CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aben_28

Pengalaman Seram di Port Dickson

Ada lg....sume dia yg cite..since aku x duk situ sngt.

3rd encounter...

Dia cite..satu hari tu..dia dok lepak atas moto ngan 3 org member dia depan umah..still dlm pagar umah la. Pastu..tba2 dia nampak dr hujung jln (umah sewa tu area end lot)...ada mxm lembaga merangkak...slow je..baju lusuh ngqn rambut mengerbang. Kwn dia tbe2 senyap. Dia pun mxm diam je..tbe2 bunyi msg henset masuk, tgk2 kwn dia yg lepak skali tu msg.." ko nmpak x hujung jln tu?" Masung2 senyap pastu maauk dlm rumah. Bila dah dlm umah br kwn dia yg lg 1 tu pn kata nampak..tp x dpt nk ckp n msg sbb henset mati. Bayangkan...huhu..depan mata..seram

Rate

1

boleh tak nak cakap masuk bandar PD tu pun da rasa seram.. tengok byk bangunn terbengkalai, rumah bungalow yg suram dan seram..mcm bandar tak terancang je..huhu

byk cite seram kan...tp PD ni je la laut plg dekat kalo pegi pon kan....

Baru abis kursus 4 hari 3 malam di Bayu Beach Resort. Mula2 sampai mmg rasa seram je sbb teringat citer2 dlm threas ni. Tawakal aje. Satu rumah ada 4 org. Aku duduk sebilik dgn collegue. Malam pertama x dpt tido sbb rasa takut tp nasib baik c de apa2. Hari2 seterusnya lancar tanpa apa2 gangguan atau bunyi. Syukurrr!

Delifrance posted on 13-2-2013 12:30 AM
aku baru balik from avillion admiral cove. dok 3 hari 2 malam. 1st nite tu takde apa2.... tapi secon ...

alamak..baru plan nak stay sana cuti sekolah ni..tak ku sangka angker jgk rupanya..

myakayina posted on 21-11-2013 11:43 AM
alamak..baru plan nak stay sana cuti sekolah ni..tak ku sangka angker jgk rupanya..

ala dia main tolak2 furniture je. wat tak reti je. species tak menjelma takpe..

bilik cun..

Follow Us
penpink posted on 19-9-2008 01:57 PM
pada aku kat PD...yg ok TIARA BEACH RESORT...ILHAM BEACH RESORT & GLORY BEACH RESORT........kalau be ...

saya salu bcuti di Ilham Beach Resort...
saya pernah terkena masa becuti dgn family kt Ilham.
saya dpt apartment paling bawah berhampiran dgn hutan....
masa tu bawa anak kecik umur dlm 1 thn lebih...
hari pertama kt situ ok je...xde masalah pun tp mlm kedua mmg teruk kena
dlm apartment tu ade 2 family...so ade yg tido di ruang tamu...
masa semua org dh tido, my mother in law itdo kt sofa terkejut ade org tarik kaki dia...
dia terus bangun n tgk sape yg tarik kaki dia...
masa dia dok perhati sorang2 yg tido di ruang tamu tu tiba2 terpandang cik pon dok tengek kt atas kerusi kayu tepi pintu...
masa tu cik pon pun tgh tgk dia....apa lagi mejerit malam2 buta tu...semua org bagun..
saya dgn anak2 tido dlm bilik, nasib xde ape2 berlaku...cuma anak kecik tiba2 menangis sambil tunjuk kipas syiling...
saya bacakan ayat al quran pastu pasangkan surah2 ruqyah sampai pagi...
pagitu mak mertua terus demam, xsihat...
masa check out tu sempat lah tanya resepstn tu dia kata kalo bilik bawah jrg kena yg salu kena bilik atas sekali...

PD ni best tapi banyak jugak seram2 die..baik hotel,rumah kosong, haiway semua la..
iols sambung diploma dekat polipd part time sabtu ahad jadi kiteorg sewe je rumah kat sane..
jadi habis kelas hari sabtu biase kiteorg pegi pasar malam sabtu..
pernah 1 senja tu..iols drive nak pergi pasa memang seram tuhan je tahu..
sampai dekat kuil india dengan hotel mayang sari tu iols tengok air laut pelik sangat..
warna gelap nak hitam2 macam tu..ingatkan salah tengok ke ape..
lepas abis g pasa pun lalu pun same...air laut nampak macam gelap nak hitam..
dalam otak pk ni laut nak makan orang ke ape..
tu belum lagi time stady nak final exam berjaga malam mcm2 kes ade..
kes ni jadi last sem iols stady berdua dengan kwn yang lain sedap tido dah..dalam kol2,3 pagi kot masa kiteorang stadi sekali dengar anjing menyalak yang sangat kuat macam duduk depan pintu rumah..
makin lama makin nyaring bunyi anjing tu..iols ape lagi pandang kawan balas pandangan mata tutup buku tidur tutup mata..dalam hati jangan la jadi pape..memang tidur dalam cerah2 la sampai ke subuh..
tu belum lagi kawan iols nampak budak kecik duduk menyangkung antara kawan2 iols...

zuerinaBP posted on 21-11-2013 04:19 PM
sa ...

2 minggu kursus induksi kat IBR ni ..... merana nye
aku mmg jenis yg kalo gi mana2 nk tido masa day 1 mmg susah gile ... dok kebil2 .... sebilik 2 org .... 1 apartment duk ber 6 .....
1 bilik  2 org laa kan .... di saat mata aku duk kebil2 try to lelap .... pintu bilik pun terbuka .... bersangka baik agaknye pintu rosak kot .... last2 aku pun lelap .... esok pagi, duk check pintu bilik tu, ok aje xde poblem ... bile lock xterbuka pun .... mlm tu b4 tido, aku ngn roomate lock pintu betul2 dgn harapan jgn laa ko terbuka lagi tau ..... jeng2 dia terbuka juga lah .... berkereoooook bunyi pintu tu .....

mlm tu jugak aku ngn roomate terus tumpang tido kat bilik org sebelah sampai laa abes kursus ....

mlm last tu, fasilitator ade laa citer2 ...pasal kejadian shower terbukak sendiri .... kalo ikutkan bnyk gak kisah mulut ke mulut kwn2 aku ni cite ...  betul ke tak wallahualam....sbbnye IBR ni panel hotel opis aku ....

cikuzz posted on 26-11-2013 10:07 AM
PD ni best tapi banyak jugak seram2 die..baik hotel,rumah kosong, haiway semua la..
iols sambung di ...

stay kat area mane tu cikuzz ?
zaman aku dulu, xbnyk pilihan umah utk disewa area poli tu .... time tu duk nyewa laguna tu jah .....
kabonya kat area laguna, cocobay ngn straits view tu meriah gak ngn mistiknye ekk ....
sepanjang kat laguna tu ade laa sekali dua dtg pelik2 nye kejadian ....

rindu nye nk bersantai ptg2 hari kat pantai poli sambil makan kepok lekor

Teringat aku masa 6 tahun lepas. Kitorang 2 biji keta ada dlm 7 org dewasa n 2 org budak. Masa tu ptg, dlm kol 5 cam tu. Tak plan pun nak check in hotel mana. Dah jenuh pusing2 tu kitorang pun stopla kat marina tu. Masa masuk kawasan tu je dah rasa mcm sunyi n seram. Sebab masa tu bukan waktu cuti skolah pun.so dlm pikiran aku logikla seram. Tapi, area tu seram + kotor + sunyi. Masa kitorang sampai je kat bawah tu tetiba muncul sorang nyonya. Dlm masa yg sama jugak ada lelaki2 mcm bukan org sini dok keluar berdiri kat beranda bilik. Tetiba sume org bediri kat beranda tu mcm pelik tgk org dtg.

Masa member2 aku tgh discuss harga ngan nyonya tu, mata aku pun melilau la tgk banggunan marina tu. Yes memang mcm something wrong. Aku dah rasa seram lagi. Apa yg aku dengar dari perbualan nyonya n member aku tu memula dia bagi harga ni, pas tu bila sorang member aku kata tak pela aunty kami ronda2 dulu. Pas tu nyonya tu turunkan harga lagi. Sampai 4 kali turun harga. Last skali kitorang tak jadi dok situ sbb aku tak setuju. Masa tu kan, nyonya tu mcm bersungguh nak bagi harga murah. Bila kitorang dah masuk keta korang tau bape harga dia nak bagi? Dia nak bagi satu bilik hanya rm 10. Lagila aku rasa mcm sesuatu. Masa tu memang nampak muka nyonya tu mcm frust n benggang. Tak silap aku bilik yg dia nak bagi tu floor atas tapi tak ingat floor bape.

Kesudahanya kitorang check in kat guoman skang dah jadi thistle Last edited by daiman on 26-11-2013 04:06 PM

Thistle tu aku rasa pun mcm ada kisahnya yg tersendiri.

Masa tu aku berdua ngan anak aku umur 6 tahun. Merajuk ngan hubby n aku dua beranak g la thistle makan angin. ( masa tu namanya hotel  guoman ). Skang dia dah tukar bagi baru n moden

Masa tu kiranya bukan waktu cuti skolah tapi bilik full sbb ada company buat meeting. Yg ada pun hanya bilik yg mengadap golf / semak2 hutan. Kiranya bilik yg paling hujung mengadap padang golf.

Masa kat kaunter tu staff tu soalan pertama dia tanya aku ialah " u ok klu saya bagi bilik ngadap padang golf n tingkat satu " ? Then aku kata ok. Kenapa tanya mcm tu? Dia senyap je. Bila dah settle kunci aku pun masuk bilik. Mada tu ok lagi tak de perasaan seram pape.

Bila tiba je waktu maghrib baru perasan yg padang golf tu sunyi ya hamat n gelap. Memang tak nampak org langsung.sunyi sepi. Aku dah start rasa mcm tak best bilik tu. Anak aku plk lepas isyak dia dah tido. Lagila sunyi aku rasa bilik tu

Ok, nak di jadikan cerita. Dlm kol 11 mata aku memang susah sangat nak lelap walau badan aku penat. Aku cuba gelapkan sikit bilik tapi ntahla tetiba rasa mcm lagi seram. Selang beberapa minit mcm tu anak aku ngigau. Ngigau plk jenis yg tetiba bangun nak meraung menangis. Tak penah2 mcm tu. Lagila aku seram

Bila anak aku dah tido balik tu, fone bilik aku bunyi.rupanya staff receptiton yg register petang tadi call. Lepas dia perkenalkan diri dia, dia tanya aku.samada aku ok tak bilik tu. Aku mcm terdiam kejap la masa dia tanya tu. Trus dia cakap, " cik kalau tak ok nak tukar bilik pihak hotel blh uruskan. " aku pun trus kata ok saya nak tukar bilik. Lepas dah pack2 barang masa kejutkan anak aku tu, lagi skali dia buat perangai. Tetiba menangis2 menjerit2 mcm kena rotan. Lagila aku dah start rasa mcm sesuatu bilik tu.

Masa aku dlm keadaan panik tu staff bawak trolly datang. Aku rasa dia mcm ada baca sesuatu b hembus kat anak aku. Lepas dia dah pujuk2 anak aku trus dia ok. N kitorang pun turun ke lobi

Masa sesi nak tukar bilik tu staff tu dia cakap yg bilik sume full yg ada hanya bilik suite harga mahal sket dari bilik tadi. Tapi dia tetap nak tukarkan bilik tu dengan harga yg bilik sebelum ni. Aku trus kata ok. Pelikla jugak kenapa yg pertamanya dia mcm sanggup nak tukarkan bilik dgn yg mahal tapi harga murah.dia kata pihak managemnt yg suruh mcm tu. Sah masa tu aku dah rasa yg bilik tu memang ada benda.

Masa nak masuk bilik baru tu berkali2 aku tanya staff tu samada bilik baru tu ok atau tak. Dia sampai berkali2 cakap bilik tu ok tapi bilik yg sebelum tu tak ok.

Sepanjang malam aku tak lelap sebab teringat kes kat bilik sebelum tu. Walau aku rasa bilik yg baru ni clean tak menyeramkan.

Korang jangan ingat hotel 5 star tak de benda tau...

sa ...

baru balik PNB Ilham Resort 23-24 Nov 2013 minggu lepas, sewa apartment 4 bilik, tingkat atas sekali (tingkat 7), pergi dlm 5 keluarga lebih kurang 20 org, dari baby sampai mak mertua, ok je x de apa, kita org lepak kat balcony sampai 4 pagi baru tidur

hotel tu sentiasa penuh, masa dtg pun ada 3 group buat kem bina semangat kat situ, sbb hotel tu lengkap dgn peralatan utk bina semangat, ada 1 group smpai 100 org peserta, penuh sesak kolam renang & kat pdg dgn hiruk pikuk dia org main game

daiman posted on 26-11-2013 04:33 PM
Thistle tu aku rasa pun mcm ada kisahnya yg tersendiri.

Masa tu aku berdua ngan anak aku umur 6  ...

nok, member iols pun dah pernah kena kacau kt hotel ni.. nampak k.ponti kt hutan2 area padang golf tu..

vasepecah posted on 26-11-2013 03:19 PM
stay kat area mane tu cikuzz ?
zaman aku dulu, xbnyk pilihan umah utk disewa area poli tu .... t ...

iols part time blaja tu tahun 2007-2008 duduk dekat taman intan perdana..
masuk dalam sikit taman die..orang kate sunyi jugak la kalo kelas mlm nak drive balik...
zaman iols xdela lepak2 sgt kelas pack sabtu ahad cume ptg2 tu lepak pantai depan pasar tu jela..
tapi zaman tu duduk 1umah ramai 7,8 orang camtu sebab kami budak part time sumbat jela ramai2..
sunyi jugak taman intan perdana tu malam2..

sa ...

Biras sy juga alami perkara yang sama ms kami tido kat pnb ilham bulan sept hari tu. Bilik kami yg oaling hujung kat tingkat satu, yg betul2 sebelah cafe.

Biras sy tido di ruang tamu. Siap bersilat bertumbuk bagai dgn makhluk yg menganggu tu. tp dia rs mcm antara sedar n tak sedar.

maid sy yg tido di bilik bawah diganggu jg. tiba2 kol satu pg shower terbuka sendiri. dia berani kan diri pi tutup shower tu. but she felt something was not right.

2thn lepas aku selalu pg PD sebab keje. Dari Golden Straits Villa ke Sunshine ke Mayang Sari ke hinggalah yg best-best smp ke Thistle dll.

Tapi kejadian pelik berlaku masa aku dkt hotel Thistle ni. Aku dok sebilik ngan mber. Malam tu dalam kul 8, aku bersiap-siap la nk pg check conference room, sambil tu tanya mber, dia nk follow tak? Mber aku malas nk ikut siap pesan lagi suh tapaukan tea break dia cos tau la kan makanan kat situ sodap.. Lepas je mber ak ckp tu, tak semena-mena pintu bilik ada org ketuk kuat sangat! TThhongg Thhonngg Ttthhoonnggg!! gila laa! terkesima masing-masing. Automatik meremang je ak rasa.. Pastu bole lak aku ngan mber  pelan2 buka pintu nk tgok sapa? kot la drebar2 dok nyakat maklum ler kepala gila2, skali tgok xde org!! sunyi ok! nk ckp org menyorok mmg ssh sket cos ruang antara pintu pun mmg boleh nampak susuk badan  n masa antara kejadian n nk buka pintu pun dlm seminit je kot.. terus mber aku pun siap2 nk follow xjadi dia nk tinggal sensorang kat bilik. Malam tu tido compom tak tutup lampu! tu je la pengalaman masa ak tido hotel kat PD. Pengalaman lain pun ada tp kat hotel di Paka, Tganu la (nnt TT marah lak cos diluar kawasan) muahahah

N skang ni baru je balik dari holiday di Grand Lexis PD. wallaweii syyokk aarrr.. smp ke malam anak2 aku dok berkayak kat bilik.. wa jeling je dari katil.. mujur xde pape benda pelik berlaku..

aku pernah berkursus 2 minggu under mbsb kt pd santuary resort...sana ada apa2 kejadian misteri ke sbb sepanjang 2 minggu tu xde pulak alami apa2....

xalue posted on 27-11-2013 04:49 PM
2thn lepas aku selalu pg PD sebab keje. Dari Golden Straits Villa ke Sunshine ke Mayang Sari ke hing ...

Grand lexis tu memang serius best giler weh. Anak2 aku dok berkubang 24 jam kat pool tak mo kuar. Sampai nak makan pun kena serve kat dlm tu. Kemain ko..! Tapi kan villa tu dulu ada nama hotel lain kan. Dia buat balik n tukar nama grand lexis kan.

Kakak aku penah cakap kat aku. Dia ni memang selalu bawak anak2 g dok hotel mahal2. Sebab dia divorce ngan laki n anak2 dah besar2. Jadi bila dia ada free time je dia akan bawak anak2 g bercuti la. Anak2 pun dah skolah menengah yg kecik tu

Dia penah bitau, grand lexis tu memang best klu pegi ada budak2 yg ramai. Tapi kalau pegi setakat nak hanimun tak de suasana riuh baik elakkan la. Sebab bila suasana sunyi pool tu rasa mcm sesuatu

Kebetulan masa pegi tu anak2 pulak tengah merajuk dengan abang yg sulong. Mcm bertekak sketla. Jadi suasana holiday tu mcm tak meriah. Pool pun anak2 tak usik..

xalue posted on 27-11-2013 04:49 PM
2thn lepas aku selalu pg PD sebab keje. Dari Golden Straits Villa ke Sunshine ke Mayang Sari ke hing ...

Thistle tu memang agak best. Tapi aku ada citer kat page belakang pasal apa yg berlaku kat aku n anak masa kat thistle tu