CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: humaira_maira

TIPS, PANDUAN DAN MENU UTK RUMAH TERBUKA

Reply #2 idajoe's post

lontong dgn sambal ikan bilis pun sesuai n  sedap cuma ikan bilis tu jgn goreng mcm biasa..goreng sekali lalu jek,,then renih dgn sambal sampai mesra dgn bilis

[ Last edited by  ninoZ at 16-10-2008 01:51 PM ]

Originally posted by rimbun at 16-10-2008 11:06 AM
adatak resepi blackpaper sos tu eks... bole try jugak nnt

resepi yg proper x de lar...sebab selalu buat main cmpak2 jek...

memula tumis bawang putih yg dah ditumbuk...pas tue masuk kan blackpapper souce yg dlm botol tue...klu nak pedas tambah cili api yg dh ditumbuk sket...and asam keping tue masuk la sekeping jer...letak garam n perasa sket...last skali air sket...biar dia mendidih n pekat...

cam tue la lebih kurang resepi dia...

ni aku pun nak bagi tips...

1. hiasan meja susun atur kena kreatif dan menarik....jgn salah faham ya...tak bermaksud guna set pinggan mangkuk yg mahal2...yg biasa2 pun tak apa...janji menarik susunan tu

2. kedudukan makanan dari mula letak makanan utama hinggalah kat part air dan desert...mesti memudahkan tetamu mengambilnya supaya tak berlaga atau accident masa depa nak ambil makanan

3. sudu garfu atau apa2 aje benda sampingan mcm tissu mesti cukup

4. makanan mesti sedap ler...dan satu lagi cuba buat kelainan...kalau duk perak atau pahang...tak kan sokmo nak hidang lemang...tukar ke menu selatan atau utara sikit...baru dia org rasa teruja nak cuba....kalau org selatan lak...jgnlah tak habis2 nasi himpit...cuba wat laksa penang...atau menu2 negeri lain.

5. adakan sudut biskut raya, jeruk & asam, kek atau manisan mcm bubur jagung, bubur pulut hitam, ais krim atau apa2 aje...sure lepas makan pedas atau berat, tetamu nak makan makanan manis pulak....kalau rajin sediakan seklai minuman panas mcm teh tarik atau kopi o....kaum bapak pun sambil sembang2 suka minum air panas ni....

open house aku sabtu lepas menyakitkan ati aku jer....dah penat sorang2 masak mcm nak tercabut kaki tangan....tapi, sambutan tetamu di luar jangkaan aku...penat2 aku masak nasi himpit dan lauk2 yg seangkatan dgnnya...tetamu aku dok pulun mee udang jer...nasi himpit aku tak berapa laris...aku pulak tak dapat nak layan sgt tetamu sbb kena masak lagi mee udang kali kedua sbb dah licin masa first round tu....dia org sendiri cakap...dah jemu asyik makan nasi himpit....eee....kalau tau aku buat 2-3 jenis mee aje...senang dan tak banyak belanja....tapi, pencuci mulut aku dia org pulun habis.....satu lagi buah2an.....aku sediakan buah2 dgn garam belacan...terangkat tu...siap tanya garam belacan brand apa.....aku beli kat mydin jer!

ermmm betoi mmg dah jemu nasi impit, lemang, rendang dan seangkatan dengannya

hubby aku soh wat open house gak sbb sejak pindah dok kuarter lom jamu kawan2 dier lagi

since tgh sarat 32 wks preggy, rasanya ku wat simple jek

soto + pegedil (pilihan nasi himpit or meehon)

kuah lodeh (KIV - tapi sebab ku pikir leh mkn dnegan nasi himpit tuh kan? nak wat kuah senang jek, campak2 boh jer sumer) + sambal udang/ikan bilis

satay soh hubby beli lah

fruit cocktail simple (asingkan buah dalam tin + jelly, air buah + susu cair. dah siap!!!)

pastu nak cilok idea greydove ler, nk wat rojak2 buah. sedap gak kan

air sirap ajer kot.

goreng nugget utk budak2

wahhh...cam byk ler pulok. larat ker aku???

Follow Us
Sabtu minggu lepas....jemputan 60org.
Nasi tomato.....order.
Pudding dankueh.... buat sendiri.
Spagetti .....masak sendiri
Air kopi dan sirap.

bersedia menerima kedatangan tetamu....kat luar.

untuk tetamu kat dalam

lauk nasi tomato....yg ni oder je.

Sub menu....spagetti..esok kita upload gambar.Tak sempat hari ni...

Kueh dan pudding....buat sendiri.

biskut batik....akak angkat buatkan..!!

laki aku baru jer call yg kawan2 dia nak dtg ahad ni (sblm ni cakap tak nak buat utk opismate dia)....yg open house hari tu tetamu aku dan sedara yg duk dekat2 & jiran2 kat rumah aku ni...baru jer simpan segala pinggan mangkuk dan peralatan yg guna minggu lepas...dah nak kena kuarkan semula.....nampaknya aku kena import sate jer nak senangkan keje...

Menu aku:

Menu utama:
Laksa penang
sate (tempah jer)
Beehoon goreng s'pore + cili jeruk
Roti jala & kari ayam

Manisan:
bubur pulut hitam
kastard coktail

kek lapis cheese, kek coklat moist, kek lapis asam manis (semua ku tempah dgn member yg terror buat benda2 ni semua)

Biskut raya yg tinggal 5-6 jenis jer, 3-4 jenis kerepek dan asam & jeruk 3-4 jenis

Minuman sejuk:
Air oren & Air sirap bandung

Minuman panas:
Teh tarik & Nescafe

Duit raya kena gi bank tukar singgit2....stok dah abesss.....sampul duit raya pun dah takdak!

krew masak memasak aku sensorang dan nak mintak tolong makcik pengasuh anak aku tu....

Balas #75 katak_kiut\ catat

menu kiter ada yg serupa yer katak.....laratnya kau dah sarat2 pun nak buat open house...betul2 bini mithali ni

amboi...kek batik dan jelly semua tu menggoda tekakku....sedapnya!

Originally posted by greydove at 17-10-2008 10:49 AM
amboi...kek batik dan jelly semua tu menggoda tekakku....sedapnya!

tima kasih...amik resepi dari sini gak....alhamdullilah...petang dah licin jelli tu..!

Originally posted by N.O at 17-10-2008 11:01 AM

tima kasih...amik resepi dari sini gak....alhamdullilah...petang dah licin jelli tu..!

N.o, yg warna pink tu jelly ker..cemana nak buat,,tak sempat selak resepi la..plzzzz

Originally posted by nazha at 17-10-2008 11:27 AM

N.o, yg warna pink tu jelly ker..cemana nak buat,,tak sempat selak resepi la..plzzzz

oooo yang pink tu ye...? memula buat agar merah kosong. pastu cincang2 kan dia.

Then prepare satu lagi agar2 ...taruk susu cair sikit. masa nak tuang tu campur sekali dengan agar2 tadi. Sejukkan. Tu yang jadi macam warna pink tu...

Apa2 pun saya suka ikut resepi pudding Kak Hanieliza,dan Maisya .....then kita ubah sikit2 design pudding ni.

Reply #16 N.O's post

oo buat 2 adunan la yer.yg merah tu dah dapat...yg campo ngan susu tu cemana..dah tutup api masuk susu atau time atas api, kacau perlahan?
dia punya rupa, yg agar2 merah tu akan timbul ya?macam ada 2 layer tu..

Originally posted by nazha at 17-10-2008 11:42 AM
oo buat 2 adunan la yer.yg merah tu dah dapat...yg campo ngan susu tu cemana..dah tutup api masuk susu atau time atas api, kacau perlahan?
dia punya rupa, yg agar2 merah tu akan timbul ya?macam  ...

masuk susu time atas api.....tuang dulu 1/2 adunan susu cair dulu. agak dah keras sikit baru masuk yang adunan agar merah yang dicincang tu... then masuk baki adunan susu cair tadi. Tu yang nampak agar merah tu macam terapung sikit....Kalau masuk semua sekali...agar merah tadi akan mendap kebawah.
Akak pun 2 kali try, baru jadi buat...first time buat agar2 merah tu mendap ke bawah...!

****eeerrrr....paham tak akak explain ni...? nanti kita tanya dengan sifu2 puding ni yee...(kat topik pudding).

[ Last edited by  N.O at 17-10-2008 11:54 AM ]

sbb tu aku try amik resepi2 mudah yang pakai tenggek2 atas dapur jek

hahaha

furthermore kene wat kerahan tenaga utk laki aku & anak aku umur 2 tahun tuh laaa

ermm...kalau wat kek batik pon ok kan. malam before open house tuh dah bulih sediakan

pinggan mangkok this time kene guna polisterine ngan plastik ajer laaa...tak mampu aku nk basuh membasuh

eh kalau buwat mushroom soup sama garlic bread utk open house raya, cam pelik ker?

kalau nk senang, buat Bihun Sup / Soto dengan Nasi Ayam...

Sup boleh guna utk bihun dan nasi ayam :victory:

Reply #79 katak_kiut's post

ok gak tue....lain sket....nampak cam western gitu...chewahhhh....

semalam pegi rumah jiran buat open house for dinner. samapai je sana tengok menu dia, terus hilang plan nak diet. the best open house menu so far.

menu dia :

nasi putih
asam pedas daging + daging tetel
masak lemak keladi + siput sedut
gulai lemak ikan talang + nenas
sup tulang
ulam2
sambal belacan mangga

desert

buah2
serawa durian
bubur pulut hitam

kitaorang makan tak hengat. semua orang puji tuan rumah sbb masak camtu. sebenaunya dah boring pegi open house lain menu almost the same.  aku pun plan nak masak camtu kalau nak buat open house nanti :re: