CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aben_28

Pengalaman Seram di Port Dickson

bukan kt marina kan....kat ala aku x igt la nama hotel tu sb kalau kes budak mati kt kolam ase nya ada related ngan yg aku ckp kes ni sensitip kat family hubby aku....

bukan kt marina kan....kat ala aku x igt la nama hotel tu sb kalau kes budak mati kt kolam ase nya a ...
putribatrisya Post at 23-5-2012 11:31

oh pulak..bukan kat marina keh? i dgr kat marina..heheh tapi tah la...sensitip maka susah la nak korek nih?

nnt balik aku try konfirm ngan hubby kat kolam marina ada kes ke x? sb kalau kes budak lemas few years back kat hotel lain is hubby aku punya ank buah. tats y aku ckp benda ni mcm sensitif sket aku nk tnya...hehe

hotel mayang sari ek?? my office pon ad wat function kat situ aritu, mmg agak tak berjaga..
mcm hotel tggl, suram je. katil ngn blk air tak best. sume mcm dah lama. tp so far, x jd bnd2 pelik. N dorg ckp dorg br tukar pengurusan hotel. br take d over oleh company lain, hotel tu pon dlm process upgrating.

mugkin lepas ni hotel tu dah tak scary lg...huhu

nnt balik aku try konfirm ngan hubby kat kolam marina ada kes ke x? sb kalau kes budak lemas few yea ...
putribatrisya Post at 23-5-2012 11:40

oh orait..btw sorry for the case ye..

oh orait..btw sorry for the case ye..
syahoney Post at 23-5-2012 11:48

ok no problem.... btw aku slalu gak duk kat Glory tu...boleh kata tiap2 bulan stay almaklum la dapat bilik free..hehe. Tp nasib baik la sepnjg kami stay kat situ x de kene apa2. Cuma mcm ada 1 forummer ckp kalau dapat bilik tkt 10 tu ala2 penthouse mmg agak scary sket. sb 2 tkt kan...tkt atas dia mmg nmpk suram dan menyeramkan...

Follow Us
ok no problem.... btw aku slalu gak duk kat Glory tu...boleh kata tiap2 bulan stay almakl ...
putribatrisya Post at 23-5-2012 11:53

penah gak duduk glory beach...tak suka la pantai tak cantik banyak batu

Bila da baca mcm2 story mcm takut la plk nk pg...hehe.
Skang slalu kalau g PD slalu stay kat Golden Straits Villa plak...ada story mory x psl hotel ni eh?

Bila da baca mcm2 story mcm takut la plk nk pg...hehe.
Skang slalu kalau g PD slalu stay kat Golden ...
putribatrisya Post at 23-5-2012 12:05

tak tau la...skang kalo p dok ancasa je..hehehehe

Reply 449# syahoney

Ancasa tu mmg cntik kan pemandangan ala2 bali tp agak mhl la sewe utk 1 bilik pon huhu

Reply  syahoney

Ancasa tu mmg cntik kan pemandangan ala2 bali tp agak mhl la sewe utk 1 bilik po ...
elyzee Post at 23-5-2012 15:13

mmg la sana semua suite..sbb tu mahal. servis ok..mmg tak pernah mengecewakan..sonok kalao p ngan family..siap ada complimentary karoke

Reply 451# syahoney

x pernah plak kiteorg dpt complimentary. Selalu pergi pon gathering family so amek 2 3 unit semalam. service mmg ok xde ape mslh. suasana pon menarik. pada sesape yg xnk cr mslh bole la ke sini hehe..btw hotel2 yg area blue lagoon n tanjung tuan agak creepy la.  Mayb sbb jln masuknye ke dlm sket dr jalan utama.

Reply  syahoney

x pernah plak kiteorg dpt complimentary. Selalu pergi pon gathering family so am ...
elyzee Post at 23-5-2012 15:35

uik...ai selalu dapat je..hehe maybe include dalam package kot.area blue lagoon tu dah kedalam dekat kem askar tu...maybe salah satu sebab la kot

aku ada handle beberapa unit kat TBR..so far mmg takde menda2 happened lagi baik pengalaman sendiri mau pon customer...

dulu ada handle SERI BULAN gaks...mmg sales ok...ramai jer org...tp ada sekali tuh customer dengar jer SERIBULAN terus taknak..die cakap ada pontianak...aku pernah lepak situ..besh gaks..tp lepak siang jer ler..tak pernah bermalam.

baru2 nie aku ada beli 1 unit studio kat OCIEN VIEW...mmg byk unit...tp org tak berapa ramai...setakat nie aku belum pernah pergi weekend lagi...ada gak jumpa pakcik yg beli 2 unit kat OCEANVIEW..die kate sales ok...huhuhu...tp sebelah unit gue niee..ada family duduk tetap...heran gak aku...huhuhu..tp ok lah kan..kalau angker..takde ler angker sangat..and kalau angker..mesti dieorg dah blah lama dahhh...

lain daripadanie aku duduk TM seri intan..yg nie ok lah...takde angker ke apa....

PS: korang try main spider boat..pastu bgtau korang nak main lagi ker tak nnt...hahahahaha...

Reply 454# tuah_r

Waah..bole la roger2 pasni klu nk menyewe TBR. Tp pantai jauh la c2. Ocean view x pernah try plak.

Post Last Edit by syahoney at 24-5-2012 16:32

ni ada story nak share..maaf la kalao dah ada

Beberapa hari lepas, aku yang mati akal nak pegi mana buat keputusan untuk balik melake dan culik makanan yang ada kat rumah akakku disana.. Namun hajat tak kesampaian bila akak macam moody .. Jadi sekali lagi pemanduan aku terarah ke Port Dickson..

Hari sudah cukup gelap, tergagau aku mencari tempat yang boleh aku rehatkan badan sekitar Port Dickson.. Dua motel telah aku singgah dan aku tengok fasilitinya.. Namun tidak memuaskan hati..  Lalau ambik keputusan untuk makan dahulu sambil fikirkan mana lagi tempat untuk aku rehat...

Selepas makan, aku terus mencari tempat yang boleh aku menginap.. Nampak satu hotel besar yang amat gah .. terus menuju ke gate hotel.. Dalam hati aku terfikir "besarnya hotel ni. Mesti rate die mahal neh" Tapi aku cuba jugak untuk masuk..

Hotel M***** yang besar namun keadaan kurang terurus

Setiba di depan pintu gate, kete aku yang sebelum ni tak pernah aku set untuk fungsi autolock secara tiba2 terautolock.. Err... seakan tak mahu aku keluar dari kereta.. Namun aku andaikan ini adalah masalah kereta.. Terus aku bukak pintu... Sebelum keluar kereta aku amat yakin yang gear aku dah set ke P (parking), dan handbreak sudah ditarik.. Namun keluar saja dari kete, didapati gear skang berada pada kedudukan D (drive) dan handbreak tak ditarik.. Errr...

Aku tanya pada tukang jaga depan gate.. Mengenai rate hotel untuk malam tersebut.. Tukang jaga suruh aku pegi tanya pada "Kaunter Merah". Sambil kata "jangan pegi block sane-kaunter kuning" Aku terus menuju ke kaunter merah... Serius???!! harganya cuma RM80 untuk satu malam.. Errrr.. Rumah yang dilengkapi katil king size, ruang tamu yg bersofa, dapur yang ada peti sejuk dan peralatan masak.. dan kelengkapan lain.. Pendek kata dah macam apartment. Penjaga kaunter berikan aku kunci dan memberitahu apartment aku sewa kat block depan ( block kuning) . Aku tengok num bilik 13A.

So aku pun angkat la barang aku ke bilik yang dimaksudkan.. suasananya amatlah sunyi sepi.. Kat parking tadi pun cuma ada beberapa org cina yang aku rasa turut menyewa disitu.. Tak ramai lak...

Depan pintu bilik, aku nak bukak kunci bilik.. Hadoi.. tak dapat la plak... urmm... try punya try.. akhirnya dapat jugak bukak.. Sebaik saja pintu dibuka, aku rasa macam nampak kelibat dua org sedang berdiri didepan balconi.. Tapi tidak jelas sebab lampu rumah belum di buka.. Mungkin perasaan aku saja.. Aku try on suis lampu.. tak menyala la plak.. Terus aku call managment hotel.. Die suruh aku masuk dan cari satu suis sebelah sofa.. Ok, akhirnya jumpe suis tersebut dan rumah sudah cerah.. Namun aku masih tertanya siapakah yang aku nampak di balconi sebaik aku bukak pintu tadi...

Aku masuk toilet... aku perhatikan sekeliling toilet.. rasa seram sejuk.. terus tak jadi mandi.. Walaupun aku rasa badan aku amatlah tak selesa sebab seharian tak mandi...

Rumah ini sangatlah luas.. rasa macam tak kena dengan harga murahnya... Tiba2 aku rasa seram sejum seluruh badan.. aku cepat2 masuk bilik... Namun aku terlupe untuk tutup pintu bilikku...Pintu tersebut terbuka luas.. Aku terus kembali kepintu untuk menutup pintu tersebut.. Ya Allah... apakah yang berada didepan pintu bilik aku?? sekujur tubuh .. berdiri kaku... Cepat2 aku tutup pintu rapat.. Aku kunci bilik...

Namun rasa tidak tenteram aku menjadi2 bila aku sekali lagi ternampak satu bayang disebelah tingkap...

Aku terus bangun dan ambik semua barang aku menuju ke kaunter. Orang yang jaga kaunter dengan selamba kata "nak check out? terima kasih"

Aku start kete dan terus menuju kluar dari perkarangan hotel tersebut.. Namun rasa seram masih menghantui aku.. Kereta aku juga masih nak autolock dengan tibe2.. berkali2... Aku seakan diekori... Teringat pesan seorang kawan masa belajar.. "Jika rasa diekori, lebih baik singgah dimana2 tempat lain sebelum nak ke destinasi yang utama ingin dituju" . Aku terus memandu menuju ke sebuah hotal yang mengadap pantai... Lepak dalam 5 minit.. Tiba2 aku terdengar bunyi pelik... dari dalam hotel... Aku terus memecut kereta menuju highway seremban...

Sepanjang perjalanan.. aku fikirkan kembali apa yang aku lalui sepanjang malam tadi..
1.        Kereta terkunci di depan gate masuk hotel.
2.        Hand break dan gear bertukar
3.        Mahukan block merah, tapi diberikan block kuning dgn num bilik 13A (rujuk rsit rasmi ---> )
4.        Nampak kelibat dua org di balconi
5.        Nampak sekujur tubuh berdiri didepan pintu bilik.
6.        Katil yang masih elok mengeluarkan bunyi yang tidak menyenangkan.
7.        Nampak seakan bayang-bayang kelibat seseorang
8.        Bunyi pelik di hotel lain dimana tempat untuk singgah
9.        Pintu kereta dua tiga kali autolock sepanjang perjalanan meninggalakn hotel.
Alhamdulillah.. akhirnya aku selamat sampai ke tempat yang aku ingin tuju walaupun otak masih tak tenang...

Terima kasih : http://www.adybudika.com

Rate

1

pada aku kat PD...yg ok TIARA BEACH RESORT...ILHAM BEACH RESORT & GLORY BEACH RESORT........kalau be ...
penpink Post at 19-9-2008 13:57

ilham beach resort ok ?
erm pengalaman vase kena kursus induksi 2 minggu kat situ sebaliknye.... mmg laa bilik bersih+cantik, makanan pun sedap2....

Post Last Edit by vasepecah at 1-7-2012 11:07

pengalaman vase masa studi kat pd dulu2......

sewa umah kedai aje  (time ni dah final sem laa)... mmg dekat sgt ngn kwsn poli tu... jalan kaki aje ulang alik gi class.... owner umah kedai ni dulu mmg bnyk cwgn kedai2 dia... tapi menipu student aje kijenye...sib baik aku stay situ 1 sem aje....

alkisah pd suatu hari time sibuk2 studi nk final exam kami2 telah di usik2 oleh sape ntah laa.... semua ni jadi bila kami dok ngemas 1 bilik kosong yg mmg xde org sewa.... konon nk jadi bilik studi utk diskusi soalan2 final sem2 lepas laa.... masing2 mmg jenis studi last2 min....

usikan start mlm tu gak... mula2 kena aku laa... time gi toilet lonely2 dia dok main2 lampu...on /off... aku yg xfikir ape..jerit laa 'woi korg jgn laa kaco aku'....sbb aku ingat kwn2 aku nk takutkan aku...bila aku kuar aje toilet, aku tgk xde sape pun...bilik kwn2 semua dh gelap... pastu roomate aku pun dh dengkur...terus laa aku kelubung mlm tu....takut nye sbb aku mmg penakut....

esoknye aku n the geng, dok lepak2 dlm bilik member yg paling depan.... tgh2 lepak xde angin, tiba2 pintu bilik dia mcm dihayun2....krek krok bunyiknye...pastu lampu bilik2 lain on/off sdn bhd.... time ni kitorg dh rasa lain mcm...member paling berani terus tutup pintu bilik yg kena hayun2 tu....adeiiii seram plak rasa... pastu lampu bilik kitorg plak off tiba2....sekali lagi member paling berani gi laa ke hall utk on kan main switch.... hohoho time ni member vase kate time dok raba2 kt dinding tu dia rasa ade mende berbulu yg dia pegang...masa tu dia fikir mende tu penyapu kot....bila lampu nyala aje...dia terus lari sbb kat dinding tu xde ape2......

pastu kami pun baca laa yasin beramai2..... mmg takut sbb time tu area situ mmg sunyi sbb ramai student yg dh balik KG sbb dh abes exam.... ade gak geng kitorg yg nangis sbb terlalu takut.... aku duk gigil ketar2 gak... nak habeskan baca ayat qursi pun duk ulang2 menda yg sama mcm payah nk habis... so mlm tu kitorg tido 8 org dlm bilik yg bole muat 2 org aje.... nk tido semua siap wuduk sbb takut diganggu lagi.... hoho3 usikan tu xabes lagi rupanye... tgh mlm tu... mmg kitorg xbole  tido..tapi masing2 dok paksa mate kejam ketat2... pastu pintu bilik tu terbuka sendiri.... isyhhhhh meremang plak reroma nih....
time tu bilik mmg xbuka lampu, sbb harap lampu dari luar aje...

tapi mmg  terasa ada menda yg berdiri kat pintu tu..sbb cahaya dari luar pintu tu x sepenuhnye masuk  dlm bilik.... time tu member vase yg paling berani terus hempas pintu tu.... dia kate tombol pintu tu berkunci laa....cane bole terbuka plak...mlm tu mmg xbole tido sampai laa ke pagi....

pastu pagi tu  kitorg pun ngemas laa balik bilik yg kosong tu ke asalnye...

pastu dah xde gangguan lagi....
agaknye dia xsuka org kaco bilik dia kot.... kitorg kononnye nak jadikan bilik tu bilik studi aje pun....

herm pastu skrg umah kedai tu dh xde kot... yeklaa owner makan duit student..deposit x pulangkan... skrg kedai dia yg bnyk2 dah tinggal 1 aje....

Rate

1

sewa umah kedai aje  (time ni dah final sem laa)... ...
vasepecah Post at 1-7-2012 11:00

dok dekat perumahan baru dekat umh kedai depan poli/skolah agama tu ke????
situ dulu sebelom naik perumahan n kawasan meniaga hutan tebal tuh....budak2 skolah agama kat situ rasanya dah naik tak berapa nak heran ngan kacau2 nih....pokok kat padang korang tu leh tahan jugak ek selain tangki air kat belakang nun~

sewa umah kedai aje  (time ni dah final sem laa)... ...
vasepecah Post at 1-7-2012 11:00

tahun bila studi sana?
time sy dulu lg lah taman kiri kanan poli tu takde lg tao
tp kiteorg berani je fly hahahaha

jmp lah pocong kt padang