CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pzan213

~Diskusi Sejauh Mana Ketinggalan Muzik Malaysia ~

Balas #56 pzan213\ catat

ajai dah kira sifo dah... dalam compose lagu arrr kalo nyanyi tapi biler dier duet ngan nurul tuhhh.... ok gilerrrrrrrrr

tuh ler.... ajai owang lamaaa.... owang dah tau identiti lagu dier cam ner.... aizat pong kalo dier dah belas2 taun dalam bidang nih owang akan kata gakkkk lemauuuu.... tengok cam audi mok tuh.... awal2 arrrr... suka gak lagu dier ... skang... sumbat dalam recycle bin arrrr sorry dhani x download lagu2 audi mokkk

Reply #59 ahmad_dhani91's post

aku bg cth je...takan le nk nk terasa. maybe time tu bukan taste aku kot lgu dorng..(cover line). dayu-dayu sgt.
apa salahnya akubg komen. at least pasni, geng new boys xde le nk amik je lagu sesuka hati. tp  aku puji apa dorang hensem/comel

Reply #60 ahmad_dhani91's post

aku x kata lagu mesia ni best giler ngalahkan lagu negara lain
cuma masih boleh dibanggakan lagi

aku dgr lagu ikut kesedapan halwa telinga aku
kesedapan halwa telinga tu = suara penyanyi + melodi lagu + lirik lagu
mana yg bleh masuk.. aku layan je bro

macam la ni Y2K, bersepah lagu2 group indonesia
aku layan jgk.. cam Dewa, SO7, PPan, Gigi, Radja etc
tp x semua lagu2 dlm album depa aku suka
sbb x bleh ngam dgn halwa telinga aku
Gigi dgn lagu Nakal, 11 Jan mmg masyuk
tp aku suka Nakal nyanyian trio dayang n sapa lg 2 org tu aku x igt nama ms AIM aritu
11 Jan stail Riz bwk lg menusuk jiwa aku

lagu2 mesia pon sama
lagu ZZ sekarang ni, dingin.. melara jiwa tu best
tp aku x bleh nak dgr sbb ZZ nyanyi dah x best
aku rs la ni dia bkn menyanyi
tp melalak menjerit bt sakit telinga aku

AZ adik ZZ lg lah x bleh msk kat telinga aku
lagu best, perpisahan, ketulusan hati
lg best Aizat n Riz yg bwk lagu dia
aku terasa semput nafas bila dgr suara AZ
sbb aku rs bila AZ nyanyi
lmbt sgt nak abis 1 baris ayat

aku x minat Jac.. sbb = ZZ menjerit
tp aku layan lagu dia ceritera cinta tu..

only my 2 cents.. org lain aku x tau

Rate

1

pendapat mug ye, nak dapat kacang same

industri malaysia ni lembek, sebab suka buat lagu ikut taste pendengar

ko nak didik umat malaya ni dengar lagu high class sket, kenalah cipta lagu yg kelas jugak, tak kisahlah diorang beli ke tidak

yg penting berkualiti, dan ada kelas

bukan takat lagu sampah 2-3 kali dengar dah boring, dengan lagu takde mesej, mellow jek

pendengar ni, memula mmg ar dia tak biasa. tapi lama2 nanti terdidiklah diorang dgn lagu2 A class ni.

takat nak buat lagu utk untung je, mmg tak sampai ke manalah industri. mai tang tu jugak.

balik2 repackage

balik2 nyanyian semula versi dangdut, versi rock kapak, versi unplugged

jangan mara aaaa... bagi pendapat jer nih

Rate

1

Reply #64 MugMerah's post

so conclusionnya, kena berani buat perubahan....gituhh??

btol jgk tu... kalau kita tgk zaman kegemilangan muzik malaysia (zaman 80-90'an)..
komposer2/artis2 masa tu memang byk jadi pioneer irama2 yg xpenah dibuat org..

m.nasir, pak ngah, yasin, jenal abidin... sampaikan lagu CINDAI pun jd faveret org Indon

agak2nya komposer mana yg korg rasa bwk gelombang pembaharuan muzik skrg

Rate

1

Originally posted by girl_power at 5-11-2008 09:45 AM
aku bg cth je...takan le nk nk terasa. maybe time tu bukan taste aku kot lgu dorng..(cover line). dayu-dayu sgt.
apa salahnya akubg komen. at least pasni, geng new boys xde le nk amik je lagu se ...

dah2 girl..jgn layan sgt dhani..dhani tu mmg camtu..dierkan warganegara indonesia...

Follow Us
Originally posted by beta_carotene at 5-11-2008 12:23 PM
so conclusionnya, kena berani buat perubahan....gituhh??

btol jgk tu... kalau kita tgk zaman kegemilangan muzik malaysia (zaman 80-90'an)..
komposer2/artis2 masa t ...

hmm....aku rase cam cat farish..sharon paul..hafiz hamidun....mcm cat dier lebey kepd hip hop...tp kadang2 ader jugak kedengaran muzik dier same....sharon paul pon skang dah byk compose muzik..tp dier lebey kpd ballad...buat mase ni aku xnampak sgt lagu dier yg lebey kurang same..nampak ader kelainan sket la dlm setiap lagu......mcm hafiz hamidun pon not bad jugak lagu2 dier...walaupon genre nasyid tp adela sket pembaharuan n lari la dr muzik jenis rabbani yg kru wat tu...xsbr nak tunggu album tradisional ct...nak tgk apekah fusion tradisional yg komposer2 otai wat...jgn muziknye same cam muzik dierorg dolu2 sudahhh....

Originally posted by MugMerah at 5-11-2008 12:14 PM
pendapat mug ye, nak dapat kacang same

industri malaysia ni lembek, sebab suka buat lagu ikut taste pendengar

ko nak didik umat malaya ni dengar lagu high class sket, kenalah cipta lagu y ...

tu la..aku perasan skunk ni byk sgt lirik2 yg takde makne langsung..asik2 cinta cinta n cinta...yg paling aku xsuke ialah lagu adam..lirik seme ntah ape2.....:@:@:@....muzik dah ok...tp lirik tak puitis langsung...aku suke lirik nukilan arwah loloq..ad samad..hairul anuar harun...n fetri yahya...

Cat farish bt lagu.. ok gak lah
Joe n Malik Too Phat pon best bt lagu

M Nasir pd aku masih lg komposer terulung masa kini
Abg D.. ko boleh agak itu lagu dia
= jugak dgn Datuk Ahmad Nawab dulu

Komposer2 muda la ni lg berani
pakai tibai je nak bt lagu camner
sbb nama pon jiwa n darah muda kan
Klu komposer2 otai ni..
depa mcm xnak keluar dr kepompong depa
aku xtau apsal depa xnak kembangkan lg bakat yg dah sedia ada

la ni.. indi group makin menyerlah
Hujan, Meet Uncle Hussein, Estranged dah makin meletup
sbb budak2 muda zaman skrg
x sama dgn zaman masa aku muda dulu
bak kata ahmad dhani.. zaman dah berubah, dunia dah maju

aku layan gak lagu2 indi group ni
tp x semua yg sedap kat halwa telinga aku
mungkin sbb aku dah tua kot
tp aku tetap layan rock kapak..!

Rate

1

aku rasa lirik lagu2 malaysia byk yg berbunga-bunga..tak mcm lagu luar yg straight forward..cth cam lagu endon & english..disamping melodinya yg best2..

sekarang ni pun aku tgk byk lirik2 lagu malaysia yg start guna bahasa endon cam 'bisa'..

8*mod nak tacang

Rate

1

tapi aku tak lah nafikan ada jugak lagu2 malaysia yg best dan catchy cam lagu2 group meet uncle hussain..suara vokalis dia pun best arr..takde la mendayu-dayu..

paling aku tak tahan dgr lagu kru..alamak..dr dulu sampai skg cam sama jek melodinya..kalau pejam mata pun boleh tau la sape pencipta lagu atau penyanyinya..dh takde idea kot..

haaa..lagi satu..kebanyakkan penyanyi..especially yg baru nk naik ni suara lebih kurang sama jek..lenggok suara pun sama jek dgn artis yg senior..cam dh takde identiti lain..

tgk lah artis2 luar negara..walaupun industri dia besar..dlm berlambak2 penyanyi dia..semua ada identiti sendiri..

Rate

1

Originally posted by aint at 5-11-2008 05:30 PM
tapi aku tak lah nafikan ada jugak lagu2 malaysia yg best dan catchy cam lagu2 group meet uncle hussain..suara vokalis dia pun best arr..takde la mendayu-dayu..

paling aku tak tahan dgr lagu k ...

estranged not bad gak...muzik dierorg fresh jugak...lagipon lagu dierorg compose gak kan..?

Reply #67 pzan213's post

jangan lupa aidit alfian, neves n tam spider

lagu2 diorg semua fresh from the oven gituhh

Originally posted by beta_carotene at 5-11-2008 10:57 PM
jangan lupa aidit alfian, neves n tam spider

lagu2 diorg semua fresh from the oven gituhh

hehehe....cepat je dier aidit alfian...tau la die hard fan elyana...kekeke

Reply #74 pzan213's post

lagi mau tanya

hehehe...saje...aku dah cadangkan ko utk sub board elayana tau...harap2 dpt la ko jadik mod kat situ...hehe

Reply #76 pzan213's post

nama elyana pong salah eja   tp xpe arrrrr

nnt buka sub board elyana xde org dtg pulak...balik2 aku jer

tu pun kalo jadi mod arrr...

Originally posted by beta_carotene at 5-11-2008 11:30 PM
nama elyana pong salah eja   tp xpe arrrrr

nnt buka sub board elyana xde org dtg pulak...balik2 aku jer

tu pun kalo jadi mod arrr... ...

xpe...aku dtg menyokongg....hehehe...yg penting suh elayan kuar album sokmo..pastu p function sokmo...baru ader topik nak bincang...hehe

lagu malaysia ni...ada yang best..ada yg kureng best...lirik merepek2...melodi ke laut...tp yg peliknya lagu tu la yg dok dengar kat radio selalu smpkan pendengar dh rasa...ni jelah tahap lagu yg artis mesia bleh nyanyi....pastu lagu2 yg best...taknak lak dimainkan kat radio...so camner nak ubah persepsi rakyat mesia........kalau ada yg best pun sikit jerk...pastu dok ulang yg tu jerk.....yang lain tak diberi peluang nak dengar.....

kalau dh kat radion jarang dok promote album artis tempatan...camner org nak beli kaset @ CD...org tak yakin yg duit yg depa laburkan tu berbaloi @ x..kang beli..setakat 1-2 lagu jerk yg best...buat leburrr duit jerk...cam yg kuar dlm paper semalam pasal album zahid...wartawan tu kata lagu dlm album tu best...berbaloi beli...tp nak dengar kat radio..payah la sgt smp dia igtkan zahid kena gam...so..kesimpulannya disini...stesen radio la yg kena jlnkan tugas...promote artis @ lagu yang betul2 best...bukan promote lagu base on sapa yg DJ minat ka...sapa yg kamceng ngan DJ ka....padahal lagu tu mmg tak kualiti lansung....

Rate

1

satu lagi....artis mesia ni aku tengok cam bermusim gak...tambah2 kalau band...baru nak masuk album ke2..dh berpecah...baru nak rakam album ke3...dh bubar...so camner depa nak majukan diri....bakat baru nak digilap...performance baru nak meningkat...tetiba group dh bubar..camno...

pastu mana2 artis yang rasa diri tu lawa bebonar, suara sedap sesangat...pendek kata kunun2 dah ada pakej lengkap...jgn la dok perasan sesangat...syok sendiri jerk lebih....kena gak depa ni balaja...tambah ilmu...gilap bakat tu...so nanti takder la prestasi tu dok tahap gitu jerk....atau lebih teruk lagi makin merudum sbb dh takdak stamina...jgn dok nyanyi key yg sama jok...key naik sikit jo...terus semput...kalau yg nak nynyi smbil nari...kena la mantapkan diri...jgn dok nyanyi..nari..last2..lagu baru setengah..dh semput...bg artis realiti lak..jgn dok igt ilmu yg depa dpt masa dlm pertandingan tu dh cukup...byk lagi nak kena blaja utk jd artis yg berjaya...byk cabaran kalu nak tgktkan mutu muzik mesia ni...............

Rate

1