CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chiquititamichi

komen servis maybank..

Originally posted by sueria_azlee at 10-10-2008 10:35 AM
paling aku menyampah..CASH DEPOSIT MACHINE..:@ :@ :@

nape ek..tiap bulan kna guna cash deposit tu.nk trnsfr giro, kna chg..tp oke jek.cuma kdg2 wit renyuk sket pon xleh proceed.

[quote]Originally posted by ekiena at 21-10-2008 06:18 PM

nape ek..tiap bulan kna guna cash deposit tu.nk trnsfr giro, kna chg..tp oke jek.cuma kdg2 wit renyuk sket pon xleh proceed. [/quote
aku nyampah CDM sbb:
1. CDM sikit.orangnya ramai..
2. dah la sikit,slalu gak out of service :@
3. paling nyampah klu bwk duit ngam2 je.. sbb kdg2 msti ade not yg kena rijek..

part yg cash deposit pon satu..
buat hanging badan je..

bukankah bende tu salah satu service option utk customer..
ni dah jadi cam paksaan jek kena guan mesin tu gak.

up to customer la nak pakai machine ke nak gi kat kaunter..its our choice what.
kalo kita pilih nak guna kaunter service..meaning kita sendiri dah sedia maklum yg kena spent masa lama sikit.

hangin betul ngan customer service kat negara tercinta nih

Aku memang dah band habis Maybank ni....Say no to MAYBANK,, huh angin satu badan! Even haritu buat housing loan pon Maybank tak de dlm senarai..Mentang2x bank no. 1 demand abis..

aku tensen satu je ngan meben neh..time dah bukak acc..time tu aku stadi kat mlk.aku dok bangi..aku nak bukak caw bangi,tp kena wat appoinment dulu..cam haram jadah..seb baek dia x suh bukak ikut alamat ic..idak ke mampuih aku kena balik kedah

2 minggu appoinment semata2 utk bukak acc rm50..adess..x pasal2 aku kena balik dr mlk semata2 nak bukak acc.urusan cuma 5 menet..

tp skang serbis caw bangi ok la..kenkadang je cash deposit machine tu out of service..tp ok la dr cimb bengong mangkuk hayun tu

SAY NO TO MAYBANK

Follow Us
Originally posted by hhbks at 31-10-2008 08:30 AM
  SAY NO TO MAYBANK

x bleh gak....coz gaji aku masuk kat sana.....

lagi satu kalo korang nak tau meben nie nak bayo kad kedit thru online kena bayo ngam

Balas #107 wineps\ catat

takde bank lain ke?

Balas #108 wineps\ catat

eloklah tu...

lenkali bayar kurang dari sepatutnya

Balas #108 wineps\ catat

dia suruh bayar kurang pasal depa mau interest la...bayangkan la kalau interest 20 sen, kalau sejuta pemegang card dah RM200k sebulan...income bank tu beb.

Originally posted by Z77 at 31-10-2008 11:51 AM
dia suruh bayar kurang pasal depa mau interest la...bayangkan la kalau interest 20 sen, kalau sejuta pemegang card dah RM200k sebulan...income bank tu beb.

tue yang aku tensen.....nak bayo lebih kena p bayo kat CDM plak...aku bayo lebih laaaa....hehhehehe..kad kedit jadi debit plak....

TUAN TANAH TUMPANG THREAD YE.

NAK KOMEN & MINTAK PENDAPAT.
LOAN ISLAMIC MAYBANK

Salam semua.
X tau nak bercerita dr mana & bagaimana.
Harap kawan semua blh bantu masaalah kak tom ni.

5 thn dulu kak tom & hubby ada membeli rumah.
Kami buat loan dgn MAYBANK.
Kelmarin kami ambik keputusan utk refinance rumah ni dgn bank lain..
Masaalah bermula bila kami call MAYBANK dan tny brp utang kami.
Loan rumah ni RM 189k.
Loan ISLAMIC
Dah byr 4 thn.
Kami kira slps 4 thn mugkin utang loan dah berkurang dlm RM 20K.

Tp pihak MAYBANK kata loan kami masih RM 190K.
Makin byk bkn berkurangan.

Skrg kak tom nak mintak tlg semua andai ada yg blh jawap.

1) Loan RM 189K slps 4 thn jd RM 190K.. Apa hal ni.

2) Pihak bank ckp selama 4 thn ni byr bunga je..Loan ISLAMIC pun bunga tinggi ke..

3) Kat mana kak tom nak buat aduan masaalah ni.

Esok kak tom & hubby akan ke MAYBANK.

Kami nak tny En/Puan/Cik LAWYER atau PEGAWAI BANK.. Apa yg perlu kami lakukan dgn masaalah ni.
Tolong sesangat. X tau mcm mana nak buat lg. Kak tom & hubbby x arif ttg masaalah ni.

TERIMA KASIH ANDAI ADA YG MEMBANTU..

Originally posted by chiquititamichi at 4-9-2008 09:47 PM
dlm minggu lepas sy nk bukak akaun maybank utk adik kat maybank greentown ipoh(perak) tp di suroh blek setelah susah payah cr parking dgn alasan kene buat akaun dkt caw yg berhampiran alamat dlm  ...

pasal nak buka akaun ni, bukan maybank je yang kena buka akaun dekat dengan alamat tempat tinggal. last week aku nak bukak akaun RHB, aku pi le kat office aku kat melawati. dia tak bagi sebab alamat aku dekat KL. dia kata kalau ada surat majikan boleh. aku pun ye lah cakap nanti aku buat. sekali dia cakap, kalau company ada akaun dengan RHB. kalau tak, tetap tak boleh. cam siol je kan. tak pasal2 je ari tu aku kena pergi ke RHB jalan ipoh sebab itu yang terdekat dengan rumah aku.

aku tanya derang sejak bila buat macam ni sebab sebelum ni, tak de masalah pun aku nak bukak kat branch mana. derang cakap dalam 2/3 tahun ni sebab apa2 masalah senang refer semula ke home branch yang dekat dengan tempat tinggal kita. tapi ari tu aku buka akaun public bank, tak de masalah pun. aku bukak kat melawati jugak. malah mereka mengalu-alukan aku buka akaun kat situ. siap dapat buku akaun lagi. rhb aku malas nak mintak buku akaun. kalau nak buku deposit rm200. aku sebab terpaksa je, kalau tak memang aku tak bukak akaun rhb.

servis mebeng yang hampes, memang tak dinafikan. especially caj 5 kupang untuk pengeluaran ke-5 sekiranya duit dalam akaun kurang dari 5 ribu. baru2 ni kan mebeng2u berwajah baru. 1st day tu, servis dia memang bodoh. nak log in pun amik masa. kendian bila dah log in tak leh nak wat apa2 dah sebab dah lebih dari 5 minit idle. kena log out & log in semula. lepas tu aku tengok skang ni, 1st page dia je yang baru. bila nak log in tu tetap interface yang lama.

Rate

1

Balas #113 ceqtom\ catat

Ermmmm....loan islamik yang maybank tawarkan tu berapa rate % dia? Kebiasaannya islamic loan ni mahai sikit bulannya banding konvesional loan sebab different type. Islamic loan ni, katakan rumah tu harga 200K, bank beli dengan 200k dan dia jual balik rumah tu kepada kita dengan harga 280K (sekadar contoh)..kalau kita setuju, kita sign akad jual beli tu lor...maknanya kalau buat loan 189K bukan bermakna jumlah loan kita betul2 189K....maybe dah jadi 200K atau 220K....bergantung pada agreement yang ceqtom dah sign tu..Kalau buat loan 189K dan pulangkan balik kat bank pun 189K...wahhhh...semua orang mau...zero interest tu (dlm islamic tak sebut interest, tak silap sebut margin keuntungan ke apa, tak baper ingat)...jadi, walaupun dah bayar selama 4 tahun, kita selalu keliru hutang 189K tu akan jadi kurang banyak....sebenarnya tu silap....4 tahun tu kita bayar bunganyer (dalam islamic loan tak sebut bunga/interest) jer dulu..yang kita pinjam 189k tu belum terluak sikit pun lagi...sebab tu walaupun dah 4 tahun bayar, baki pinjaman masih 190k dan bukan kurang 20k dari 189K yang kita fikirkan...cuba tengok balik agreement dengan maybank dulu sebelum nak bawak hal ini ke atas...mesti ceqtom ingat pinjam 189K pulang balik pun 189K....ini tak mungkin terjadi..maybe pinjam 189K....pulang balik kat bank maybe jadi 250K...220K...bergantung berapa lama tempoh loan tu dibuat..makin lama tahun buat..makin tinggi lorrr kena bayar balik ke bank....

Sekadar pandangan....maybe yang lebih arif boleh bagi pandangan yang lebih tepat...

Rate

1

Originally posted by AnisSuraya at 14-11-2008 11:53 AM
Ermmmm....loan islamik yang maybank tawarkan tu berapa rate % dia? Kebiasaannya islamic loan ni mahai sikit bulannya banding konvesional loan sebab different type. Islamic loan ni, katakan rumah  ...

ok thanks..

Masaalah ni dah selesai td.. Rumah tu pun dah refinance dgn HSBC melalui konvesional loan..
Dan ini pelajaran pd aku.. Mgg dpn aku akan refinance 2 rmh lg yg aku buat islamic loan...

Islamic RIBA namanya ni..

Originally posted by AnisSuraya at 14-11-2008 11:53 AM
Ermmmm....loan islamik yang maybank tawarkan tu berapa rate % dia? Kebiasaannya islamic loan ni mahai sikit bulannya banding konvesional loan sebab different type. Islamic loan ni, katakan rumah  ...

anis, islamic punya loan interest rate dia memang tinggi & fixed kan? kalau kita sign 7%, interest dia tak kan berubah kan? sebaliknya konvensional pulak interest boleh berubah kan bergantung kepada ekonomi semasa. correct me if i'm wrong.

Balas #117 shidaaziz\ catat

Yuppp.....anis dari konvensional sibuk nak tukor ke islamic loan....sebab blr konvensional ni naik turun ikut ekonomi semasa...yang ni tak tahan...maybe sekarang dah ada konvensional yang fixed rate kot...anis nyer rumah dulu, konvensional dan rate blr dia berubah2...time turun ok arr...time naekk..demam....satu lagi, ramai yang ingat islamic loan ni riba tinggi dan sebagainya tapi sebenarnya bukan mcm tu..islamic loan ni ada akad jual beli..maksudnya bank beli rumah tu (rumah yang kita berkenan tu) dengan harga sekian sekian..then bank tu akan jual rumah tu kepada kita dengan harga sekian sekian........itu yang dijelaskan oleh pegawai bank kat bank islam tempohari...

Originally posted by AnisSuraya at 14-11-2008 02:49 PM
Yuppp.....anis dari konvensional sibuk nak tukor ke islamic loan....sebab blr konvensional ni naik turun ikut ekonomi semasa...yang ni tak tahan...maybe sekarang dah ada konvensional yang fixed r ...

ooo ok tq anis. btw, dalam situasi macam mana yang interest konvensional akan naik ye?

Balas #119 shidaaziz\ catat

Depend pada bank negara sebab apa2 berkaitan naik turun blr ni, bank negara yang decide, ada minimum dan maksimum naik turun blr ni.Selain tu depend jugak pada bank2 tersebut kukuh ke idak..sekarang ni ramai peminjam housing loan yang gagal membayar loan secara konsisten tiap2 bulan, jadi bank maybe offer untuk panjangkan lagi tempoh loan tu dari 10 tahun kepada 15 tahun ke 20 tahun ke (untuk kecilkan amount bayaran bulanan peminjam tu)..jadi itu pun salah satu sebab blr peminjam tu naik..

Selain tu..harap ada org yang keje kat bank boleh xplain dengan lebih lengkap kat sini....quedac...harap bantu...