CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Ingatkah Misteri Tahun 1996: (Pendedahan Metro)!!!

Originally posted by anakbuluhlemang at 15-9-2008 02:51 PM
masa ni i darjah 5
omg   ingat sampai sekarang ni
kakak i kat matrikulasi kulim masa tu
hari-hari mak tak dapat tidur sebab fikirkan keselamtan dia
hari-hari mak telefon pengurusan kole ...

memang menyusahkan ibu bapa time tu, bukan je ibu bapa tapi pihak pengurusan asrama di skolah2 dan ipta juga kolej2..

mane x nye, ibu bapa jadi x keruan memikirkan keselamatan anak masing2..

waakakakakaka

saket perot aku dengar cite korang.benda cam ni pun leh pecaye ke??? tapi x nafikan cite ni memag femes dulu.mase tu aku darjah 4 tahun 1996.cite yang gurl tu naik kancil merah tu memang same ape yang aku dengar la.sebijik.cume yang gerun lagik,antu purdah nie bukan setakat isap darah anak dare,siap cari budak2 lelaki.makan telor diorang .ni kalo x silap member aku cakap mase aku tgh main bola. aku wat bodoh je la.lagik aku kuwa malam ade la.
   cite ni cuma khabar angin saje.kejap kate start kat taiping,kejap kat start kat terengganu.aku pun x taw mane start dulu.masyarakat melayu kite ni pandai sangat mengarang cerite!!ala cam ni la,sebgai contoh mule 2 jumpe cicak kat perlis,sampei di tengah dah ubahsuai cite skit,terjumpe biawak.sampe kat johor dah lagik gempak terjumpe buaya!padahal mule2 tadik jumpe cicak je.cam ne leh tukar jadikbuaya??orang kita ni la pandai2 .tapi kalo x silap aku,aku pernah bace majalah pesona kot.lame dah.tahun 1996 kot.ada sekumpulan budak muda area ulu kinta pernah berjumpe ngan antu nie.walahualam.hanya tuhan yang taw.

***sebenarnye kalo difikirkan balik isu antu purdah ni wujud time taun 1996.ketika al-arqam diharamkan.may be ade orang nak burukan gurl al-arqam yang bertudung purdah ni.wat isu la kot.walahualam..

***kalo gurl antu purdah tu muke die hodoh.zaman milenium ni kite tak dengar dah kan??nape??die dah wat pembedahan plastik.suntik botox lagik

***kalo tanye orang,cam ne rupe antu purdah ni,die pun bleh cakap hodoh la,itam la,punye la pandai die bercerita.bile ditanye"dekat mane nampak"dan di bleh jawap ngan muke slumber"saye pun x penah tgk,cume dengar cite orang je.saye tolong sampaikan je".huh!:@ :@ selalu sangat jumpe orang cam ni.pandai cerita.kesimpulan nye,orang kite ni  memang hebar bercerita dan percaye kepada khabar angin.

Originally posted by shazuyi at 16-9-2008 10:51 AM
saket perot aku dengar cite korang.benda cam ni pun leh pecaye ke??? tapi x nafikan cite ni memag femes dulu.mase tu aku darjah 4 tahun 1996.cite yang gurl tu naik kancil merah t ...

x tau plak hantu purdah kat tempat ko kononnya makan telur dak laki..   melampau sungguh cerita yg di ada2kan tu..

memang la kita semua tau khabar angin, tp knape akhbar2 mensensasikan cerita ni seperti ianaya betul2 berlaku..   menyusahkan family yg mempunyai anak dara je time tu.. bukan 1 akhbar je, tp melibatkan bnyk akhbar, menjadikan ramai yg tertanya2 betul ke cerita nih.. kononnya..

Originally posted by princebrunei at 16-9-2008 11:53 AM

x tau plak hantu purdah kat tempat ko kononnya makan telur dak laki..   melampau sungguh cerita yg di ada2kan tu..

memang la kita semua tau khabar angin, tp knape akhbar2 mensensasikan c ...

khabar angin kat malaysia ni kebanyakan bleh percaye

Originally posted by princebrunei at 16-9-2008 11:53 AM

memang la kita semua tau khabar angin, tp knape akhbar2 mensensasikan c ...

lagik satu aku nak kasik tips,kalo paper dah mainkan isu yang sama berulang kali,selalunye betol la isu tu!sebab wartawan ni ada etika kewartanan die sendiri.cite2 ngarot die x kan tulis lam paper.walahualam

Masa thn 1996,saya masih Ting 1..kat S'wak.Mmg cerita hantu purdah ni hot sampai masuk paper kat sini.Tapi mmg scary la masa tu...saya mmg xbleh tgk kancil merah..kalau tgk je mesti kecut perut..

Follow Us
Originally posted by Farah_lucia at 16-9-2008 04:28 PM
Masa thn 1996,saya masih Ting 1..kat S'wak.Mmg cerita hantu purdah ni hot sampai masuk paper kat sini.Tapi mmg scary la masa tu...saya mmg xbleh tgk kancil merah..kalau tgk je mesti kecut perut..

jangan kan sabah / sarawak.. kancil merahnya kononnya dah sampai brunei

hahahaa... lawak pon ader ble fikir balik..

mcm mane la dia leh bawak kancil tu merentasi laut.. pegi sabah, sarawak ngan brunei..  

owh hantu kom kom ...

citer ni mmg betul..mmg menghantui sekolah aku yang mase tu sekolah form 2 kat sekolah perempuan di kota bharu..
nak citer sekarang pun dah nak balik keje,nanti le esok aku cerite..

sampai sabah cerita ni, time tu saya skolah rendah gi.. time pulang tunggu bapa  ambik asal kereta kancil lalu depan sekolah..mati-mati sya ngan kwn sya lari..haha  

Originally posted by skuter_buruk146 at 18-9-2008 05:05 PM
citer ni mmg betul..mmg menghantui sekolah aku yang mase tu sekolah form 2 kat sekolah perempuan di kota bharu..
nak citer sekarang pun dah nak balik keje,nanti le esok aku cerite..

:victory: ok2, aku tunggu ye..

maklumlah  kat area pantai timur mestilah cerita ni lg open kan..

antu kom kom ni ... bkn antu porem ke ..

antu nih tau duk porem je dpn komputer 25jam

aku ingat sangat cerita ni.  sampaikan aku kena temankan kengkawan perempuan aku ke mana-mana.  dan sesapa perempuan bertudung pakai kancil merah kalau lalu kawasan uni aku, ramai la dok skodeng nak pastikan apa dia buat kat situ.  ala-ala risaukan kot-kot itulah perempuan jahat yang ditakuti.

siap ada yang ngaku dengar pengakuan ahli keluarga perempuan tersebut kat radio/tv pasal kes ni.

ni bukan hantu kom-kom la.  hantu kom-kom ni zaman 80-an punya cerita.

okey..meh aku citer..

aku ni sekolah agama kat area kota baru..
mase sibuk2 anti purdah ni, aku ni mmg tak caye sangat..tapi bile sampai cerite antu purdah tu dah sampai kota baru,mmg le kteorg takut jugak..sampai ade satu malam tu warden kami siap announce suruh semua student balik dari prep awal (dalam kol 9mlm) sebab die dapat tau yang sekolah perempuan yang berdekatan dah kecoh sebab student die dah kene serang ngan hantu purdah ni..

sejak dari tu,kami semua kene hidup berjaga-jaga..siap ade student yang jadik guard..warden akan pilih mane2 budak yg berani & student yg akan amik exam taun tu (PMR.SPM&STPM) untuk jaga kat bahagian koridor & tangga hostel...dalam satu team ade dalam 5@6org..diorang diletakkan kat tangga hostel..sekalisekale diorang kene meround setiap dorm..aku ni time tu form 2,so tak kene join team luar le..aku cume dok dalam dorm&berjage dalam dorm..bergilir-gilir setiap sejam,2orang yg jage..kalo tengok ade bayang yang jalan kat luar koridor tu,org dalam dorm ni akan bagi kod..contohnye aku kat dalam akan cakap lampu..kalo org luar cakap mentol,maksudnye itu team yang jage kat luar..

sepanjang tempoh musim berjage tu,alhamdulillah takde le plak budak pompuan sekolah kami kene serang ngan hantu purdah tu..cume ade le sikit peristiwe..

ade satu time tu,bile team yang berjage dalam dorm bagi kod,orang yang kat luar tu cume senyap je..kejap tu dengar pintu dorm tu macam org nak bukak..tapi nasib baik setiap pintu dorm tu dah sekat ngan batang penyapu..so,tak dapat le 'bende yg dipercayai antu purdah' tu masuk..

ade satu kes lagi,budak dorm atas aku tu tu nampak bayang2 orang yang jalan kat luar koridor..ape yg die nampak,pakaiannye serba hitam,pastu jalan menyeret kaki..disebabkan dorm tu paling hujung,die nampak bayang orang tu duduk diri lame kat hujung koridor tu sebelum turun tangge..esokkannye tu bile tanye team yang jage kat tangge tu,diorang cakap kebetulan malam tu semua team yang jage letih,so takde orang jage area situ...huhu

asrama kte org ade 2 bahagian.1 asrama lama (dok dalam kawasansekolah,dekat dengan bangunan kelas)..satu lagi dok luar kawasansekolah..(aku dok kat hostel luar sekolah).yang kes dekat hostel lame kteorg, ade student nampak antu tu tengah dok aim budak2 hostel tu dari bangunan kelas yg kedudukan bangunan tu dalam 50m dari bangunan hostel ..sebab ape boleh cakap bende tu,sebab orang tu berpurdah..nak cakap ustazah tengah round,tak logik sebab bangunan tu tak dibenarkan orang naik lepas ofis hour..sebab bangunan tu mmg 'keras'..lagi satu takkan le ustazah meronda dengan lampu koridor yang tak bukak..lagipun time tu kol 2pagi..mmg tak logik die nak pi ronda sorang2..

ade satu kes lagi, team yang jage kat koridor&tangga hostel tu pernah kejar 'sesorang'..tapi yg tertangkap tu rupenye pak guard .. sebab pak guard time tu tengah berlari jugak nak kejar orang yang budak2 tu nak tangkap..tapi die datang dari belakang bangunan..so,terlepas le org tu..kteorg syak buruh binaan yang dok kat belakang hostel kami..kteorg dah agak sebab bangunan yang nak bina tu tinggi n mmg kteorg tau buruh2 tu dok teropong kteorg..huhu..

mmg kecoh antu purdah ni time tu..tapi bagi kenangan jugak le..polis pun buat rondaan kat area sekolah kami time tu sebab kat situ mmg area banyak sekolah..

p/s:aku rase ramai yg satu sekolah ngan aku kat forum ni..tak salah aku mod su pun 1 batch jugak ngan aku..kalo mod su bace ni,die boleh tambah kot

ish dulu time cter ni ngah hangat..aku tak brani nk kuar..nengok kete kancil pon fobia...

mmg seram aku pn pernah dgr kononnya mak bdk perempuan nie srh polis tembaj jer kalau jumpa anak dia tp kena peluru perak baru mati ala2 werewolf gitu mmg btl tp polis x nk heboh sampaikn bdk2 lelaki pn x berani keluar mlm

Reply #97 skuter_buruk146's post

skolah agama kat Kota bharu?Naim ke?