CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: forsa6200

BERHATI2 BELI BRG SECARA ONLINE(eg:mudah.com etc )

nak tanya, apakah tanggungjawab mudah.com.my, lelong dan lowyat terhadap perkara ini?.

maknanyanya kalau i jadi tipah tetipu, haruskah i meratap sorg2, di atas ketololan i kewr jika ia berlaku?

apakah hak2 kita?  

Balas #21 alyana\ catat

Lelong mmg ada skit secure.....esp seller adalah verified Member....Atau Verified Store ...Sbb kalau dah verified...Pihak lelong mmg ada simpan salinan IC kita....dan juga Verified HP ( yg ni agak kurang secure  sbb HP boleh ditukar2 ) ...TP plg secured yang Salinan MyKAD kita tu la...

Mudah.com .my mmg plg tak secure...doing business at your own risk....apa2 berlaku...risiko sendiri......nak carik "pencurik" tu..kene usaha sendiri...mmg susah..kene deal bebetul...so...BETTER buat cara COD.....walaupun dah berkenan sgt ngan sesuatu barang tu.....

Lagi satu Tips.....kat mudah.,com ramai sgt yang insert gambar dr Internet...maksudnya....gambar HP tu bukan yang original milik mereka sendiri....ambik dr mobile88.com la...ambil dr gsmarena la....so...salah satu cara pertama tuk kenalpasti ialah....pastikan gambar tersebut adalah gambar Ori dr seller.....

[ Last edited by  medangmru at 20-10-2008 07:37 AM ]

Reply #22 medangmru's post

btul tu bro...kebanyakan gambar hp kat mudah.com gambar ciplak huhu...tgk lawa je hp nyer

kat mudah ni dlm ketegori tanah utk di jual atau di sewa. biasa ada tulis tak mahu broker, direct buyer atau merekala seller...tapi bila call 90% broker...cheh

nasib baik aku tak membeli di mudah.com.my.. laki aku tiap ari survey barang kat situ.. aku lebih percaya ebay.com.my.. bli tak penah kantoi.. prompt delivery dan berpatutan

saya selalu jugak beli dan jual brg kat mudah.com buat masa ni tak pernah lah kena tipu lagi...

Follow Us
Originally posted by tigger at 18-10-2008 11:09 PM
mana pulak tuan rumah nie? newbie nie selalu bukak benang pastu tinggal jek mcm tu.. hampeh :@ :@

kalau dia x reply dan bgthu apa kesudahannya....aku close je thread ni....dah 10 hari berlalu...

Balas #27 medangmru\ catat

dude pls refer to post number 19, bawak bertenang ok...

aku terpaksa redha je la aper yang berlaku, mungkin aku ada buat salah sblm ni, tuhan nak tunjuk kat aku.... terasa humblenye bila hilang banyak duit... well anyway.... everything happens for a reason, mesti ada hikmahnye... buat mase ni aku just nak think positive kat aper yang berlaku... makin pikir makin marah plak. tak pasal2 aku black magic mamat tuh karang, sama2 buat dosa huhuhu

aku kira ngan mamat tu kat akhirat je la... just nasihat kat korang jangan la buat kesilapan bodoh tahap gaban ruang angkasa syaitan macam aku ni.... DONT TRUST MUDAH.COM.MY,

oh lagi satu dulu aku penah anta msj kat sorang mamat yang jual barang kat mudah... tanya for real ker dia jual barang tuh.. sbb price dia mmg ridiculous giler murah... dia tulis bleh COD kat ad tuh. tapi sampai skang tak reply... aku rase ada gak jenis orang nak cekup duit face 2 face.. cth mcam jumpa pasal nak belek barang pastu kene mob skali... ni just imiginasi aku je... so bijak-bijakkan diri korang bila berniaga dengan lembu macam nih...

Reply #28 forsa6200's post

TQ kerna beripenjelasan forsa...

simpati apa yg berlaku....juga sbg pengajaran dan iktibar pada diri u ...secara xlangsung jugak...bagi peringtan kat aku dan poremer2 lain kat sini ....

Aku rasa....topik niaku tkr kepada

" Berhati2 beli brg secara online ( eg:mudah.com etc ) "

Lebih general kan..

kalau beli hp, laptop,camera mmg cod lah..kalau seller tak nak cod..boleh blah la kan..lain la takat nak beli baju,jam cikai2 tak kesah la tak sampai pun..

macam aku lak macammana ekkk ? aku pun ada beli ebook bernilai rm30 dah 5 hari org tu tak hantar2 ebook aku nak tu... duit dah masuk dalam akaun dia ????   sapa2 leh tolong aku, TQ

Balas #31 tightcherry\ catat

jam cikai...baju tu pun beli ngan duit cheery oiii.....duit kita...walaupun RM10-20.....duit kita...takkan sesenang si seller tu nak pow2 cam gitu....itu br sorang....kalau 10 org bagi RM10...dah RM100...

nak salahkan mudah.com 100% pon takleh gak

sbb mudah.com cuma satu window yang digunakan utk org berjual beli

cuma kita as buyer ini ler kene pandai2 pilih seller

ku penah tgk ader org nk jual beg LV dengan harga rm2k pehtu claimed yang itu beg auth

padehal terang2 sehhh ku tahu itu barangan tiruan gred rendah pulok tuh

Balas #34 katak_kiut\ catat

betul tu sbb mudah.com dah bg guideline yang derang takkan tanggung sebarang risiko yang berlaku jika ada seller dan buyer yg buat onar.....

Seperkara lagi...seller kat mudah.com ni takder verified apa2 pun....tp mungkin jugak kalau dah byk kes scam ni berlaku , pengurusan mudah.com akan amik tindakan yg seller kene verify..

dpt email ni...

Mudah Post & Win: InvitationSaturday, November 1, 2008 2:40 PM

From:
"Mudah. com. my" <no.reply@mudah.com.my>
Add sender to Contacts

To:
XXX@yahoo.com

(You cannot respond to this message)

Hello,

Your friend AZIZATUL AISHAH BINTI IBRAHIM invited you to join the Mudah - Post & Win Contest.

To know more about the contest please visit http://contest.mudah.com.my
In some e-mail clients you have to copy the link and paste it in the address field in your web-browser.

pst...x kenal pun azizatul aishah tuh...

Aku pun terlibat dalam internet bisnes... ada juga terkena dengan pengguna ni..Aku guna sistem COD la..dia cakap di anka produk aku..janji jumpa kat shah alam...aku dok kajang mcam ye je...aku pi la jumpa  last last dia taknak.... sediah woo jauh tu aku gi hantar... tapi nak wak camna bisnes.... dan satu lagi aku cuba menjual produk dengan menghantar produk terlebih dahulu dan setelah produk sampai, pembeli boleh la membayar..aku pun hantar la produk last sekali pembeli tersebut tidak membayar.....naya woooo..sekarang ni aku hati hati la..memang betul ada juga peniaga yang menipu tapi kita jangan lupa pembeli juga pun ada yang  menipu.... tepuk dada tanya selera

hhh

Tak boleh salah kan pelayan tersebut (mudah.com). sebab dia menyediakan perkhidmatan, percuma lagi tu...cuma yang perlu disalahkan ialah mangkok mangkok yang mengambil kesempatan je.....

aku guna mudah utk iklan my services.
dan jugak usha2 klu ade keja kosong..
psl nak beli,aku xbrani la..

aku just brani bli dr forum (loyat/cari/melayu.com),drpd established forummers.
or yg dok dkt2,so leh COD..

so far,xnah la kena tipu utk COD. even yg aku jual pun,org trust utk masuk duit dulu to my account

aku pernah terkena skali beli brg kat mudah
harga rm50 original guess bag yg terpakai
skali dapat..ya rabbi..bag yg dah nazak teruk gilerrr.
aku nak pakai beg tu pun malu..
dlm gambar lain...yg sampai kat tgn aku..
tobat..pastu tak beli dah brg2 kat mudah online