CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Ingatkah Misteri Tahun 1996: (Pendedahan Metro)!!!

Originally posted by Santeira at 14-9-2008 07:34 AM

thanx Santeira   laporan mengenai ibu / family si permpuan yang kononnya hisap darah ni kat metro x de ke.. kalau ada leh la tepek ek, nak gak baca info lama2 nih, carita dah lama susah nak ingat dah..

ahaha..
sy baru darjah4 mase dgr cite ni dulu..
Teringat plak kat zaman kanak2 dulu..
Tp mmg ar..dulu2 mmg menakutkan lah..
Siap tkt nk bkk pintu takut org pki purdah dtg.
Blk kg pon sedare mare bercerite..
Lg la takot..
Dulu la...

wah, time hantu purdah ni aku kat UPM serdang... aku memula tak amik kisah, tapi tetiba lak bebudak kolej kecoh kata hantu purdah tu dah ade kat area UKM bangi, dekat laa tu... pastu keluar macam-macam teori.... ada yg kata hantu tu, kalu baca ayat2 pun dia tak takut, sbb dia kan still manusia (dgr citer ura-ura mengatakan asal usul dia dulu student kusza yg pakai susuk, pastu langgar pantang larang, muka jadi hodoh). ade yg kata hantu tu telus udara laa, leh masuk ikut mana2 ruang, even gap pintu dgn lantai tu.. abis tu, mcm mana? semua tempat laa dia leh masuk. ade yg kata hantu tu menyamar jadi kakak senior, jual kain, pastu dah ade mangsa yg kene dah kene isap darah laa.

then siap kakak2 senior blok asrama aku buat meeting tergempar pasal hantu ni, pesan kat kita org jgn kuar lepas 10mlm, pegi tandas biar at least bertiga la etc. aku yg malas nak percaya pun jadi terpengaruh laa jugak. aku jadi stress gila time tu, tiap2 weekend je aku lari balik rumah mak aku, tak kuasa nak duduk kat asrama kolej. pastu lelama, cerita tu lenyap dengan sendiri.. lega aku! tapi aku rasa mcm tipu jee kes hantu purdah ni, maybe ade sorang dua buat cerita, pastu di tokok tambah sampai kecoh satu malaya...

Originally posted by silmarwene at 14-9-2008 05:42 PM
wah, time hantu purdah ni aku kat UPM serdang... aku memula tak amik kisah, tapi tetiba lak bebudak kolej kecoh kata hantu purdah tu dah ade kat area UKM bangi, dekat laa tu... pastu keluar macam ...

wah.. terkesan betul cerita ni kat student U gak ye.. ingatkan setakat student2 skolah menengah je..

tp mmng merisaukan, ingat lagi time tu mak aku sangup x tido ngan bapak aku sebab nak temankan kakak aku..

jadi kesimpulan nyerr antu purdah tu wujud ke idak?

Originally posted by idril at 14-9-2008 10:00 PM
jadi kesimpulan nyerr antu purdah tu wujud ke idak?

tu yg jadi persoalan aku sampai skng.. ramai kate x wujud, tapi ramai gak yg kate memang wujud..

tp x de plak bukti sahih lagi sampai skng dan menganggap ianya khabar angin je, tp kalau khabar angin kenapa waktu tu beritanya tersebar begitu meluas sampai terkesan 1 malaysia.. tapi bila aku ungkit je kisah2 macam ni, terutama masa study dulu, ramai yg mengatakan kalau x de angin x kan pokok bergoyang, bukan 1 pohon tapi 1 hutan (ayat pensyarah aku)..

apakah motif si ibu mangsa?.. akhbar2? (metro paper sabah/sarawak) kalau la betul hanya khabar angin..

Follow Us
bagus gak citer cmni.... leh wat kaki rayau stop merayau mlm2....

x ku ingat...huhu...

ni kisah hantu purdah kan...
teringat ke'hot'an cite ni.. klu tak silap penghujung tahun 1996, kemudian terbawak2 sampai awal tahun 1997, waktu tu raya awal tahun kan.. klu tak silap bulan 2..
asal org datang beraya / gi rumah sedara, topik tak lain, asik cerita pasal antu ni.. ish., antu betol la..
seingat aku, semenjak citer antu purdah tu timbul, tradisi bebudak beraya ke rumah2 hilang terus..

paling hebat lagi, citer dia ni, KONONNYA tak dapat darah gadis sunti kat smnanjung, dia terbang ngan kancil ke sabah/sarawak..   dah tu, untuk memenuhi misi merentas negeri tu, dia masuk brunei gak..

wakakakakak ,bila dikenang , mmg lawak...

sian tau,waktu tu,asal ada keta kancil melintas jer, abis la driver tu difitnah , dioang tu adalah hantu purdah yg oleh menukar penampilan dari pompuan jd laki.....

tp ni kisah di brunei..

hantu tu pun pemes kat sini

ingat lg.. dh la masa tu dok asrama... mmg masing2 x berani la nak lepak2 sambil study kt kaki lima dh..

apasal haku tak riso pon pasal antu tuh... masa tuh aku remaja kacak gak, dah masuk kerja pong.... tiap2 malam aku merempit ngan jaket kulit bagai tanpa ragu2

mungkin sbb nama antu tuh tak takut kot... klu pontianak mungkin gelabah gak

tp antu paling best area lembah kelang adalah adalah pocong kat area cheras... menda nih 7-8 tahun lepas kot..

ada satu rumah flat kat cheras tuh tetiap malam org nanpak pocong... sampai malam jer abih jem area tuh sbb nak tengok pocong... tp bila polis gi chek takdelak pocong tuh...  haku teringin jugak mula2 nak gi tengok tp bila tanya member haku yg duduk situ dia pon tak berani tengok walaupon flat mertua dia bertentang dgn umah pocong tuh....... takut tiba2 pocong tuh muncul kat blakang dier pulak...

jd haku pon kansel gak takut dia muncul kat blakang moto haku bila aku balik karang plak

x ingat sgt..
time 2 aku form 2..
maybe aku x amik pot kot pasal nie time tu

Originally posted by reddots at 15-9-2008 01:03 PM

ni kisah hantu purdah kan...
teringat ke'hot'an cite ni.. klu tak silap penghujung tahun 1996, kemudian terbawak2 sampai awal tahun 1997, waktu tu raya awal tahun kan.. klu tak silap bulan  ...

orang brunei ke

x ku sangka cerita tu tembus sampai ke negara jiran.. kira international la si purdah  ni kan

thailand, singapore ngan indonesia x de sape nak sahkan ke

tp mmng menakutkan waktu tu..   last2 kononnya dia menghilang di sebalik kalimantan, kononnye laaaa..

criter neh pemez pasal masuk hmetro... hmetro plak dulu2 content die ngarut2 jugak la.. aku mase tu darjah 3 kot...

masa ni i darjah 5
omg   ingat sampai sekarang ni
kakak i kat matrikulasi kulim masa tu
hari-hari mak tak dapat tidur sebab fikirkan keselamtan dia
hari-hari mak telefon pengurusan kolej
dulu-dulu mana ada handphone macam sekarang ni

Ni bukan yg antu kom kom tu kan..?

kalau tak silap duluk abang aku kata hantu komkom nek kancil merah selalu klu memalam bagi salam tapi aku tak amik sgt port sebab masa tu aku baru 6 tahun ...

Reply #69 reddots's post

kecoh lah juga kat sini....
sampai x berani nak kuar malam...

n antu tu digelar antu purdah

buluh runcing?ni nak bunuh MENTERI FASOLA ker???