CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8240|Reply: 8

camne nak minta bantuan zakat......

ada adik laki kawan aku nak sambung blaja..... kira apply politeknik.... aku tak galakkan adik dia amik ptptn sbb riba...... camne nak apply zakat pendidikan kat negeri perak...... apa prosedur dia?

adik dia nie bab blajar kurang sket.... so aku cadangkan amik sijil atau diploma mekanikal automotif.... sbb kereta kat mesia berlambak...... dah rosak, mesti kena repair gak....

gi ambil borang kat pejabat zakat
ada di setiap daerah
atau gi ke pejabat agama
minta borang

Originally posted by ianho at 27-7-2008 20:54
gi ambil borang kat pejabat zakat
ada di setiap daerah
atau gi ke pejabat agama
minta borang

pe nama borang dia? boleh download kat internet tak?

Balas #2 ianho\ catat

ek...boleh ke macam ni..pastu tak payah bayar ke?Bukan ke kena tgk pada pendapatan isi rumah gak?

Balas #3 Acong\ catat

kena pi pejabat agama islam la...  mana boleh donlod.

nak mohon zakat... satu, sipemohon kena tahu dia tu dok dalam kategori asnaf yg mana?... sebab, setahu saya, lain asnaf, lain borang kena isi!... ok kalau bab2 belajar ni, saya agaklah dia dalam kategori asnaf fisabilillah... borang bantuan zakat ni ada kat amil kawasan... kenalah cari sapa amil kawasan kita! kalau tak tahu sapa amil, susah jugak... sebab yg akan buat sokongan tu amil kawasan! boleh pi pejabat agama daerah utk ambil borang, tapi kena cari amil jugak utk sokongan!... bantuan zakat fisabillillah ni taklah macam pinjaman PTPTN... sentiasa dapat... bantuan zakat ni kita kena mohon setiap kali kita memerlukannya... dan biasanya, nasib baik sangatlah kalau kita dapat amaun yg kita mohon!...

Follow Us
Originally posted by lebaimandraguna at 28-7-2008 09:13
nak mohon zakat... satu, sipemohon kena tahu dia tu dok dalam kategori asnaf yg mana?... sebab, setahu saya, lain asnaf, lain borang kena isi!... ok kalau bab2 belajar ni, saya agaklah dia dalam  ...

iye ke?

aku ingat boleh dapat sampai abis blajar.....

tapi aku tau ada bantu nie sbb ada member aku sambung blajar guna duit zakat...... la nie tiap

memang betul ada bantuan zakat utk belajar... di bawah peruntukan asnaf fisabilillah... tapi, macam saya katalah, bantuan zakat ni tak macam PTPTN... pemohon kena mohon setiap kali memerlukan... bantuan yg boleh dimohon adalah bantuan utk bayar yuran dan sara hidup... tapi satu lah, maap cakaplah! orang2 yg menguruskan zakat ni kebanyakannya masih jumud pemikiran mereka, konsep mereka, fisabilillah utk orang yg belajar agama saja... pemohon yg belajar bidang2 lain... payah sikitlah!

Balas #8 lebaimandraguna\ catat

masalah terletak keadaan pembuat dasar
pengurus tu cuma melaksanakan tugasan saja
kalau la bleh persembahkan masalah ni kat raja muda kan bagus