CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: aks_berhad

English Course @ British Council

TQ damieniman88 ..
rasanya aku da penah jumpa website tu..tapi dek kesibukan aku aku just sempat bookmark je...pastu ilang coz aku tepaksa format laptop aku.

highly recommended! mahal. tp puas ati la. dia x letak sesuke ati perot je ko kt ner. dia kasik exam dulu. kire sume dlm kelas tu setaraf le. kelas pun cm tadika. interaktif abes. tp xtau la skang. zaman dolu2 cenggitu.

hari tuh co ada hired pengajar BC datang mengajo kat sini

erm,kos 2 hari, nothing much to gain....

more to pronunciation

Dulu aku pun pernah pergi program kat BC ni.  Dia org kasi test dan aku dapat terus masuk ke Level 7.  Cikgu tu tanya kenapa aku nak ikuti kelas.  Aku cakap, tentang nak baca, faham tu ok.  Tapi bila menulis aku cenderung guna sttuktur ayat Bahasa Melayu.  Bila bercakap, aku kerap kali buat silap, tak fluent.   

Cikgu tu kata masalah aku sama macam masalah native speaker kat tempat dia orang.  Tapi bila dah habis kursus tu aku dapati ia tidak membantu untuk aku improve english aku ni.  Masih kekal dengan masalah yang sama dan aku masih tidak tahu apa cara nak mengatasinya.

aku dah amek placement test... bila nak masuk kelas baru aku tau rupanya ada 4 level yang kita kna completekan. let say ko lulus placement test dan direkemen untuk masuk intermediate level. dalam level tu ada 4 sublevel lagi yang perlu ko amek, level2 ni ada colour dia, green, blue, yellow, red kot. kalo silap harap maaf. yang paling best, setiap sublevel tu ko kna bayar 700. imagine la nak abihkan 1 level keseluruhan tu we have to pay RM2800. adoila, pening kepala otak aku. 1 sub level 30hrs, dalam 10weeks. so skarang aku tgh duk consider nak amek ke tak. takut membazir. rm100 dah hangus dah... dah la dulu dah burn 2k bli linguaphone yang bangang ittewww:@

Rate

1

salam....

nak tanay sapa penah amik IETLS test kat BC...
aku dah bukak wesite nyer..ader 2 jenis..acadenic modules for those yg nak study kat Uk and General training module for those yg nak migarte...

saya ingat nak amik test tuh....coz ader plan nak further study...
my question is:

1) payment during registration RM 530 tu is one for all kan..no additional payment lagi kan?
2) susah sgt ker nak score?(risau tak berbaloi nagn bayaran nyer..)
3) examiner cam ner..i mean for speaking test....omputih ker local kiter?

sekian tima kasih

Follow Us
aku pon igt nk amk english course utk mantapkn lg skill berckp aku..tp part timelaa..biler dh keje nh baru tau mnyk tol benefits kalau pndai berbahasa inggeris..   tau x bper byrnnyer?

Sape ade info kelas english for org dewasa yg dh bekerja ni silalah share.

Originally posted by my-alja at 16-9-2008 07:43 AM
pengalaman i masuk english class tapi bukan kat m'sia....kat zurich masa tu....memang bagus!!
sebabnya rata2 kita nie ada masalah nak converse saja, writing u belajar continously rite...

masu ...

aku suka kalo kelas macam ni...memang suka sangat.
tang writing tu pada aku tak le payah sangat.tapi part komunikasi ni memang payah betul.malu kalo tersilap guna perkataan yang sesuai.

update -

British Council anjur program kuasai bahasa Inggeris
Oleh Basir Zahrom

KEATS menyampaikan cerita kepada peserta
program British Council, baru-baru ini.

BAGI memupuk minat membaca dan belajar bahasa Inggeris di kalangan kanak-kanak, peranan ibu bapa memberi tunjuk ajar serta galakan adalah antara faktor penting, selain bimbingan penjaga atau guru di sekolah.

Salah satu cara menggalakkan kanak-kanak membaca adalah melalui aktiviti penceritaan yang boleh dilakukan ibu bapa bersama anak mereka di rumah secara berterusan.

Menerusi cerita, ibu bapa juga boleh menerapkan perkara lain, contohnya memasukkan elemen persahabatan, hormat-menghormati, cara bersosiol dan kemahiran berkomunikasi yang sangat penting dalam proses kemajuan serta perkembangan diri kanak-kanak.

Menyedari hakikat itu, British Council menganjurkan sesi bercerita menerusi program 慙earning English

bila bercakap pasal bahasa
aku rasa kalau nak improve membaca dan bercakap seorang diri
tak berkesan langsung
writing ok
tapi kalau communication
kita kene bercakap..tapi iyerla..tak banyak dapat peluang nak bercakap tu
depend on your environtment
aku dulu consider lucky dapat kawan yang memang tau cakap omputeh je
kitaorang cakap dalam phone je
eehh cam lari topik aje hahaha
anyway kalau nak improve secara formal
british council ok since diaorang hire native speaker kan
cuma bab duit tuh je la.........haizzz

tumpang tanye..
aku dah ambik placement test
dan dia letakkan aku kat upper intermediate..
sebenarnya intermediate level high..level 5 kot..tp omputeh tu kasi je aku lepas ke stage upper intermediate pasal aku nak sit for ielts test.
masalahnya sekarang..berbaloi kah aku pegi kelas tu sebanyak rm820 (course fees) + rm500++ (exam fees) = RM1K+= ..dan minimun requirements utk ke UK perlu pass ielts 6.5..confirm ke aku dpt 6.5 kalau gi kelas kat BC ni...
please...aku mmg betul2 perlukan gred 6.5 tu..pleasee pleaseee

tumpang tanye..
aku dah ambik placement test
dan dia letakkan aku kat upper intermediate..
sebenarnya intermediate level high..level 5 kot..tp omputeh tu kasi je aku lepas ke stage upper intermedia ...
MasakLemaK Post at 25-11-2009 09:02

biler ko nak pegi? kalo lambat lagi mungkin google la dulu mana2 laman web yg boleh belajar english secara online.
aku pernah amik course biz english kat BC dlm tahun 2001 gittew. Mahal jugak charge die. Yg aku byk blaja kat situ bisness writing skills aje la. Balik2 suruh karang surat/memo/report bagai. Tapi kitorang tak diberi penekanan dlm aspect grammar.

Dlm setahun lepas, aku pegi satu kursus anjuran company, "presenting skills and improving english skills". Dlm course nie, kitorang byk belajar pronounciation sebijik mcm native speaker, dan beberapa tips grammar. Alhamdullilah, dah bertahun aku dok pikir mana nak letak 's' kat verb/noun, tips yg speaker tu bagi senang jerk nak tau. Speaker tu pun ada buat kelas bhs. inggeris, dan semua student die boleh menguasai grammar dgn bagus dlm masa sebulan. Yg bestnyer, even speaker tu org India, berckp english sebijik slang mat salleh, tapi die tak lupa asal usul die, berckp dlm bahasa Tamil dgn pembantu die. Yela, slalu yg aku nampak, org india nie kalo dah terror ckp english, takmo mengaku langsung dan siap ckp tak reti ckp tamil:geram:

meow_tompok posted on 26-11-2009 10:50 AM
biler ko nak pegi? kalo lambat lagi mungkin google la dulu mana2 laman web yg boleh belajar engl ...

Tompok, trainer tu dr compny mana?

dellashrill posted on 6-12-2014 05:47 PM
Tompok, trainer tu dr compny mana?

ala sayang berkurun punye post nie.
saya dah korek dah gobok, takde book course tu
so sorry no clue dah

haszyoe posted on 13-10-2008 12:38 PM
salam....

Bukan RM650 ke? yuran pendaftaran tu hanya sekalil bayar dan setahu saya tak ade bayaran tambahan, unles ko nak beli buku latihan for RM100.
tak susah, kalau ko master buku latihan tu, mesti ko dapat score band 5 or 6.  biasanya local examiner, dia tak pdulik ko cun grammar ke tak as long as ko boleh bercakap dan boleh difahami, senang score tak yah risau.  Selamat mencuba dik!!

haszyoe posted on 13-10-2008 12:38 PM
salam....

Bukan RM600 ke? yuran pendaftaran tu hanya sekalil bayar dan setahu saya tak ade bayaran tambahan, unles ko nak beli buku latihan IELTS berharga RM100.
tak susah, kalau ko master buku latihan tu, mesti ko dapat score band 5 or 6.  biasanya local examiner, dia tak pdulik ko cun grammar ke tak as long as ko boleh bercakap dan boleh difahami, senang score tak yah risau.  Selamat mencuba dik!!

klu nk masuk class skrg..mcm mne fees kt situ..

12
Return to list New