CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tora

►ALL ABOUT CREDIT CARD!◄

Close [Copy link]
Apsal  Maybank slalu bagi Pre-approved card dia kat aku ?dah 2 kali dah aku dapat... Aku tak mintak pon, tapi  dapat surat suruh gi collect kat nearest branch...Banyak gak kredit limit , 20 k dia  bagi . Patutkah  aku accept atau decline?

Originally posted by aabu at 30-7-2006 08:31 PM
Apsal  Maybank slalu bagi Pre-approved card dia kat aku ?dah 2 kali dah aku dapat... Aku tak mintak pon, tapi  dapat surat suruh gi collect kat nearest branch...Banyak gak kredit limit , 20 k dia   ...

Sampai 20K....gaji ko mesti banyak nih...takpun saving ko kat Maybank ni sampai derang 'tergila2kan' ko..

aku skrg ni tgh nak pilih between eon bank and hsbc ada comment?

Reply #83 hitamputih's post

Post Last Edit by myhazil at 12-8-2010 16:11

----Edited---

Reply #83 hitamputih's post

HSBC ok gak..nak bayar pun senag..redeem point pun senang nak collect..aku rasa bank lain macam lambat jer nak collect point..ke aku yg tak paham..entoh ler..
EON bank pun ok gak...senang citer mana2 yg offer free for life tuhh grep je lah..tapi guna lah dgn bijak...or carik mana yg ko rasa senang nak bayar..  bayar dlm masa yg derang tetapkan ..

Originally posted by hitamputih at 14-7-2006 01:21 PM
betul ker cedit kad bank islam takde interest? aku tgk website kata takde....

ke aku salah tgk?

CC tetap ada interest cuma mcm Bank Islam ngan AmBank dia panggil lain. 'Profit Charges'
Kiraan dia mcm ko berhutang RM100 so
next month tertunggak lagi dia tetap kira 1.5% x RM100 + (1.5% x RM100)

kalau bank konvensional
bulan 1-  1.5% x RM100 + RM100
bulan 2 - 1.5% x( (1.5% x RM100) + RM100)

Follow Us

yg aku termangu2 tu sbb eon bank offer free for life as HSBC lak idak tapi byk review kata HSBC better. ntah la mmg la RM 60 (?) tu tk banyak tapi...kalau free bagus gak kan

cc nie banyak keburukan daripada kebaikan...so baik fikir betul2 sama ada nak apply ke taktapi kalau burn, burn nasihatkan jangan terjebak dengan jerat cc nie...

burn mula pakai cc al taslif....biasalah fresh grad so banyak benda nak beli...dah banyak kali  limit tapi tak juga serik sampai burn apply utk MBF lady plak....pun limit....apply lagi satu maybank....sekrang nie pun limit....tapi alhamdullilah start dari awal tahun nie burn nekad terminate kan cc so burn hanya ada maybank dan al taslif je...burn terminat HSBC dan MBF dengan bayar cash je.. sanggup pejam mata kuarkan duit simpanan untuk terminate tu....kita dibenarkan terminate tanpa bayar penuh tapi annual fees masih dikenakan...

Originally posted by burning_ash at 31-7-2006 06:19 PM
cc nie banyak keburukan daripada kebaikan...so baik fikir betul2 sama ada nak apply ke taktapi kalau burn, burn nasihatkan jangan terjebak dengan jerat cc nie...

burn mula pakai cc al taslif.... ...

betul tu burning.....kita kene betul2 beringat bila ada kreidt kad dalam tangan....mmg main psikologi betul....memula tu kita berazam hanya gunakan pada masa kecemasan sajer....lepas sekali guna ...hati kita cakap " alah...baru charge RM100je....cukup bulan bayar penuh....bila cukp bulan..ada komitmen lain...bayar RM50 sajer...kemudian..jumlahtu akan beranak pinak .....bulan depan campur dengan 1.5% interest.......dalam masa yang sama...kita guna lagi kredit kad tu sbb tak cukup nak bayar cash ( kes beli minyak )....RM50 terbang....baki dah makin bertambah....bila tiba cukup bulan...kita masih ada komitmen lain...bayo minimum jee....begitulah seterusnya sampai angka tu naik ke 4 angka...baru tu barulah menggelabah.....itu baru satu kad..kalau ada 2-3 kad....bila satu kad dah capai 4 angka..mulalah berkira2 nak pakai kad kedua dan seterusnya.....SBB....kad ke-2 tu masih KOSONG....dan criter yang sama akan mula semula sama seperti kes penggunaan kad pertama dulu......

SBBNYA AMAT MUDAH......

Guna dulu bayo kemudian.....itulah sebabnya..aku dah pernah kene dan skang aku lebey berhati2.....dah lebey 5 bulan aku tak pakai kredit kad dan menten bayo.....2 kad aku dah terminate ....alhamdulillah.....ringan beban skit!!!

Pasal kenaper EON BANK bagi free for life ( terms and condition apply-use at least 12 times ( any amount ) and annual fee waived )...sbbnya...EON ni antara bank yg kurang popular....aku pernah guna..so desperate sangat nak suh org guna kad dia..so memaam promosi yang derang offer....satu lagi....aku pernag guna EON kad ni sometime back in 2003....mmg malu dan amat memalukan......: ceritanya camni

Masa tu tengah beratur panjang giler kat Carrefour.....bila tiba time aku...hulurlah kredit kad yang baru sekali aku guna ....dia swipe byk kali ( masa tu takder cip lagi )...tapi machine tu reject....cashier tu siap cakap..." ada duit ke dalam ni Abg?"...aduisssssssssssssssssss...aku cakap..ada balance lagi RM 6950 tu dik....baru tadik isik minyak..takkan tak bley ( masa aku isi minyak tu pun cashier tu swipe sampai 4 kali )..dia cuba lagi....org2 yang que kat bakang aku dah pandang semacam.....lepas hampir 10 x swipe tak bley gak...aku kuarkan RHB kad aku.....sekali swipe je...terus bley....Dlm hati aku cakap " MMG CELAKAK TULLAH EON BANK NI>>MEMALUKAN AKU AJE......"

Pastu aku terus call EON Bank card centre....dia check status aku OK....dia cakap mungkin technical error atau server down masa tuh....Aku cakap'.." pirrah mabuk..menyesal aku guna "......

cukup bulan..aku terus settlekan payment...dan kerat 4 kad tuh......terus terminate....:geram:

Reply #90 medangmru's post

ala..kalau tak nak bayar anual fees dekat HSBC senang saja...telefon HSBC then cakap nak tutup akaun..nanti dia akan tanya la..."why u want to close the accout" ...cakap la sebab annual fees...ugut la dia sikit kata dgn dia kalau bagi annual fees free untuk setahun lagi, i tak jadi nak cut cc tuh..then dia mesti kasi you free punya....cuba la kalau tak percaya...

pada sesiapa yang pernah ada pengalaman cc nie memang tahu bertapa sakit dan perit nya menanggung hutang....jgn berhutang banyak sangat nanti boleh diistiharkan bankrup..

just aku ni selalu gaks outstation. malas la nak bawa 7 - 8 rat sekali nak check in, kalau kena pau naya camtu jer aku. lagi satu minyak keta, kekadang bila hujung bulan beh sangkut gak tuh. so setaket ni HSBC are more trustedf then EON la ek? any testimonial from eon bank  user?

Originally posted by hitamputih at 31-7-2006 05:16 PM
yg aku termangu2 tu sbb eon bank offer free for life as HSBC lak idak tapi byk review kata HSBC better. ntah la mmg la RM 60 (?) tu tk banyak tapi...kalau free bagus gak kan

EON Bank memang tarak yuran tahunan
tapi jgn lupa mana2 bank  pun ada T&C
utk EON Bank
1st year ko kena belanja min. RM100 utk Classic atau RM200 utk Gold
tahun berikutnya kena buat min. transcation setahun 12 kali utk Classic, 24 kali utk Gold

bagusnya topik ni...

Saya ada beberapa pertanyaan mengenai kad kredit ni..Pegawai kami ada la pakai kad kredit Maybank ni...mulanya ok jer,pas tu dia apply lak kad HSBC.approve jugak...guna punya guna sampai tak sedar yang Maybank punya tu dah tak mampu nak bayar.Macam tu jugak dengan kad HSBC dia tu.apa yang mampu dia buat hanya bayar RM50 setiap bulan kad g dia ada.macam tu lah yang dia buat lagipun kad nya dah dikenselkan oleh bank.

pada hujung bulan tu dia pun nak keluarkan gajinya melalui Maybank lah...tapi tak boleh sebab bank dah block akaun gajinya..mahu tak mahu setelah melalui beberapa urusan gajinya dipotong RM 1200 bulan tu..tinggal RM 300 je dia nak buat belanja bulan tu..

soalan saya..macam mana pulak dengan kad HSBC tu?adakah bank tu akan potong jugak bayaran tertunggak dia melalui akaun gaji Maybanknya?

jawapannya TIDAK.
kalau gaji masuk Bank Rimau dan CC yg ada baki tertunggak pun Bank Rimau punya hanya Bank Rimau yg potong min.
HSBC tak boleh buat dari Bank org lain
sila baca T & C yg berjela-jela tu

Reply #96 R2D2's post

hak ah..memang HSBC tak kan potong dari akaun simpanan kita...Maybank nih kalau kita tak bayar, diaorg akan terus deduct saja dari akaun...mau bulan tu makan pasir je..so berhati-hati la bila pakai cc nih....make sure boleh tampung semua hutang2 tuh....sekali terjerat susah nak keluar tuh..boleh dikatakan bank nih pun "along" jugak..tapi along berdaftar...

Originally posted by medangmru at 31-7-2006 20:38

Dlm hati aku cakap " MMG CELAKAK TULLAH EON BANK NI>>MEMALUKAN AKU AJE......"

Pastu aku terus call EON Bank card centre....dia check status aku OK....dia cakap mungkin technical error atau server down masa tuh....Aku cakap'.." pirrah mabuk..menyesal aku guna "......  

Betul ke EON bank punye tak berapa bagus nih..
Aku baru planning nak apply coz free anual fee.:hmm:

Originally posted by aabu at 1-8-2006 07:54 PM

Betul ke EON bank punye tak berapa bagus nih..
Aku baru planning nak apply coz free anual fee.:hmm:

actually its depend pada seseorang gak......macam aku...sekali terkena terasa sangat perit dan malunya....walaupun depa cuba untuk pujuk aku jgn terminate akaun EON bank ( cc) tu...tapi aku berkeras dan terminate gak.....tapi cara mereka ambik hati selepas aku terminate tu..buat aku rasa cam terharu la plak...siap pujuk aku ngan free gift dan annual fee waiver untuk 2 tahun....wakakakakaka......yang ni real nyer waiver...no hidden agenda...no hidden rules..takyah banjer apa2...tapi aku tetap dengan keputusan aku...

lagipun byk bank lain yang lebey bagus..Offer lebey bagus.....Aku ada Ctbank..so far so good..layan aku ngan baik....but you must be avery good paymaster laa...kalau tak..layanan dia sama jer....

BUT..................hanya satu bank sajer yang akan layan korang ekstrem lebih dr yang lain......siap maki hamun..sumpah seranah......AEON CREDIT !!!!!!!!!!!!!huhuhuhu.....walaupun menawarkan servis kad kredit.....customer derang sama je stailnyer dengan sesaper yg ambik brg ) installment ) tapi lambat bayar...siap korang....

Originally posted by R2D2 at 1-8-2006 04:50 PM
jawapannya TIDAK.
kalau gaji masuk Bank Rimau dan CC yg ada baki tertunggak pun Bank Rimau punya hanya Bank Rimau yg potong min.
HSBC tak boleh buat dari Bank org lain
sila baca T & C yg ber ...

Kalau tak silap aku Maybank je wat camtu.....bank lain so far tak pernah dgr plak....

That's why aku tak pernah nak apply maybank kredit kad ni.....siap buat deduction lagi..puhhh..