CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

CERAI ATAU BERTAHAN DEMI ANAK2

ikut pendirian masing2.... setiap kes berbeza, yg penting fikir guna akal, jangan biar emosi yg buat keputusan... akal yg waras akan menghasilkan satu keputusan yg terbaik...

Originally posted by True-X at 30-10-2008 06:36 PM
pasangan yg berkahwen...dah ade anak......tp dah asik2 gaduh je.. dah tak serasi... dah tak tido bersame... tertekan.. terseksa.. atau sampai masing2 dah ade affair kat luar.... dosa je yg bertam ...

Kalau tanya Abby abadi sekarang ni mesti dia jawab cerai lagi better
tp kalau tanya abg duda yg dah ada pengalaman ni, better take time off dulu, bg try sebulan lagi kalau dah mmg tak boleh, tak elok utk kesihatan minda anak anak then better angkat kaki je but make sure kalau cerai, tuntutan cerai balik modal

Balas #82 DUDAensem\ catat

setuju... kalau tengah beremosi memang pikir nak cerai jer..tapi bila hati tenang...tengok anak mata anak2..tengok how happy my family is...how good my hb treat me n kids even though i might being dimadukan ..rasa berbaloi i bersabar all this while...anyhow apa2 jadi in future i leave it to God Almighty..He knows what is the best for me, my hb, my kids n the gf...

pilih akan bertahan demi anak2. tapi sebenornya aku dah bercerai dgn suami dlm bulan puasa ,
selepas berpikir panjang memilih utk rujuk semula 3 minggu yg lepas sebelum laki aku ke luar negara. kalau bercerai aku akan kehilangan anak2 aku.牋tak boleh bayangkan hidup tanpa mereka laaa...

[ Last edited by  jazz4luv at 5-11-2008 09:54 PM ]

Balas #84 jazz4luv\ catat

why anak2 dapat kat dia..? Bercerai sebab apa..?

Originally posted by Lipton at 5-11-2008 10:19 PM
why anak2 dapat kat dia..? Bercerai sebab apa..?

bercerai sbb apa? hmm..tiada persefahaman. one of the reasons - aku nak career aku semula
dia tak setuju. 爏ebelum bercerai pernah separate. cuba pulihkan hubungan.

Follow Us

Balas #86 jazz4luv\ catat

hmmm kalau nak ikut kalau somi tak izinkan u kerja ..u tak boleh kerja tau...kalau bawa ke court u leh jadi nusyuz...dia tak bagi u kerja langsung ke atau tak suka career u...since dah rujuk...cubalah bertolak ansur..kalau dia mampu tanggung u n anak2 tak pelah...boleh cuba wat kerja dari umah...if ur hb seorang yang bertanggungjawab pada u n anak2...apa salahnya u korbankan kerjaya u tu...mungkin leh bincang lagi dengan dia..all the best ok...

Originally posted by Lipton at 5-11-2008 10:54 PM
hmmm kalau nak ikut kalau somi tak izinkan u kerja ..u tak boleh kerja tau...kalau bawa ke court u leh jadi nusyuz...dia tak bagi u kerja langsung ke atau tak suka career u...since dah rujuk...cu ...

dia mmg tak bersetuju isteri bekerja jika suami mampu tanggung. ini pendirian dia ..

Originally posted by jazz4luv at 5-11-2008 09:53 PM
pilih akan bertahan demi anak2. tapi sebenornya aku dah bercerai dgn suami dlm bulan puasa ,
selepas berpikir panjang memilih utk rujuk semula 3 minggu yg lepassebelum laki aku ke luar negara. kalau bercerai aku akan kehilangananak2 aku.牋tak boleh bayangkan hidup tanpa mereka laaa...

[ Last edited by  jazz4luv at 5-11-2008 09:54 PM ]

hmmmmmm

Balas #88 jazz4luv\ catat

then u have to follow lah...

Originally posted by jazz4luv at 5-11-2008 09:53 PM
selepas berpikir panjang memilih utk rujuk semula 3 minggu yg lepas sebelum laki aku ke luar negar ...

Your hubby ke luar negara kerja di sana atau out station sekejap je?

Ada seorang kakak yang gue kenali pun ala2 macam you TAPI hubby dia suruh balik Malaysia suruh kerja di malaysia sebab isteri dia susah sikit nak dapat kerja sini. Dan hubby dia keep saying "It was a mistake bawa family datang sini dulu". Sebab sebelum wife dan anak2 dia datang sini, wife dia kerja di Malaysia, resigned dan ikut suami ke sini cuba cari kerja tak dapat pula kat sini, maybe sebab English kureng bagus kot. Suami suruh balik Malaysia dengan anak2 dan kerja, suami duduk sini macam orang bujang. 2-3 bulan balik Malaysia. Kakak tu ikut je perintah suami sebab macam you la, kalau bercerai anak2 takkan dapat kat dia. Kasihan kakak tu, terpaksa berpisah dengan suami yang memang suka duduk jauh dari isteri, kena kerja walaupun suami bulan2 beri nafkah, kena tinggal di rumah mak mertua bla..bla..bla...

Bagus memang ya sebab taat pada suami tapi kalau taat sebab takut dipisahkan dari anak2 bukan sebab ikhlas nak jadi isteri mithali... mmmm, hanya Tuhan yang mengetahui dan memahami. Semoga kakak itu bahagia.

Originally posted by sarahmirza at 6-11-2008 07:31 PM

Your hubby ke luar negara kerja di sana atau out station sekejap je?

Ada seorang kakak yang gue kenali pun ala2 macam you TAPI hubby dia suruh balik Malaysia suruh kerja di malaysia se ...

out station sekejap2 laaa... n kalau menetap luar negara kena ikut la sbb dia tak leh berpisah ngan anak2..
a very family man..

sarah dok dubai ke? hmm... 爐here's one guy posting kt dubai bawak anak bini then tiba2 jatuh cinta dgn pompua lain. 爇esian wife dia. kalau bermadu tak pa gak ni nak ceraikan wife n kawin dgn g/fren dia ni.. so d wife kena balik msia la nampaknya.

wife dah la tak keja. 爏ilapnya wife dia sbb terlalu trust sgt kat hubby. 爐ak pernah jeles n so complacent. laki pulak jenis yg nak isteri jaga badan. 爉aintain selalu...ishh.. takot gak bila dgr macam nih.

bertahan dulu....curi2 sikit dari duit akaun laki tuh...
gumpol2...simpan...bila dah byk...move out..

'LADY OF LEISURE' mau kerja kahhhh????
x payah laaa... duduk rumah layan2 posting & YM kan lagi sronok per

Originally posted by kesuma_jon at 30-10-2008 07:05 PM
Isteri yg meminta cerai, pasti tidak mencium bau syurga...
Isteri yg nusyuz juga tidak akan dapat masuk syurga...
Dalam persimpangan dua pilihan ini, jln mana lebih baik?
Mungkin ada pilihan  ...

kalau minta cerai tapi ada alasan yang dibenarkan takpe ;)

Sabda Rasulullah S.A.W, maksudnya 'setiap wanita mana yang meminta cerai kepada suaminya dengan tiada alasan membolehkannya, maka diharamkan baginya bau syurga'.

Originally posted by iu78 at 7-11-2008 10:40 PM

kalau minta cerai tapi ada alasan yang dibenarkan takpe ;)

Sabda Rasulullah S.A.W, maksudnya 'setiap wanita mana yang meminta cerai kepada suaminya dengan tiada alasan membolehkannya, ma ...

aku setuju!

Originally posted by kesuma_jon at 4-11-2008 08:32 PM
[quote]Originally posted by manakautau at 3-11-2008 10:31 PM
nafkah anak isteri cukup zahir batin....... makan, pakai ,perlindungan dan sebagainya ...

Jadsi nyah pun ok...bila anu dah tak berfungsi..gerenti tak boleh curang kan?

Originally posted by Lipton at 5-11-2008 06:56 PM
setuju... kalau tengah beremosi memang pikir nak cerai jer..tapi bila hati tenang...tengok anak mata anak2..tengok how happy my family is...how good my hb treat me n kids even though i might be ...

hai lip, masih begitu ke keadaan u....i tabik spring kat u la..bahagia lah pada u..insan terpilih utk hadapi semua ni (lebih2 sebak plak aku ni..) anyway, tuan rumah, kalau ko pompuan, memang sussssah nak buat decision. byk yg nak difikirkan..kalau pikir anak-anak bertahan selagi boleh, tapi kalau husband nampak lebih2 nak pisah..tak yah tunggu lagi la..

Balas #1 True-X\ catat

CERAI JER.... anak2 tu biarkan jer... ekekekeke

Balas #99 sany48\ catat

oooo patutlah kambing bercakap ghupanya..muahahaha..