CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thoyol

[HOT SPOT]Rumah/Kawasan Berhantu

Originally posted by thoyol at 26-6-2008 06:44 PM
mr42 : uh, kitorg cari jalan nak masuk Mimaland tapi tak jumpa2. Kitorg start lalu jalan tu pukul 12.30 malam and pegi along the road sampai bulatan dekat Janda Baik. Dekat jalan tue lebih kurang ...

kan ke baguih klo mimaland tuh ade lg...mak aku heboh crta pasal mimaland time2 dia dulu...
lawa la apela..memacam...

alah owner ko p la bt survey kat mimaland tuh...mane tau terjumpe tulang dinasor ke...
klo ko p den nak join ko jang....
korg percaye x mimaland tuh ttup sbb tnh runtuh...

Originally posted by thoyol at 23-6-2008 02:36 PM
Hie everyone,

Sebenarnya hobi aku dan kawan2 aku suka pergi mencari benda-benda mistik nie. Tapi takdelah sampai tahap mencari nombor ekor or menurun panggil jin. Just simply pergi ke kawasan  ...

sekitar tanah perkuburan kajang banyak rumah teres tinggal dan bangalow tinggal...you can check them out,.,.
haku tak sure nama tanah perkuburan itu...tapi org bilang mona fendy tanam kat situ?
haku tgk tanah perkuburan tuh quite new jugak la...sbb tak penuh lagi...
kawasan dia belah belakang hospital kajang...depan area rumah DO kajang lebih kurang cam gitu la
tpt tu mcm deserted sket ...first time lalu depan situ seram si all sbb banyak pokok2 tinggi etc
apa yg pasti exactly tepi tanah perkuburan tu ada rumah teres lama...
most of then are abandoned....dan juga ada a few bangalow lama kosong area situ

Originally posted by kawasakininja at 23-6-2008 03:23 PM
nak gi kat area kajang??rumah banglo kosong kat simpang 4  jalan nak ke desa ros..1km ngan masjid jamek kajang..

dulu kawasan tu kuaters/asrama bebudak pompuan kajang high school.(tingkatan 6  ...

yep area2 situ banyak bangalow kosong esp sekitar kubur kajang tuh....i wonder why

Originally posted by kawasakininja at 23-6-2008 03:26 PM
nak lagi???

kat area penjara kajang, ni korang dok dalam keta je..tak payah nak kuar mana-mana..

area : jalan hiway (kajang silk) tepi penjara kajang (lepas giant prima saujana nak ke semen ...

wei nyah...exactly belah mana tu beb?
rumah haku exactly tepi kawasan latihan penjara kajang ke hapa...sbb haku biasa dgr diorang berkawad ke apa tah..
tapi kalau kau dr jln semenyih , sg jelok nak masuk hiway tu ada la kan satu area tu hutan2 sebelum masuk hiway,,,kalau kau pegi str8 terus ke area penjara kajang...maksud kau area situ ker?
so far haku l alu tak pernah kejadian pelik lah walaupun ala2 seram sket...
horror si all tpt tuh..haku pernah lalu kul 4 pagi... rasa cam nyesal jerk,,,,nasib baik ada selisij ngan moto...kurang la sket suspen nye

ashna : wah, menarik2 tue. Hehe.. Bagus tlg specify tempat2 best..

Follow Us
Originally posted by thoyol at 27-6-2008 11:45 AM
ashna : wah, menarik2 tue. Hehe.. Bagus tlg specify tempat2 best..

haku rasa area kubur kajang tu berbaloi la kau dtg explore sbb banyak tpt2 rumah kosong gitu esp rumah2 teres lama betul2 tepi kubur tuh...
ada la kot 1-2 rumah yg berpenghuni kot..yg lain kosong..last time aku lalu..diorang dah buang sket semak2 tuh..
rumah bangalow kosong tuh rasanye depan sket pagar nak masuk rumah DO tuh ada satu..quite a few la ada rumah kosong area situ...berbaloi la kalau kau dtg sbb banyak choice utk explore katanya

ashna : kalu kawasan kubur, mmg aku nak mengelak laa.. Tempat berehat diorg. Tapi kalau rumah2 dekat dengan kubur, insya Allah aku pegi. Hehe.. Ala, ada meeting lak petang nie. Jap, aku try update before masuk meeting..

Originally posted by ashna at 27-6-2008 11:27 AM

wei nyah...exactly belah mana tu beb?
rumah haku exactly tepi kawasan latihan penjara kajang ke hapa...sbb haku biasa dgr diorang berkawad ke apa tah..
tapi kalau kau dr jln semenyih , sg ...

kau lalu jer kat ahiway tu..nanti boleh nampak tembok penjara belah kiri (kalau nak menghala ke semneyih)..

jarak tak sampai 200meter tapi kalau dah seiring sejalan ngan puteri-puteri tu, mau trauma seumur hidup..

err,, aku bukan nyah..

Reply #63 ashna's post

rumah DO kajang kat atas bukit tu..depan bukit ada kawasan Tanah Perkuburan Islam Sungai Kantan..

arwah bomoh Mona Fendey pun di tanam kat situ..member aku dok area situ..seminggu lepas pengebumian mona fendey, dalam menunggu subuh tu, boleh dengar suara perempuan merintih tolong...toloonnnngg.. macam cerita laksamana do re mi..

kalau kau nak gi kat kubur mona fendey pun aku boleh tunjuk yang mana satu..

dan satu lagi, ada satu pembunuhan kat rumah betul-betul depan kubur tu. (kiranya jiran DO kajang la)..nenek tua dibunuh oleh mat dadah.(suspek kes samun).kes ni masuk paper..kesian nenek tua tu..dok sorang-sorang..yang buat sedihnya, nenek tu selalu gi masjid jamek kajang setiap waktu solat..dengan berjalan kaki jer..dlm sekilo lebih je..dah di takdir kematian cukup tragis..nak tau rumah dia, rumah papan betul-betul berhadapan pintu masuk kubur..

Reply #63 ashna's post

ter post dua kali..

[ Last edited by  kawasakininja at 27-6-2008 02:57 PM ]

Originally posted by kawasakininja at 27-6-2008 02:53 PM
rumah DO kajang kat atas bukit tu..depan bukit ada kawasan Tanah Perkuburan Islam Sungai Kantan..

arwah bomoh Mona Fendey pun di tanam kat situ..member aku dok area situ..seminggu lepas pengeb ...

rumah papan betul2 depan kubur tuh bukan ker ada org tinggal?
aku biasa lalu depan tuh short cut pegi metro point katanya..
biasa ada nmapak pakcik umur pertengahan dok wat keja or something depan area rumah tu dan rumah tu nampak cam ada penghuni jer

Originally posted by kawasakininja at 27-6-2008 02:39 PM

kau lalu jer kat ahiway tu..nanti boleh nampak tembok penjara belah kiri (kalau nak menghala ke semneyih)..

jarak tak sampai 200meter tapi kalau dah seiring sejalan ngan puteri-puteri tu ...

biasa lalu situ...takde apa2 pun ..walhal lalu awal dan lewat pagi sekalipun...
rasanye belah kiri tu bukan tembok penjara tapi tembok jambatan kan??
kan bawah tembok tu ada jln masuk menghala ke penjara kan?
ada masjid baru siap tepi tuh...

penjara exactly blah mana eh?
haku sampai skang confuse tak tahu blah mana exactly penjara walaupun dah almost 2 years haku dok berjiran dgn kawasan penjara/pusat latihan penjara/kuaters penjara.
kalau betul2 row rumah haku tu tak nampak la kawasan dia sbb lindung ngan bukit sket.,..
tapi row depan tu boleh la nampak mcm kuaters or pusat latihan mcm tuh..sbb satu kawasan tu ada nampak mcm padang utk kawad etc...

Reply #60 thoyol's post

tu laaaa.aku ckp kt dia, yg mcm tu slalu penanggal. dia ckp tak, bende tu pompuan, rambut panjang. die ckp penangal.die ckp langsuirr.aku ckp tu penangal. pastu kakak aku fed up dia ckp 'nk aku tanye bende tu ke?'

Originally posted by stokin at 27-6-2008 01:12 AM
tu laaaa.aku ckp kt dia, yg mcm tu slalu penanggal. dia ckp tak, bende tu pompuan, rambut panjang. die ckp penangal.die ckp langsuirr.aku ckp tu penangal. pastu kakak aku fed up dia ckp 'nk aku t ...

hmm....ada setgh tempat panggil "akak" tu polong,ada yg panggil langsuir dan ada yg kita tau sebagai penanggal...but bila kita baca cite awak nih...kita rasa itu penanggal laa...

kat rumah arwah ayah aku pun consider haunted jugak lah... tapi, kalau dok dlm rumah tu, alhamdulillah.. so far aku tak penah kena kacau...  menurut orang2 kampung aku, tanah tapak rumah arwah adalah jalan laluan bagi makhluk2 ghaib ni... sapa2 yg lalu dpn rumah arwah, sure akan nampak bayangan hitam besar sedang berjalan di halaman rumah tu.. actually, halaman rumah arwah ayah aku tu luas... keliling halaman rumah tu, ayah aku tanam pokok rambutan, pokok kelapa yg rendang tu... pokok bunga kertas dan beberapa jenis pokok bunga termasuk orkid. selepas kedua orang tua aku meninggal dunia.. rumah tu terbiar je..sesekali aku ada gak lah balik, bersihkan umah.... dan abg aku pulak, upah orang mesin rumput halaman rumah supaya kawasan tu cantik dan maintain... pernah sekali, time cuti sekolah, abg aku yg sulung balik bercuti sekeluarga. spjg dok kat umah tu, setiap malam, kakak ipar aku akan bermimpi, didatangi seorang lelaki tua berpakaian serba putih dan bersarban, menyuruh diaorang tebang satu pokok yg ditanam betul2 dpn rumah tu. mula2 kakak ipar aku tak endahkan pun... last2 dia fed up sebab asik mimpi orang tua tu je, dia pun bg tau abg aku pasal mimpi tu... dan abg aku pun tebang.... alhamdulillah, lepas tu, takde dah orang tua tu dtg dlm mimpi kakak ipar aku.
di sebabkan kitaorang liat nak balik kg, dan tak larat nak maintain rumah pusaka tu, kami adik beradik decide utk sewakan rumah tu....  anehnya, penyewa rumah tu pulak diganggu... satu hari tu, penyewa tu menebas pokok kat halaman depan, hampir jugaklah dgn kawasan pokok yg abg aku tebang.... what happen was, malam tu, tiba2 kaki dia rasa kebas & sakit sgt....
bila dia tido malam, dia dapat mimpi seorang pompuan datang kepada dia dah marah kerana menebas pokok yg dia tanam... dan siap warning tu... kalau si penyewa tu berdegil dan terus jugak menebas, anak2 si penyewa pulak akan terima padahnya....
nasib baik lah penyewa tu penyabar orangnya.... dan tak lah takut sgt dgn gangguan jin2 ni.... actually, kat kg aku tu, kalau ada orang yg akan meninggal dlm sebulan 2 lagi, pasti ada pontianak akan menyinggah kat rumah jiran yg berhampiran.... nasib2 lah sapa yg ternampak

ape kata THOYOL wat experiment kat kawasan Damansara Perdana becoz this whole area once are kampung org asli & tanah perkuburan mereka.

wpun kebanyakkan kubur mereka dah dipindahkan, namun ada beberapa yg x dpt dikesan.  

tmpt ni mmg ada sumthing sbb masa saya keje sini dulu mmg ada gangguan. contohnye lampu tandas yg sengaja di ON & di OFF, bunyi org berlari, bernafas, ketukkan di pintu, pintu tertutup...dan yg plg ngeri security guard bertukar ganti sbb x thn kena ganggu mlm2 dgn entiti yg selalu menunjukkan wajahnye.

1 thing yg exciting, wpun kat kwsan bandar, masih byk tmpt scary mcm ni ek?

aku rasa tu penanggal coz dari pemahaman aku .. penanggal ni kepala terbang dgn usus2 dia skali.
Kalau mengikut citer auntie yg keje hospital tu ... besar menda tu mcm buah kelapa .. so mmg size2 kelapa la menda tu .. size kelapa kan ke besar2 kepala ..

kelapa kepala .. hahahahha

satu lagi .. cik pon, cik langsuwei/cik langusyar ke .. aku rasa menda2 yg sama .. semua apparition dia mcm perempuan, kdg2 pakai baju putih, rambut mengerbang etc ..

kalau penanggal tu hanya KEPALA and usus yg terbang je ..