CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

CERAI ATAU BERTAHAN DEMI ANAK2

dah try jumpa kaunselor ke, sebab bercerai akan merumitkan keadaan, duit pun banyak habis

[ Last edited by  adi143 at 30-10-2008 08:45 PM ]

Perceraian boleh jadi satu IBADAH bila mana ianyalah jalan penyelesaian kepada konflik rumahtangga.

1. Tak mampu nak tanggung makan pakai tempat tinggal anak tanpa bantuan suami/isteri.
setakat ni.. I tak ada masalah walau tanpa bantuan bekas suami.

2. Tak mahu anak2 kena kutuk, perli, ejek di sekolah sebab mak ayah bercerai.
Tak terasa langsung, malah guru2 di sekolah lebih bersimpati.. terutama kepada single mom (single father tak tau lah pulak)

3. Tak mahu anak2 sedih dengan pertanyaan cikgu di sekolah, "Kenapa mak ayah awak bercerai berai?"
Adalah juga cikgu bertanya.. tinggal dengan siapa.. bial anak2 cakap tinggal dgn ibu.. seakan itu jawapan yang biasa..

4. Tak mahu anak2 di down grade oleh parents BF/GF dia
Setakat ni BF ibu dia ok jer.. membantu mana yang perlu.

5. Tak mahu anak2 tak kenal mak ayah mereka sebab tak tinggal bersama, mak di utara dan ayah di selatan; jumpa setahun sekali sebab minyak, tol mahal nak jumpa 1-2 bulan sekali.
Alhamdulillah.. anak2 I kenal ayahnya.. cuma ayahnya yang tak ingat atau mungkin tak kenal anaknya satu masa nanti.. (budak2 kan semakin membesar.. org tua tak membesar lagi).

Kalau bercerai

1. Hati tak sakit hati lagi, kalau sakit pun kurang sikit.
Betul tu.. silap2 boleh sakit mental.

2. Kurang dosa mengutuk suami/isteri
I jarang kutuk.. tapi I jenis dendam... macam-macam boleh jadi.

3. Yahoo! Boleh cari BF/GF  & kahwin lagi (Kalau bercerai bukan sbb org ketiga)
Belum terniat nak kawin lagi.. nak rasa hidup tanpa suami untuk setahun lagi... kalau ada jodoh... tahun 2010 bolehlah.

4. Sekali sekala terasa bujang senang bila anak2 pergi rumah bekas suami/isteri (Bagi yang mendapat jagaan penuh anak2)
I tak rasa pun yang ini... tak fight pun siapa nak jaga anak.. tapi nampaknya I lah yang jaga kesemuanya.

Yang tak jaga anak lagi best, macam orang belum kahwin lagi. Happy bujang semula.
Jaga pun ok juga.. kalau bebas sangat... susah juga.. takut jadi lupa diri.

Originally posted by kesuma_jon at 30-10-2008 07:05 PM
Isteri yg meminta cerai, pasti tidak mencium bau syurga...
Isteri yg nusyuz juga tidak akan dapat masuk syurga...
Dalam persimpangan dua pilihan ini, jln mana lebih baik?
Mungkin ada pilihan  ...

Pandai murid ustaz............:victory:

Baca banyak2 lagi yekkkkk........jgn bg ajaran sesat...

[ Last edited by  BingkaUbi at 30-10-2008 09:03 PM ]

Originally posted by maizana at 30-10-2008 08:41 PM
Perceraian boleh jadi satu IBADAH bila mana ianyalah jalan penyelesaian kepada konflik rumahtangga.

1. Tak mampu nak tanggung makan pakai tempat tinggal anak tanpa bantuan suami/isteri.
setak ...

wahhhh, sesatu ko jawab.......rajinnnnnya........bg aku, cerai yg terbaikkk sbb aku dah tak sanggup jd punching bag......

cerai di malaysia hanya mudah kalau somi yang nak cerai...kalau sebaliknya kena bukti2 yagn kukuh dan kesanggupan nak turun naik tangga...but kalau both bersetuju nak cerai cara elok aman damai...ok lah..kalau masih ada dendam dalam mana2 sorang tak kira isteri ke somi..hmmm sedikit sebanyak tempias kat anak2...it is all terletak pada memasing ler...tepuk dada tanya iman...what is best for all..mintak petunjuk dari Allah...

kawen la dulu..

Follow Us
Originally posted by meow_nakal at 30-10-2008 06:43 PM
leave and move on...
tapi...klu pompuan wajib moyan kat porum dulu

bukan takat meroyan jer.... mesti ada episod 1, episod 2 and so on and so on.....

Originally posted by True-X at 30-10-2008 06:36 PM
pasangan yg berkahwen...dah ade anak......tp dah asik2 gaduh je.. dah tak serasi... dah tak tido bersame... tertekan.. terseksa.. atau sampai masing2 dah ade affair kat luar.... dosa je yg bertam ...

Considering all of the above................bercerai..

cerai tu keputusan akhir setelah segala kemungkinan dipertimbangkan....

tp yg peliknya...
bila dah bercerai.. tetap gak nak berperang/gaduh ngan ex memasing....

ada org bercerai alasan anak
tak bercerai pun bg alasan anak

bagi saya... diri sendiri pun kena dipersalahkan dulu, jgn duk nyalahkan gepren ex laa, boipren ex laa....

kekurangan/kesilapan tu datang dari kedua pihak, terhasillah persefahaman yang membawa kepada keputusan untuk bercerai.....

sendiri silap tak mo ngaku... tp duk cerita kat situ sana sini ttg ex memasing.... hishhhhh

Originally posted by True-X at 30-10-2008 06:36 PM
pasangan yg berkahwen...dah ade anak......tp dah asik2 gaduh je.. dah tak serasi... dah tak tido bersame... tertekan.. terseksa.. atau sampai masing2 dah ade affair kat luar.... dosa je yg bertam ...

bukan soal better or what not......lebih pada soal....when you have to make a decision......you have to stand by it and learn to live with it.........

comparing bagus atau pun tidak tindakan itu hanya dapat limit the damages jer.........   

Originally posted by sarahmirza at 30-10-2008 06:50 PM
3. Pandangan masyarakat, "Andartu & mak jan low class. Go get suami orang". (Ini sesetengah mentaliti orang, BUKAN gue tau).

aku tambah sket ye..kurang detail.. ayat patut panjang lagi tu..

~ itu baru pandang masyarakat. blum lagi penganalisi via pengkaji thesis human behaviour tak bertauliah atas kelakuan manusia yg ditemui dlm masa kurang dari 24jam & 365hari..yg mana mengeluarkan satu hipotesis yg berbunyi ~ patut ler jadi andartua.. or patut ler jadi mak jan...
yg mana hipotesis ini akan melekat di kepala otak masing2..

sekian.

haa..baru lengkap sket..

yg benar,
juru-edit

Originally posted by Hana at 31-10-2008 02:43 PM

aku tambah sket ye..kurang detail.. ayat patut panjang lagi tu..

~ itu baru pandang masyarakat. blum lagi penganalisi via pengkaji thesis human behaviour tak bertauliah atas kelakuan manus ...

ekekekek....geli ati betul la

biasa la.... manusia kan suka jadi HAKIM kpd org lain.....
bukan pd diri sendiri.....

Reply #11 True-X's post

ayaksss true-x... for me tak semua org leh vote poll nih

Originally posted by sarahmirza at 30-10-2008 06:50 PM
Kalau bercerai :

1. Jatuh miskin sekejap sebab terpaksa senarai segala harta sepencarian dan beri pada bekas isteri (Yang ini selalu suami risau sangat )

2. Ramai yang tiba2 ambil berat  ...

byk betul idea si sarah ni... bagus

ramai yang kata begini, so they stay in loveless marriage, hari2 gaduh, maki hamun semua keluar

budak2 membesar dalam keadaan yang tidak harmoni, dan mungkin boleh terbawa2 sampai ke alam dewasa mereka, di mana maki hamun, pukul bantai dia anggap perkara biasa, kerana dah terbiasa melihat dan mendengar ajaran2 tersebut

so in this sense, patut ke nak pertahankan lagi mahligai yang dulu rumahku syurgaku, dari mahligaiku neraka ku?

you think that is the best environment for the children to grow up in?

Reply #35 OsHiN_hOnEy's post

agree..

then bila anak2 tuh dah besr nnt... nak ke kater " stay in marriage tuh satu pengorbanan besar".. padahal no body ask them to humiliatethemself dlm perkahwinan yg pura2

saya undi dah..seken tuh..bertahan sampai mati tapi kalok suami ceraikan..apa leh buat...kuasa cerai pada dia

bukan bertahan demi anak jek..demi diri sendiri tu jugak

bahagia bukan datang bergolek atau dalam talam emas turun dari langit malaikat bawak

dari sudut soang wanita ler k? kalo misal saya pompuan or isteri tu.. saya tahan je la apa saja mendatang ..kalo suami kata aku ceraikan kamu..so be it lah.

Originally posted by ajinomotonosuga at 31-10-2008 05:05 PM
saya undi dah..seken tuh..bertahan sampai mati tapi kalok suami ceraikan..apa leh buat...kuasa cerai pada dia

bukan bertahan demi anak jek..demi diri sendiri tu jugak

bahagia bukan da ...

hehehe

sakastik ni

aku suka

Originally posted by OsHiN_hOnEy at 31-10-2008 03:06 PM
ramai yang kata begini, so they stay in loveless marriage, hari2 gaduh, maki hamun semua keluar

budak2 membesar dalam keadaan yang tidak harmoni, dan mungkin boleh terbawa2 sampai ke alam dewa ...

well said!

kenapa mudah nak cerai? sedangkan tau pencipta kita tak suke cerai berai ni..mende halal paling tuhan benci.

so what kalo mati nak pertahankan marriage tuh? mati is mimpi yang panjangggggg

risau anak tak makan?

i tot u all tau rezki seme tu kuasaNYA

kenapa dulu gedik2 nak kawin cepat? kendian stress skit mudah nak cerai? boss baru kat opis tu masih bujang kew?

saya bukan sarcastic..saya cakap apa saya fikir jek.

dalam keadaan apa pun manusia masih ada pilihan, maruah tu tetap terpelihara. dalam penjara di hukum sampai nazak sekali pun, manusia tu masih ada kebebasan memilih untuk fikir yang negatif or positif.

instead of tenguk marriage..patutnya tenguk individu..terutama soal ilmu. to make the marriage work tentulah pasangan tu tokleh masih sama macam sebelum kawin..lojik je kan? kalo tak marriage stunted growth ler kan? kematu..busann..monotonous jek, no spark, enthusiasm etc..so apa nak buat? cerai settle apa jek?

u can run but u cannot hide