CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tembamgirl09

Aku ni...siol ke?

Close [Copy link]
kalo rasa tak tahan dengan tempat keje, rajin2 la semak job provider. lepeh tu kurang2 kan gosip2 kat pejabat. nak borak2 pon borak je mende bes2.

sedara mara tu ko lantakkan je buat tatau.

abg ngan kakak ipar kau tu duk serumah ngan ko ke. kalo dia ada rumah sendiri ko aku rasa ada baiknya ko jgn tanya atau suruh pape. biar dia yg offer
kalo dia tak offer ko lantakkan je memang prangai dia camtu. xleh buat apa lagi memecahbelahkan keluarga je nanti. jadi masalah lain pulakkan

kalo leh lam waktu2 begini bawak2 betenang. jauhkan dari termenung. ngk tv, men game ke

Rate

1

Reply #21 AntagonisYgKeut's post

ye la antagonis..tang abg dgn ipar tu..aku dah buat bodo..walaupun sakit hati giler babi..selama ni pun mmg aku buat sendiri..cuma masa raya tu je aku harapkan pertolongan dia sbb aku tak larat, lembik habis! skang aku tau la prangai dia yg sebenar.. heiii sedih btol la..balik kang aku ingat nak singgah leisure mall la..kot2 leh tenang lak

Reply #22 tembamgirl09's post

ha elokle. kalo ada free time cari aktiviti yg leh buat kat luaran. joging ke. gi gym ke. gi spa massage ke.
masuk kelas reka bunge ke. reka kraftangan ke. agak2 ok leh ajak makko skali hilangkan bosan

siannye tuan uma

ko siol x baik merendah diri kena sentiasa bangga diri..... cam kemanyakan kawan aku :@ :@ :@

Originally posted by tembamgirl09 at 14-10-2008 06:40 AM
soda ~ selalu doa dah soda..dek kerana berdoa la aku bertahan sampaiari ni..kalu tak dah lama aku jadi jahat cam setan! Aku rasa mmg camsi.al sesangat sbb aku buat baik pun rasa cam sampah je..aku tak mintakorg puji or pandang kebaikan aku buat..cuma..hormati aku sbg manusiaboleh? itu yg selalu bermain kat fikiran aku skang ni.. sakit hati btoltau tak soda? sampai satu tahap aku cermin diri aku..aku rasa bencigila tgk diri aku ni! camna nak sayang diri sendiri? kalau org lain ygbuat aku..aku leh sabar..tapi ni dah sampai darah daging pun buataku..kekadang mak aku pun buat aku down! itu yg buat aku bennganghingga merapu kat sini!

sabar la bam...mmg perit sgt kita nak lalui semer tu
kite dulu ada gak la sikit2 mcm bam ni cuma bab adik badik + mak tu jer kite untung sikit
sbb derang jer la tunggak kekuatan kite selama ni....

kite doakan apa yg melanda bam ni cepat berlalu n bam tabah tempoh spai penghujungnya...Aminnnn...

Follow Us

Reply #1 tembamgirl09's post

biasalah...dlm hidup ni kita sentiasa dikelilingi orang2 yang sengal
harap mod..sentiasa sabar...mungkin ada hikmah disebaliknya
apapun teruskan hidup...watpe sampai nak bunuh diri semua
memperbanyakkan kes polis je nanti...

tembamgirl.. dugaan Allah macam2..

soo be +ve. jgn meroyan sgt.... asalkan makan ko ok... sosiol ko ok.. keje ko ok..

soo u r still in a gud condition..

macam aku.. aku pon tengah meroyan gak ni..  .. tp sumer org ingat aku cool... sbb aku tahan sumer... nnt ade mase.. aku serang org yg wat aku tensen.... bile dah membebel aku ok balik...

soo aku tensen pon.. aku make sure.. makan ok.. keje ok.. dan tensen aku tak efek org lain.. kecuali org yg wat aku tensen.. memnag aku lepaskan kat dia.. coz he/she deserved it

Rate

1

Balas #1 tembamgirl09\ catat

respek....dgn kasih sayng ko terhadap mak ko.......................

jgn pedulikan org lain...........yg x suka......ko. pedulikan org yg suka ko.............

bina kekuatn sbb ko ade yg perlu dilindungi...................

Rate

1

klu ko mmg selalu siyaalll..ko kena mandi air bunga rafflesia

[ Last edited by  lelaki_terakhir at 14-10-2008 09:14 AM ]

sabar je la..bukan ape, mungkin masa ni ko rasa mcm tuh... semua tu dugaan hidup n yg penting ko kena kuatkan semangat.... ingat, hidup kita umpama roda... adakala kita kat bawah n akan sampai masanya kita akan diatas pula....so ko kena kuat untuk naik keatas... dgn kekuatan n semangat yg ada jer ko boleh harungi dugaan ni...... ko buat ape yg ko rasa tak salah n bawak berbincang. Kadang2 nak bawak bbincang ni mmg susah mcm abg ko tuh... so kena gak ajak dia duduk berbincang adik beradik. Harap2 dia paham..ko luahkan ape yg terpendam n kalo ada salah ko, ko mintak maaf... sbb takkan la selamanya ko nk tk bertegur sapa...dia kan abang.. ego dia mmg tinggi but kalo bincang mgkin dia boleh terima..

Rate

1

For me, dlm byak2 prob ko ni, lebih baik ko settlekan yg family dulu coz kalau hbungan ngan family ok nti yg lain2 senang nk settle (ikut pengalaman sendiri ) Pastu kalo ada prob kt office pon if ko dah ok ngan family, mcm tak kisah sgt..takde la berserabut kepala ko nk pikir byak2... Ok, try your best!

simpati aku kat ko nyer prob yang betimpa-timpa ni. nasihat aku...

1) kena pikir positif... Allah takkan menguji hambaNya yg tak mampu hadapi ujian tu. Allah tau ko tabah sbb tu diujiNya sebegitu... xper, suma tu akan buat ko lebih tabah dan bersabar menghadapi mehnah dunia.

2) masalah dekat pejabat ni takkan selesai kalau ko tak ambik apa tindakan dengan berterus terang ngan bos atau mana superior ko. sbb pada mereka selagi ko mampu selesaikan tugas yang diberi... ko mmg x kisah ngan beban tu semua. seandainya dah berterus terang tapi ttp gak xder apa2 perubahan... cuba la positifkan diri yg ko ni mmg super women sbb mampu lakukan 2 kerja dlm satu masa. insyaallah di masa depan kebolehan ko ni satu kelebihan yg rakan sepejabat ko xder. just ignore that p*g... utk pengetahuan ko... someone yg kuat motivasi dan high self esteem takkan amik pot ngan kata2 langau cam tu. perhaps p*g is envy of ur capability...

3) aku mmg salute ko sbb sgt mengambil berat pasal mak ko... insyallah kalau ko dah berkeluarga kelak... anak2 ko akan layan ko mcm ko layan mak ko. teruskan layan mak ko ngan baik selagi hayatnya ada... xder ruginya. pasal abg ko tuh... mayb korang dah mmg ada krisis sblm ni tak? sbb dari cara cerita ko... mcm ko tak rapat ngan dia or ko ada krisis ngan kak ipar ko. biasalah bila abg ko lebihkan kak ipar berbanding korang sbb lumrah org lelaki yg lemah tak tau nak balance antara keluarga sendiri ngan parents. aku percaya abg ko tu sebenarnya ada perkara yg tak puas hati ngan ko... kalau ko mampu cuba cakap hati ke hati ngan dia. kalau xder yg mampu ko buat... bersabar dan hadapi jer lah semua perkara ni dengan tabah. jgn bersungut jauh sekali membesar-besarkan perkara yg remeh. sbb setan suka menghasut supaya ko dan abg lebih berantakan... kdg2 mmg apa yg kita tanya tu perkara biasa... tapi pernah tak kita terpikir mungkin sbb cara kita tanya tu yg membuatkan dia kecik ati atau rasa terhina... cuba nilai balik, apa yg boleh ko ubah diri ko. andainya totally ko dah perfect then aku rasa IQ abg ko yg prob... cuba muhasabah diri yer...

4) pasal kawan yg suka memandang rendah dan mengeluarkan kata2 yg tak elok tu ko ignore jer... ko tak rugi sesen pun kalau tak berkawan ngan org cam tu. ingat! cam mana kawan ko gitu lah diri ko sbb kawan2 kita adalah ekspresi diri kita. dan yg sebaiknya ko elakkan cakap2 yg x elok pasal2 kawan ko tuh. mayb ada benda2 kecik yg pada ko hanya remeh tp buatkan diaorg kecik ati... kadang2 bila kita buat kat org kita tak sedar tapi bila perkara tu menimpa kita baru kita tau cam mana rasanya sakit hati. apa2 pun... bergaul lah dengan org2 yg tau hargai ko dan elakkan org2 yg menyakitkan hati ko tuh.

5) last but not least... ingat Allah sentiasa ada utk mendengar rintihan ko... berserah la padaNya. walau apa pun yg ko pikir hidup tetap diteruskan dan skrang utk ko decide samaada ko nak kekal diri sbg siol or berubah ke arah yg lebih baik... bermotivasi, pikir positif dan lebih yakin yg masa depan ko pasti lebih baik. dlm masa yg sama cuba muhasabah diri dan perbaiki mana2 kelemahan yg ko rasa menjurus ko ke arah kesiolan... hehehe...

jgn amik ati ngan nasihat aku ni... menulis semua ni juga satu peringatan utk diri aku.

Rate

1

amende laaa abg2 ko nih tuan umah..
akak2 ipar tuh pun...kurang ajar tul...
eee..kalau aku la, aku sound jek abg2 camtu..
suruh depa duduk umah sendiri...dh kawin nk merempat kt umah mak bapak lagik..
dah laa takmo ambik tau kesihatan org tua tuuu
sok2 org tua tu dh takde, baru tau nk nyesal bagai

aku plak yg emo        

sian mak ko kalu ko bunoh diri... :@

ahkak sndri yg mempunyai sindrome haiPOtension tidaks pernah menyalahkan takdir dan nasib...

haiPOtension simptoms: x tahan sejok, dudok lame dlm ekon room idong rase saket/sesak...

Jangan ambik pot sangat. Anggap laa ini semua dugaan. Kau kan anak yang baik, jaga mak.. jaga mak.. jaga makkk.. (Heheheheh.. Ina Naim punya ayat).

Originally posted by tembamgirl09 at 13/10/08 07:00 PM

jgn baca kalu taknak

adik mbam, sian nko bila aku baca nih..
sabau je la bebanyak.... siol diri senditri tu tak pernah ada pun... tu perasaan masesing2
takde sape pon lahir kat dunia ni dengan kesiolan tuh...
banyak dugaan tu kena la sabau...
aku pon pernah kena macam2 kat opis...
lama2 sume tu let go..
pasal abg nko tu, tak dapek den nolong..... dah abg sendiri pon cam tu, apo nak buek,... takkan nak carik abg baru plak
ko kerja tempat lama ke.??. haram bergaul dengan babi njih...huhuh

Reply #1 tembamgirl09's post

simpati kat ko beb xpe Allah x bagi dugaan besar kat ko ni kalo dia tau ko x mampu nak handle....

pasal kerja tu, ko x leh slow talk ngan immediate boss ko? kalo xde action gak, update je resume n cari keje lain, buat pelan pelan if u can

Pasal abang ko tu, ummm dia menumpang umah mak ko ke atau ko ngan mak ko menumpang ngan dia? kalo ko ngan mak ko menumpang dia, cariklah umah lain beb, cam siyal je abang ko tu (pardon my language) ngan mak sendiri pon x terbela, tu tanggungjawab dia tu.... ngan kakak ipar ko pon sama siyal (pardon my language)..... kalo tu umah mak ko, ko sit down ngan mak ko, cite abis2 minta idea dia, kalo dia sayang sangat anak lelaki dia yang xde balss tu, then apa solution long term dia?

Pasal sedara mara ko ngan aunty ko tu, x dapek sey nak advise, dats y wa x rely sangat ngan sedara mara ni, wa buat hal wa je .... ummm sian mak ko kan? dia nak bermanja ngan adik tapi bini cam selenga lak, dapat anak lelaki cam abang ko tu, jenis bengong lak.... xpe beb, ko kene strong untuk mak ko... x payah nak pk rely ngan abang ko yang bengong tu....

Rate

1

Originally posted by tembamgirl09 at 14-10-2008 06:40 AM
LoveSungmin ~ aku duduk umah mak aku..dia pun sama..aku maleh nak bangkitkan hal ni..yg aku nak tau camna aku nak naikkan semangat aku ni balik

mawarputih2612 ~ si.al la maksudnya..aku taip ta ...

kalo ak jadik mak ko ...ak biar jerk kalo abg ko nk kuar rumah...dh besar2 dah kawen pndai2 arr bw diri ..dah ler duk menumpang mak ..xsdr diri plakss tu ..biar jerk dier suk luar belajar berdikari ...biar diri rase langit tu tinggi ke rendah .. kalo tegr skit pun xleh ....ingt nk besar sgt le tu ..xsdr syurga di telapak kaki mak ko ...cehh...x malu ke ugut nk pindah ...kuar jerlah ...

tmpt keje tu ko kenalah bw bincang ngn bos plg besar ....amboi..gaji masuk keje sikit..xp ler....lepas kt dunia ..akhirat x lepas ler kalo dik peraniaya org ..

bam...
sedih aku baca luahan kau tuh...
pasal opismate kau tuh bam...biarlah dia bam..
kalau nak gaduh2 pon tak guna..
orang kalau dah hati dia zalim, memang payah nak bentuk jadik baik semula...
anggaplah opismate kau tuh sakit..dia sakit mental...
kau buat jerlah keja2 tuh...
anggaplah keja tuh ibadah...ganjaran dia memanglah kita tak nampak, tapi kau kena ingat bam...
kat bahu kanan dan kiri ada yang memerhati kita...Tuhan pon Maha Melihat bam...
yang penting gaji yang kau dapat tuh halal...

pasal kat rumah kau pulak...
abang kau pon katogeri orang sakit gak...
patutnya dia sebagai anak lelakilah yg bertanggung jawab jaga makan, pakai dan segala-galanya
untuk mak kau dan keluarga....
cuma aku doakan mak kau tak kecik hati ngan sikap dia...
bila mak kau tak redha apa yang dia buat....
dia tak cium bau syurga, apatah lagi nak masuk syurga...
nauzubillah......

bam..tenangkanlah hati kau...
banyak2 kan beristighfar....
jagalah mak kau baik2...sebab dia adalah tanggungjawab kau...
insyaallah, kebaikan akan di balas dengan kebaikan jugak...

kesenangan, kebahagiaan pasti akan hadir...
cuma waktu dan ketika belum menjelma....

Rate

1