CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ganymede

Modal buka restoran

iftitah replied at 3-1-2010 10:05 AM
Service yang saya provide:-

1. Restaurant Opening Guide System

salam #iftitah .. ko ada no utk dihubungi x?

iftah boleh bg contact number..

porek replied at 7-8-2008 02:08 PM
aku buka cafe..
pekerja 9 org
termasuk aku as manager..

so mcm mana sekarang? ada buat loan ke pakai modal tu?

iftitah replied at 14-11-2009 11:46 AM
Bisnes yang guna lorry ni pun bagus pada siapa yang modal kecil tapi berjiwa besar.

Info tentang  ...

nak tanya lori  ni beli 2nd hand ke baru? kalau buat loan beli lori, standard lori2 yg org pakai utk bisnes ni berapa sebulan loan kena bayar?

elle_gogo replied at 16-1-2010 11:36 PM
tak perlu kita nak invest byk2 utk kedai makan..
kedai makan atap zink pun kalau makanan kita sedap ...

nasi lemak antarabangsa bukak banyak cawangan akhirnya lingkup jua.. dah lah ayam goreng tak sedap, mahal, sambal pun tak sedap, bawang banyak tapi rasa hampeh.

Edited by armin at 3-9-2015 05:40 PM
khaikor replied at 22-1-2010 01:26 AM
salam
selalu sy jd silent reader jer kat board ni...tp kali ni nk tanya pendapat u all pasal nk buk ...

betul ke memang sales 1.5K-2K? Projection P&L sape2 pun boleh buat. Lagipun bisnes yg baru bermula 2 minggu mustahil nak tahu sales sebenar berapa. Paling kurang 6 bulan ke 1 tahun baru kita boleh tengok.

Pesan iols hati2 la jgn terus beli. Dia jual sebab nak untung saja, buat2 restoran lepas tu jual. Kalau nak kepastian, better mintak statement bank account untuk 2minggu tu betul ke 1.5k-2K yg masuk bank. Nak lagi pasti, minta sales record dari POS system, bila cashier key in jualan harian mesti ada data dan daily total sales. Contoh mcm KFC, cashier dorang mesti akan punch setiap sales, maybe hari isnin dapat jual 100 snack plate, 200 dinner plate, total daily sales RM2000. So mesti restoran ni ada jugak.

Kalau dia tak dapat provide dua benda tu, boleh la musykil. You nak keluarkan 150K ni. Step 3, SITE SURVEY. Wajib! Ni takde sape akan bagitau u termasuk owner restoran tu. u kena pergi kedai dia, duduk seharian dari waktu buka sampai waktu tutup. Boleh pilih antara hari yg paling sibuk dan paling takde orang dalam seminggu. Tanyalah owner tu hari apa paling ramai customer. Maybe isnin, rabu, sabtu dan ahad.  Sebenarnya lagi bagus u duduk dari isnin-ahad baru u tau flow customer. Then u duduk kat situ atau kalau nak sorok2 duduk la dalam kereta ke, bawak kertas dan counter (boleh download dari apps phone)

Buat survey macam ni
MONDAY
10AM-12PM = berapa orang
12-2pm = berapa orang
2-4pm = berapa orang sampaila tutup kedai.

Time tu u boleh notice ramai yg akan beli time lunch n dinner. U buat anggaran, sorang makan berapa RM. (anggaran menu paling murah or average). Kalau menu harga RM10, dan hari tu u kira ada dalam 200 customer, 10X200 = RM2000. So tak menipula owner tu.

Kena jugak pastikan hari paling sikit orang tu berapa ramai yg datang makan. 50 orang ke? Yg datang tu ramai minum dari makan ke? Paling laku yg mana?

Apapun hati2 la. sebab kebanyakan yg jual bisnes ni mesti sbb tak untung or bisnes drop. Plus, cuba banyak bertanya bisnes owner sekarang. Sejak GST, bisnes memang banyak drop.

Follow Us
Edited by armin at 3-9-2015 05:35 PM
arsyeed replied at 21-3-2010 11:19 PM
assalamualaikum...

First Post Kt Forum nie..

chuols, pakai pos system paling bagus dan systematik, boleh track segala record sales, bahan mentah semua. Zaman sekarang boleh pakai phone dan ipad je, orang order2 terus tekan. Pakej pun murah sgt2. Boleh sambung terus ke cash register machine macam ni.

kalau nak cuba2, google je FREE POS SYSTEM nanti uols boleh download sendiri dan cuba kat hp. Ada yg boleh siap2 buat akaun, key in untung rugi dan harga2 modal bahan masak semua.

Kat restoran Murni Seksyen 7 shah alam tu pakai macam ni jgk and waiter dorang siap ada tablet masing2 dgn printer resit lagi boleh sangkut kat pinggang. So bila customer nak bayar, bayar kat waiter je terus keluar resit.

brape bayaran utk servis tu.

tgh pk2 nk bukak resto jgk...pg jual breakfast...tghr jual lauk pauk..klu n9 mmg gulai la...hakak pandai masak gulai..resepi turun temurun...ptg smpi mlm goreng2 dgn tomyam...entah la..berangan jah dulu..agak2 dh fedap keje skrg bukak je la resto...

ainu99 replied at 6-8-2008 06:35 PM
Saya setuju ngan Kak-Adib, kalau nak buka restoran yang biasa atau sederhana memang kena ada kurang- ...

Salam, saya bcadang nak buka restoran.kecil, tapi saya tak ada pengalaman lngsung, saya pun tak pernah bekerja di restoran..kalau boleh saya nak minta tips sikit untuk membuka restoran yg sederhana..terima kasih

Restoran untuk dijual bersama kelengkapan dan renovation yang cantik. RM98k sahaja anda dah boleh terus mula berniaga. Tak payah susah2 renovate dan cari barang. Sekali dengan stok. Owner nak jual sebab tak de siapa nak uruskan selepas isteri owner mengalami masalah kesihatan. Hubungi sekarang 012-3795307

Lokasi strategik, corner lot di Plaza Damas, Sri Hartamas. Dikelilingi shopping mall, kolej, kondominium, kawasan perumahan, ofis dan kedai.

*Untuk yang berminat dan yang serius sahaja
*Boleh datang tengok sendiri lokasi. Kalau puas hati boleh terus deal dengan En Zack.
*Perniagaan boleh terus dijalankan
*Restoran juga selalu mendapat tempahan function dan katering terutama dari ofis2 berdekatan

Edited by ainhany at 30-1-2017 02:40 AM

Please, please...mcmana nak elakkan pekerja yg kita amanahkan utk Jaga restoran Dari mencuri duit kita?

Edited by ainhany at 30-1-2017 02:42 AM
monashis replied at 7-8-2008 01:12 PM
kalo saudara xtau nak wat akaun,leh kontek saya...0122150827

Mcmana ye kalau kita kena tinggal2 kedai kita Dan terpaksa suruh org kerja jaga kedai...nk pastikan duit tidak dicuri oleh pekerja...solution mmg kna pakai cash machine jgk la yer..

buka restoran ni untung bersih macamana ye..care to share

berminat gak nak tahu psl buka restoren ni

iftitah replied at 13-11-2009 05:55 PM
salam semua,

Saya dah 19 tahun kerja restoran, dari staf biasa sampai jadi Area Manager, dan seka ...

Salam iftitah ada contact number x?
Sy bru nk mulakan perniagaan kdai mkn@restoran.tpi mmg x de pengalaman.nk share dng kakak sbb dia mmg tukang masak.so nk tau cara2 dn step utk memulakan perniagaan ni.lokasi dh ada.take over dri owner sblom ni.cuna tau lebih lanjut bab lesen dn cara operasi tu.
Boleh x mintak no sbb sng sy nk hubungi.
Or ni no sy.
012-3006441 puan Mas
Trima kasih
Dn klau sesiapa juga ada pengalama dn pengetahuan bab2 kedai makn ni,boleh x tolong sy.tunjuk ajar sy.sy ucapkan jutaaan trrima kasih.

Rate

1

Assalam Iftitah. Boleh dapat contact number? Saya berminat dan bercadang nak buka cuisine restaurant...

Rate

1

Assalammualaikum

iftitah replied at 13-11-2009 05:55 PM
salam semua,

Saya dah 19 tahun kerja restoran, dari staf biasa sampai jadi Area Manager, dan seka ...

Contact num ada tak? Sy berminat

Sis buat lagi ka untuk consult owner restaurant?