CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11471|Reply: 65

pempuan pregnant

sejakdua menjak nih aku rajin terpandang,terdengar...memandangkan hubby akusekarang nih balik keje x pernah bwh kul 10,aku selalu la tinggalsengsorang.pernah sekali tuh aku tidur kat hal,aku terpandang orgberdiri kat toilet ngadap aku.tp muka,badan dia gelap.pernah gak orgmain ketuk2 pintu.then pernah sekali tuh aku drive memalam,tetibe jeade tapak tgn budak2 bnyk kat cermin belakang keta aku.padahal areaopis aku restricted.manade bebudak.then ade 1 mlm tu aku terjaga kul 3pg,aku dgr bunyi org berus lantai kat luar.aku ckp kat hubby dia watdek jer.then aku dgr bunyi budak2 main kejar2,gelak2 kul 3-4 pg.x logiklansung!
then yg latest aku termimpi yg ade org bawak anak aku pergi.bawak lari anak aku.nauzubillah..

btl ke org ngandung nih senang kena kacau?aku dgr citer mmg benda nihsuke.ada gak petua org tua2 suruh letak benda tajam cam gunting kebawah bantal..tp aku nih jenis x percaya,aku x buat la...mcmane ek?akuda la mmg selalu kena tinggal sengsorang.

ko baca laa surah 3 Qul +ayat Qursi...sebelum tidur..
pstu byk2 kan laa mngaji...psg cd ayat2 Quran ke...

baca ayat Kursi jer lah , baca quran sepanjang malam solat sunat alaa u buat ibadat pun bagus anyway and say to ur inner mind - tak der makna i takut kat semua benda ni.

tp sume nih btl2 terjadi ke atau aku yg pikir bkn2?

eiiiiiii takyah ler bwk pisau, gunting pi tido...kang tercocok kang lagi susah...jgn percayer benda2 mcm ni boleh lindung kiter...cukup la ko bacer ayat kursi, 3 qul dan biler sensorang tu ko bacer la al-quran...tu sumer setan cuba nak pengaruhi ko tu.....org mengandung ni lemah dari segi fizikal dan mental pong mudah terganggu kan....itu ajer nasihat dari aku

takutnyerr

Follow Us

takut baca....
tapi banyakkan baca Quran..insya4JJ1 kurang/takde gangguan

aku mmg amalkan baca 3 kul b4 tidur.tp tuh la kan,aku cuma rajin dgr.nampak tuh jarang la...
ishk..trauma tul aku..

ada terjadi kat kakak ipar sorang ofis mate, dia mimpi ada org tua amik baby dia.. masa tu ngandung 5-6 bulan gak la.... x bape ingat... bila scan, doktor kata kosong, xde baby... padahal, kat klinik n rekod pemeriksaan doktor sume ada.... kesian... harap2 xde apa terjadi.... mungkin bukan rezeki dia....

banyak2 kan amalan, amik air sembahyang sblm tido n bykkan baca ayat qursi sbg perlindungan dari anasir2 ghaib n syaitan...

nasib baik aku lelaki

Originally posted by white_orkid at 4-7-2008 11:04 AM
ada terjadi kat kakak ipar sorang ofis mate, dia mimpi ada org tua amikbaby dia.. masa tu ngandung 5-6 bulan gak la.... x bape ingat... bilascan, doktor kata kosong, xde baby... padahal, kat kl ...

aku pun pregnant 5-6 bln gak....21 weeks...cemane nih?

blh x sesape yg tau citer skit pasal baby hilang dalam kandungannih?risau plak aku.sebab mmg aku mimpi camtuh.memula tuh actually dalammimpi aku tuh aku mimpi hubby aku tinggalkan aku.tp aku ingat xde papela.sbb aku pun stress time tuh gaduh ngan hubby.tp bila mimpi org amikbawak lari baby tuh risau la...

Originally posted by zahliahani at 4-7-2008 11:19 AM
blh x sesape yg tau citer skit pasal baby hilang dalam kandungannih?risau plak aku.sebab mmg aku mimpi camtuh.memula tuh actually dalammimpi aku tuh aku mimpi hubby aku tinggalkan aku.tp aku inga ...

tgh peknen ker...issyy jgn pk yg bukan2 laaa...mintak dijauhkan sumer tuh...bukan best pun baby hilang nih...wat penat badan carry 9 bulan ajer

Org mengandung mmg selalu kena kacau.

Wife sy dulu pun selalu ada benda ikut je.

Adik ipar sy siap nmpk ponti terbang ikut blkg kereta.

Yg penting kita kena takwakal dan doa kpd Allah.

Alhamdulilah, smp skrg ni takde pape

kenapa dia suka kacau aku?x baik sesangat.aku da la bawak budak nih.aku mmg x puas hati...

amalkan tido dlm wuduk

pastu baca ayat qursi, 3 qul, dgn 3 ayat terakhir surah al-baqarah b4 tido

eloknya amalkan baca quran..pun baik amalan utk mengandung, bukan sebab nak elak kena kacau jek.  

cuba gak pasang cd quran..especially surah al-baqarah

beraninyer zahlia tinggal kat rumah sorang2.. nura sejak pregnant nie selalu lah dgr mcm zahlia..orang kemas rumahlah, basuh rumahlah pastu dah 2 x mimpi beranak org nak ambik anak.. tak berani tinggal sorang2.. hb pun x berani tinggalkan sorang2 nanti mulalah nura merepek2, mengigau2, hb kata masa nura tdo...skrg nie kalau hb lmbt balik nura balik rumah org tua nura dulu..

mula2 tu hb x percaya apa nura ckp. pastu ader satu hari tu dalam pkl 2 pagi nura dah start dengar orang mengemas rumah nura, menyapulah siap boleh dengar org tuang air lagi kat dapur nura kejutkan hb.. baru dier percaya.. pastukan rumah nura nie nampak kemas je walaupun nura jarang mengemas.. ader satu bilik kat rumah nura nie walau repair macam mana pun lampu tetap xkan menyala.. kat situlah nura rasa macam ader org.. bilik tu nura letak brg2 hadiah kawin jd jarang masuk..

Originally posted by nurakashah at 4-7-2008 03:05 PM
mula2 tu hb x percaya apa nura ckp. pastu ader satu hari tu dalam pkl 2pagi nura dah start dengar orang mengemas rumah nura, menyapulah siapboleh dengar org tuang air lagi kat dapur nura kejutk ...

nak wat camne hubby kite ingat bini dia iron lady..

tp sama la..mmg dgr bunyi org ngemas.yg best tu kul 4 pg leh berus lantai kat depan umah.logik ker?

Reply #19 zahliahani's post

bila tgk korang cite2 pasal mimpi ni. teringat aku kisah member hb aku. kira member baik dia la jugak.  kejadian ni klu x silap aku tahun lps kot. masa tu aku dpt tau hb aku ckp wife dia pregnant anak yg kedua. tak lama lps tu bbrp bulan plak aku dpt tau hb aku ckp anak dia dlm perut dah hilang. mmg wife dia tgh tunggu masa nak bersalin je. mlm masa baby dia hilang tu dia tido mcm biasa la pastu dia ckp dia ada mimpi rasa nak bersalin.

Dlm mimpi dia masa tu dia nampak ada orang tua yg bidankan dia. dia pun terus la teran sbb rasa baby nak kuar dah. lps baby kuar org tua tu amik baby tu trus blah camtu je tinggalkan dia dgn kain penuh darah. dia pun terus terjaga tgk2 kain dia penuh dgn darah. perut dia pun dah kempis. terus dia kejutkan suami dia. lps tu aku pun x tau la apa kisahnya lg.