CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kerang_busuk

-merged- Auto Gate

Reply  RizalRE

tuh dia... gate / porch kecik punya solution... beli umah sebelah.... solut ...
naaim Post at 20-11-2010 01:32

mmg dahsyat (hebat) tu solution... duit byk takper... teruskan!

paiseh paiseh!
ada byk sebab la. satu sbb owner offer below market price. second, banyak areas boleh dijadikan double sbb porch, living, dinning dan kitchen sblh-myebelah. pecah dinding boleh double the areas. third, sedia ada penyewa. fourth, sewa rate yg ok so kene tambah serat dua je tiap2 bulan.

Aku nak Tanya lah, aku dah awal2 masuk rumah install autogate kat pagar hitam developer bagi tu. Pastu baru2 ni aku tukar pagar jenis yg lipat2, pakai motor yg sama lah, tgk2 bila lipat, gate tu xleh lipat penuh sampai tepi. Kira membazirlah space nak masuk pagar aku. Aku Tanya tokey pagar dia kata dia kata dia reti buat pagar je, aku Tanya electrician dia kata dia x expert bab pagar letrik ni. So mcmana aku nak adjust balik  supaya pagar baru aku tu boleh lipat habis?

Reply 403# ummiaqeel

hmm... ikut pengalaman saya setakat ni dan tak seberapa, bagi pagar folding tak dapat dilipat habis kalau menggunakan autogate. kene perlu ada jarak atau tak dapat berfungsi langsung. ini disebabkan autogate arm diikat pada daun pintu yg dekat dengan pillar. kalau nak rapat, autogate arm tadi kene diikat pada daun pintu yang satu lagi. tapi arm panjang camtu takde dalam pasaran.

macam ni lah kak, kalau akak ada pintu folding dua daun ktakan. akak bukak pintu ni rapatttt terus kedinding. satu daun pintu akan againts the wall dan satu lagi facing luar, kan? ok,  lepas tu akak tutup pintu ni balik. tapi bukan dengan menarik daun pintu yg diluar. cuma tolak daun pintu bahagian dalam yg againts the wall tadi. gerenti payahkan? atay mustahil?

ok, selepas tu akak cuma pulak bukak pintu tadi dalam keadaan tidak rapat ke dinding. maknanya bukak 2/3 ke atau ada ruang dan jarak antara pintu luar dan dinding. nak tutup balik pintu dalam keadaan ini lebih mudah berbanding yang awal tadi. gerenti punya.

satu lagi, autogate bagi folding gate lebin rumit pasangnya compare dengan autogate swing. kalau sapa kata sama, sure tak pernah pasang atau tak pernah kene panggil  malam2 repair autogate. tapi tak la serumit mana.

aku dgn rasminya.. telah memasang autogate casa asia pada harga rm1500.00 shj..

aku punya gate je ...
Alt-F4 Post at 22-6-2010 01:57

murah tu,

saya pon guna brand casa asia jugak,

dah setahun masih tip top,

Saya nak tanya siapa pernah pasang autogate jenama MAG? OK tak brand ni? Harga termasuk pemasangan lebih kurang RM1,350. Wiring dah buat dulu.

Ini untuk pintu pagar sliding (pintu pagar sekeping aje.. lebar <>16kaki)

Minta pendapat sapa2 yg sudi.

TQ!

Follow Us
last year motherbod auto gate aku rosak lepas petir hujan lebat..lepas 2thn pakai
pada hal aku dah install alat penampan/tahan petir kilat segala..
tup2 jam 3ptg sabtu aku nak kuar umah balik kpg gate tak bole buka...
ingatkan takde karen...rupanya motherbod rosak...

naseb kena masa siang b4 balik kpg..
terus call mentenan then dtg repair kena 300 ganti motherbod baru..

salam...nak tnye la... sy pon teringin nk wat auto gate nih.... tp mcm pening jugak... sbb gate kat umah sedia ada tu kecik.... so mmg nk kena trade in la gate tu.... lebar umah 18'... tp xleh masuk 2 keta sbb gate kecik...
tapi kalo nk besokan gate, pastu panggil org pasang motor je, mcm takut la plak. Sebab x tau nk tempah gate beso mana? . kalo 15' bole muat x? sebab sy nk kena spare utk tempat buang sampah kat tepi dlm 3'.... or 21/2kaki.

Ada sesiapa bole bantu?

okeh .. dah pasang 2 bln lalu.

model MAG yg paling basic utk sliding gate.
so far OKlah, serve the purpose
RM1300 sekali pemasangan
tak masuk wiring

lin ada soalan ttg autogate.. lin skg tgh nak buat tiles utk car porch, dan mmg berniat nk pasang autogate. Tp yg musykilnyer..
1. wiring tu org pasang tiles yg buat ker atau org auto gate?
2. wiring tu dr tembok gate ker rumah ker, atau dia ada sistem receiver jer macam alarm system..
3. rumah lin dah ada alarm system, bleh merge jer ngan alarm ker atau dia asing2.. Lin pakai alarm x-tend yang ada centralised system mcm kat stesen minyak petronas tu..
Minta kawan2 tolong jawab yer..

Reply 410# lynalin10

1) wiring tu biasanya orang autogate yg psgkan. saya dulu buat wiring autogate masa wiring rumah, sekali harung. org autogate tu pasang motor sajalah.

2) rasanya wiring tu tarik dari dlm rumah (DCB) tanam dlm tanah/simen hala ke tembok. tak penah dgr lak arus letrik boleh dialirkan tanpa wire. ada ke tech camtu?

3) taktau

Reply 411# Mulan

Thanks mulan,
maknanya lin kena contact org autogate b4 pasang tiles la ya.. dan wiring tu kena tanam ya, ingatkan ada wireless system..

lagi satu, selalu upah wiring tu brapa? lin dok Kajang.

lagi satu, selalu upah wiring tu brapa? lin dok Kajang.
lynalin10 Post at 30-6-2011 08:25

no problem. upah pemasangan dalam 300. saya kat pantai timur.

Reply 414# Mulan

Nak tanya lagi, setakat ni autogate Mulan macammana? puas hati x? Heavy duty ker atau biasa? Sbb lin xtau perlu pilih heavy duty atau yang standard jer.. ada alarm x? Sorry banyak tanya..

Reply 415# lynalin10

setakat ni belum ada apa2 masalah. cuma ada masa2 nya kena ketatkan kunci manual pagar tu. sbb agaknya bila buka/tutup saban hari, motor tu jadi longgar ke apa. just ketatkan kunci tu, pastu OK jeklah. macam maintenance gitulah. mula2 tu je panik bila kunci longgar, pagar tak gerak... pastu lama2 baru faham.

so far OKlah, i punya pagar jenis sliding, lebar 16', wrought iron yg biasa, lohong dalamnya, bukan yg padu (berat). pasang motor yg paling basic lah. serve the purpose for me... i malas turun naik keta bukak pagar esp sebab balik waktu tghari panas2 tu. adoi... tak canggih manalah autogate i tu... dan i tak kisah sbb my requirement pun simple aje.

Bila tgk kat rumah jiran2 anis sering berlaku masalah kat auto gate deme, rasa cam takut2 lak nak pasang auto gate guna sebarangan brand ni....tengah survey2 gak ni..

Reply 417# AnisSuraya

masalah macam mana lagi yg biasa berlaku tu Anis? naktau gak ni. saya ni pun tawakkal je. warranty autogate setahun je. apa2 pun kunci manual tu mmg saya bawa selalu, andai autogate tak jalan, buka manual saja (kalau keluar dgn kereta). kalau keluar buang sampah camtu, ada pintu kecik kat tgh2 gate tu, boleh lalu kalau jalan kaki.

mmg keraplah buka tutup autogate ni dalam sehari. rumah saya ni tempat berkumpul adik-beradik & anak2 sedara (sebab saya yg jaga mak kitorang yg uzur tu), jadi saya mmg dah set dlm kepala, kalau apa2 barang rosak.. autogate ke, pintu kabinet ke, etc., pejam mata sajalah.. saya kira itu sbg pengorbanan sepanjang menjaga mak ni. secara tak langsung, rumah & barang2 saya jadi hak milik semua orang. kalau sayang sgt barang2 itu ini, boleh sakit jiwa dibuatnya. cuma barang dlm bilik tidur saja je yg saya blh jaga elok2 & tak kena wear & tear cepat sgt.

Reply  AnisSuraya

masalah macam mana lagi yg biasa berlaku tu Anis? naktau gak ni. saya ni ...
Mulan Post at 30-6-2011 04:31 PM

yang selalu anis tengok masalahnya ialah..auto gate tidak berfungsi...tidak leh buka tutup secara auto..terpaksa turun dari kete bukak pintu gate secara manual..motor selalu ada problem...wirin pun sama...

salam..
sy sedang reno porch rumah, nak pasang autogate ni utk gate jenis folding.
kontraktor rumah suggest brand radion harga dlm 2300 x termasuk wiring..sesiapa yang blh beri komen pasal brand ni..