CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chiquititamichi

komen servis maybank..

Originally posted by AnisSuraya at 14-11-2008 02:49 PM
Yuppp.....anis dari konvensional sibuk nak tukor ke islamic loan....sebab blr konvensional ni naik turun ikut ekonomi semasa...yang ni tak tahan...maybe sekarang dah ada konvensional yang fixed r ...

masa kat MAYBANK x dak akad jual beli pun.
3thn pertama 5.9 dan thn seterusnya 7.2.

Yang akak ingat masa buat utk loan utk apartment ngan AL RAJHI.. Ni mmg ada akad jual beli.
Yang MAYBANK tu MANAGER BANGSAT tu srh sign je x de akad2...

Balas #121 ceqtom\ catat

sepatutnya mmg kena ada akad jual beli...maybank tak tau arrr..tak pernah buat loan dgn maybank..
Berurusan dgn maybank pun sebab gaji masuk sana jer...kalau dak....tak der lerr nak berurusan dgn bank tu..ramai yg cakap..maybank ni menterdarah bab interest..

Originally posted by AnisSuraya at 14-11-2008 05:27 PM
sepatutnya mmg kena ada akad jual beli...maybank tak tau arrr..tak pernah buat loan dgn maybank..
Berurusan dgn maybank pun sebab gaji masuk sana jer...kalau dak....tak der lerr nak berurusan dg ...

tulah.. x pe la anis sekrg-krgnya akak bljr sesuatu dr masaalah ni..:victory:

Reply #122 AnisSuraya's post

ni ikut pegawai..
mcm aku sndiri penah wat kad bank islam. bank islam ni..
mula2 aku penah ade urusan,mmg ade akad..2nd time,dah xde akad.just sign je la agreement.

Reply #123 ceqtom's post

so klu tukar convensional pun murah ke?

sbb rasanya btul la pnjelasan Anis tu.klu nilai rumah 189K,kita bukan pinjam 189K.
xkira la housing ke,car ke personal loan islamik pun..

kita nak 10K,tp pihak bank jual dgn 12K misalnya..dan 12 K tu yg dia akan pecah2kan pada tiap2 bulan.
samada jumlah yg sama..or lain2 (mcm mula2 1K @5%, then thn ke-5 1.2K @ 6%)

Balas #125 kashaz\ catat

Anis dulu ada beli sebuah rumah...buat loan 32K utk 20 tahun (masa tu gaji tecit,ambik loan lama sikit)..type konvensional..bila ada rezeki lebih, setelah 12 tahun bayor tanpa masalah, ingat nak selesaikan baki loan rumah tersebut...nak tau berapa anis kena bayor?...RM30+++.00 Bayangkanlah, 12 tahun dah bayor...cuma luak tak sampai 2k pun dari apa yang kita pinjam...

Jumaat lepas, anis nak kuar duit kat ATM Maybank..waktu tu hujan...anis mai, ada sorang brother chow dari situ dengan keadaan sedikit tergesa2...maybe dpt panggilan atau ada hal kot..Sampai kat mesin atm tu, anis baru nak masukkan kad, tetiba keluar duit dan resit..terpinga2 anis...banyak amount tu...anis ambik dan dlm kete anis call maybank nyer nombor yang tertera kat belakang slip tu...dia cakap tak boleh nak detect nombor akaun org tu...jadi anis ambik keputusan nak hantar dan buat aduan kat maybank bandar baru bangi isnin ni...dan return the money tu kat situ...Malam tu anis pergi balik ke atm tu dengan harapan ada org buat report pasai duit tak dpt ke apa ke...tapi tak ada...jadi, kalau org tu ahli forum kat sini dan terbaca...pi arrr tuntut kat maybank bandar baru bangi esok....kalau betul dia ownernya, pasti dia tau berapa amount yg dia keluarkan dan baki wang dalam akaunnya...hanya ini jer yang anis mampu tolong....

Rate

1

Follow Us

Reply #126 AnisSuraya's post

erm,klu kuar dr akaun sendriri,xde kuar no akaun kiter ek?
or xkan xde cam tracking no kat resit tu utk depa detect?

Balas #127 kashaz\ catat

Sejak beberapa tahun ni, tak der dah cetak no akaun kita kat resit/penyata tu...dulu2 mmg ader cetak kiter no akaun kat resit tapi sebab manusia ni terlalu bijak utk klon kad atm berdasarkan no akaun tu, jadi pihak bank ubah style...tak ada lagi cetak no akaun kita kat resit lagik...yg ada cuma  jumlah, tarikh, masa, dari (savings ke wadiah ke) kepada, tempat (lokasi kita kuarkan duit tu) dan baki savings..tu jer

Pihak bank boleh detect berdasarkan masa dan lokasi (ini berdasarkan penerangan dari pegawai maybank tu arr pagi tadi)...

Reply #128 AnisSuraya's post

xbaper pasan..

sbb cinta alam,so slalu mmg xmintak resit pun,huhu..

maybank mmg samdol...aku baru jer balik branch kat uptown.....teruk tul service dia nowadays.....aku dulu pun maybankers tapi aku all rounder semua keja mesti tau buat...ada ker patut aku dtg pukul 1pm....dia kata tukang jaga coin machine p makan...then suruh aku mai balik kul 230pm/aku leh angkat syiling aku balik....:@ aku dah berangin sikit....sabo p ler makan ...dah ler area uptown susah nak parking.....tepat kul 230p aku sampai kat kaunter dia dok habaq tukang machine tu tak mai lagi..pelik sepatutnyer semua teller mesti laaa belajaq camna guna machine tu...siap leh borak2 dgn colleague.....lagi laaa temperature aku naik tinggi.....last skali 2.45pm mamat tu kena laaa maki sjibik....aku tak suker nak marah2 ...tp mana ur standard service level.....keje senang pun tak leh nak buat...i perati budak2 laaa ni manja...gaji nak bnyk ...tp keje kerlaut.....pastu kira pun tak reti...as a teller ur math should be bagus laa...ni biler i tanya RM529.70 nak make it RM550..kena tambah brp...i lak kena kira sendiri...pastu tergagap2.....letihlaaa camna MBB pilih staff yer....
dah aku masuk keja lambat.....

Rate

1

lagi satu MBB ni jaga2 dgn machine dia...aku pernah nampak mmat cina tu transaction successful tapi duit tak keluar... menakutkan...tu sbb aku kalu dapat gaji bg kuar perabih....takut....sbb FIL pernah ilang RM300...hubby wa Rm50....

xsuka MBB wlwpun pakai dr sek men sampai skg
dulu ok jek, tp skang service cam hampeh
dah la lambat wat keje
muka cam cipan sorg2
byk songeh lak tu
pdhal bank lain xkisah pun nak wat kat mana2
aku ingat nak tutup MBB nih, nak pakai bank lain
aku cukup suka ngan Tabung Haji kat kuantan, service plg bagus, cepatn friendly
tp gaji takleh guna Tabung Haji kan?

samalah aku pakai MBB ni sbb gaji....dapat gaji withdraw kasi perabih.......depan customer leh borak2.....kerja pun lemb...camner MBB amik staf...

nape mybnk ni tolak 50sen kalu kiita keluarkan duit lebih 4 kali dalam sebulan ???
hampeh btol.... !!!

Originally posted by posh76 at 17-12-2008 03:46 PM
lagi satu MBB ni jaga2 dgn machine dia...aku pernah nampak mmat cina tu transaction successful tapi duit tak keluar... menakutkan...tu sbb aku kalu dapat gaji bg kuar perabih....takut....sbb FI ...

aku kerap kena mcm ni... transaction success tapi.. duit tak kuar...
tapi Alhamdulillah la... tak sangkut... aku keluarkan kad, then masuk balik... cek baki tetap sama... tak kurang...
tapi selalu gak la jadi mcm ni....

Aku slalunya ...dapat gaji...trus kuar dan masukkan dlm akaun RHB Bank ....

Tp tinggalkan skit sbb senang nak bayo Bil thru Maybank2u..

Balas #136 medangmru\ catat

kiter sama....

cumer miker transfer ke RHB sahaja...cheq transfer ke Tabung Haji dan RHB...simpan sikit utk bayor bil/insurans...

satu lagi masalah maybank ni...

1- susah nak keluar cash  dlm jumlah banyak cthnya kalu  kita nak keluar lebih had limit kat kaunter...
aku slalu kena..
kata sain aku tak sama laa.. mcm2

2- caj tersembunyi banyak sangat! keluar recipt kali ke  3 kena charge 50 sen...

2- tak mesra pelangan...

aku ok jer dgn bank ni sbb aku pakai utk bayar bil je hehehe....

aku tak suka servis dia....dah la nak bukak akaun kene ikut alamat.... cam akukene  buat kat kg...

imagine la, klu ilang ker kad, ilang ker buku, tak ke kene blk kg...    klu dekat takper gakkk