CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aben_28

Pengalaman Seram di Port Dickson

Telok kemang...

terbukit pd diri ku...fuuuhhh
alphalfa Post at 22-9-2009 16:54

ape yg terbukti tu brader?cite la..kite kongsi2....

corus ok tak?
member opis cite kat bilik 202 @ 220 ada staf kena kacau time kursus..

aku penah pi mayang sari nak tgk unit yg diaorg tawarkan utk joint ownership scheme...smpi kat tingkat 7 ke brp ntah utk tgk unit yg 3 blk...aku jd pelik coz org yg nak tunjuk kan unit tu ketuk pintu b4 masuk....aku sesaje gatal tanya nape ketuk?dia jwb mana la tau kot2 ada org kat dlm...aku tanya lg...ada guest ker?kalau ada guest wat pe ajak kitaorg....then dia jwb x la mana ada org tp mana tau org housekeeping tgh wat keja ke...mcm x logik je jwpan...

tpt yg aku biasa stay kat pd ni...bayu beach,selesa@regency,sunshine bay....semua ni ok x rasa angker pun

naik bulu roma aku pas bace kisah ni

huhuhu

x sangka lak main jengah2

kita nak menyampuk jugak la..ade sesiapa pernah stay kat ILHAM resort tak..

125# shania
bakper tanya pasal ilham?? cuba la sewa bungalow TNB ker....telekom ker......then baru cerita....sure menarik.

Follow Us
salam..
aku penah tdo kt marina n bayu beach
tp tu sume taun 2005 ar, tp fyi marina tu kalau level bwh2 ok je
coz abg ipa aku gomen, kalu kt marina tu yg bwh2 mmg fully book bile cuti skolah coz da reserved tok co or gomen
pastu tgk mcm ok je so aku n husb mse tu hmun ke2, yg 1st g byu ok je
ktorg g mse tu rye cina, so dia bg lvl 13, uih tggi tol, dia kata bwh2 sume pnuh coz co da book
ok ar ktorang trime alasan tu, mse nk naik bilik tu ok lg wlaupun ha bilik jauuuuh ke blakang but ble bukak sliding ngadap pool, rse aku kalu lg ujung npk org je kot..
mse naik tu lif brenti kt tkt 7 xsilap, tp sunyi je mcm xde org,n xde org yg naik lif ngan ktorang pun, ntah sape yg tekan xtaulah pulak
n on da way g bilik tu ada 1 tu bertutup ngan kayu, siap silang lg, ktorang mls nk pk
msuk bilik hish kalu time tu ada kamre cggih2 mst aku da tgkp nye, aku ada gambo tp gmbo ktorang je ar yg umah ktorang tu korang imagine ar, tombol pintu bilik xde, n lampu kecik yg atas almari tu pecah2 n diorang tmpal ngan sellotape..
tp yg almari n fridge n sofa sume ok ar, toilet besa bagak
ktorang kua pas magrib n blk dlm kul 10 tu sunyi tol
n skali lg lif brenti tp xigt dah level bape n xde org pun yg naik
n on da way g bilik tu laki aku ckp, kte je ek kt ats nih, a'ah lah, tol tu, xde org lain pun, sume bilik syp je n gelap
pas tu dok kt corridor tu lmpu yg  nyale boleh dikira, xbyk pun

Rate

1

kita nak menyampuk jugak la..ade sesiapa pernah stay kat ILHAM resort tak..
shania Post at 17-10-2009 22:11

alhamdulillah, so far stay kat ILHAM xde perkara yg x diingini berlaku..mintak d jauhkn..
nak g lg saner 30hb nie.....

14# princebrunei

he..he...betul tu..mayang sari beach resort......pernah tinggal kat hotel nie..tapi taklah kotor pula... penthouse yang kami dapat cantik.dan amat bersih .tapi hubby yang pilih bilik..sebab kepunyaan kawan hubby ..dia sajer beli unit tersebut buat investment

teringin nak tidur kat Avillion , tapi mahal beb

sape berani tido marina tu mmg aku tabik spring lerrrr
JulietTheOrange Post at 23-9-2009 08:00

minggu lepas akak kumiko ngan hubby dia bawu jer pegi...so far dia xde citer pape lagi..
dia ajak gk kumiko pegi skali...tp kumiko tamo....mls nk kaco pengantin bawu..

minggu lepas akak kumiko ngan hubby dia bawu jer pegi...so far dia xde citer pape lagi..
dia ajak gk kumiko pegi skali...tp kumiko tamo....mls nk kaco pengantin bawu..
jie_kumiko Post at 21-10-2009 16:31

kalau aku.....hhhhhhuuuuuu...aku bodek diorang secukup rase......bawak makan kat gerai..lepas tuh makan kat hotel......beli itu ini...hohohohohoh

Hrm..actually mayang sari ni pun sebelum korang duduk jadi hotel yang ala2 cantik ni sebenarnya dah lama terbengkalai.. lebih 10tahun. korang pikir2 jelah kalau bangunan lama yang dah lama tak ada org duduk mestilah ada 'benda' yang duduk menumpang..  hehe..

lagipun dulu.. sebelah mayang sari ni (berdekatan) kalau tak silap ada kubur lama.. adalah dalam 5 ke 7 kubur kot.. pasal nak majukan tempat tu.. diaorg korek dan pindah kan kubur lama tu. dulu bekas kubur tu betul2 tepi jalan je. skang bekas kubur tu derang dah bina entah apa tah.. untuk kegunaan program aktiviti luar. (team building)..

hehe... aku yang asal dari pd ni pun tertanya2..ada gak org yang sanggup duduk kat mayang sari tu.. bangunan hotel mcm tak siap tu.. ala2 seram jek kalau aku berenti kat traffik light sebelah hotel tu.. hehe..

sekian aja laporan dari meja saya. hehe..

Rate

1

gambaq Mayang Sari sebelum siap, belakang building kuboq cina.. mmg la berhantu, depa dok kacau seaview, tiba ja ada bangunan,kalau aku pun ngamok..

Post Last Edit by sikinahmad at 24-10-2009 00:04
gambaq Mayang Sari sebelum siap, belakang building kuboq cina.. mmg la berhantu, depa dok kacau seaview, tiba ja ada bangunan,kalau aku pun ngamok ...
azharariff Post at 23-10-2009 19:28

la... jauh tu kubur tu. depan tu ada kuarters tnb diaorang tak pernah complain jumpa hantu pun. sebelah belakang kubur tu ada taman pd utama lagi.... kawan saya ramai tinggal kat sana tak pernah cerita pasal hantu pun...

Org kata tapak mayangsari tu dulu kubur jugak... ala kat mana2 pun ada makhluk Allah ni... kita kena percaya kejadian tu...
Kat Gouman ada hantu gomen,
kat avilion ada hantu air
kat corus ada hantu kurus
kat bayu ada hantu sabah (negeri di bawah bayu...)
kat tiara beach resort ada hantu tiara jaquelina
kat legend water chalet ada hantu lagenda
kat sri malaysia ada hantu 1Malaysia
kat mana lagik ek?

kalau sewa dari private owner kat mayangsari ni dapat la murah sikit. Ada orang leh organise bbq dinner lagi kat tepi pantai sebelah mayangsari tu... cuba tengok blog ni

http://mayangsaripd.blogspot.com/
nak layan bbq dinner la pulak, baru happening... hotel cantik cam ni, tak yah pikir la pasal hantu tu... tak de yang mati lagi pun kena serang hantu...

Rate

1

Kat Hotel mayang Sari tuh dulu sebelum dibuat bangunan aku ingatla ada kubur kat situ..derang dah alihkan la kubur tuh..aku pun dah agak dah tempat tuh mesti seram...dulu lama gak terbengklai projek tu..

135# sikinahmad

ilah setuju pendapat saudara..nie.....hmmm tempat nie memang cantik......tapi ikut memasing pendapatlah ....yang penting kita gi holiday......nikmati cuti dengan hati gumbira..yepiiiiiiiiiii

kalau aku.....hhhhhhuuuuuu...aku bodek diorang secukup rase......bawak makan kat gerai..lepas tuh makan kat hotel......beli itu ini...hohohohohoh
GRINDSAKHTANIC Post at 21-10-2009 21:46

errkkk...
grind neh...
segan la kumiko ng hubby my sis 2...
kalo pegi bedua ng my sis mmg sedap2 je  kumiko mintak itu ini...
dh nm pon kakak..xkan xleh blnja adik kn...

135# sikinahmad  

ilah setuju pendapat saudara..nie.....hmmm tempat nie memang cantik......tapi ikut memasing pendapatlah ....yang penting kita gi holiday......nikmati cuti dengan hati gumbira.. ...
ilahkhatibrani Post at 24-10-2009 13:53

yeahh...kumiko sokong kak ilah...:pompom: :pompom:
macam kak ilah slalu pesan...kalo jmp mende 2 buat2 xnmpak jerk..
(mmg xnampak ah sbb dh pensan kalo kumiko..)

hotel mayang sari ekk namer nyer..tak tahu plak..yg  sy tahu tu ler hotel yg terbengkalai dulu..dlm 3 4 tahun nie br siap..rasenyer la