CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aben_28

Pengalaman Seram di Port Dickson

Aku nak citer pulak pasal avilion pd. Aku dah penah check in 3 kali kat situ. First masa ngan hubby. Second masa ngan anak2 third masa ngan member n 3 anak.

Masa first pegi ngan hubby, adala rasa mcm seram2 tapi tak de apa berlaku. Kali kedua ngan anak2,anak sulung aku nampak nenek tua kat dalam air laut tu. Sebab toilet mcm jenis open. Boleh nampak laut n awan.anak aku menangis2 takut nak kencing lepas tu

Masa kali ketiga, member aku nampak ada orang kat dalam toilet mcm lalu lalang. Sebab dlm bilik ada satu tingkap yg bila bukak akan nampak toilet. Tingkap jenis yg boleh nampak bayang2 tu. Masa tu sume tengah tido. Dia bangun buat susu anak. Memang jelas ada orang lalu lalang dalam toilet

Masa kali kedua aku pegi tu, aku dah tekad tak nak jejak kaki lagi kat avilion. Lepas apa yg berlaku kat anak aku. Tapi bila member aku beriya2 ajak teman aku pun terpaksala pegi jugak ikut.

Masa kali ketiga tu aku dok bilik yg kat hujung laut tu. Tempat yg orang selalu buat wedding tu.kat situ mcm seram sket n sunyi. Sape nak pegi klu boleh elakkan la amek bilik hujung laut tu sbb aku penah baca kat umah lain org tu pun penah kena gak kat situ

Rate

1

daiman posted on 29-11-2013 12:24 PM
Thistle tu memang agak best. Tapi aku ada citer kat page belakang pasal apa yg berlaku kat aku n a ...

nasib baik depa offer tukar bilik lain...untung tak jupe ciklang malam tu senah

daiman posted on 29-11-2013 12:22 PM
Grand lexis tu memang serius best giler weh. Anak2 aku dok berkubang 24 jam kat pool tak mo kuar.  ...

Tu la.. mmg best situ.. dulu Legend Water Chalet.. aku ada kenal sorang sales manager situ.. mmg baik.. tp masa da tukar pd Lexis dia da pindah la.. (off topic pulak )

Tp bila da balik, baru laki aku ckp kat situ sunyi. Aku buat dek je la takde nk tanya pape pun kat dia kan. Tapi mlm sebelum check-out tu, ada la jalan2 area Chalet  yg ngadap ke banglo (mcm kena tinggal) rasa semcm je tp ak xlayan sgt.. xlama terus ajak dorang blah masuk bilik cos aku dok tower.

daiman posted on 29-11-2013 12:24 PM
Thistle tu memang agak best. Tapi aku ada citer kat page belakang pasal apa yg berlaku kat aku n a ...

cpt beb citer.. xsabar nk tau nii

bottombikini posted on 29-11-2013 12:49 PM
nasib baik depa offer tukar bilik lain...untung tak jupe ciklang malam tu senah

huishh... ko pernah jumpa ke kat situ? mak aii.. citer beb citer , den xsaba nk tau ni

daiman posted on 29-11-2013 10:41 AM
Aku nak citer pulak pasal avilion pd. Aku dah penah check in 3 kali kat situ. First masa ngan hubby. ...

aku slalu gak gi avilion...alhamdulilah x penah kaco...br je pegi 3mggu lps...

Follow Us
xalue posted on 29-11-2013 03:20 PM
cpt beb citer.. xsabar nk tau nii

Dah citer dah nok. Kat page belakang

fifie_olin posted on 29-11-2013 03:33 PM
aku slalu gak gi avilion...alhamdulilah x penah kaco...br je pegi 3mggu lps...

Avilion tu kalau nak ikut kan tak la best giler2. Service out, selalu tak de air tau kat situ. Penah skali aku pegi air tak de. Nak kencing berak pun payah. Dah la tak de air pad tu pe la salahnya dorang bagi air mineral ke, spare air pape ke. Tapi haram. Bukan sejam dua tau tak de air.tapi 13 jam...!! Satu je aku bagi kredit kat hotel tu. Buffet dia heaven.. Tapi klu service memang totally out. Member aku pegi pun kena waktu air tak de. Tanya staff pun kata hotel tu memang slalu tak de air

sib baek masa pegi avillion tu sumer ok.... suka tang konsep bathroom tu....

nak tanya korang
ada tak cite seram kat sunshine bay resort ke apatah nama apartment tu
ia sebelah ngan corus resort/hotel donno tak ingat nama
apartment resort tu buruk je
ekceli sabtu lalu aku pi sana
serius keadaan apartment tu amatlah mendukacitakan
rasa angker pun ada
so nak tanya situ takde cite2 angker ke

Suchi posted on 4-12-2013 11:13 AM
nak tanya korang
ada tak cite seram kat sunshine bay resort ke apatah nama apartment tu
ia sebelah ...

U sendiri ada pape pengalaman tak tggl kat situ.?

Hujung Bulan ni nak g PD.. Dah booked kt Paradise Lagoon Apartment.  Dr review org yg pernah pergi amatlah tidak memberangsangkan.. I mean.. bab kebersihan bilik lah.. Peti ais rosak la.. TV xde ASTRO.. & many more.. tp dah booked thru AGODA.. kebykan hotel lain dah fully booked.  tp xpe tawakkal lah minta2 dpt bilik yg ok..

Anyway,  heehee.. naktau jugak ada ke citer seram pasal apartment ni.. Dulu pernah duduk sini tp bilik hotel ni sebb g reramai ngan adik beradik so duk kt apartment lah..

Mana tau klu2 ada citer seram.. haisshh.. maunyer aku x jd pergi na nanti... heehee..

arissya_boom posted on 4-12-2013 12:59 PM
U sendiri ada pape pengalaman tak tggl kat situ.?

sabtu ari tu pi situ iols tak bermalam,mil n ipo duai je bermalam
kami anak banak just lepak2 siang hari smp lepas maghrib n pehtu balik umah sendiri kat kajang
apartmen tu BIL yg sewa dpt rega murah sbb kawan dia yg offer
kebetulan MIL mmg ada dtg umah iols kat kajang pehtu BIL ajak pi lepak PD dia kata dia sewa satu apartmen best punya ade pool
iols duk bygkan ade private pool cam kat grand lexis
sekali nan hado rupanya dapat apartmen tingkat 3 yg sebaris ngan pool yg besar lah utk semua org
tapi hazabnya lah pool nampak cam tak terurus plus byk no burung terbang sana sini dok memberak
pehtu umah pun tak best,takde cerek letrik tak de serba menda
tv ada tp xleh tgk xde estro n takde siaran yg dpt
lif sgt hazab mcm lif kat berek polis lama gituhh
nampak uzur n tak nampak nombor..
dahlah ujan kan so menambahkan kehazaban lg keadaan apartmen yg nampak kusam tak bercat  baru
kat tangga takde lampu,ade sekali ptg time maghrib ank iols sibuk nak mandi pantai lg tak reti2 nak balik
pehtu iols risau lah membebel panggil suh naik umah sbb tak eloklah senja2 kan
pehtu nak naik umah lif mcm tak berfungsi je malas nk nunggu kitaorg naik tangga..ya ampun gelap gelugup tak nmpk apa
tawakal je mujur tingkat 3 je..
serius iols asik merungut jelah ngk akan kehazaban apartmen tu,mujurlah kiteorg tak bermalam sana n balik umah
rela blk umah lg selesa.
taktaulah angker ke tidak apartmen tu kalo menengok keadaan mcm scary je tapi iols tak jumpa lg cerita seram pasal apartmen tu huhu

aku da 2 kali g Bayu Beach..
masa 1st time pegi : ada sekali mlm tu hujan kot.. punye la kuat bunyik mcm langsir berlaga dgn sliding door.. mmg kuat sgt.. tp aku ni jenis kalo da tdo aku xsedar ape da.. bunyik camne pon aku tdo jeeeee.. pastu esoknye ada pegawai aku kata ada bunyik itu ini la ada mcm percikan api la.. aku kata kat peg aku tu.. xyah layan.. len kali tdo jeee wat bodo..

masa 2nd time pegi :  ekon xfungsi.. pastu berasap2 mcm terbakar.. selain dari tu aku xde rasa pe2 la.. sbb aku mmg xlayan benda2 ni. yg aku tau tdoo je hahaha.. pastu ada satu siang ke mlm aku xigt.. dgr org heret2 perabot mcm org ckp tu.. pastu aku ckp la kat mmber aku.. " apebenda la diorang memekak2 ni.. mengemas ke ape" kami gelak2 je.. pastu mmber aku kata mana ada org kat sebelah.. tp time tu aku wat derk je la.. xterpk langsung aku hantu2 ni.. tp kekadang aku terasa mcm ekor mata aku ternampak sesuatu.. tp aku slalu ckp kat diri aku.. perasaan aku je tu..

tp sales person dia sendri ckp kat bayu ni ada satu jenis bilik mcm 2tingkat.. satu kat bawah satu kat atas mcm loteng.. dia kata mmg berantu..

Shahreen74 posted on 4-12-2013 01:27 PM
Hujung Bulan ni nak g PD.. Dah booked kt Paradise Lagoon Apartment.  Dr review org yg pernah pergi a ...

saya penah g paradise tuh...peti ais rosak...tension betul..dapat bilik bawah sekali menghadap laut..sunyi jugak bwh tu bile malam...buat bbq kat situ seram semacam jerk...

ada x sape2 penah tidu kat otel regency??penthouse tu?
pengalaman saya berkursus kat situ boleh tahan gak kene kacau..
penthouse regency memang besar n cantik...bilik bawah ada 2...masuk2 pintu ada bilik pastu kat ruang tamu ada bilik utama...tingkat atas 2 bilik yg boleh tahan besarnyer..
malam pertama tu kami adakan sesi suaikenal dgn budak satu rumah lps balik dari taklimat kursus..
lps tu kami borak2 lama jugak smp kul 12 lbh x silap..pastu masing2 gantuk masuk bilik...masa tu saya gan budak sebilik masih belum tidu duk borak2 alih2 terdengar suara budak bilik sebelah beborak...
heran jugak masa tuh pintu bilik tutup..tp dgr suara sebelah..kami berpandangan ..pastu masing2 senyap sunyi...pikir logik x kan la diorg berbual kuat nau kan smpi dgr kat bilik kite org..
esknye masa turun g dewan makan aku tnya budak bilik sebelah diorg tidu kul baper?
diorg kata lps beborak kat bwh gamai2 naik j bilik trs tidu sbb letih...
terdiam aku d buatnye..member sebilik pun diam jerk..
budak tu tanya naper kak ada apa2 ker mlm td??
kami kata xder pe2 lah saja tnya...
huhuhu...malam terakhir kami berkursus mcm biasa kami lepak depan ruang tamu bercerita..
alih2 budak bilik utama bukak topik tnya ada apa2 tak yg berlaku masa kami duk sini...
kami mula berpandangan...rupanya ada yg kene kacau...
bilik yg betul2 kat pintu utama nmpk ada bayang2 kat ruang dapur..
bilik utama lak dengar orang mengilai...sedangkan kami duduk tingkat 7 klu x silap aku..
aku pun story la yg malam pertama apa terjadi..tekezut budak bilik sebelah aku..
pastu kite org tnya die lak ada dgr ke apa2 de kata xde pulak selama duk situ...
argh.... masing2 muker dh cuak...masing2 pun perturunkan lah apa yg patut utk malam last tu..
esknye pagi2 lagi hari terakhir kami bertanya ada pa2 kejadian??masing2 kata xder...nasib la dh hari last mmg hari utk balik...huh...x boleh luper

beberapa tahun lepas tu budak opis aku g berkursus kat situ penthouse regency...
heboh diorg satu bilik suke dpt g kursus...aku sengih jerk sebab aku dh g kursus kat perak...
padahal diorg tak tau aku sengih sebab aku tak terlibat...x hingin aku g de....
diorg g 3 hari...selamat 3 hari kemudian diorg pun dtg keje mcm biasa tp bising diorg mcm tebuan sebab dok bercerita apa yg terjadi kat kwn2 yg x pergi...
risik punya risik uper2 kene kacau... malam kedua tu diorg kata diorg g karaoke dengan arwah cc kami..dlm kul 12 lebih kot baru diorg naik bilik..pastu ada la yg wat gempak g ketuk pintu sambil menyanyi oh mama kami sudah balik bukak pintu..padahal mana ada org dalam bilik tu pun dah tentukan semua g karok..sebab apy punya pasal g wat gitu...
masuk bilik masing2 x tidu lagi...tiba2 diorg dengar dengan jelas dan kuat ada ketukan pintu dan dengar pompuan menyanyi lagu yang sama... ..
apa lagi semua ketakutan la...nasib baik esknye mmg diorg dh nak balik dh tamat kusus...

noted**(arwah meninggal beberpa bulan lps tu sbb pembuluh darah pecah..meninggal dalam tidu)xder kene mengena dgn ini cerita..alfatehah..

blue_blur posted on 14-9-2008 10:11 PM
erk...... bukan minang sari daa.....
aku tibai je....

mayang sari kan??

noryla posted on 12-4-2013 02:57 PM
pnah stay kt palm spring.. mmg agak angker.. pas dpt emel yg psl palm spring tu.. trus roger mmbe yg ...

noryla...Eagle Ranch Resort pun ader citer ek...huhuuhu...sesapa ada pengalaman di Eagle Ranch Resort...anyone...hehhe..aku br jek balik dari team building company aku 28-30 Nov dok kat cna..kami duduk kan Bandwagon..sblm dtg aku dah riki kat page ni..tak terjumpa lak..so tak de la nk pikir negatip sgt...hehheee..tp mlm first..tido asyik terjaga sampai pagi...dengar bunyi lolongan anjing tp buat dek jer laa..yg pastinya kami taktutup lampu tv semuaa...sampai pagi..penakut gak kann.....mlm kedua takde pape tido nyenyak sbb penat ngan aktiviti..kitaorg nya prog habih dlm pkl 11 mlm jalan nk balik bilik agak scary gak lerr...hehehe...esoknya kitaorg dpt tau org yg dapat bilik atas kami diganggu tp tak teruk la..just bunyi air kat atas loteng tetiba...hehehe..kalau sesapa yg ada pengalaman di Eagle maih la shareee...

babycomey posted on 5-12-2013 09:00 PM
noryla...Eagle Ranch Resort pun ader citer ek...huhuuhu...sesapa ada pengalaman di Eagle Ranch Res ...

heeeee.. ofis nor ade wat prog. situ..mmg ade yg kne..

1. anak 2 org staf.. siap describe ape yg dorg nmpk.. sbb dorg kate ade nenek, mak n budak.. parents memasing mmg keep on eye kt anak2 masing2 sgt2.. sbb takot pape jd..

2. sorg staf tgh lpk merokok kt dpn blik.. then dgr pmpuan nangeh.. dsbbkan beranikan diri.. dia g ikut sore tu.. then smpi kt satu ruang koridor.. bile makin kuat.. dia tego then rasa angin lalu

3. sorg staf kt dlm blik air.. nmpk bnde melintas atas pale.. blik air tu kan xde bumbung.. huuuuuu.. then trus dia wat2 bodo.. trus kua blik air.. then trus tdo tepi bini n anak..

ni yg d ceritakan to me sbb nor x g.. ade hal lain n mntk pengecualian.. sgt la da agak.. sbb kan seblah je dgn palm spring tu.. jiran kan.. hahhahaha