CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enche_ammat

mertua...

Reply #12 Eddlisa_uyuk's post

tak semestinya juga...ade org..bila melayan org luar...lebih baik dr anak sendiri...tapi, bila org luar tu dah jadi keluarga sendiri...baru, kendian nak faham true colour ibu mertua...sudahnya, TIPAH TERTIPU! Kerana manusia ini ada 2 jenis:1) dirinya itu org yg sama..tak kira di rumah atau di luar rumah atau ketika menghadap org luar.. 2) dirinya itu berbeda apabila di rumah atau di luar rumah atau ketika berhadapan dgn org luar..

Originally posted by mmeza_r at 17-7-2008 05:27 PM
selama ni aku layan mertuaku biasa2 je...sbb aku tau mertua aku ni jenis suka mengata menantu sbb tu aku byk senyap je malas la kang salah ckp nanti di katanya aku...mmg depan dia aku ni hati2 la ...

masak jek la......berat sgt ka keje masak tuhhh ?? masak nasi pakai rice cooker... beli ikan siap2 lerr siang  kat pasar...takde ikan, goreng telur jek.........masak zaman skrg bkn cam duluk...dulu nak masak kena potong kayu, cari tempurung kepala, idupkan dapur kayu, numbuk pakai lesung.....zaman skrg masak sumer senang, kopek bawang masuk blender, nak numis pakai dapur gas.....berat ka keje tuhhh ???

org pregnant ni kena aktif, bkn dok rehat jekkk....ms pregnant aktif, tak manjakan diri, nak beranak nnt senang....kalu ms ngandung asyik nak melengkar depan tv jekkkkk, nak beranak susah.....tp aktif tuhh bkn lerr suh lari, lompat2....aktif tuhhh jgn besa nak dok rehat jekkkk.....nnt baby pun malas tauuuu....

Originally posted by BingkaUbi at 18-7-2008 03:53 AM

masak jek la......berat sgt ka keje masak tuhhh ?? masak nasi pakai rice cooker... beli ikan siap2 lerr siang  kat pasar...takde ikan, goreng telur jek.........masak zaman skrg bkn cam  ...

bingka mengomel ngalahkan cik kiah....
aku mak mertua tak de...jadi aku tak de pengalaman langsung

mak mertua aku baik sangat-sangat...aku sayang dia...

dedulu masa kekecik...aku selalu tengok jiran aku...satu family happy je...dalam hati aku " kenapalah aku takde mak macam tu?"...masa tu aku baru umur 7-9 thn kay...jangan marah aku kata gitu...

ditakdirkan aku kahwin ngan hubby, dapat pulak mak mentua camtu....bahagia sangat hidup aku...macam dreams come true pulak...

Reply #84 muajam's post

FIL&MIL pn baik&sporting sgat2.Alhamdulillah. .inilah yg membuatkan semangat lia berkobar2 time nk blk umh PIL   ..hubby ku lagi le suke .. PIL pn klu turun sini ..1~2 hari kt umh anak lain,kt umh kitaorang 5 hari.. ..mcm x adil kan tapi anak2 lain semua dh faham&kadang2 drg pn tumpang sekaki ,padahal hubby ku anak lelaki yg ke 4

aku dah 2 1/2 tahun kawin..
mak mertua aku ni.tak tau nak cakap camner..kekadang pelik gak..jenis pendiam..mati kutu aku klu duk berdua ngan dia..
air muka jenis masam..lagilah aku takut..tapi aku tau hati dia baik..tak pernah kacau atau masuk campur hal rumahtanga aku..
itujelah masalahnya..pendiam sgt..sepatah kita tanya..sepatahlah dia jawab..kekadang tu buat tak tau jer..muka pun masam jer sometime tu..ikut mood dia..garang pun boleh tahan gak..

bapak mertua aku pulak jenis peramah n penyayang..aku lebih rapat ngan FIL..suka sgt..memang manja lah ngn dia..klu aku datang umah..bapak mertua aku dulu aku cari..nasib hubby aku ikut perangai bapaknya..

[ Last edited by  julia08 at 19-7-2008 05:19 PM ]

Follow Us
my PIL pulak setakat ni Alhamdulillah. Walaupun mula2 dulu PIL mmg tak bagi muka sebab cissy bukan menantu pilihan. My hubby pulak, the only son from 4 siblings. So PIL mmg sygkan my hubby. Pernah kena marah & kena tengking, tapi buat muka bodoh jelah walaupun rasa nak menitis gak air mata tu. nasib baik my hubby tu memahami.

After a while, hubungan kami beransur baik. MIL & FIL dah makin rajin nak borak2 walaupun kadang2 ada communication breakdown(ps: cissy kawin campur). So bila ada yang tak faham tu, cissy senyum2 je lah.

Mungkin sebab cissy jaga MIL masa dia demam dulu ataupun sebab cissy rajin bagi souvenier kat dia yang buatkan dia lembut hati. Setiap kali cissy beli brg utk mak, tak lupa beli utk MIL. Kalau dia nak makan apa2, cpt gi beli (sebab cissy tak pandai masak).

Paling best, kalau cissy mengadu hubby selalu sangat pergi happy hour n balik lewat malam, my hubby pulak kena marah sampai hubby pernah cakap 'sampai hati cissy mengadu dgn mak ayah, tadi abg kena marah dgn mak. sedey wooo'.

Bottom line, kalau kita dah ambil anak lelaki dia, kita kena pandai balas budi. Sebab tanpa PIL, kita tak akan dapat lelaki yang jadi hubby kita sekarang ni.

[ Last edited by  chrysalis at 21-7-2008 09:26 AM ]

on my hubby side pulak, cissy tengok mak cissy memang sayangkan my hubby. Pagi tadi terlewat iron baju hubby pun mak dah bising. Sayang benor kat menantu dia. Mak mmg duduk dgn kami (ayah dah tak de). Paling cissy respek, hubby boleh dok bersembang dgn mak berjam2, berborak dgn org tua tu.

My hubby pulak, perangai mengada2 mmg banyak kalau mak ada. Depan2 mak lah dia nak suruh cissy suapkan nasi dia, sebb dia tahu kalau dia minta dpn mak mmg cissy akan buat.   sebab kalau tak suap nanti mak membebel tak tahu ambil hati  suami.

my relationship ngn mak mertua ok je.  tapi biasa la kadang2 ada gak angin dia
dan aku pun ada angin gak. jadi masing2 cuba stay away la kalau ada salah sorang
tengah moody.  lagi pun jumpa pun bukan selalu.

aku mmg ngam  ngan mak mentua n adik ipar... wlpn aku kene paham n belajar loghat negeri "senyum sokmo tu" hehehehe... jalang2 makang ikang...

Originally posted by irish_cayunkku at 21-7-2008 12:01 PM
aku mmg ngam牋ngan mak mentua n adik ipar... wlpn aku kene paham n belajar loghat negeri "senyum sokmo tu" hehehehe... jalang2 makang ikang...

kawin ngan org ganu, eh...hehehe...

bakal mak mertua mmg kamceng giler... cuma ngn bf jer x kamceng ni.. ada harapan nak clash jer ni..

Reply #86 julia08's post

sama la mak mertua aku ngn nko julia..

air muka masam jek. aku klu nak balik umah mertua mesti rasa berat hati jek. sampai adik ipar aku sndri cakap kluarga kita ni kluarga migrain   tensen jek memanjang...susah nak bergelak ketawa..

fmili aku plak happy go lucky klu bergumpul terasa kemsraannya. beza sgt2..

Originally posted by BingkaUbi at 18-7-2008 02:53 AM

masak jek la......berat sgt ka keje masak tuhhh ?? masak nasi pakai rice cooker... beli ikan siap2 lerr siang  kat pasar...takde ikan, goreng telur jek.........masak zaman skrg bkn cam  ...

ko penah ngandung?

orang tak pernah mengandung tak akan faham

ok...nk coment gak...since saya penah ada 'experience' berhubung ngan Mil...
after apa yg terjadi dulu...mu relationship with my MIL getting better...For me..So far...Im so lucky to have her in my life...Coz...My MIL tak de nk 'laser' depan me...Even sometime (rarely) dia tanya bab anak...Me cakap je direct...tak de rezeki lagi...N my MIL tak penah nak merungut2....My MIL pun tak penah cuba nk aturkan perjalanan umah tangga me...

Reply #93 reddress's post

tulah..berbeza ngan keluarga sendiri..family aku meamng jenis peramah2 semuanya..termasuklah aku ni..klu berkumpul kecoh
tapi bila jumpa mak mertua aku..mulalah tak tentu arah..tak tau dah nak berbual apa..mak mertua ni klu diam jer..susah maa...waa ,poning kepala..
hubby pun nampak lebih mesra ngan keluarga aku..dia nampak lebih happy..yelah keluarga aku jenis klu borak atau ketawa..memang tak hinggat..klu nak balik sana..meamng aku rasa berat jer hati...hubby pun faham..hehehe...

Nasib baik my MIL jauh sgt2 di Kota Singa kalau tak boleh pening kepala I ni. Kami jarang berjumpa, cuma sesekali calling-calling. Dulu I ok dgn dia tp getting sour sbb few months back dia ada dtg rumah I dan masa I keje dia ambil kesempatan hasut my maid keje kat umah dia (sbb dia duduk dgn anak bongsu). Siap bagi idea mcm mana nak buat. Itu belum lagi hasutan-hasutan lain.  Tak yah nak cerita la... tak baik gak.

Yg my hubby dan I faham, dia tak leh tengok kita orang ni hidup lebih baik dari anak-anak dia yg lain (anak dari second hubby dia).  FIL pun sebijik-sebijon mcm tu

my MIL ok...FIL pun ok..cuma my MIL nih selalu terasa dgn my hubby..sometimes haku pun tak faham..ngan ank sendiri pun nk  terasa...my hubby mmg jenis ckp kuat n kekadang tertinggi suara..tp as far as i know him..sejak kahwin my hubby mmg camtuh..so haku mmg faham sgt haku pun tak faham lnape MIL nih nk terasa sgt..perkara kecik je pun n my hubby bukan maksudkan n berniat nk sakitkan ati mak die..

now..my MIL akan dpt terima menantu baru soon..kesemua anak2 die lelaki..n i'm the first one...actually i'm a bit scare hee...camne laa bile MIL dh ade menantu baru?ade perbezaan..yelaa sblum nih haku sorang je menantu die n my son pun the only grandson..haku je kut fikir lebih2...
any comment anyone?ade experience camnih x?

Balas #82 BingkaUbi\ catat

amboi bingka ubi...
aku bukan malas masak...weekend mmg masak..tp kalau weekday tu hari2 masak penat tau...dah la baru balik kerja...pastu masak utk aku ni je mkn sorg...hubby nak diet..baik aku beli je...duit aku sendiri...