CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Joe Hahn

Kod etika pakaian

Soalan pertama aku..apo pekdoh he pakai kasut tumit tinggi nge lecu

Originally posted by munkyG at 24-6-2008 12:15 PM
paka high heel takleh, paka lecu takleh... nk suruh ore kelate jadi buruk2 belako ko? :@

bagi aku, nk mengelakkan maksiat atau zina ni buke lah dari ore tino, tapi dari ore jate itu sndri...
...

kalu tok pakai lecu jadi buruk? kalau tak kenokan kasut hi heel jadi tok comel gitu?

Ambe bersetuju dengan tindakan MPKB nih sebab pada ambe ini buke semata mata nak mengelakkan maksiat..tp PENCEMARAn..Di namakan PENCEMARAN MATA.

Untuk apa pakai lecu semata mata utk menarik perhatian..Itu dah kira satu dosa sebab ia sengaja di buat buat..sama jugak dengan kasut tumit tinggi..bunyi ketak..ketak..ketak...Perempuan yang sengaja menarik perhatian lelaki boleh di kira berdosa..

Kita lelaki nih  takkan nak tinggal MATA di rumah.. semata mata nak mengelakkan dari terlihat fenomena yang sengaja di cipta oleh golngan HAWA?

Mjurlah Kerajaan Negeri belum menetapkan pemakaian tuduh labuh pada wanita wanita..Kalu tok..Habis lingkup tokey tudung bawal ni...kuikuikui

ntah..aku rs ok je kots..

Kalu aku dok paka lecu , ore tegur ... kata aku sakit . Bibir pucat .

Reply #22 Uncle_K's post

betul juga apa yang dikatakan unckle k itu

cuma, kenapa nk salahkan high heel atau lecu itu? sebagai contoh, bibir yang merekah akibat dehydration @ penyakit, seharusnya mereka memakai lecu bagi mengelakkan mereka sakit. juga bibir yang merah akan menambahkan keyakinan diri mereka semasa mereka berada diluar. barulah mereka ini tidak dilihat sebagai wanita yang lemah semata. tapi kalu tonyoh lecu kala merah menyeelarrr sajo2 nk tarik perhatian lelaki lain, itu dah kira layeenn dahh...

sepatutnya kito ore jate ni la jgn mudah tertarik dgn ore tino hok nk pakai lecu atau high heel ni... kalu kita boleh bertahan dari godaan, takdok masa la kita nk gatal2 nk ngejah tino hatta di secret recipe ataupun kb mall sekalipun...

wassalam..

Reply #25 munkyG's post

SOKONG LAGI

Follow Us
utl masalah bibir merekah nih..VASELINE biasanya digunakan utk merawat masalah bibir merekah Kalau nak guna LECU pun..gunakan colour natural yag seakan akan warna bibir.

semat jo dlm ati..demo nok makai ikut kata MPKB ko ikut suruhan yg di atas sano..kawe takdo la alim benar..rock kapok jugok..hehe...ore laki pung sama...takkan lor demo gi KLCC contohnya takkan nak jadik kassim selamat butokan mato..pandai2 ler..

Aku cukup terharu ngan tindakkan MPKB-BRI nie....

Rasa mace nak balik duk Klate jah... Tak larat nak tambah doser ngan tengok ore tino dok paka seksi2 nih... sakit mato kawe...!! Nok jale tundok ke, takut tepoh tiang pulok...

Skit2 la tu... mulo2 ko peniago, lepah tu mrebok ko pengunjung MPKB plak.. Orait la tu... sapa bilo nok tengok anak cucu kito ikot cara pakai hok tok cukuk kain tuu

Originally posted by munkyG at 24-6-2008 12:15 PM
paka high heel takleh, paka lecu takleh... nk suruh ore kelate jadi buruk2 belako ko? :@

bagi aku, nk mengelakkan maksiat atau zina ni buke lah dari ore tino, tapi dari ore jate itu sndri...
...

http://malaysiakini.com/news/84984

Originally posted by honeybee1802 at 24-6-2008 05:09 PM
semat jo dlm ati..demo nok makai ikut kata MPKB ko ikut suruhan yg di atas sano..kawe takdo la alim benar..rock kapok jugok..hehe...ore laki pung sama...takkan lor demo gi KLCC contohnya takkan n ...

pegi klcc..terliur kawe tengok...

nak2 kat kolam air tu. hak isap rokok , tepuk tampar nga jate ..

Originally posted by munkyG at 24-6-2008 01:00 PM
demo takpo yi bini demo lawa

ore kelate kebanyakkan natural beauty...tengok makeup sikit2 pun dah comey

Originally posted by dang_oniey at 24-6-2008 04:17 PM
Kalu aku dok paka lecu , ore tegur ... kata aku sakit . Bibir pucat .

lek kak..ni terhad kepada para penjual je kan, dan saya rasa artikel ni - http://malaysiakini.com/news/84984 maybe dah dapat jelaskan hal sebenar, media kalau tak main isu.. tak sah, nak2 kalau negeri kelantan, (tambah dengan 4 buah negeri lain tu) ..dan aku rasa, implement tak hebat mana, contohnya mpkb nak saman on the spot ore buang saman koksir pun, aku tengok sekitar pasar ct khadijah tu bersepoh2 dgn bekas air n so on (baso ore bengong tak reti tohok dale tong), berjaya sangat ke implement diaorang buat ? kalau clamp tayar tu, aku rasa berjaya kot.

pbt di kelate ni , banyak "bagi muko" kat rakyat. kalau kena kat luar nun, ha ha ha. sori la

bagi aku kaedah perlaksanaan menasihati lagi baik...bab2 etika pakaian nih.

Originally posted by Uncle_K at 24-6-2008 03:28 PM

kalu tok pakai lecu jadi buruk? kalau tak kenokan kasut hi heel jadi tok comel gitu?

Ambe bersetuju dengan tindakan MPKB nih sebab pada ambe ini buke semata mata nak mengelakkan maksiat..t ...

huhu

tapi aku paling tak berkenan ngan adun MELOR tu

janda comel sungguh, tapi rambut berjambul. ko masa gi mahkamah baru rambut berjambul tubik ?

Reply #30 Joe Hahn's post

pulak dah?

Reply #35 munkyG's post

yes, bakpo ?

aku dari dulu kurang yakin dgn news2 ni

p/s : jangan lupo 18 tahun duk buruk2 kelate..smp ada prog kelate dalae gerhano, kawe takkan lupo

Originally posted by Joe Hahn at 24-6-2008 08:09 PM

lek kak..ni terhad kepada para penjual je kan, dan saya rasa artikel ni - http://malaysiakini.com/news/84984 maybe dah dapat jelaskan hal sebenar, media kalau tak main isu.. tak sah, nak2 kal ...

hakikatnya manusia tuh sendiri la joe..walaupun buat unde2..terletak pd manusia nok ikut dok..kelate nih negeri comey..saye la rakyak dio tohok sapoh kok sey...

Originally posted by Joe Hahn at 24-6-2008 08:11 PM

huhu

tapi aku paling tak berkenan ngan adun MELOR tu

janda comel sungguh, tapi rambut berjambul. ko masa gi mahkamah baru rambut berjambul tubik ?

aku tingat ko ustad skoloh aku...dio nikoh nga ore comey jugok..ex-stewardess..memulo pung aku tok cayo...tp dia didik la bini dio..
uncle tuh apo  keno ngan adun MELOR tuh?nikoh2 pahtu tohok koksey...ni kawe dok kene nih..

Reply #38 honeybee1802's post

adun pas di kelate brehi poligami aku raso..

hi heels nga lecu ni x peting pun..
asalkan nasik nga ike (juge budu ) x diharamkan takpo lagiii laaa
buleh idup lagi ehh bo x paka lecu nga hi heels tu
paka lip balm sudohhh...