CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jhon_fazlio

SERVIS HOSPITAL PUSRAWI

Originally posted by badankecik at 6-8-2008 12:16
Tak semua doktor macam tu sebab aku pernah duduk ward kat situ servis dia bagus.tak ada masalah
diorang  layan buat kita rasa macam kat umah.bila kat umah ingat sampai sekarang layanan baik dio ...

GleenEagle ke...Ampang Putri pun ok...

aku pilih ampang puteri, serbis bagus... Glean Eagle pun lembap aaaaa
dah laaaaaaaaaaaaa charge mahal gilerrrrrrrr

Originally posted by revolusi_30 at 6-8-2008 12:16 PM

dulu ade kes...Private Hospital takkan amik pesakit yg accident nak buat rawatan A/E..tapi takde duit bayar deposit..lepastu..ngamuk la Chua Soi Lek..tapi tak tahu la apa cerita...

chua soi lek kalau nak servis doggie style, dia akan bagi priority..

ader member aku lagi teruk, dia pegi hospital pusrawi untuk buat medical check up sebab sakit punggung, tapi doktor pusrawi halau dia minta refer di HKL, tapi yg pelik doktor tu buat plak report rawatan yg member tu buat walaupun tak check punggung kawan aku tu. teruk betul.

Originally posted by gimme69 at 6-8-2008 12:21 PM
aku pilih ampang puteri, serbis bagus... Glean Eagle pun lembap aaaaa
dah laaaaaaaaaaaaa charge mahal gilerrrrrrrr

pakcik aku siap saman hospital pantai bangsar sebab dia buat rawatan kanser, tapi doktor kat sana salah masuk tiub rawatan yang sepatutnya, sekarang tengah tunggu keputusan saman dia.

tapi orang kaya memang layak pegi glen eagle tu.

Originally posted by pilot at 6-8-2008 12:07 PM
ko ckp ko kena liwat dgn anwar...mesti laju je diorang attend ko

Originally posted by totokameno at 6-8-2008 12:25 PM

pakcik aku siap saman hospital pantai bangsar sebab dia buat rawatan kanser, tapi doktor kat sana salah masuk tiub rawatan yang sepatutnya, sekarang tengah tunggu keputusan saman dia.

ta ...

Pantai Hospital..dah jadi tempat trainning ....Nurse lawa2 laaaaaa  

Follow Us
Originally posted by revolusi_30 at 6-8-2008 12:14 PM
sememangnya Pusrawi yg kononya Hospital private ni lembat servicenya...member saya punya Isteri keguguran...masuk wad hari ahad...sampai hari isnin doktor tak periksa dia lagi...tak cuci pun rahi ...

management hospital yg hampes. sanggup tukar2 laporan doktor utk cover jubor sepol.

Originally posted by tobby at 6-8-2008 12:29 PM

management hospital yg hampes. sanggup tukar2 laporan doktor utk cover jubor sepol.

doktor tu tak tukar laporan, pengarah dia yang tukar laporan, bermakna doktor tu kerja lebih bagus dari pengarah itu.

aku penah pegi jumpa doc pakar kat Pusrawi. so far ok je servis dorang tak ada pun lembab..

tapi kalu kes kecemasan tu aku tak tau la...

Sunway lagi teruk. check ntah apa2 pastu masuk wad 1 ari smp RM10,000...

Minggu lepas aku jumpa  Dr. Razifah..puas hati betul layanannya walaupun dressing dia macam mak aku kat kampung je.Cuma pendaftaran tu lambat sikit tapi tak delah sampai 1 jam.

Aku pernah masuk kat hospital pusrawi ni dulu, doktor suruh nurse bawak aku pegi buat X Ray pukul 10 pagi, sampai pukul 12 tak bawak lagi...dah le tak bagi aku makan sebab nak biarkan perut kosong, last last bila dah kena marah ngan doktor baru terhegeh hegeh nak bawak, tension betul time tu.

Originally posted by starcity at 6-8-2008 12:54 PM
aku penah pegi jumpa doc pakar kat Pusrawi. so far ok je servis dorang tak ada pun lembab..

tapi kalu kes kecemasan tu aku tak tau la...

Pusrawi ni mmg teruk, mmber aku nak operate kat situ, apendix ke hapa ke
dah pecah.... tapi doktor tu nak surat dari office kata company bayar...sekretari
dah call kata surat akan keluar... dorang tak terima..last2 CEO call direct dari
Jepun ( dia meeting kat sana ) kata akan fax surat serta merta...dah dapat surat
tu baru la leh dapat masuk bilik pembedahan....... koc operasi RM8000.00

member aku tu driver CEO tuhhhh....

org nk check jubo jer pegi PUSRAWI .. kalo ko nk check mende lain pegi hospital lain la ..

bini aku dua kali bersalin kat pusrawi jln ipoh...(masa tu kat jln tun razak belom ada)..alhamdulillah, layanan cukup memuaskan...yg tak memuaskan ialah bil tinggi...

Originally posted by langkawi_7 at 6-8-2008 01:18 PM
Minggu lepas aku jumpa  Dr. Razifah..puas hati betul layanannya walaupun dressing dia macam mak aku kat kampung je.Cuma pendaftaran tu lambat sikit tapi tak delah sampai 1 jam.

aku pn penah jumpa dia ni. soo simple tapi she's a good doctor. concern & dgr apa masalah kita...

bukan mcm setengah2 dod tu bila kita citer sakit kita mcm nak tak nak je dengar...

Memang aku pun tak puas hati dengan pusrawi ni, berdasarkan pengalaman anak aku dengan adik aku masuk pusrawi ni. Kes pertama bila anak aku admitted sebab dia nak jadi macam asma, masa dok tunggu emergency tu punya la lama nak dekat 40 minit baru jumpa doktor, doktor pulak cakap apa pun kami tak paham, muka ngantuk saja aku tengok. bila dah admit tengah malam tu, sampai besok petang pulak baru jumpa doktor. nurse pulak muda2 yang aku rasa masih dalam latihan lagi. pastu adala sebelah katil anak aku tu, budak tu demam panas, punya la panas sampai mak dia kena panggil nurse mai tengok, bukan nurse tu nak monitor, dr pulak visit sekali sehari. pastu, bila demam panas, nurse tu bubuh la ubat kat bontot baby tu. bila dah bubuh tu, mak budak tu bagi la tido, budak tu tido kejap pastu nangis balik, demam tak kebah-kebah jugak, last sekali mak dia dukung nak dodoikan dia, bukak lampu, bila dukung saja dia nampak 2 biji ubat masuk bontot tu kat atas tilam anak dia. maknanya nurse tu tak pandai bubuh la, atau buat sambil lewa. aku pun ada situ gak, kami pun panggil nurse tu datang, kebetulan bapak budak tu tido kat depan, pun masuk sekali, marah2 la nurse tu, nurse tu bagitau dia baru belajar, then panggil ketua nurse, ketua nurse nmintak maaf saja la. bapak budak tu sound balik, kalau anak dia demam panas sampai kena penyakit tarik, nurse tu bukan susah, gaji masuk jugak, anak dia la nak suffer sampai tua. nurse ti diam saja. pastu kami nak jumpa dr lak, tunggu sampai tghari baru leh jumpa. tu pun depa macam x bersalah saja. sejak dari tu, anak aku pi ampang putri saja.
Kes kedua lak, adik aku masuk situ sebab terseliuh, samala, kebetulan dekat ngan pusrawi, kitorang pun bawak pi emergency kat pusrawi tu, adik aku kaki berdarah pun takdak staff yang nak mai tolong keluaqkan dari keta bawak masuk dalam, semua kami kena buat sendiri. dahla tu, tunggu punya la lama sampai nak bentan la kaki dia. tu la pengalaman aku.

camni ker nak bagi servis.. kalo servis camni, setahun dua lagi bungkus lah...
pusrawi akan terjual kat tangan orang lain....

Originally posted by starcity at 6-8-2008 12:55 PM
Sunway lagi teruk. check ntah apa2 pastu masuk wad 1 ari smp RM10,000...

pasal mahal sangat....wat plastic surgery ker??

SJMC pun mahal giler.... operate buasir RM7500.00