CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 30458|Reply: 32

Polycarbonate guna frame kayu atau wrougt iron

Saya bercadang nak teduhkan sikit shape depan porch rumah saya dengan bumbung polycarbonate menggunakan frame (penyokong) samada pada tiang or dinding , dan perlu memilih antara kayu atau wrought iron!
mana lebih mudah nak maintain dan mana yang lebih cantik antara 2 jenis bahan ini?tengah dok pikiaq lagi yang mana satu nak pilih!
sapa2 ada pengalaman?

Balas #1 haliem\ catat

dua dua pun cantik, dua dua pun tahan. tgk juga konsep rumah yang cuba di ketengahkan, yang penting,
pilih polycarbonate yang SOLID, bukan hollow.

Balas #1 haliem\ catat

hahah.. bg anon yerk.... nk maintain adalah bergantung pd... sudut codong n patern policarbonate tu sendri.... tp klo nk yg xder hollow tiu adalah arcylic......
mengenai end finish sama ada kayu or besi.. anon rasa lebih pada konsep... tp mahal adalah kayu.... cos nk kene guna kayu yg baik mcm cngal,meranti....resak pun ok.. selalu org guna resak.... dan supaya x cepat rosak.... dan kayu ni.. di hujung nyer leh wat patern2 yang menarik mcm konsep nusantara.. klo besi bleh tp x secantik dan agak sukar tuk dibentuk.....dan cuma leh di bend.....
klo nk guna besi gak.. tp maintain konsep leh guna cat/and finish..... so xder masalah....

bab maintaince.. kayu adalah kayu yg kamu guna... but price is more
besi lak begantung pd anti russ dan lapisan cat.......

yang pling pnting adlah cara kamu nk mengolah bahan tersebut supaya cantik.... mengikut kesesuaian.....dan menjaga bahan tersebut dgn mengunakan bahan yg berkualiti...dan finish yg baik dan btul.... . ok

dua22pn cantik tpi tgk pada budget camner

Originally posted by haliem at 9/21/08 19:21
Saya bercadang nak teduhkan sikit shape depan porch rumah saya dengan bumbung polycarbonate menggunakan frame (penyokong) samada pada tiang or dinding , dan perlu memilih antara kayu atau wrought ...

Kayu -- lepastu cat warna kayu dgn warna dark choc (atau warna bersesuaian dgn warna rumah) --- kalau boleh tak perlu guna polycarbonate -- letak kayu silang silang sbg bumbungnya. Lain dari orang lain. Nanti saya tepek gambar.

Polycarbonate.. merupakan roofing material yang panas. So pengunaan bahan lain tu bergantung pada fungsi ruang yang nak diwujudkan.. kalau nak panas (misalnya nak buat jemuran).. gunakan simple structure. Kalau nak redup.. boleh gunakan kayu (batten) 50 x 25mm dan jarakkan antara satu pada jarak 50 atau 75mm distance, pas tu catkan warna hitam atau hitam manggis.

Follow Us
ada sape2 tak yg ada info pasal polycarbonate nih?
bape erk harga per sqft skang ni?
so far mama dpt rm14 paling murah.. ada cth2 tak kawan?

Reply #7 mama_rock's post

hi mama_rock, boleh dapat lebih banyak info dalam thread ni

http://forum.cari.com.my/viewthr ... amp;extra=page%3D23

in fact dalam thread ni banyak jugak gambar poly guna kayu and steel (rasenye stainless steel lah ku)

polycarbonate ni dr bahan apa ya?dia bukan kayu ya?

kalo antara ijau ngan biru..mana lagik cantik?haii..panas ek..tp mmg nak buat tmpt jemuran jek..

Kat courtyard saya pasang kaler biru... aiyoo bahanggg ya amatt.. nyesal rasa nyer saya pasang...
maybe nak teduh kan sket saya nak letak kain2 yg di gantung... tapi tak terbuat lagi hehehee

Reply #11 intanazlynna's post

halamak...ini yg nak buat pk 2x nehh..takut udara panas tuh terkurung plak kat situu..tp takde la nak berehat2 situ..jus nak ltk washing machine n sidai bj jek...

kaler perang, kelabu ok skit rasanya..xsilau n xterlalu panas..

Reply #13 kamar22's post

yep betul, my neighbour punye warna hijau memang panas esp time weather sekarang ni.

bread pun baru pasang poly warna bronze/perang semalam. belum siap lagi so nanti tepek gambar ye. so panas macam yang warne hijau atau tidak, nanti saje lah tau

btw, nak tanya forumer kat sini,  bahagian hujung poly mesti letak aluminium edging tak? atau terus biar macam tu je? yang mana lagi baik?

Originally posted by breadbutter at 19-6-2009 15:04
yep betul, my neighbour punye warna hijau memang panas esp time weather sekarang ni.

bread pun baru pasang poly warna bronze/perang semalam. belum siap lagi so nanti tepek gambar ye. so panas ...

cuba try rs wiken nih...kalo ok saya tukar kaler la..ppasan kalo ked tinggi tak le rs panas..tp kalo kat umah..renddah je kan...

7# mama_rock
cuba masuk website ni
www.mydelux.com.my

UP KAN TOPIC NIE.

harga polycarbonate nie mmg RM14 per sq feet ke? takder lagi yg murah ke?

kalau tak nak panas cuba polycarbonate solit sheet sukaiyo.....
contoh...rustic brown/metalic brown
harga mgkin mahal sikit la....

ade sesape yg dah buat ke???

Nak upkan balik topik ni...saya merancang nak pasang pergola polycarbonate di balkoni rumah..ukuran 15'x17'...rasa rasa berapa kosnya tu....

12Next
Return to list New