CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cakna

Korang rasa Anwar mmg meliwat tak,,? PT2

nua berahim peliwat bertaraf antarabangsa dan the best gay icon in Malaysia till date

Balas #100 siti_nur\ catat

Kalau ada yang masih berani menuduh tanpa bukti yang nyata, agama dia bukan Islam kot Siti_nur. Agama dia MELAYU rasanya.

Reply #102 Santeira's post

erm..melayu yg kuat berpegang pada adat tanpa mendahulukan hukum agama maklumlah..mereka berpegang teguh pd islam hadhoriiii

Balas #103 siti_nur\ catat

Originally posted by Santeira at 22-8-2008 09:26 AM
Saya nak tanya orang-orang yang menuduh liwat dan mempercayainya atau ragu-ragu tentang benar atau salah tuduhan tersebut, kenapa kamu semua tidak menyangka baik kepada yang tertuduh seperti disu ...

aku pun saja nak tanya ko la..
adakah ko bersangka baik dengan najib atau rosmah yang dituduh punya kaitan dengan altantuya.. malah dikatakan pembunuh?

Balas #105 sailfish\ catat

Aku tak kan mengatakan apa-apa mengenainya dan membuat pertuduhan apa-apa. Dan aku tak pernah mengatakan apa-apa terhadap pertuduhan tersebut kerana tak ada kes mahkamah mengenainya pun. Dan hati aku tidak ada syak ia betul atau menafikan ia betul.  Pendek kata aku hanya berfikir mengenainya sekiranya ada bukti nyata terhadapnya. Innocent until proven guilty remember?

Follow Us

Reply #106 Santeira's post

huh..ade yg terasa..mane boleh kita tuduh2 najib dgn rosmah nih..diaorg kan tak der buat kesalahan..kalau ade pun,sape yg berani menuduh mereka itew? Nanti kena C4 gamaknyer ,better berprasangka baik kaedahnyer

Reply #107 siti_nur's post

Macam ni kita ibaratkan Siti Nur. Kes Sepol--ada pertuduhan, dan ada jubo budak tu yang dikatakan dah bolos. Pastu ada sumpah si Sepol atas Quran katanya. Tapi ada laporan medikal PUSRAWI yang kata jubo dia tak pernah dibolos. Ada saksi dan ada alibi bagi pihak Anwar.

Then the police decide, ADA KES. Just berdasarkan kata-kata Sepol.

Kes Altantuya--ada dead body. Ada dua pengakuan bersumpah dari RPK dan Bala. Ada missing links here and there--rekod kemasukan Altantuya di padamkan. Razak Baginda adalah penasihat politik Najib. Ada dua anggota UTK yang dituduh membunuh.

Kalau berdasarkan KENYATAAN SEPOL boleh ada kes, berdasarkan dua PENGAKUAN BERSUMPAH ke atas Najib tak ada pulak kes kan. And Najib dan Rosmah tak mau pergi mahkamah.

So kalau tak pergi mahkamah, macam mana mau tau bersalah atau tidak?

Jadi kita bersangka baik sajalah. Dah dia tak mau pergi mahkamah, nak buat macam mana.

Reply #108 Santeira's post

..a'ahh,betul tuh..whatever it is,they got vetos utk mereka ciptakan adegan busuk seterusnya ke atas  seseorg yg teraniaya di mana sesorg yg taksub pd UMNO mempercayainya dan di peralatkan..   kesian yer? tp ramai lg rakyat yg bijak menilai seseorg di luar sana(reality) cuma di forum ni masih ade sisa baki penyokong UMNO yg seboleh2 mempertahankan hujah mereka yg sgt tak masuk dek akal (not relevan)..actually  Santeira i tried utk memahami dan bersetuju dgn kenyataan org UMNO nih(mana tau kot2 bleh menyokong) tetapi di sebabkan mereka terang terangan membelakangi HUKUM ISLAM dan terlebih adat so saya tetap berteguh dgn pendirian saya utk memerangi politik UMNO yg sgt korup....uppsss terlebiy sudaaaaaaaa

Originally posted by Santeira at 22-8-2008 10:17 AM
Macam ni kita ibaratkan Siti Nur. Kes Sepol--ada pertuduhan, dan ada jubo budak tu yang dikatakan dah bolos. Pastu ada sumpah si Sepol atas Quran katanya. Tapi ada laporan medikal PUSRAWI yang ka ...

tak terasa pun tapi kenyataan ko tu diambil dari satu surah sahaja... cuba ko kaji perkara2 lain...

contohlah dalam memilih seorang pemimpin kita kena yakin akan pemimpin itu kan... kalo kita tak yakin kita takkan pilih...
tapi bagaimana dengan perasaan WAS2... mcm kes sepol nie... si sepol bersumpah dan lafahnya dikira sah walaupun perbuatannya memegang al-Quran menimbulkan persoalan...
tapi selagi anwar tak bersumpah, perasaan WAS2 tu tetap ada...

itu bg aku 50-50 sebab jarang sangat org nak main depan khalayak, apatah lagi sukar utk cari 4 saksi... tu sebabnya penguatkuasa agama pastikan anggota mereka lebih dr 4 org...

ko mungkin bijak rasa... apabila perasaan WAS2 timbul, jatuh hukumnya apa...
kalo kita nak membeli makanan di kedai dan WAS2 dgn makanan itu, adakah halal atau haram beli makanan tu?

Originally posted by batunilam4a at 22-8-2008 09:36 AM
nua berahim peliwat bertaraf antarabangsa dan the best gay icon in Malaysia till date

kau pernah kena & rasa ke???

Originally posted by batunilam4a at 22-8-2008 09:36 AM

ko belajo kat Uitm ke fitnah orang merata neh?
neh musti banyak baca gossip mangga,URTV..
alahai..wat malu U ko jek

Originally posted by siti_nur at 22-8-2008 10:07 AM
huh..ade yg terasa..mane boleh kita tuduh2 najib dgn rosmah nih..diaorg kan tak der buat kesalahan..kalau ade pun,sape yg berani menuduh mereka itew? Nanti kena C4 gamaknyer ,better ...

cuba ko tgk siapa yg post terjemahan ayat al-Quran dan menyeru supaya forumner supaya bersangka baik kepada tertuduh... tertuduh bukan sahaja kepada kes2 di mahkamah (jgn singkatkan pemikiran)  - saiful juga boleh dikira tertuduh sebab kebykan org kata dia saja buat pertuduhan kes liwat...

so bagitau aku sapa yg suruh bersangka baik dan kemudian dia pula bersangka baik pada satu kes2 yang lain... bila kes NAjib siap beri contoh sana contoh sini.. bersangka baik ker tuh...

tepuk dulang paku serpih, nasihat orang diri sendiri yg terkurang lebih...

RPK punya akuan bersumpah... RPK dr dulu suka main hentam.. nak saman, saman lah apa dia peduli... aku harap ko baca tulisan RPK dan tgk ayat2 kesat yg digunakan... org Islam kah yg gunakan ayat yg begitu kesat mcm tu.

bala punya juga kejap ye kejap tak... orang fasik yang sering berubah hati dan bermain dengan kata2 yg berubah2... kire munafik ker?

Reply #111 sailfish's post

tak kisah ler tapi kita kena juga melihat peribadi dan sejarah org yg bersumpah itu juga..   mane tau dia buat cerita ker? sebab tu perlunya ade saksi..saksi pun kena betul 2 yg berperibadi tinggi baru boleh di terima kesaksian nyer itu..bukan senang nak menjatuhkan hukuman ke atas seseorg tu yer? jauh sekali dgn hanya bersumpah yg lebih bersifat peribadi.. itu hanya dia dan Allah S.W.T dan terpulang pd kita utk mempercayainya. Was-was ni pun lebih kepada bersifat peribadi,kalau anda dah tak suka kepada seseorg..sampai bila anda akan rasa was-was walau ape2 bentuk sekali pun..jgn samakan dgn makanan pula..

Reply #111 sailfish's post

tak terasa pun tapi kenyataan ko tu diambil dari satu surah sahaja... cuba ko kaji perkara2 lain...

contohlah dalam memilih seorang pemimpin kita kena yakin akan pemimpin itu kan... kalo kita tak yakin kita takkan pilih...
tapi bagaimana dengan perasaan WAS2... mcm kes sepol nie... si sepol bersumpah dan lafahnya dikira sah walaupun perbuatannya memegang al-Quran menimbulkan persoalan...
tapi selagi anwar tak bersumpah, perasaan WAS2 tu tetap ada...

itu bg aku 50-50 sebab jarang sangat org nak main depan khalayak, apatah lagi sukar utk cari 4 saksi... tu sebabnya penguatkuasa agama pastikan anggota mereka lebih dr 4 org...

Bagi aku dalil yang tu dah cukup terang dan nyata. Apa perkara lain yang perlu dilihat lagi?

Pasal sumpah, kenapa perlu was-was? Dan apa yang boleh dibuktikan melalui sumpah pada Quran. Ia tetap hanya lafaz--tetapi bukti-bukti yang lain menunjukkan ianya tidak berlaku (read: laporan medikal PUSRAWI dsb.).

Dan adakah dengan bersumpah bermakna Saiful betul Anwar salah. Dan adakah bila Anwar besumpah maka  Saiful salah. Kita tak tahu. Yang kita tahu, salah seorang dari mereka berdusta, tapi tak tahu yang mana.

Apakah dengan tidak bersumpah maka Anwar akan terlepas dari hukuman Tuhan (kalau benar dia bersalah)?

Lagi satu, kenapa kamu ada perasaan was-was (yang jika kamu ada, ia sebenarnya masalah kamu, bukan masalah yang tertuduh)? Syaitan yang membisikkannya ke hati kamu.

ko mungkin bijak rasa... apabila perasaan WAS2 timbul, jatuh hukumnya apa...
kalo kita nak membeli makanan di kedai dan WAS2 dgn makanan itu, adakah halal atau haram beli makanan tu?

Jangan kaitkan -waswas- halal atau haram makanan dengan hukum penuduhan zina. Ia bab lain. Pandai la kamu buat qiyas sebegitu. Adakah qiyas sebegitu sah dari segi hukum syar'ie?

Reply #116 Santeira's post

..kenapalah di sama kan dgn makanan yer?kesian org iteww

Reply #114 sailfish's post

cuba ko tgk siapa yg post terjemahan ayat al-Quran dan menyeru supaya forumner supaya bersangka baik kepada tertuduh... tertuduh bukan sahaja kepada kes2 di mahkamah (jgn singkatkan pemikiran)  - saiful juga boleh dikira tertuduh sebab kebykan org kata dia saja buat pertuduhan kes liwat...

so bagitau aku sapa yg suruh bersangka baik dan kemudian dia pula bersangka baik pada satu kes2 yang lain... bila kes NAjib siap beri contoh sana contoh sini.. bersangka baik ker tuh...

tepuk dulang paku serpih, nasihat orang diri sendiri yg terkurang lebih...

RPK punya akuan bersumpah... RPK dr dulu suka main hentam.. nak saman, saman lah apa dia peduli... aku harap ko baca tulisan RPK dan tgk ayat2 kesat yg digunakan... org Islam kah yg gunakan ayat yg begitu kesat mcm tu.

bala punya juga kejap ye kejap tak... orang fasik yang sering berubah hati dan bermain dengan kata2 yg berubah2... kire munafik ker?

Yang terjemah ayat Quranialah penterjemah. Aku cuma letakkan ia di sini sebab ia adalah ayat Allah dari Al Quran kerana ia bukan untuk dibuat bersumpah ke atasnya--tapi untuk dibaca, difahami dan di praktikkan.

Aku letakkan butir mengenai Najib bukan aku berburuk sangka pada dia. Pertama, ayat tersebut adalah khusus untuk pertuduhan Zina, Rogol dan Liwat (bukan membunuh ya pakcik). Kedua perbandingan adalah kerana polis decide dari tuduhan Sepol, ADA KES. Tapi dari tuduhan RPK dan BALA, tak ada kes. Faham tak? Kalau tak masuk mahkamah, macam mana nak buktikan siapa yang betul atau salah?

mendelah korg ni...
koghang ni tak tgk ke kat youtube yg mahathir ckp anuar tak buat apa-apa...tak salah apa-apa...
sah2lah si anuar tu kene fitnah...
ayoooo...:kant:

Reply #117 siti_nur's post

Tu la. senangnyaa kaitkan dengan was-was makanan.