CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yaNn99

insuran/takaful

Polisi takaful apa ek yang dia akan autodebit bulan2 from maybank savings account RM40..ada sape2 ta ...
ninjago Post at 17-5-2012 11:34

Hmmmm Kalau Pru BSN Takaful ader buat auto debit bulan2 dari maybank saving account... tapi jumlah tue bersadarkan premium peserta......

*Loving Couple Policy ialah polisi takaful yang diambil oleh pasangan suami isteri dengan meletakkan pasangan masing-masing sebagai pembayar atau vice-versa. Jika salah seorang meninggal dunia, lumpuh atau sakit kritikal, pasangan yang tinggal akan menerima pampasan dalam masa sama caruman polisi takafulnya berkuatkuasa tanpa perlu membuat sebarang pembayaran.

Ia sebagai tanda kasih sayang suami-isteri.

Sudahkah Sdra/i memilikinya?

Asyik cerita pasal kepentingan insuran aje... Kepentingan menjadi ejen insuran macam mana plak responnya?

wanita untuk wanita. Apa impian seorang wanita.. Mestilah perkawinan yg indah, anak2 yg comel, kerjaya, keluarga yang bahagia, kesihatan, ibu atau anak yang taat. Ya, kiter gembira sesangat, happpyyyyyy sesangat ngan kehidupan kiter nie. Tapi.. kalau berlaku pada kiter.. (Nauzubillah).. dapat cancer, perceraian, anak sakit, suami sakit, tak der duit.. Apa perlu kiter buat? menangis? Masuk paper (we r not selebrity).. mintak tolong family? org tua2 selalu berpesan... sediakan payung sebelum hujan. Kalau kiter asyik tolong n jaga family kiter saper nak jaga kiter? Diri sendirilah jawab nyer..

TAKAFUL PUTERI ader jawapannyer....... Kalau berminat PM saya , K

Sesiapa yg berhajat nak menjadi MDRT dlm bidang takaful/Insuran meh contact saya ... InsyaAllah saya akan transfer apa ilmu yg saya ada.

NO INSURANCE .. Renung2kan.. selamat beramal

Follow Us
Sambil berkerja sambil berdakwah...

How Does Insurance Work? Moga2 video nie dapat membantu kita memahami insurans..

Nota Takaful:

Bila customer Bertanyakan soalan "adakah saya perlu langgan produk takaful ini?" kepada ejen takaful, seumpama bertanya soalan "adakah saya perlu bergunting?" kepada tukang gunting rambut. Dia akan menjawab "Ya!" sekalipun orang yang bertanya adalah botak.

Renung2kan........

Mana laaaa pembaca di forum cari ni yg nak jadi usahawan takaful .....

Reply 423# ibm632

aku nak bg pandangan lah..bagi aku jgn cite dulu tntg produk..tp cite dulu tntg sikap ejen.aku bukan ejen.tp aku bpgalaman burusan dgn ejen insurans ni.dan ejen insurans aku skrg adalah terbaik.aku amik insuran  prubsn takaful tu.mmg dari A-Z dia terangkan. selami ni ada pape msalah walau dia bcuti..mmg dia akan tlg kitaorg.bkn mcm ejen lain.masa nak jual cite bbunga..lpstu hilang n senyap je.
pastu aku paling xsuka ejen yg suka memburukkan produk lain.mksud aku ada satu insurans takaful ni,dia cakap insurans prudential takaful xislam sepnuhnya.aku ckp mcmne dapat nama takaful kalo xislamic sepenuhnya.ingat main senang2 boleh guna.dia bg bnyk alsan.aku call bank negara tanya.so dia org ckp bnyk aduan diterima pihak takaful sorg ni suka tipu,ckp dia punya lebih islamic..insurans yg lain xislamic.sdgkan bank negara yg tetapkan sesuatu insuran itu benar2 berlandaskan islam atau x.kalo dia nak pertikaikan produk insurans org lain yg dberi kelulusan oleh bank negara dia sdiri kena kaji dulu produk dia,sapa yg bg kelulusan.

Reply  ibm632

aku nak bg pandangan lah..bagi aku jgn cite dulu tntg produk..tp cite dulu tn ...
fire_place Post at 5-7-2012 14:43

5 bintang utk komen di atas...

Reply  ibm632

aku nak bg pandangan lah..bagi aku jgn cite dulu tntg produk..tp cite dulu tn ...
fire_place Post at 5-7-2012 14:43

LIKE YOUR POST

Reply 431# fire_place

awesome....

Reply 432# ibm632

hehe..aku komen pun bkn sbb apa, dr situ sbnarnya luahan hati aku juga sbgai pelanggan.pelanggan yg nak kepuasan pkhidmatan dr ejen yg bukan shj masa awal2 janji bulan bintang..bila kita ada masalah terus menghilang..tanya sume xtau.dan aku ni bukan pengguna yg lurus bendul ikut n dengar je apa org cite..tp mmg aku sdiri bnyk pg hospital private n aku dah tanya sdiri insurans mana biasanya pelanggan banyak guna,bg feedback baik mudah semua.aku mls dgr cerita manis2..yg aku tahu aku bpuashati.
sbbnya aku bukan kaya pun tu guna medical card..yelah mcm ada emergency,hati dah susah..skali tmbah beban kalo call ejen yg apa pun xtahu,dah tu nak claim byk sgt kerenah xseperti janji.mana xmeruap hati ni.tu sume pengalaman aku dah kena..tp rasanya bukan aku je,bnyk yg dh kena.last2 ckp aku xreti claim xbetul itu ini.aku salah.tp bila dgn insurans skrg ni xda hal.nak claim pun senang,xda kerenah.bg aku ejen ni ingat2 sikit keje tu amanah..jgn makan duit tp keje sekerat jalan je.patutnya bpegang prinsip pelanggan yg melanggan pakej kita tu umpama keluarga kita,apa masalah perlu tolong.dan tu yg ejen aku amalkan.aku tanya dia sms...dia segera call buat penjelasan.xlah terkial2.

Tgh bertungkus lumus buat claim utk klien
Harap dpt elaun2 hospital ni utk duit raya huhuh

Alhamdulillah... Dapat selesaikan proposal Insurans Takaful Rumahku

Cabaran untuk mencari kreativiti dalam memberi penerangan berkaitan kesedaran keperluan takaful bagi umat islam

Sila baca keratan  The Star 24 Julai 2012

ini utk renungan bagi kita yg ada Takaful/Insuran tapi tak ada Medikal Kad.

Baru lepas jumpa bakal ejen (pegawai kanan kerajaan) ... asalnya perkenalan biasa... tapi sejak minggu sejak minnggu lepas selepas peritiwa kemalangan menimpa anak lelaki yg putus 2 jari kaki dan hanya di hospital ke 4 baru terima rawatan. JAdi dari pengalaman tersebut kenalan saya nak jadi Penasihat Takaful sebab nak share dgn lebih ramai orang ttg keperluan medikal kad.