CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jbtrader

Perlu tak reporter Sin Chew minta maaf?

Reply #74 aiharanaoki's post

klau ikut apa yg dia tulis...

satu bahasa, ikut bahasa rasmi..=bahasa melayu!
x kan bahasa jer kut...agama?...= agama ISLAM!
x kan agama jer kut...undang2...= HUDUD!

diaorng nak buat konsep Malaysian Malaysia yg bole mendatangkan keuntungan utk kaum mereka sahaja...

Originally posted by BlackScorpian at 6-9-2008 11:14 AM
klau ikut apa yg dia tulis...

satu bahasa, ikut bahasa rasmi..=bahasa melayu!
x kan bahasa jer kut...agama?...= agama ISLAM!
x kan agama jer kut...undang2...= HUDUD!

diaorng nak  ...

Kalau x faham sangat Malaysian Malaysia itu, boleh tanya direct kepada PKR dan DAP. Tlg jangan buat konsep sendiri, kalau buat pun cakap konsep baru Malaysian Malaysia ala BlackScorpian.

bulan pose ni kalo bole nk gak bersabar...

tapi bodoh punya pembuka thread... mmg bebal mcm nak tolong sgt orang kapir...

Laporan yang baik, bagus dan adil adalah laporan yang ada di kedua2 pihak... kena amik komen dari yang kene tuduh gak... lepas tu nilailah sendiri...

kalo dia cakap pendatang pun, ikut sejarah memang dorg pendatang.. dan dia bercakap berdasarkan sejarah... so apa masalahnya....

Reply #80 jbtrader's post

ini bererti dlm UMNO sebenarnya ada byk org yg memang bersikap perkauman

org Cina kena faham memang merka org pendatang di Malaysia. tapi mereka bukan PATI. mereka ada hak tertentu, dan tak ada hak tertentu.

Originally posted by amd_sempron at 6-9-2008 11:37 AM
bulan pose ni kalo bole nk gak bersabar...

tapi bodoh punya pembuka thread... mmg bebal mcm nak tolong sgt orang kapir...

Laporan yang baik, bagus dan adil adalah laporan yang ada di kedua2 ...

Orang yg sayangkan bangsa, agama dan negara tak kan nak keluarkan statement racist yang memakan diri dan perasaan Rakyat.
Kalau nak tuduh pembuka thread bodoh, tengok kat cermin dulu.  Ko nie agama melayu ker?

Follow Us

Reply #82 jbtrader's post

sebenarnya aku pun x brape berminat ngan kosep M'sian M'sia...ape yg aku tulis tu cuma merujuk pada post
Tasha yg dikomen oleh aiharanaoki saje....

utk pengetahuan ko aku x de niat nak buat konsep baru M'sian M'sia...

sekian terima kasih.

Originally posted by herrhughie at 6-9-2008 11:38 AM

Mungkin hanya PM, TPM dan kabinet sahaja yang menafikan....

Originally posted by terompah at 6-9-2008 11:40 AM
org Cina kena faham memang merka org pendatang di Malaysia. tapi mereka bukan PATI. mereka ada hak tertentu, dan tak ada hak tertentu.

Faham itu fahamlah, itu cerita/kisah lampau.  Dah 51 tahun merdeka, perkara ini UMNO yang ungkit-ungkitkan, tak nampak pula pemimpin PAS atau PKR yang ungkit pula, kenapa?

Jawapan hanya satu : UMNO parti racist dan makin racist, puncanya peluang untuk kaut $$$$$$ @ rasuah dah semakin berkurangan.

Originally posted by herrhughie at 6-9-2008 11:38 AM

bukan dlm UMNO saja...

dlm  semua kaum di Malaysia, jelas dan kuat sifat perkauman.

Originally posted by jbtrader at 6-9-2008 11:11 AM

Yang otak racist melayu jenis itu, dalam kepala dia cuma satu, hapuskan bahasa orang lain.

Bila disuruh kemukakan sistem pendidikan yang sempurna, mulut mula berbuih, hik hik hik.

Nak tut ...

ko ni kekadang aku tgk bengap... ko dduk Jaybee so ko tau laa keadaan singapura yang dikuasai PAP...(abg DAP)..

ok ko tahu sangat MAlaysian Malaysia... aku nak mintak ko satu jer... ko perati bisnessman di sekitar JB (kampung ko tu), sapa yg kuasainya...
ekonomi org2 Cina n kalo dorg diberi peluang pegang politik yg malaysian malaysia, tak mustahil Sultan Melayu juga akan musnah sebagaimana musnahnya sultan singapura yang tgh duduk kat JAybee ko tuh... bukan tu saja, ko peratikan jawatan2 penting dlm kerajaan mereka... ko jgn tgk lain, amik contoh terdekat jiran kau tuh,... samdol...

nak suruh Melayu bersaing.. aku tanya ko la... ko kerja pun aku rasa ko bergantung pada orang2 Cina... lainlah kalo Melayu dan Islam sekarang ni berdiri atas diri sendiri... kuantiti dan kualiti education, ekonomi dan bagai sama dengan mereka... ni baru keja dapat gaji RM4 ribu dah fikir berjaya... anak muda Cina sibuk bisness sendiri, dan anak muda melayu dok sibuk makan gaji... ada sama ker... org beri duit (bisness sendiri) dengan org terima duit (makan gaji)... ngok

Originally posted by jbtrader at 6-9-2008 11:40 AM

Orang yg sayangkan bangsa, agama dan negara tak kan nak keluarkan statement racist yang memakan diri dan perasaan Rakyat.
Kalau nak tuduh pembuka thread bodoh, tengok kat cermin dulu.  Ko nie  ...

so orang yg dok sibuk kata ketuanan melayu (Sultan) tu tak racist ke ngok....
sekrg ko dengar ke ucapan dia penuh... najib kalo dengar aku yakin otak dia dok khayal apa dia nak cakap masa ahmad tu berucap...
kalo dia kata pendatang dalam konteks sejarah dolu2... memang betulll....
apa yg racistnya ... bagitau aku...

Originally posted by jbtrader at 6-9-2008 11:44 AM

Faham itu fahamlah, itu cerita/kisah lampau.  Dah 51 tahun merdeka, perkara ini UMNO yang ungkit-ungkitkan, tak nampak pula pemimpin PAS atau PKR yang ungkit pula, kenapa?

Jawapan hanya satu ...

nak tahu org Cina perkauman atau tidak, lihat singapura sudah cukup.
org Cina juga akan menindas kaum2 lain kalau berkuasa

Originally posted by terompah at 6-9-2008 11:46 AM

bukan dlm UMNO saja...

dlm  semua kaum di Malaysia, jelas dan kuat sifat perkauman.

aku yakin bukan Melayu bersifat perkauman tapi Cina... majoriti Melayu kat Malaysia ni dok nak jaga hati mereka sedangkan hati kita rabak..
kes babi kat Melaka, mereka bersatu... Melayu kampung situ kalo bersatu, memang boleh lawan... tapi tu laaa Melayu, nak jaga hati
kalo ko seorg bisnessman, ko aku tahu.... sebab majoriti mereka adalah peniaga...

Originally posted by terompah at 6-9-2008 11:50 AM

Why not tengok semua? Taiwan, China, Thailand, USA dsbnya?:re:

Originally posted by terompah at 6-9-2008 11:50 AM

si budak jaybee ni buta sebenarnya nak tengok apa berlaku kat jiran sebelah....

Reply #90 terompah's post

kalau pemimpin tak hentikan penyebaran sentiment perkauman, sampai bila keadaan perkauman di malaysia akan berhenti?

sebenarnya, yg penting pemimpin kena secara ikhlas melayan setiap rakyat malaysia tanpa kira kaum & agama, bukan sekadar cuba menyebar sentiment perkauman demi kepentingan politik diri dan lepas tu pura2 macam tak sedar telah lakukan suatu kejahatan...

tak patut, kita kena bersikap ikhlas kepada semua manusia. at least, kita hanya ada satu nyawa, takkan kita nak hidup secara tak ikhlas sepanjang hidup yg hanya ada sekali ni saja?

dan tak kira cina / india, tak pernah nafikan nenek moyang datang dari negara lain, akan tetapi bagi generasi baru, perkaitan dengan negara nenek moyang dah lama terputus, pada masa yg sama, org mcm dlm UMNO ni cuba perbuatan yg tak berakhlak ni...kamu katakanlah...adakah mereka ikhlas kepada diri sendiri dan kepada org lain?

Reply #96 amd_sempron's post

mungkin kamu berdua sendiri pi singapore baru buat kesimpulan..

jgn bagi rakyat singapore ketawakan kamu.

Originally posted by amd_sempron at 6-9-2008 11:47 AM

ko ni kekadang aku tgk bengap... ko dduk Jaybee so ko tau laa keadaan singapura yang dikuasai PAP...(abg DAP)..

ok ko tahu sangat MAlaysian Malaysia... aku nak mintak ko satu jer... ko per ...

Singapura dah pergi jauh, dah jadi negara maju, memiliki sistem pendidikan yang begitu baik dan canggih. One Singapore, one nation.  Malaysia masih tertinggal di belakang.  Kalau nak bandingkan parti dengan parti, itu cuma alasan sesetengah pihak untuk mengaburi mata rakyat, especially UMNO.

ok ko tahu sangat MAlaysian Malaysia... aku nak mintak ko satu jer... ko perati bisnessman di sekitar JB (kampung ko tu), sapa yg kuasainya...
ekonomi org2 Cina n kalo dorg diberi peluang pegang politik yg malaysian malaysia, tak mustahil Sultan Melayu juga akan musnah sebagaimana musnahnya sultan singapura yang tgh duduk kat JAybee ko tuh... bukan tu saja, ko peratikan jawatan2 penting dlm kerajaan mereka... ko jgn tgk lain, amik contoh terdekat jiran kau tuh,... samdol...

Dasar Ekonomi Baru tak dapat menolong orang melayu erk? Ko mengaku? Apa masalahnya? Tepuk dada tanya selera.  Mana perginya Bank Pertanian? Mana perginya MARA? Mana dapat peruntukan semuanya itu? UMNO bagi pakai yuran RM3 ker?

nak suruh Melayu bersaing.. aku tanya ko la... ko kerja pun aku rasa ko bergantung pada orang2 Cina... lainlah kalo Melayu dan Islam sekarang ni berdiri atas diri sendiri... kuantiti dan kualiti education, ekonomi dan bagai sama dengan mereka... ni baru keja dapat gaji RM4 ribu dah fikir berjaya... anak muda Cina sibuk bisness sendiri, dan anak muda melayu dok sibuk makan gaji... ada sama ker... org beri duit (bisness sendiri) dengan org terima duit (makan gaji)... ngok

Usaha, usaha, usaha.  Usaha gigih sahaja yang akan memberi kejayaan.  Masalahnya, berapa kerat org anak melayu yang berjaya?  Kerajaan menghabiskan berbillion2 RM untuk membantu org melayu, tapi banyak telah disalahgunakan. UMNO beri orang UMNO, yang lawan UMNO rasanya taik pun tak dapat.  Bila masa orang melayu nak maju?  Lagi pun, di pihak orang cina, tak semua orang cina berjaya dari segi business, yg tutup kedai @ gulung tikar pun ramai, cuma tak dibangkitkan cerita mcm ini, ia akan memalukan keluarga mereka.

Reply #98 herrhughie's post

rakyat singapork x kan ketawakan mereka berdua...
tetapi pemimpin mereka akan ketawakan ko.....