PM ]

pengalaman??

uh, so far setakat nie sepanjang trip aku tak penah jumpa anything except satu lembaga hitam menyorok kat belakang batu nisan kat perkuburan cina ukay perdana. Masa tue pergi satu kereta and kawan aku yang sensitif yang nampak dulu. So bila dia bagitau, berebutlah 5 orang dalam kereta suluh torchlight nak tengok.

Bila suluh plak, nampak benda tue, mcm menyorok malu belakang batu nisan   I cant say exactly macamana bentuknya tapi memang besar and berbulu. So nak snap pakai handphone pun, time tue baru 1.3 megapixel jer so tak berbaloi. Bila kitorg punya driver tengok, dia pun dah cuak and terus drive blah. Berdebar jugaklah dapat tengok live macam tue.

Selain daripada tue, rasanya takde benda sangat yang menakutkan kecuali perasaan sendiri. Tapi sampai sekarang aku still takleh nak conclude satu peristiwa yang aku rasa sangat pelik.

Time  : 1.30 pagi

Masa nie, aku dgn 3 orang kawan pergi nak tengok Empangan Melawati. Punyalah hujung dan hulu, siap lalu depan rumah Daim yang besar gedabak lagi. Sesampai jer depan TNB station, leader kitorg Abg Adi terus turun ke bawah tangga sebab dia mmg sgt familiar dengan area tue. Kalau korang penah pergi, mesti korang tau betapa gelapnya dan menakutkan area tue.

Oh ya.. Abg Adi tue familiar dengan area tue sbb dia pernah melarikan diri dan tidor 3 minggu dalam bangsal dalam hutan kat situ. So mmg segala makhluk kat situ dah kenal dia gamaknya..

Then aku pun bersiap nak turun ke bawah tangga tue, tetiba 2 orang kawan aku taknak turun. Takut katanya. Puas aku pujuk and marah tapi diorg tetap taknak keluar. :@ So aku terpaksa gak turun ke tangga menuju ke hutan tue sebab Abg Adi dah menunggu selamba badak seorang diri kat hutan tue. Yelah, takkan nak tinggal member kat bawah tue.

So aku pun capai torch light LED yang terang tue dan mula turun tangga. Sbb aku pun boleh tahan takut, aku pun berborak dengan Abg Adi sambil menyuluh2 tangga. Dedekat sampai kat Abg Adi tue, aku pun suluh muka dia and tetiba lampu torchlight aku padam.

Aku dah cuak..

Aku suluh tangga and torch light aku menyala. Ok jer..

Aku pun suluh muka Abg Adi balik, torch light terus padam. Bila aku halakan ke tangga balik, torch light kembali menyala.

Kali ke tiga, aku cuba suluhkan ke muka Abg Adi, torch light kembali padam.. Muka Abg Adi pulak tersenyum je tengok aku duk menyuluh2 tue..

Kalau korang ada, agaknya korang boleh dengar bunyi jantung aku tue. Dup dap dup dap...

Aku tengok atas, dah jauh benar aku turun, nak lari naik dah tak sempat. Nak taknak aku kena face jugak keadaan tue. Aku pun tegur, " Assalamualaikum, ini Abg Adi ker? Kalau betul Abg Adi, jangan uji saya. Saya just turun nak amik kawan saya kat bawah ni."

Abg Adi still senyum tengok aku and tetiba torch light yang aku halakan kat muka dia menyala.

Punyalah lega hati aku. Abg Adi ajak aku masuk hutan tapi aku tolak sebab aku sorang-sorang. Yelah, kalau benda tue nak usik, mmg confirm dia usik aku sbb diorg dah kenal Abg Adi tue. Kalau kawan2 aku turun sekali, benda-benda tue at least akan pilih sorang dari 3 orang..

Hehe.. Itulah saat yang aku rasa paling sadis kena usik berdepan. Sbb aku torn between nak tinggalkan kawan or tunggu gak..

Reply #32 thoyol's post

abis tu abg adi ore bende tu?

Reply #32 thoyol's post

jirat cina kat ukay perdana? aku duduk area2 ampang, setau aku jirat cina ni btui2 kt kawasan pinggiran ukay. sebelah rumah je. bestfren aku duduk sini.aku slalu lah gak pi situ.rumah dia,belakang jirat cine tu. kalu duduk dlm bilik ke, tgh memcuci pinggan2 mangkuk ke, leh nmpk batu2 'nisan' tu..siap muke2 maknya' and uncle2 tu(si mati). kwn aku cete ok jek duduk situ, die siap jogging memalam bute, kul 12-1 sepanjang jln tepi jirat cine tu.

bapak aku hampir beli umah kt bukit antarabangsa tu, msuk2..rumah yg tepi2 tu..tapi cancel bile check2 kt belakang, right after sempadan gate umah tu, jirat cina lame. classic sungguh..   tapi still..aku dgr dari member2 aku..kdng2 dierang nmpk perempuan cine, pegang tanglung..baju merah, tanglung merah   terbang atas angin, melintas jalan... nk accident gak la kawan. laluan dia kt jln nk naik BA tu, time tu, mase aku sekolah2 tapi skrang dah kureng, psl ramai dah org menetap kat situ.laie2 CT dah pindah amek umah tengku zawiyah..abes smue antu setan laridaaaaaa   

Reply #32 thoyol's post

dabelll posting daaaaaa   

Reply #23 notiey's post

jum tawen/

haha..tak pe. jodoh pertemuan di tangan tuhan. tapi bende2 ni jadi pun,aku redha. kalu Dia amek balik, vision aku..atleast Dia buke mata hati aku.. aku lebih dekat dgn Dia sekarang, dari dlu. Kalu aku tak leh melihat laie, atleast aku syukur dpt peluang jugak tgk dunia, tgk mak and ayah aku..adik beradik aku.Org yg bute dari lahir, warne hitam je yg derang pernah tgk. Aku maseh bersyukur.

and yes, sharing is caring kite bagi opinion, then it's up to korang la, to put it into action.  
tapi aku mmg sarankan la, kalu korang minat tentang alam ni, jum pi kuliah psl alam jin. Ustaz pernah ckp..Jin ade diantara kite..especially time kite duk bercerite psl depa ni.. mmg depa suke duk dengaq kite cete psl depa, mai kelas ni..tak yah cari2 jin..dia ade di antara kita sebagai classmate kite

stokin : jom tawen?? Aiyak, harta dunia/akhirat tak cukup lagi untuk buat aku menanggung orang. Adeh.. Nak pergi kelas agama pun, balik keja kul 8 pm ari2, then weekend ada kelas plak. Nasib baik cari antu nie tgh malam..

Ha, kubur tue mmg dekat pinggiran ukay laa. Sori, aku ni buta daerah sikit even duk kat wangsa maju jer. Hehe..  Hurm, first time dulu mmg aku naik jalan kaki tapi takat kat luaran bukit tue jer. Bila naik kereta baru berani naik kat area dalam hutan2 tue.. Hehe..

best ler therad ni...  stokin n thoyol mcm serasik jer...

Reply #38 ryani83's post

dari cerita hantu terus ke cerita asmara..

best r thread nih..abg thoyol   cerite la lagi