CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Pari2

Proses Pemulihan Selepas C-sect

tungku kesemua badan kecuali kat tmpat czer
jejawi80 Post at 13-6-2010 20:53

yerp!! yang ni klana setuju ..

klu takde tungku batu tuh..leh guna tungku herba yang mana ia jugak membantu utk membuatkan 'angin' kat perut kita tu susut

klana pon penah czer ..twins lagik
alhamdullilah..ngan MB sume berjalan sepertimana yang dikehendaki..bdan cepat sehat .. (tp kena ingat ..jgn wat kerja2 yg lasak)

darah cpt 'naik' kemuka..(muka kemerah-merahan)

masa dlm pantang jugak gamat klana makan .. bonda mmg pakar buat minyak gamat .. so gamat yang telah dimasak..bonda keringkan & digoreng ..klana wat makan ngan nasi.. (masa ni dh slps 3mgg bersalin baru berani makan yang goreng2)

klu tak..bakar ikan haruan, minum ubt piok + akar kayu ...klu sayur,,klana makan sayur sawi ngan lada hitam + pucuk mengkudu

Reply 99# LiliSam

maknanya lepas keluar bilik bedah tu...kat wad mmg xde sesape tplong temankan ek..mak@mil ke?
kuat  gak ek..leh bangun katil uruskan baby yg meragam...

Reply  LiliSam

maknanya lepas keluar bilik bedah tu...kat wad mmg xde sesape tplong temanka ...
puteri_q Post at 13-7-2010 17:57

lps kuar OT..DLM kul 12 cam tu rasanya .msk wad..tgh mlm..so mmg tido habisan x sedar mlm tu.bb..nurse amik.

a'ah..mil /suami dtg masa melawat je ..mmg kena kuat semangat jugak la taim tu...kalau anak x meragam..n susu kluar terus sng..x de mslh..mcm org sblh aku..susu dia dh ada..so anak dia tido nyenyak la..

byk tips utk yg bakal czer mcm steno. moga dipermudah Allah swt. lagi 2-3 minggu utk czer.

byk tips utk yg bakal czer mcm steno. moga dipermudah Allah swt. lagi 2-3 minggu utk czer.
steno Post at 20-12-2010 12:30

nape czer steno? samala kitapun 2-3 minggu lagik nak czer...

aku bru plan nk wat elektif czer...baca pengalaman korang cam takut la plak...

Follow Us
Reply 105# mamatubbies

baby still melintang.  dh 4 kali scan, xde perubahan pn. gerun jugak la bila baca pengalaman forumer kat sini.
steno cuma berdoa semoga semuanya slamat. mama plak ada masalah mcm steno jugak ke?

saya nak tumpang tanya.saya bersalin czer.luka kt tepi belah kiri selalu sakit.lepas tu kurang sikit.tp dh hari ke 30 kt tepi tu bengkak merah dan keluar nanah.ada cara x nk hilangkan bengkak dn nanah tu.lg satu tempat keluar nanah tu x bercantum.selain pati ikan haruan apa lagi boleh menghilangkan nanah tu.tolong ye kawan2.tq

macam saya pon ceaser jugak....sbb bair ketuban pecah n bb songsang..padahal br 8 bulan 3 hari..kira bb premature la..makan ikan haruan, jeli gamat...alhmdulillah luka kering n x sakit la stkt ni..perut tu menggeleber la sikit...n ada wallpaper kt perut(strech marks)..hehe dlm poses pembuangan wallpaper n nk ilangkan gelember2 tu skg ni..hehe

suami n bapak mentua tolak smp masuk OT.... lps operate pon, dorang jgk yg masukkan dl wad bsalin...anak doktor masukkan dlm incubator utk elak jngkitan kuman...........n nk bg usus n organ dalamannya matang....tinggal la daku sorang2 kt wad bersalin tnpa ank disisi..mujur ibuku ada menemani..asbenku lak temankan dr luar..

suami n bapak mentua tolak smp masuk OT.... lps operate pon, dorang jgk yg masukkan dl wad bsalin... ...
smileyy Post at 20-3-2011 15:28

bersalin mana smiley..kalau ada org jaga takpe la...aku dulu dh la c-sect..duk ward sndiri.anak meragam byg kan la..kena turun naik katil tu.sbb anak tu duk dlm baby cot tu kan.

tgah study penjagaan masa pantang afta c-zer gak ni...sbb nti mebbe akan di czer due to baby songsang....

kalo dia turn to normal ALHAMDULILLAH.....

macam-macam pengalaman bersalin c-zer ni kan? saya yg 1st pun c-zer..yg ni pun doc nak c-zer coz twin...harap2 semuanya ok

tak sangka lak dah nak bersalin lgi... bila baca semula pengalaman lama dgn czer ni, takut lak... kali ni harap2 dpt bersalin normal.. tapi kalau terpaksa czer gak, nak pastikan tak jadi mcm dulu lagi.. nak rehat dan jaga badan betul2...

Reply 108# capuajugas [

dh ok ke skrg?

saya nak tumpang tanya.saya bersalin czer.luka kt tepi belah kiri selalu sakit.lepas tu kurang sikit ...
capuajugas Post at 22-2-2011 09:41

problem saya yg lepas pasal czer ni, saya cuma rasa sakit jer.. berlarutan sampai dua bulan lebih.. tapi takdela sampai berair or bernanah... harap2 capuajugas dah sembuh..

Reply 115# bezita60

nak kata dh ok sgt tu x de le jgk,sbb wlupn dh tiada nanah,kt luka kiri tu selalu gatal2 dan bengkak sikit.if kita pantang pn camtu gak.smpai x tau nk pikir mkn apa lagi.cuma sakit xde kuat dh.lg satu antara bawah perut yg tmpt c zer tu selalu kejang.tp kt btl2 bawah c zer tu.itu normal ke.

Reply 116# Pari2

tq ye pari2.saya pn berlarutan smpai 2 bulan sakit.cuma ni dh kurang byk n nanah pn dh xde.cuma luka tu dh x cantik mcm bengkak2 biler kita sentuh.

problem saya yg lepas pasal czer ni, saya cuma rasa sakit jer.. berlarutan sampai dua bulan lebi ...
Pari2 Post at 22-3-2011 14:38

sian nya...aku lam pantang tu mmg jaga sungguh.takut tul aku kalau bernanah nih..biras aku siap kena gitu la..kena p cuci part luka tu...

Reply  bezita60

nak kata dh ok sgt tu x de le jgk,sbb wlupn dh tiada nanah,kt luka kiri tu  ...
capuajugas Post at 22-3-2011 17:30

aku skrg ape yg aku rasa mcm x selesa tang jait tu je..mcm bila kita batuk...kan...rasa x tau nk ckp ler..tak sakit la..cuma rasa tu je..x tau nk habaq je la.