CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Kolej N* K* P*

aku rasa aku pun tak berani nak ambik gambar..
takut ada mende nengok aku disebalik cermin2 pecah tu..

Originally posted by stroberi_80 at 2-11-2008 10:41 PM
Hai Prince,

Aku sampai sini petang tadi. Balik sana mlm tadi. So sebelum aku masuk simpang ke Seremban, aku pegi tengok kolej tu.
Mak aii ... dari luar pun nampak angker gak.
Cermin tingkap  ...

laa amek je la gmbr tmpt tu :pompom:

sowi tuan rumah nak selit citer aku jap ye..tumpang lalu...

aku ni ex-matrik kat kolej N***** cwgn bukit chedang tapi kitorang student pompuan duk kat mambau (jln lama nak ke PD), dengar kata hostel yang kitorang duduk ni dulu nak buat hotel tapi tak jadi sebab byk sgt halangan nye dan masa pembikinannya ade pompuan bunuh diri kat salah satu bilik dalam hostel ni..dan nak dijadikan cerita bilik tempat pompuan tu bunuh diri atas dorm aku....ngeri bila dpt tau..
ini sume diceritakan oleh pak guard kat situ, lupa dah sape nama pakcik tu..
masa mula2 lapor diri kat hostel ni aku mmg dah cuak gak sebab dah la nak menuju ke hostel ni jauh gak masuk dlm..dan diperkampungan cina..
bila masuk je maghrib mulalah kedengaran salakan anjing bersahut-sahutan sehingga ke tengah malam..
kawasan ni bila masuk maghrib je mmg jadi sunyi sepi mcm dah tgh mlm gamak nye..
kitorang la bebudak kat hostel ni yg meriuhkan suasana mlm kat kawasan tu..
hari berganti hari kawasan ni semakin pelik dan mula la berlakunye histeria..ni berlaku waktu2 nak dekat exam..biasala ramai yg stay up..

bermulalah episod berlakunye histeria
histeria ni berjangkit dari satu bilik ke satu bilik..
ade satu hari tu aku yg tengah syok2 tido boleh terjaga dengar ade budak menjerit2 dari floor bawah berjangkit ke floor aku..
budak dorm aku yg dah terjaga mula kejutkan budak2 yg belum bangun..aku mls nak amik port sebenarnye, rasa lyn tido lagi baik dari bangun..tapi member aku yg lain paksa gak bangun..
budak dari dorm sebelah dtg bilik aku ajak 2 orang budak bilik aku yg pernah sekolah aliran agama  utk tolong budak yg kena histeria ni..ade sorang member aku ni pun nak joint sama padahal dia takde pengalaman tolong org kena histeria ni, so mereka bertiga pergilah tolong budak yg kena histeria tu..
kitorang yg tinggal ni diarahkan ambil wuduk dan baca surah yassin sambil duduk membuat bulatan dan lutut mesti bertemu lutut..tak bole ade ruang yg boleh lalu ke bulatan ditengah2..
korang bygkanlah kitorang baca yassin ni dlm keadaan menggigil ketakutan..
setelah abis baca yassin kitorang tak boleh tinggalkan bulatan tu sampaila member kitorang yg bertiga ni balik dari bilik budak yg kena histeria tu..
dan ade cerita disebalik member aku yg bertiga ni, menurut diorang masa sampai kat bilik budak yg kena histeria ni, budak tu dah menjerit2 sambil mata melilau memandang sume org dlm bilik tu..member aku yg sorang ni (bukan sekolah aliran agama) ni tak tahu dia pun pandanglah mata budak yg kena histeria ni..menurut member aku yg 2 org lg tu kalo kita nak tolong org yg kena histeria, jgn tgk mata dia..
dan masa diorang bertiga nak balik bilik tu rupanye benda tu mengikut member aku ni td..nasib baik member aku yg lg 2 org tu sempat thn dia sebelum dia masuk dorm kitorang..
member aku yg berdua tu dpt rasa ade benda yg ngikut member aku lg sorang tu..dan dia suruh member aku tu baca al-fatihah dan ayat kursi, member aku yg lg 2 tu pun baca sama..barulah diorang masuk bilik, kalo tak benda tu dah tentu masuk bilik aku...

penat aku menulis, jap lg aku sambung balik ye..korang bacalah dulu kisah kat atas ni ye..

Originally posted by yayatin at 3-11-2008 10:08 AM
sowi tuan rumah nak selit citer aku jap ye..tumpang lalu...

aku ni ex-matrik kat kolej N***** cwgn bukit chedang tapi kitorang student pompuan duk kat mambau (jln lama nak ke PD), dengar kata  ...

Aku pernah lalu hostel ko tu dulu.. sekitar awal taun 2002 la dulu.. seram seh, dah la letaknya kat perumahan cina ala2 70an..yg x besnya bnyk anjing bersepah kat sana, mesti bisingkan malam2..

Masa aku lalu dulu hostel korang tu dah jadi tempat orang indon duduk, maybe disewakan kot, x pon diorang ceroboh duk kat sanun..

Selalu x makan kat kedai makan depan jalan tu, kedai dekat dengan rel ketapi tuh.. gulai tolo itik eh sodap (off topik jap).. x pon ada gi pit stop mambau x, dulu2 nabil sllu lepak sanun..

Originally posted by stroberi_80 at 2-11-2008 10:41 PM
Hai Prince,

Aku sampai sini petang tadi. Balik sana mlm tadi. So sebelum aku masuk simpang ke Seremban, aku pegi tengok kolej tu.
Mak aii ... dari luar pun nampak angker gak.
Cermin tingkap  ...

Ruginya ko x ambik pic kolej tu, kalau x mesti best berforum kan..

Originally posted by monreyes at 3-11-2008 01:58 AM
aku rasa aku pun tak berani nak ambik gambar..
takut ada mende nengok aku disebalik cermin2 pecah tu..

Teringat cerita constantine yg pelakonnya keanu reeves tu.. dia tangkap antu guna cermin, dia bunuh plak dengan pecahkan cermin tu..

Follow Us
Originally posted by mac_taylor at 31-10-2008 02:10 PM

Cuba bagi cite ni kat David Teo, suh Ahmad Idham tulis skrip/direct.
Bulih bikin movie - Jangan Main Ouija Board....      

...
  citer PB mmg besh...
kalu nak bg David Teo n Ahmad Idham wat filem,lgi besh kalu citer PB lgi satu tu...
   yg citer Rumah Sewe Seremban 2 tu...
or wat gabungan dua2 citer pon ok gak kan...

cz citer PB dua dua kenemengene ttg study nie hah..

Reply #87 aliya88's post

tajuk citer....
Diriku yg Angker

jgn marah PB..

pkatan angker  yg dsbut ni apa weh??seram ke..
sory arr

macam biasa, akak baca sampai habis....sejak terjebak ngan citer PB ni, asik tidur tak lena je....terpanggil2 utk membaca....hehe

syabbas!!! cerita yg menarik....

huhuhu.... prince dah tukar avatar...x perasan memula td...
nk autograf.....

Originally posted by stingbeh at 3-11-2008 11:26 AM
tajuk citer....
Diriku yg Angker

jgn marah PB..

x besh ar tajuk tu....lain ar...
tajuk tu mcm biase jer...
nti x leh nak tarik minat penonton...

pe kate,kite gabungkan kedua2 tajuk citer tu....
   eerrrmmm jap,aku semak alek....:victory: :victory:

PB jgn marah yer...citer ko nie mmg leh wat filem...
  aku bkn perli tau..kenyataan...

aku bangge dgn ko...citer ko wat aku nak nak membace...
  kkdg aku nie malas nak bace berjele-jele...

Originally posted by stingbeh at 3-11-2008 11:26 AM
tajuk citer....
Diriku yg Angker

jgn marah PB..

Ko nih.. ok gak tu..

Originally posted by LaLing69 at 3-11-2008 01:01 PM
huhuhu.... prince dah tukar avatar...x perasan memula td...
nk autograf.....

Terpaksa tukar, ada orang kate muka kita sama ek.. aku blurr kejap, ghope2nya merujuk kat avatar aku, malu seh..   avatar aku ngan dia sama, biasalah guna avatar yg disediakan je..   

Post Last Edit by princebrunei at 29-4-2010 05:05
Originally posted by aliya88 at 3-11-2008 01:36 PM

x besh ar tajuk tu....lain ar...
tajuk tu mcm biase jer...
nti x leh nak tarik minat penonton...

pe kate,kite gabungkan kedua2 tajuk citer tu....
   eerrrmmm jap,aku  ...

- Tima kasih daun keladi, bersara -

aku setia menunggu mu abang prince.....

PB, ko ni banyak btol mengalami cite2 mistik nih kan..tp takleh lwn pasal umah sewa tu la..lagik horror...ade lagi tak cite best??

?? Hostel tuh dah jadi tempat indon lepak ?biar betik ??!!

yang aku tau, hostel mambau ni ada 2 blok. Ada satu blok tu, ada bilik air kat belakang. Kalau time takder air.. memeang ramai yang mandi kat situ. Tapi bilik air tuh memang seram giler. kalau ko pegi sana sorang2 time malam-malam, ko memang tergolong dlm org berani.

Menurut ape yang aku dengar, hostel tu ader banyak makhluk. Ade nenek ngan 3 ekor cucu, selalu main bawah tangga. Pintu selalu diketuk-ketuk waktu malam, pastu ada makhluk (big bos) & para pengikutnya kat pokok besar kat belakang hostel tuh. Kalau time maghrib, ader lagi bebudak duk main2 kat area belakang hostel tuh, memang akan kene marah la ngan pakcik2 yang lalu kat belakang tu (biasa naik moto), derang cakap.."ekau jangan duk main-main lagi time maghrib2 ni. kono sampuk karang susah !!!" ... macam tahu2 ajo...

masuk maghrib lak, memang betul kata yayatin, memang akan dengar banyak anjing2 bersahutan sekitar kawasan hostel tuh. memang seram arrr... spanjang aku duk sana, aku tak pernah lagi jumpa apa2 yang betul2 menakutkan depan mata. aku ni stakat dengar2 orang lari2 kat koridor kul 3-4 pagi jer adelah. Oppss... err.. ada gak sekali tuh, aku terjaga kul 4 pagi (kot), aku nampak ada macam org duk berdiri & pakai kain putih dlm dorm aku, betul2 depan pintu toilet dorm aku. Pintu toilet kat ujung kaki aku jer.. time tu nak pujuk hati jer.. terus kata... maybe budak dorm aku smayang sunat tgh malam kot... tapi heran gak, apsal dia tak sujud2 ?   sib baik dia tak pusing & tunjuk muka dia. kalau taakkk...

btl kata yayatin tu,
kalo org histeria jgn d pandangan matanya..

t'ingat kwn aku,
'dibelasah' warden gara

ingat lagi masa aku blaja kat Sintok UUM..
walaupun hutan tebal n katanya tempat membuang segala
mende tak elok previously..
tapi takde la gangguan kaw2cam tu..
katanya Ustaz Haron Din bawak keluar mende2 tu sebelum kampus bukak
dengan bas....berbas2 la sebab terlalu ramai..
sepatutnya Kolej2 lain watla jugak..
kesian student2..
dapat roomate yg selalu takde kat bilik..horror..