CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ajijah

Jangan heran, kalau anda ke sabah..

nak menyampuk juga boleh????

saya bukan org sabah tapi bakal menjadi org sabah......walaupun kurang faham bahasa yg kawan2 gunakan.......semuanya pernah dibgtau bakal suami saya (org tg aru)....... ...
norrien7678 Post at 26-5-2009 18:45

u'll love sabah. mark my words..hehehe..kawan saya yang x pernah pi sabah, baru2 ni dapat kerja situ x sampai 1 bulan dia mmg sangat sukaaaaaaaa sabah. siap boleh cakap bahasa pasar sabah lagi..cepat betul dia belajar..

u'll love sabah. mark my words..hehehe..kawan saya yang x pernah pi sabah, baru2 ni dapat kerja situ x sampai 1 bulan dia mmg sangat sukaaaaaaaa sabah. siap boleh cakap bahasa pasar sabah lagi..ce ...
ashhca Post at 15-1-2010 13:32

itu yg pandai bawa diri la. klu yg sumbung2 org bilang,10 taun blum pandai cakap sabahan.:geram::geram:

ermm....next month family i akan ke sabah,my sis kawen ngn org spitang..family pegi sana for 1 week,tgh nak plan ape aktiviti yg best boleh buat kt sana?anyone can suggest tempat yg menarik n best?accomodation yg affordable n selesa?

di sabh nie ckap org twu bunyi nya lain dr org kk. mcm c mas dgn c stacy tu..lain kn... tp yg bkin geram ari tu aku prgi kedah dorg ckap aku org indon! org SM nie... bukan aku sndiri yg komplen... kwan2 ku yg pernah prgi SM pun sma.. beza bah ckap twu dgn indon!

betul bah cewwahh...
nak try ckp sabah plak...kawan kakak kita orang sabah dia cakap ala2 indon...smpi makcik kat restoran tmpt dia mkan dgn kakak aku kata awak indon ke..wah sedih nyer dia masa tu...padahal kawan kaka kita putih melepak orgnya..korg prsaan x gadis2 sabah ramai yg putih..gebu..

hehe.. sayur2 mimang murah.. pa lagi d pendalaman mcm keningau.. nabawan..ranau..dll..
mcm2 ada jenis..kwn sia pinda smnanjung sbb keja.. merungut dia susa cari sayur, mahal lg.. balik2 kubis kacang panjang sawi hahaha..skali dia cuti balik sabah.. brabis ni dia cari mrtabak..kuih pisang y 10sen 1 y rangup2.. kalau sia la tpinda sna.. misti sia rindu makanan mcm soto, sayap ayam ..sayur2 y org2 kg jual.. segar n murah hehehe..kalau tanya tu nenek2 d tamu dia ckp.. baruuuuu kami ambil d kebun taaaadiii pagi..

Follow Us
346# penawarhati
salam...esok sya nk d sabah....
sajer jln2 jmpa member lama...
flight AA pkul 10.20am...
jmpa di sana....

no 2 tu saya sangat setuju   sampai beranak pinak suda semua dorang tu..siap mau minta IC lagi sebab anak lahir di sabah ahli politik pun ada yg kasi lepas dorang juga jadi rakyat :' ...
sixfullbar Post at 17-8-2008 21:21

aku pun stuju dgn yg no2 tu,walau pun aku bukan org sabah,kesian org local sabah.

batul itu asal nya 1 borneo
espres Post at 21-10-2009 10:56 PM

Sebelum ada nya 1Borneo, di Kl sudah ada 1Utama, sebelah pentas tb3 ja.. jadi speku pasal tu nda betul sama skali..

320# CharlieDale  

butul tu CD..........jgn ko dakat-dakat sama diorang.....silap2 tercium pantat bas mini !!! (van!!!!)... di sbh inda ada gesel-gesel n cium2 pantat ka bontot ka.............maca ...
ihasnone Post at 28-10-2009 10:22 AM

Di sabah maksudnya bontot, jadi orang2 luar jangan la heran, kat Semenanjung maksudnya anu perempuan, so takut2 salah pahaman lak..

ada lagi...selain daripada jadi boss, semua urang juga boleh jadi geng...

antara yang aku nampak, kat Sabah juga van boleh jadi bas..selalunya bas mini tapi ada sekali aku pernah jumpa van bertuli ...
CharlieDale Post at 27-10-2009 01:22 PM

Van tu dijadikan mini bas, orang2 kampung bukan panggil mini bas tapi sebaliknya BINI bas sebab kecik dari bas.. so memang betul, diorang bawa secara merbahaya, diorang bukan ada lesen pun banyaknya, men angkat penumpang ikut suka je..

Rate

1

1 lg nak kongsi...adik sya selalu minta kirim kicap lah,sardin lah,ikan masin lah...adik sya ckp d semananjung x tu semua..lain brand dia bilang..x sadap,ya ka...sya x pernah bah p sana...  ke ...
mummy_munung Post at 1-11-2009 08:56 PM

Haha, melampau ba adik ko, sampai kicap sardin semua tu mintak kirim, tu mau save bajet kali.. apa brand kicap tu, sadap betul ka, apa brand sardin, aku rasa tu sebab sudah terbiasa dari kecik, boleh ja kalau nda makan semua tu, try je brand lain..

Pasal belacan tu ada juga betulnya, kawan2 aku suma sibuk kirim belacan kalau balik kg, semuanya kirim belacan Bongawan dan Papar, diorang kata lagi pure dan fresh, kat kl punya dah keras kematu, semua kilang buat, sedap pon brand Sanglong tu, tapi belacan Melaka pun sedap gak, biasalah syok2 sendiri claim belacan tempat sendiri sedap kan.. orang kedah kata belacan diorang paling sedap, orang terengganu pun camtu, so x heran la orang sabah juga cakap macam tu, tengok lidah masing2 la..

mimang pun... belacan di kl byk yg buat di kilang.. jadi rasa tu enda sedap. mungkin kurang bubuk, byk tepung. hehehe, agaknye la... tapi di sabah, belacan buat di rumah, jual di pasar terus. tu yg bu ...

klu ikan masin... hmm, ikan liking la.. enda dapat dilawan oleh mana2 ikan masin di dunia ni.... keharumannya mengoda ( lalat pun tergoda bah.... ). bila digoreng, sekampung bulih bau... tu yg siuk tu.
happydot Post at 13-11-2009 05:04 PM

Pasal ikan masin tu, aku rasa terubuk ikan masin dari sarawak paling sedap, kalah ikan liking tu, ikhlas dari aku..

Hampir setahun lebih sudah sy di sabah ni..smua yg diceritakan kawan2 smua di atas smua sy dah lalui..yg x bleh tahan time drive kete follow blkng bas mini tu (van)..suka2 je benti.signal pn x letak.. ...
esbestos Post at 21-11-2009 11:32 AM

Ikan basong tu kat semenanjung ikan sardin.. hati buyah pulah peparu, aritu masa raya cari peparu lembu tu di Giant, skali di tulisnya sana hati buyah.. bahasa sabah international ok, Giant pon guna pakai..

sabah nie makan apa pon ada sup...aku suka..
member aku pun suka makan gna kicap made in sabah...tapi kalo aku prefer kipas udang loo...
welds Post at 24-12-2009 12:57 PM

Tu yg uniknya, tapi kalau sudah makan yg ada sup2 macam soto tu nda la dapat sup.. kiranya sup tu sebagai pencuci mulut, sedap je tekak lega pastu, semua makanan2 yg melekat turun ke bawah, supnya kan panas..

Tapi makanan d sabah mahal ooo..
Mee goreng biasa RM5.5, drumstick chicken RM7, seafood RM6.50 tu belum lagi nasi campur

tapi kan jangan heran pergi Sabah:
1. KK lebih maju dari certai ...
Trunkk_ZZ Post at 15-1-2010 12:12 PM

Mahal kan, sapa kata di sabah kos sara hidup rendah, lagi tinggi dari semenanjung lagi ada la, aku ada tengok tarap kemiskinan kat sabah kalau gaji rm900, di semenanjung baru rm600 tengok negeri, jadi di sabah lagi tinggi kosnya.. kfc, mcd, pizzahut sumua lagi mahal, tambah rm2-3 dari harga di semenanjung.. paling nda logik, harga nasi campur lauk ayam + sayur pun dah rm5.50, di kl baru rm3, ampir 2 kali ganda..

betul..makanan siap mmg mahal. tapi bahan mentah sangat murahhh.. saya klu balik sabah mensti penuh bag dengan stok makanan tuk 2/3 bulan (sebab saya selalu balik sabah once in 2/3 months)..klu ba ...
ashhca Post at 15-1-2010 01:26 PM

Kalau aku pula yg balik setaun skali ja time raya, sllu aku cari murtabak jawa yg telur tu, kuih piang (pau inti kcang merah goreng), cucur tarap..

saya rasa perut saya dari kecik kena train makan daging kerbau, tapi bila start study KL sampai kerja ni boleh sudah terima daging lembu..kalau memilih alamatnya x makan daging la..mana mau cari d ...
ashhca Post at 15-1-2010 01:29 PM

Tapi mula2 tu lain rasa juga la, kan daging lembu/sapi ni ada bau sikit, lepastu lembut2 nda macam kerbau kenyal.. tapi lama2 boleh saja telan, tapi daging kerbau juga yang paling sedap nda boleh lawan.. duduk di kl sorang2 kena lah pandai survive, try makan ja apa orang lain makan asalkan halal, budu, cencaluk, petai, jengkol, masak lemak, pedas, masam, lontong, telan je, jgn memilih, lama2 ok lah..

itu yg pandai bawa diri la. klu yg sumbung2 org bilang,10 taun blum pandai cakap sabahan.:geram::geram:
devilito Post at 19-1-2010 03:31 PM

Macam cigu skolah aku dulu, mengajar 5 taun di skolah aku pun nda pandai cakap Sabah, padahal duduk area kawasan orang brunei, patutnya paham dan pandailah sikit2 bakurapak tu kan.. :kant:

betul bah cewwahh...
nak try ckp sabah plak...kawan kakak kita orang sabah dia cakap ala2 indon...smpi makcik kat restoran tmpt dia mkan dgn kakak aku kata awak indon ke..wah sedih nyer dia masa tu.. ...
bintang10 Post at 22-2-2010 11:35 PM

Orang Sabah kan banyak bangsa, suku kaum, nda semuanya putih2, ada juga yg gelap2, kelabu asap, tapi senonimnya orang sabah ni kecik2 sebab duk kepulauan.. masa skolah dulu, aku yg nda berapa tinggi ni paling tinggi di skolah, padahal aku sampai di kl banyak lg tinggi dari aku ni.. ada member2 U yg bangsa bugis terutamanya laki, sllu orang keliru, diorang ingat indon, sebab loghat diorang ala2 indon sikit, terutamanya yg dari tawau dan sandakan tu..