CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: exclusive_vvip

Misteri Jalan Lama (KL - Bentong)

serem looo....

even wa tak taw jln neyh kat ne....

Originally posted by xaliey at 11-9-2008 11:32 AM
ktorg mmg ske pusing2 laa.. lgpon die study kat uia tu pong.. sangka laen kaa?..

ehh .. tak lah ..
cuma kata berani nya korang
atas tu mana ada lampu jalan .. gelap pulak tu

Originally posted by azie_fariza at 11-9-2008 02:01 PM

tempat yg org suka wat program motivasi tu namanya alang sedayu....sungai pisang....

sungai pisang bukan kat situ
sg pisang atas lagi .. tp kena masuk ikut alang sedayu
tmpt tu pun rajin gak pegi ...
kdg2 kitaorg ikut jln sg ..
kdg2 ikut hiway .. lintas hiway karak tu ramai2 .. hehehe
igt lagi dulu g sg pisang sehelai sepinggang ajer
mandi pakai baju tu gak
pastu on the way balik ikut hiway baju dah kering
ekekekeke

Reply #42 mamasaffiya's post

hehe... saje2 jer.. coz jln kat stu best.. udara nyaman jer.. coz byk kwsan hutan lg kan.. tp ader kale horror gak rasenyer.. huhu...

kalo jalan genting peras pon sunyi gaks..
lalu ulu langat, gombak batu 14..sampai ke area jelebu n9.

Reply #40 azie_fariza's post

yeah sye pun pnah bercamping kt alang sedayu tu..time tu sek ren..so agaknye kt alang sedayu skg ni still ade lg ke x eh? hurm kalau jungle trekking kt alang sedayu tuh mmg diorg akan bawah lalu terowong bawah hiway karak kot xsilap saye la...igt2 lupe da...

Follow Us
ialah jalan lama ikut gombak ni, kalau lalu malam bengkang bengkok naik bukit dalam hutan tu memanglah seram gila... bukan ada lampu jalan pun...

Reply #43 mamasaffiya's post

laa... patut la selalu nampak group bebudak jalan kat highway tu time nak balik bentong. pelik gak, dr mane la bebudak ni kuar. dr segi dressing nampak cam bebudak camping or join motivation camp.

kalau kat area bentong, kem motivasi dia dusun eco resort. seram gak tpt tu...

aku dgn wife aku pon penah gak lalu jln tu dulu sekali.. 2-3 tahun lepas... saja ja nak test ... sampai termuntah-muntah bini aku sbb jln bengkang-bengkok... hehe... lepas tu tobat dah dia tak nak lalu jln tu... (aku terbayang masa aku naik bas masa kecik2 dulu - ngeri bila teringat dgn keadaan jln yg mcm tu)

aku x penah lalu jalan tu. naik hgway je.

byk gak citer ttg jln nie yer...thanx u ols sbb share citer2 menarik nie....ttg kejadian2 misteri mmg ev x penah dengar....cuma yg my dad citer ttg org accident jer yg kenderaan n body diorg biler dh lama bru dijumpai.....sbbnyer kata my dad,jln dia mmg gaung dalam..tu yg payah org payah nk perasan if ader accident....

hoo jln ni paling jauh smpi batu 14 -15 je aku redah. kunun2 nak carik ketenangan [ceh!]   tp mimaland tu x seram sgt, sbb banyak umah org kat situ, ade kebun org lg kiri kanan bukit mimaland tu. cume kalo sapa nasib baik, nampak la rimau jadian tepi kebun tu . tp atas dr alang sedayu tu mmg horror la. xde lampu, jln bahaya. bengkang bengkok turun naik bukit. kadang2 ade la org asli jual petai n madu tepi2 jln tu. kadang2 org x asli pon ader [momok...!]

Originally posted by blueiris76 at 12-9-2008 12:07 AM
laa... patut la selalu nampak group bebudak jalan kat highway tu time nak balik bentong. pelik gak, dr mane la bebudak ni kuar. dr segi dressing nampak cam bebudak camping or join motivation camp ...

a'ah .. dorang baru kuar dari sg pisang lah tu ..
hehehhe

Ini cerita aku....hari isnin 6.10.08

aku tolak dr KT jam 6pm......budget2 jam akan reda by the time aku sampai karak....mmg dah reda di karak..tp di bentong masih jam panjang.....family aku yg bretolak jam 10 am pon sampai rumah jam 1030pm..gile ape....12 jam journey......jam dari KL-Lancnhang (about 60km)

sampai bentong aku exit ke pekan bentong..aku carik jln lama bentong-kl yg dibina oleh british 50 thn dulu.....selalu aku dgr jalan ni boleh tembus sampai mimaland dan gombak.....lalu aku pon ikut signboard ---> Gombak (Jln Lama)...siap ada kurungan tu mention jalan lama....betapa lamanya jalan ni meh aku cerita..

jalan sunyi sepi...gila gelap gelita scary menakutkan pada jam 230am........satu dua vehicles aje yg pass by...itupun lori.....kt perbatuan tepi jalan tulis Kuala Lumpur 59 km......molek gak..drp sangkut dalam jam....meh aku try jalan ni....bini aku dah cuak2..tp aku maintain aje.....hampir 15 km meredah kepeakatn malam....ada dua bijik kereta dah aku tgk sangkut..rosak mungkin.....sampai km ke 16 (Kuala Lumpur 43km) jalan menjadi semakin sempit...lane jalan dah takde...batu perbatuan pon takde dah...sioottt.......gile sempit jalan....cuak sioott.....ni dah lepas kolam air panas....

lalu bini aku kata..patah balik je bang.........masa aku tgh dok gostan tuh...aku nengok cermin belakang aku macam ada sawang byk gile.....cuak siootttt.........terus aku tak cakap byk terus patah balik.......

gile gile gile......pengajarannnya......JANGAN BALIK DARI PANTAI TIMUR SATU DUA HARI before cuti raya habis.......

hakhak, aku pon hampir nak ikut jalan bentong lama nie ahad lepas...
tak larat jem giler kat bentong-karak tuh.
dah la panas terik...dengan nak kencing lagi..huhu....
kalo aku ikut gak, mgkn aku ada pengalaman yg nak diceritakan...
siang2 takde ape yg angker pon...
ramai jugak kete yg turn ikut jalan bentong lama nie sbb tak larat nak tempuh jem

situ jugak la bekas tapak mimaland kan?

Salam dari aku...

Bro Nummerzwei....jalan lama tu, lepas air panas tu taklah kecik mana pun...masih dua lorong, sanmpai ke Kg Bukit Tinggi/Janda Baik ..tapi pelik juga aku bila ko kata ada sawang bagai...

Yang jalan lama yang kira kecik dan saspen gilos tu ialah jalan antara exit Genting Sempah/Genting Highlands ke Gombak lama tu...

oooo jln neh.. pernah lalu tapi patah balik.. ekeke
  tengah tahun aritu ada pergi umah kawen kawan kat bentong.. bwk moto sensorg je..pergi dah ptg sikit.. time pergi tu aku ikut hiway jek... cuaca kejap hujan kejap panas.. lama lepak kat bentong tak sedar dah kul 6.15ptg..

so dah ptg aku pon balik ler.. ntah camner aku leh terlajak lak ke jln lama ni. padahal memula aku nak ikut hiway balik kl. sunyi betul jln ni nak lak dgn cuaca yg mendung baru lps hujan dan dah nak maghrib. disebabkan aku dah terlajak maka aku pon berhenti kat signboard jap pikir kononnya agak eh kalo lalu jln neh leh sampai pukul 8 kot(padahal tak pernah pon lalu dan tau jln neh mcm mana rupanya).. tgk ada 2 kereta lalu menghala ke kl, ok ler tu boleh aku pollow belakang ada geng..

so bwk ler moto sampai kolam air panas 1 keta tu berhenti. lor dia gi sini.. aku pon terus ler jalan pollow belakang 1lg keta .sampai satu simpang kecik mana ntah kereta tu masuk so tinggal ler aku sesorg bwk moto.. jam dah pukul 7 dah. aku jn lg hari semakin golap, lampu jln lak takde, satu kenderaan pon takde yg lalu, baik dari kl or bentong,cuaca mendung dan gerimis sikit dari ptg td.. aku tak ingt sampai kilometer berapa ntah aku bwk yg aku tahu time tu aku rasa suasana makin "lain mcm" lak.. aku terus lagi jln..keadaan sekeliling kiri kanan makin tebal dan suram.. aku redah dgn berpandukan lampu moto jek.sesekali jeling kiri kanan.. makin lama makin perlahan lak moto neh,takleh nak laju ko? abis dah pulas minyak.. isk.. lama betul aku jln dlm keadaan sunyi tu satu kenderaan pon takde..

bwk lagi moto redah sampai satu kawsan lepas selekoh cikit ada jln lurus, tgk depan... mak aihhh takleh nak bayangkan gambaran time tuh.. dah mcm jln nak ke satu pintu/kwsn/gerbang....makin lamo makin sempit lak rasanye.. tak sedap ati ler pulak moto pon dah slow patah balik ah...huhuhuhu

ntah kenapo ntah time baru laa boleh terpikir bahaya menanti kalo jln sensorg bwk moto ditempat sunyi yang aku tak pernah lalu dan tahu keadaan tempat tuh..buatnye tayar pancit ke moto rosak ke..kalo berdua ok ler lg neh sesorg...td takde ler pulak nak terpikir.. ape lg uturn ler terus cabut.. takde dah aku nak pandang cermin blkng dah..hahaha

sampai bentong masuk hiway balik kl sampai kul 11.. ekeke

Reply #55 azie_fariza's post

hi azie...

jalan kat situ mmg sunyi gle...

biasa askat wat jalan laju kat situ...

huhuhuh lawak pun ada