CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16809|Reply: 6

Duit Sangkut Dalam Cash Deposit Machine (CDM)

aku dh selak2..tp x jmp topik seumpamanya...kalau dh ada modtlg merge...

baru2 ni aku nk bank in la duit guna CDM...tgh dok masukkanduit..tup2 mesin hang..restart... duit aku x smpt nk confirm lg...kira xdakrekod apa2 la..resit pun x kuar... aku pun g la report..

minah yg handle tu buatmcm xde ape2 je..relax je kasik borang... pastu aku isi..kasik blk..dia punbuat relax je..xde bg ape2 penjelasan... byk tu...kalo takat seratus dua..xpela..ribu2 gak tu...dah la company punya... cek dh kuar..lepas aku bgtau..barula dia bg penjelasan skit...dia kata lepas 2 mgg baru leh setel...depa katadepa akan bank in terus duit tu kalo report aku tu betul...

yg aku x puashati...kalau nk tau aku bgtau tu betul ke x...p la tgk mesin jap..ni x..lepasamik report..dia terus layan org lain...kurang2 panggil la sapa2 g tgkmesin..lgpun time tu tiga2 mesin yg ada kt situ hang...cuma nasib aku x baiksbb dh masukkan duit..org sebelah baru masukkan kad...

ada sapa2 yg penah kenacamni??

lg satu nasihat aku..sapa2 yg nak masukkan duit tru CDM..better kiradulu duit tu..sbb kalau jd camni...camne nk report kalo x tau jumlah...sbb akubgtau..aku mmg jenis x kira sgt duit nk masukkan dlm bank..berapa yg ada..akukira ala kadar...aku bwk terus ke bank..biar mesin kira... nasib la kali ni akudh tgk jumlah mesin kira..tinggal sekeping RM 50 je x masuk lg..jd aku ingat lank tulis report tu berapa jumlahnya...

emm ....tata pun pernah kena 3 bln lepas kat cimb

dah la mak kat kg tgh tunggu duit tu,  panjang jugak la dia explain

pas report dia kata tunggu 14 hari, blum 14 ari tata call cbuk tanya status sampailah dapat balik.

jgn main bukan salah tata,

ari tu lagi satu hal nak kuar duit duit lak sangkut separuh je kuar,

ni kat maybank, tarik je sampai terkoyak pastu g komplen sampai officer tu tukar lain.

:@ :@ :@

aku pun pernh kene gak..2x kene..1st time kene pepagi buta, kul 8 pg. cuak giler aku..dh la 1st time..x tau bende. bank x bukak lg..nk tny sp. guard pun tada..aku tunggu gak situ tkt2 duit tu kuar blk..nanti org lain lak yg dpt rasa cam budus lak. punyerla lama aku tunggu bank bukak..dia bg aku isi report form je..  dhla duit tu urgent..lama lak tu proses:@ :@ :@ ssh sgt ke..

2nd time aku kene kat ampg park..bengang tul tp kali ni aku x secuak dl sbb aku dh tau cuma yg aku grm kat staff diala..bg ketas suh isi pastu x xplain apa2. nk keje x nk keje:@ :@  nsb aku dh penah alami..aku buat2 pandai jela..

bln lepas....kt affin bank..den suruh isteri den tolong bayarkan duit kereta sbb den x sempat nak p bayar...bln tuh keje byk...bz skit....

isteri den nih p affin bank tuh ngan anak den yg mmg terlebih aktif....sampai sana...staf bank suruh isteri den bayar pakai mesin....xyah bayar pakai borang tuh...isteri den yg tgh kalut ngan anak nih...dgn tergesa2 duk masukkan duit dlm mesin.....tp tiba2, duit sangkut.....apa lagi, bertambah gelabah isteri den tuh....terus dia p kt kaunter n ckp duit tersangkut kt mesin....staf bank tuh singh, tanyelh masuk duit dlm mesin mane...isteri den tunjukklah mesin tuh kt dia...dia pun ckplah...alahai puan, itu mesin cek....hehehhehehe...nasib baik staf affin bank tuh baik2....diaorg siap p kt mesin tuh....bukak n bg duit yg tersangkut tuh kt isteri den....

lain kali bila kena...kena cepat tangkap gambar buat proof...in case la kan...

Aku pun penah kena..Maybank.. tapi resit keluar...dia kata please jumpa customer service...pas tu minah tu kata kalau macam ni duit masuk akaun ok...aku pun balik macam biasa...bila sampai rumah..log on maybank2u..alih2 rm1k tak masuk dalam akaun aku...iskhh aku kol la..hotline..tuh pun payah nak dapat...esoknya aku kuar la pi balik bank tu..nasib baik awek semalam tu tak jaga..orang lain...mamat tu bagi borang dan 2-3 hari nanti duit masuk akaun..tapi alhamdullilah..masuk gak..kira ok la..kita komplain dia ambil action..tapi kalau tak de resit tuh aku tak tau la...hmm aku rasa dia kira balik kot duit dalam CDM tuh..

Mesin atm gak kadang2 angin gak,,,duit tak keluar baki kena tolak dan resit tak kuar...ada satu bank tu la..isi borang tapi sampai la..tak de pun kol aku,.sebab dia janji nak kol..susah bank yang tak de sistem kualiti ni

Follow Us
Pernah gak kena camnih... tak yah risau... kalu report kita betul mmg leh dpt balik duit tuh... sbb mesin tu mmg ada activity log setiap apa yg berlaku... i pernah keja it support utk bank dulu...tau gak la skit2.. selalu gak la monitor berapa byk duit ada lam atm machine...setakat leh monitor je la... sambil telan air liur..