CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gelugugu

PENGALAMAN MELUCUKAN BERKECEK LUAR.....

ada lagi yang nak aku kongsikan.....

a)  ni laki aku sendiri......aku dlm perjalanan ke kl, singgah satu gerai buah2an jual nenas.  memang manis sangat nenas tu, jadi aku suruh lah laki aku beritahu sipenjual tu kopekkan buah tu dan masukkan dlm plastik, bolehlah aku makan dlm keta....laki aku terus jer trunkan cermin kreta sambil berteriak ............... "dik, koyak terus!"  (maksud dia kopek terus)...in kelantan koyak/koyok means kopek jugak... aku bantai gelak dari temerloh hinggalah KL....tak leh nak stop...

b) kawan aku engineer...kereta dia tak rosak middle of the road on the way to KL gak, waktu malam, pastu nak check kereta, bateri torch pulak kong, masa tu kat karak...dia masuk pi satu kedai cina.... "apek, nak beli ubat lampu"  terpinga2lah kawan tu ubat lampu...ubat lampu = bateri lampu...hahahahahahaha

c) masa di itm, kawan aku ni tak berapa suka bercakap kelantan walaupun dia kelantan..hari tu aku lepak bersama2 dia dan Emma...tetiba seekor kucing datang berlari--dan terus panjat pokok....Emma menjerit ...eh...mana kucing tu pergi...kawan aku selamber jer menjawab  "dah lari atas julai"  julai = dahan (kelantan panggil jula tetapi dia dah me"luai"kan bahasa jula jadi julai.....

d) bekas adik ipar aku orang terengganu....hari tu kita orang the whole family pergi KL, kami lapar masa tiba di kl tu jadi nak beli roti pau....aku mengusik dia "Di, kat sini tak leh nak cakap ganu, kena cakap bahasa kolumpur...."  dia pun menjawab  .... ok lalu terus pandang adik yang jual pau tu...selamba jer dia kata "Adik nak pau sutir!" (sutir = sebiji/sebutir)....hahahahahaah aku gelak sampai dia tak nak bercakap dengan aku ....huhuhu sampai la ni kalu aku tengok roti pau, mesti aku teringat dia...

Reply 420# SarahJamilah
tune tak sama dgn local..kaku aje bunyinya..hahahah....

Salam semua..

walaupun kejadian ni tahun 1997.. tp masih ingat dale palo otok nih..
naik bas intrakota.. member sore ni kata kt member sore lg
" eh kau jangan sandar sangat kt tepi tingkap tu.. tingkap tu dah RANGKA.. nnti pecah"
member yg nk bersandar tu pung oyat balik.. RANGKA?? mcm mayat reput la pulak bunyinya...

Reply 402# alia_sumaiyyah

lucu weh..selok suko...

pirass tu kalu x silap oram luai panggil kutu babi..

salam
best jgok threat nie dioh....kawe ado jgok pglamn ginie
kawe lonie kijo saleman kt pchong...
ado la shari 2 kawe oyak ko customer kawe...
*akak2 anak akak TUBIK...*
phtu lpas pado siap kawe kecek nge dio kawe ado bgi hdioh skit
phtu kawe tnyo
*akak nk msk SUPIT x kak***
akak 2 kejut jgok kawe oyak gitu..
malu kawe raso

Salam semua..

walaupun kejadian ni tahun 1997.. tp masih ingat dale palo otok nih..
naik bas int ...
mama_comel Post at 20-6-2010 19:56

Rangka???........nak selok wei....

Follow Us
ai pun nk menyemak gak...hehe aku ada 2 org ank sedara sorang laki sorang puang...dina ngan daniel...si dina ni duduk ngang mok aku kt trg si daniel ngan mama dia kt kl...tp dorng ni rapat gak la...1 hari tu daniel blk trg umah wan dia,main2 la ngan dina ni...ntah hape la 2 org dok buwak....dina ckp la "abg jangan wat gitu kekgi die congek" terus si daniel lari cari mama dia tny "mama adik dina ckp "congek" congek tu ape?....satu umah bantai gelak..haha...dina baru umo 4 tahun time tu danial lak dah darjah 4....huhu...smpi skang jadi bahang lawak....

teringat dulu masa study, room mate ai orang johor. pastu masa cuti sem, dia ikut i balik kg. so on the way nak balik umah ai, dia ternampak signages tulis "kedai lalat" then ngan muka innocent dia tanya ai... kedai lalat tu tempat orang jual lalat ke

pada orang-orang yang bukan berasal dari kelantan, untuk makluman anda KEDAI LALAT bukanlah kedai yang menjual lalat tetapi nama salah sebuah kawasan yang terdapat di sini.

SEkian.

Kejadian nie berlaku masa study dulu..

Kwn aku tu org kelantan, Perbualan telefon dengan awek dia org kl....

1 ) Baju i koyak skit la syg yg kita beli same2 sebab di Kerit tikus.. Aku dengan housemate bantai gelak habis-habisan..
2 ) Kalau syg tak nak keluar takde arah la i,nak buat mcmaner...
3 ) mase kat kedai mkn, di suruh makcik kedai on tv sambil bercakap bahasa luar yang baku, "makcik, Boleh kah pasang televisyen itu ???"

maksud nye - di kerit = di gigit
                      takde arah = tak mengapalah

keloko nguhh ..hehehe

hehehe

aku dulu ado jugak pengalaman

anok sedaro aku dok negeri luar balik kg. sebab nok kecek luar do'oh aku oyak gini:

lenggak,  ct lenggak cik nak pakaikan ct tali tengkak....

huhuhu suko selok aku pako loni.

adoi baru baca beberapa page perut dah sakit dah hehe.. xleh tahan ketawa depan pc ni dah mcm org x betul dah..

Reply 432# Rindianiey

hahaha..dah lame benang ni..tp memey lucu sangat2..kejung perut dok suko

Reply 433# siputsedut

hahahaa.. dr pg ngadap benang ni jerk..xde dah ke citer lucu2?

Reply 434# Rindianiey

errr mohon rindianiey sajorkkk bagi citer lucu

Reply 435# siputsedut

Hehe.. saya tgh cuba jugak ni mencari2 citer2 lucu ni.. tp otak tepu la pulak ekekeke

saing adik nk belanja KFC..awal buley buleh gaji

pah gi la 3 ore ni KFC...
masa nk order tu hok nk belanjo ni pun gi la kaunter..adik ambe teman...

Pekerja KFC : Makn sini bang?
sekali dia jawab : yup ( dlm hati adik aku..hilir doh bunyi jawab tu)
sekali lagi pekerja kfc tu tanya lagi..nak apa bang
dengan muka confidentnya dio oyak : buat mari set 1 ( x de abis dia order adik aku suko doh dengar dio sebuat buat mari.....tp gak kena kontrol mugo ore tu hok belanja..pah lonih duduk nganging buat mari....

nie kisoh aku nga tok tuo tino aku.tok tuo aku nie asal bt.pahat tp pindoh dok kaje.....kiro ore aje la dio nie....kecek klate meme tok tahu sebutir habuk la tok tuo aku ni.....rayo poso thn lepas aku ikut la keluarga dio blk JB di bt pahat....denu banyak jambatan.....maso lalu kot jambatan tu ado ramai budak2 dok lepak sambil main mercun.....jd aku dgn rasa confiden tanyo tok tuo aku tu...EH EH MAK ORANG BUAT APA TU DOK COKOH AROS ATAS GHETOK TU.......tok tuo aku tu garu palo nk jawap soalan aku tu...aku plok tok perase aku tanya dio kot klate.............

adik aku tgh main2 ngan anak jiran aku... masa tu aku dah masuk sekolah menengah, anak jiran aku tu muda setahun dari aku....

diorg tgh main2 kertas...cam Origami tuh..ala...yg lipat2 kertas pastu jadik burung, kapal tu la...
pastu, diorg nie perasan nak ckp luor.... (wlaupun tak rajin duk luor kalate..)
tak tau apa sebab,  aku dgr anak jiran aku tu leh kata "Jangan buat gitu.... nanti soyak!)" dgn kompiden dlm bahasa luor...

aku yg dgr pun, bulih suko selok..... pah ker loni..kalu aku jumpa dia, aku wak nganyi... "Jangan soyak-soyak, Ok..!!"

nota ibu kaki....
Soyak = Soyok = carik = koyak

aku ada buat jugok ni dalam facebook aku.. aku sedang kumpul byk gok ni..nanti aku akan copy semua dalam ni dan susun molek... nak baca hok note FB KLIK SINI