CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sherry

Siapa pendebat terbaik?koh-tsu-koon-vs-lim-guan-eng

Originally posted by jbtrader at 21-8-2008 02:05 AM
Isteri JB tengok kat kaca TV7 tadi sambil berkata," Kesian Koh Tsu Koon, jadi mangsa Pak Lah."

Frankly speaking, bagi saya, Koh Tsu Koon seorang yang bagus.  Cuma, bila UMNO beri perintah, dia ...

yeah..sehari sebelum election di penang aritu. semua dah tau roket nak mendarat dah kat penang
p/s : bendera roket besar2 atas bukit2 kat penang dah "mendarat" masa kempen

uppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

ok jer nampak point guan eng lagi bernas..

tp dua2 nyer hampeh cakap melayu.... org cina yg dok tgk kt dewan tu pun aku wonder mereka faham ke idak hehe

LGE ok ...

Sookun point tak dak....cakap macam baguzzzzz jer

koh tsu koon tu better ar dr shabery dulu

Originally posted by serupahero at 20-8-2008 10:50 PM
Sekali Tok Su Kun kata " Persetubuhan" laaaa....

Aku ingat aku silap dengar.Pertubuhan jadi persetubuhan....Aduhai!!!Debat 18SX lak.

Follow Us

Reply #66 xtremexfactor's post

sukun sebut "persetubuhan dibantah...". mujur dia tak sebut "persetubuhan dipersetujui atau digalakkan"

Originally posted by xtremexfactor at 21-8-2008 08:28 AM

Aku ingat aku silap dengar.Pertubuhan jadi persetubuhan....Aduhai!!!Debat 18SX lak.

Originally posted by serupahero at 20-8-2008 10:50 PM
Sekali Tok Su Kun kata " Persetubuhan" laaaa....

Aku pun ader dengar...ahaks!!! aku ingat tak ramai yang dengar. aku gelak ngan laki aku..

Originally posted by batunilam4a at 20-8-2008 11:07 PM
Lim Guan Eng sebenanye tak paham bahasa....

sekadar bercakap "kami tak blh buat keje sbb byk sgt kes demi kes"... ko buat je lah due2...ape masalahnye...ko tak tau mcm mane nak jadi kerajaan t ...

Sebab tulah Sukoon cakap...2 kali kes dibawa ke BPR..siap buat siasatan dalaman lagik...keputusan BPR tak cukup bukti..malah sekarang kes masih dibicarakan dimahkamah...takut subjudis....camner nak ambil tindakan terhadap pegawainya?....tapi akuantan buruk tu..masih tak faham2...tak cukup bukti pegawai tu ditukar kelain tempat...yg belum dibuktikan bersalah khalifah kununnya tu pi aniaya pegawai tersebut.

Lepas tu Sukoon cabar...kalau tak puas hati jugak lagik....bawak kes ke BPR.....jangan main tembak saja..

[ Last edited by  Anak_Nogori at 21-8-2008 08:57 AM ]

Originally posted by Acong at 21-8-2008 12:18 AM
hasil dok kat penjara tak?

LGE kan orang melaka...cina melaka mmg bagus bahasa melayunya...

Originally posted by orphen at 21-8-2008 12:58 AM
asyik2 berdebat...asyik2 wat demonstrasi...asyik2 konspirasi...asyik2 komplen sana sini...
get a life lah...
wehhh...bila nk wat keje:@ ...

Dai tgh buat kerja la tu sayang,  kalau tak benda nie x timbul..... dok terperap jer mcm 18 taun yg lepas

baru 1st time aku tgk koh tsu koon bercakap panjang...
mmg aku respek kat dia sebab diterangkan dengan jelas sekali..

anak lim kit siang pula asyik ckp benda berulang ulang... betull laaa kata tsu koon, dia layak sebagai akauntan buruk

bertambah bengong bila tsu koon terpaksa beritahu...
"saya sudah dua kali jelaskan nampaknya YB CM ni masih tidak faham lagi agak...
dia merujuk kepada tindakan tsu koon yg mula2 membawa kes ke BPR tetapi kali pertama BPR tak jumpa bukti kaitkan pegawai itu bersalah...
tsu koon sekali lagi suruh bpr buat 2nd round siasat pasal tanah yg tersilap lebih 40 tahun dulu.. sekai lagi BPR kata tiada bukti kukuh..

so betullaa kata tsu koon camana nak hukum seseorang kalau dia tak didapati bersalah dan tiada bukti2...

tapi akauntan buruk ni tak paham.. dia sibuk canang yg kerajaan dia ambil tindakan dan 'Transfer' ke jabatan lain... kekekkekeke (aku ingatkan dipecat ker apa ker)... takut laaa dia kalau dipecat bila pegawai tu nanti sue dia kat mahkamah kan...

tapi hujah 2nd last segmen tsu koon paling menari di awalnya bila dia kata..
"Nampaknya Ketua Menteri 100 peratus tidak menjawab apa yang saya soalkan... langsung tiada... seakrang saya akan jawab setepat2nya apa yang disoalkan (oleh akauntan buruk) kepada saya..."
satu persatu dia jawab dan keterangan yang cukup jelas..

sedangkan akauntan buruk dok berhujah benda yg sama sahaja.. takde kredibiliti sebagai seorang CM

Dulu aku minat sgt kat Koh nie, and for me dia still a gentleman cuma malang dia terbuang sebab BN

Originally posted by amd_sempron at 21-8-2008 07:56 AM

anak lim kit siang pula asyik ckp benda berulang ulang... betull laaa kat ...

Bro, BPR tu repot kat sapa?? Kalau Pok Lah tak arahkan, kau ingat diorang boleh pandai2 gi tangkap ke??

Kalau diorang berkuasa penuh, aku rasa tak cukup penjara Sg Buluh tu letakkan orang Be End!!!!

Originally posted by zamzam at 21-8-2008 08:53 AM

LGE kan orang melaka...cina melaka mmg bagus bahasa melayunya...

yeke?apsat bapak dia cakap Melayu tunggang langgang?

Originally posted by amd_sempron at 21-8-2008 08:56 AM

anak lim kit siang pula asyik ckp benda berulang ulang... betull laaa kat ...

Hujah Khalifah Guan Eng tu banyak kepada kepentingan politiknya..kununnya kerajaannya telus, tiada rasuah..sebab tu rakyat pilih PR...siap cakap..sebab tu dia ajak bincang tak kisah la dipejnya atau dirumahnya.

Sekali Sukoon balas....mula2 dia buat tuduhan dulu tanpa periksa, saya dah jawap dua kali..tapi dia masih gak membuat tuduhan..lepas tu nak ajak tanpa rakyat mengetahuinya..nanti dia cerita sekerat2 lagik...kan lebih baik buat cara terbuka macam ni..suma orang boleh dengar..

koh mmg ada aura dlm berdebat.cara nya x kalah dgn cara anwar. mmg aku rasa...org penang mmg pandai gebang...propa...ha ha

Originally posted by akulynn at 21-8-2008 09:03 AM

yeke?apsat bapak dia cakap Melayu tunggang langgang?

Cakap melayu tunggang langgang yg ko pentingkan..bukan cari kebenaran ghupanya..

Standard la ye tak..

Originally posted by Anak_Nogori at 21-8-2008 09:03 AM

Hujah Khalifah Guan Eng tu banyak kepada kepentingan politiknya..kununnya kerajaannya telus, tiada rasuah..sebab tu rakyat pilih PR...siap cakap..sebab tu dia ajak bincang tak kisah la dipejn ...

kalo btul tsu koon nk rakyat dgr..nape skandal PGCC dgn PSC lsg skit pun x disentuh?...dicuit pun x..neh x abis2 skandal 40m..pastu bila suh cite detail,x leh lak takut hina mahkamah..yg plg wa pelik bila tsu koon ckp lps disiasat kawasan kuari tu berdekatan dgn kuari lama tu dorang luluskan balik..seblom tu jabatan teknikal x luluskan...jabatan teknikal x cek ke kuari baru tu dkt kawasan kuari lama?..xkan xde lukisan pelan kedudukan kuari baru tu?..ke jabatan teknikal neh buta x tau baca pelan?..unbelievable!