CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: irish_cayunkku

Anwar & sahabatnya

xperlu angkat sumpah meliwat saiful..negara kita ada undang2...klu mcmtu,org yg rogol boleh bersumpah dia xrogol..

Reply #117 irish_cayunkku's post

wei...aku rasa diorang ni suma sayangkan malaysia...yang diorang nyampah puak2 beend...so napa lak ko nak suh migrate bagai? satu benda yang aku nak peringat puak2 be end ni...malaysia bukan hak orang k...malaysia hak rakyat aku ko dan yang lain2...janan sentap sangat seh...

Balas #117 irish_cayunkku\ catat

pesepa bangsa len nak kena balik negara depa....
terang skit kat aku....
malaysia ni sapa punya?
pak hang punya ka?

hang ni racist gila babi.....babi pun tak racist macam hang

[ Last edited by  hyphrigian at 30-8-2008 09:55 PM ]

hoit,hang pe ingat sumpah ni bleh main2 ka???selesai dlu kt mahkamah syariah br bleh nk bersumpah,2 pon kalu mahkamah kasi,bila2 dgr ulama mengajar,bkn dgr pak najib bibir jolie 2 main2 sumpah kt tb bapak die punyo....opss,abe samsadis,pahni g belajor ugama k,jgn jd jahill sgt duk mengata org,hang x nampok ka umeno dh nk kene bommmm ga najib 2,opsss lupe plak,najib mana kenal cewek mongolia,al juburi pon x kena,alih2 kantai,bodosssssssssss.....:@ :@ :@ :@

melayu pon ramai murtad gak..kata perlembagaan islam konon,blah la...jubo punye umno,ni ke yg duk jaja ketuanan melayu??penting ke melayu kalu dh murtad???merosakkan bangsa n agama..

muslim adalah saling bersaudara tanpa mengenal bangsa,warna kulit dan budaya

Follow Us
Originally posted by irish_cayunkku at 30-8-2008 12:24 PM

HEhehe.. buat lawak lak dgn soalan aku...? bg aku 2 2 pun penting coz ... kalo bkn melayu masuk islam blum tentu keislamannya... LU Pk la sendiri.... akal pakai... sok kat KUBOQ pun xtnya k ...

to irish..

maaf.. aku x berdaftar dgn mana2 parti, tp pendirian aku msh jelas. skrg2nya aku bersyukur negeri asal aku msh dibawah pemerintahan pas. yg aku bold sekadar peringatan. coz seorang islam berkewajipan menyeru kebaikan islam kepada yg bkn islam, wajib menyampaikan seruan islam kepada seluruh umat manusia, dalam kata lain berdakwah. statement yg aku bold, sengaja aku bold sbb sesama umat manusia x layak mempertikaikan keislaman org lain. kalo bkn melayu msk islam blm tentu keislamannya, kena la tanya balik kenapa jd mcm tu?

"SEKARG NI AKU BKN CRITA HAL PERIBADI DIAORG LANTAK P LA DIAORG NAK WAT DOSA... KAT SANA SOK BUKAN KT NAK TANGGONG DEPA..." kenapa dok sebok pasal sapa nak pimpin negara? sbb besok2 bila dibangkitkan kita akan ditanya ttg kewajipan memilih pemerintah. jd sapa dok atas pagar x buleh nak kata x sokong sapa2... pasal undi yg 1 tupun besok2 nak kene jawab.

islam dan melayu, mana lagi penting? islam lagi penting....xleh sama2 penting. sbb apa, kalo org islam jd minoriti dlm negara bkn islam ttpi pemerintahnya x menzalimi org islam, maka menjadi kewajipan untuk org islam sama2 mempertahankan negara bila ada ancaman. x sebutpun pertahankan bangsa saja sbb islam untuk semua bangsa. kalo bangsa sama penting ngan islam... camne dgn melayu yg murtad tuh? rajin baca quran, rajin2 baca terjemahan sekali. xkan ada 1 ayat yg menyebut tinggi dan mulianya bangsa sehingga sama penting dgn islam. sbb islam itu sendiri rahmat buat sekalian alam. islam menyuruh berlaku adil, adilkah kita bila meletak melayu lebih penting berbanding bangsa lain? xkan xde bangsa lain beragama islam? xkan melayu murtad lebih penting dr cina muslim, india muslim?

post #74.. tanah melayu dah x wujud, bahasa melayu pun dah xde kat skolah. yg ada negara malaysia, subjek bahasa malaysia. bab negara sekular... rasanya sekarangpon mmg dah ada ciri2nya. 1) bila berlaku pertelingkahan, rujuk mahkamah sivil. mahkamah sivil bidang kuasa lebih besar mengatasi mahkamah syariah. 2) sistem monopoli.. xde kawalan ke atas amalan monopoli cth: rapidkl dan yg sewaktu dgnnnya 3) hiburan yg melalaikan dibolehkan secara besar2an wp mbelakangkan fatwa.. bykla lagi sbnrnya yg dah ujud... kalo rajin, cuba belek2 buku2 berkaitan bentuk2 kerajaan, perbandingan sistem islam dgn sekular... malas nak bukak buku

post #79 "ko tau cina lakhanat ttp lakhanat tau"... kita besok mati xtau lg sempat mengucap ker x.... sbb tu nak kene slalu doa spy mati dlm iman... hanya Allah mengetahui adakah seseorang itu ahli syurga atau neraka, so jgn nak kata sbb kita tau dia kafir hari ni dia akan kekal kafir selamanya... "Allah akan membukakan hati sesiapa yg diinginkanNya.."

Reply #127 halimi78's post

ni la POST PALING BAGUIH......

Balas #128 NIXAR\ catat

tq.. yg benar ttp benar, wajib berkata benar wp pahit utk menelan

kite lihatlah ape yang bakal  tjd nnt...

Balas #1 irish_cayunkku\ catat

yup setuju....

Yup betol kita perlu berdakwah kepada umat manusia iaitu tetapi secara berhikmah dimana kita tunjukkan contoh yang baik sebagai orang yang beragama islam dan jika kita rasa ada perkara yang salah atau boleh diperbaiki kita boleh sampaikan secara hikmah jika kita jujur
Allah juga mengingatkan kita jangan sekali2 terpedaya degan bangsa Yahudi dan dlam surah Al kafirun juga menyatakan "bagi ku agamaku dan bagimu agama" tetapi selagi mereka menerima kita sebagai pemerintah
Secara amnya orang melayu adalah islam itulah yang perlu dipertahankan....Kenapa orang melayu sanggup  murtad, salah kita sendiri kerana kita yang umat kita lemah segi ilmu, ekonomi & perlaksanaan islam itu sendiri....

"Yup betol kita perlu berdakwah kepada umat manusia iaitu tetapi secaraberhikmah dimana kita tunjukkan contoh yang baik sebagai orang yangberagama islam dan jika kita rasa ada perkara yang salah atau bolehdiperbaiki kita boleh sampaikan secara hikmah jika kita jujur
Allah juga mengingatkan kita jangan sekali2 terpedaya degan bangsaYahudi dan dlam surah Al kafirun juga menyatakan "bagi ku agamaku danbagimu agama" tetapi selagi mereka menerima kita sebagai pemerintah
Secara amnya orang melayu adalah islam itulah yang perludipertahankan....Kenapa orang melayu sanggup  murtad, salah kitasendiri kerana kita yang umat kita lemah segi ilmu, ekonomi &perlaksanaan islam itu sendiri...."

dolphina,

berdakwah secara berhikmah.. aku x nafikan. bkn setakat menunjukkan contoh yg baik saja, kewajipan menyampaikan termasuk direct approach. sbb tu kalo dulu2 mesti ko ingat nama Ahmad Deedat. menunjukkan contoh baik x memadai.. mesti ada penerangan yg jelas. isu kita dengan non-malay skrg xde penjelasan dibuat untuk menerangkan apakah itu islam. so kiranya cane dakwah yg ko sebut2 ni? balik2 secara berhikmah, n nak perbaiki kesalahan pun secara berhikmah jika kita jujur(?).

skrg kita memerintah, ko pegang maksud ayat surah AlKafirun.. abis kalo ditakdirkan berlaku konon2nya mcm yg dicanangkan oleh kerajaan BN kalo BN jatuh kita diperintah bangsa lain adakah ayat tu dah batal? ayat tu terang dan jelas, selagi ko seorang Islam xkira sapa yg memerintah keadaannya tetap sama "bagi ku agamaku danbagimu agama". cuma statement yg dicanangkan tu sebenarnya ada unsur khurafat, hanya BN yg mampu memerintah....

secara amnya org melayu adalah islam...itulah yg perlu dipertahankan... yg mana nak dipertahankan? melayu islam ke islam melayu? soal murtad... bkn stakat melayu tp non malay yg convert pun ada yg murtad... knp? salah satu sbbnya krn konsep dakwah separuh mcm td. menunjukkan contoh yg baik tanpa ada penjelasan yg konkrit. memeluk islam tanpa pemahaman yg kukuh. x ubah seperti melayu yg dlahirkan sbg islam tp sendiri x kenal apa itu islam. aku pernah tanya kwn aku yg convert, terang2 dia ckp kalo tgk cara org melayu kita haram dia xkan memeluk islam. tp dia convert sbb dia wat kajian sendiri. kebanyakan kes mcm tu, diorang cr maklumat sendiri sblm convert.

salah kitasendiri kerana kita yang umat kita lemah segi ilmu, ekonomi &perlaksanaan islam itu sendiri.. knp kita lemah? sbb corak kepimmpinan yg sedia ada xpernah menitikkan beratkan kepada kekuatan ini. umat kita ni ko rujuk pada sapa? melayu ker islam? DEB untuk tolong melayu, xsebut pasal islam. sbb tu kekuatan ekonomi kita xde. pendidikan kita, x menekankan sgt kepentingan islam. sbb tu kalo amik paper pendidikan islam x score pon xpe. tu bkn syarat nak lulus xm. selama berkuasa, setakat mana pemerintah yg ada menerapkan nilai2 dan sistem pemerintahan islam dalam pentadbiran? aku x kata xde, ada tp x byk. maybe ini yg dimaksudkan dakwah secara berhikmah dan memperbaiki kesalahan secara berhikmah jika kita jujur..

jangan pertaruhkan nasib rakyat dan negara demi kepentingan diri.tolong la.......

knp negara lain yg lebih maju boleh maju? kenapa negara yg kita sumpah laknak negara alkafirun, tp ranking rasuah kita negara islam among the top? sbb kita xde check and balance dlm pentadbiran... bila ada yg membangkang dandan kita suruh kuar dr malaysia.. kita x berani nak cuba ubahkan apa yg sedia ada.. pemimpin menyuruh rakyat berubah tp pemimpin sdiri takut dgn peubahan..

BOIKOT BOIKOT BABI TAK BOIKOT PULAK

[size=180%]28 ORANG MP PEMBANGKANG KELUAR DEWAN BANTAH AKTA DNA. KORANG PERGI BUAT DNA,KENCING DI TANDAS AGAKNYA. BOIKOT TAK HABIS HABIS. DULU KATA MALAYSIA TAK DEMOKRASI, SEKARANG BILA DAH MENANG TAK PANDAI GUNA CARA DEMOKRASI. ELOKLAH TU PERGI KENCING BERAMAI RAMAI KAT TOILET.

[size=180%]BABI KORANG TAK BOIKOT PULAK.

[size=180%]MACAM MANA NI BRO. SUMPAH DALAM PARLIMEN BRO ANGKAT. SUMPAH TAK BUAT DENGAN SAIFUL TAK BUAT LAGI NI BRO. BILA NAK BUAT BRO?

[size=180%]
[size=180%]
[size=180%][size=180%]USTAZ AZIZAN KATA TAK YAH CUTI BANYAK BANYAK. LAGIPUN 17 OKTOBER IALAH NUZUL AL QURAN. LEBIH BAIK KITA MENGAJI BANYAK BANYAK KAT RUMAH DARI SIBUK LAYAN BANG NUAR. CIAN BANG NUAR ORANG PAS TAK SETUJU DENGAN DIA.