CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

Berapa Hutang Kad Kredit Korang?

Close [Copy link]
mula2 keje mmg aku pakai..cibank...pakai x hengat..bli baju rm20 pn aku slot..hahhahahahha

lps kawen...hubby aku settle kan...

rupa2nyer hubby aku guna CC lg b'tambun...4@5 CC .. diners club pn ada...total ammount...mak...aiiii..x hengat punya...x silap lebih 20k++

aku plak yg risau..byr x habis2...tiap bln tgk x b'gerak pn amount CC tu semua...
pastu...huby wat personal loan...aku suruh settle semua...xpe tinggalkan 1 CC pon..

bila xde CC...sesak huby aku...dia x tahan..diam2 dia apply 1 kad...
lps tu 1 kad lg...last2 jd 4 CC  blk...geram aku... :@
alasan dia...utk isi minyak..& time sesak2 yg nk guna cash...kalau x pakia CC..cash xde dlm tangan...

so..kejadian lama berulang...aku jd rimas ... total semua dlm 20K

lg sekali personal loan ... settlekan 3 kad...so..tinggal 1 kad...

1 kad tu pn credit limit 12k...
OLEH KERANA..skrg ni..mn2 pergi O% interest...mmg syok je m'beli belah...
antara benda dibeli guna O% tu
1. perabot 3.5K- 2 thn = 146/permonth
2. laptop 1.2K x silap - 6 bln = 200/pm
3.body kit
4.tayar & sport rim

warghhh..aku malas nak type..buat sakit hati aku...
total semua pn..still banyak nak byr bulan w/pn 1 kad...
tu x tambah yg slot tuk sopeng biasa tuh...

alasan huby aku ..."xpe...dpt bonus..settle semua"
kalau kuar ayat tu mmg reda sket hangin aku...mmg setiap kali bonus ..huby settle hutang mn yg boleh...

aku nk pakai CC..huby aku x bg plak...
dia tau aku pn sama..kuat sopeng...

Rate

1

bebaru nih aku isi form apply cc RHB bank....bukan nk sgt pon...tp aku teringin nak die nye gift...chess set...pas tuh isi borang tuh tipu...no tepon pon tipu...hahahahhaha...tp puas hati sbb dpt chess set tuh free...hahahahahas

Reply #79 isnelfiqwa's post

smlah kita......

korang pakai cc byk2 nie interest ok ka?? sbb pink yg tak tahan nyer retail interest la... annual fee la

Reply #84 pink_lavender's post

klu pki debit card ada jgk x?

Reply #81 dealova04's post

mesti bank suka kat u & hubby sbb betul2 guna cc diorang

betul ke barangan tu 0%? knowing cara bank buat untung, mesti sikit sebanyak ada jugak bank markup harga barang utk cover 0% tu.

Follow Us
xd ..

Reply #85 otakotak's post

debit card rasanyer ade annual fee... tp retail interest bagai tu tak tawla.. takde kot...

pernah ngidam nak ade cc kunun2 buat pakai mase terdesak tp aku tau aku nie jenis yg mcm mane..

kalu ade mesti memanjang gores dan menang aje tak hengat donia..

sebab tu aku xberani nak pakai cc sampai skang..cukup lah utang ptptn & utang keta aje..tu pun sesak napas gak nak bayo..

Reply #89 norrah_joe's post

itulah utang keta mmg terasa sgt masa i dok bayar dulu. skrg ni org tgk i pakai keta  yg dah kureng lawa, ramaiiii dok gesa suruh tukar baru.. rimas sbb kita sendiri yg menanggung, org luar pulak lebih sudu dari kuah.

kalau gaji fullamak besoooorrr tu lain la kan?

Ada 4 crdt card..   tapi alhamdulillah aku guna 2 je.. mybnk - rm2k+++, cimb rm2k++.. sebab belikan adik laptop tu yang aku terguna sampai 2 crdt card..

Yang mybnk tu aku guna utk minyak keta kat petronas, ok x cara aku nih.. kalau x de crdt card ni mana aku nak cekau cari duit rm2k beli laptop tu..   kan skng 0% intrest..

P/S: Tapi sebolehnya aku x nak guna lagi dah.. camner cara nak kurangkan guna crdt card ek, aku pon risau dengar ramai yang muflis nih..

Lupe plak, guna crdt card sejak umur 25 tahun (2007).. tapi x pernah tertunggak lagi la, tiap kali gaji terus bayar.. tapi aku nyampah tiap kali nak bayar mesin cash deposit tu asik rosak je, rasa nak letupkan je bank tu..

Originally posted by Mulan at 4-11-2008 08:31 PM
mesti bank suka kat u & hubby sbb betul2 guna cc diorang

betul ke barangan tu 0%? knowing cara bank buat untung, mesti sikit sebanyak ada jugak bank markup harga barang utk cover 0% tu.

mulan...
dulu punya skim 0% mmg mark up rega..maksudnyer harga brg tu 1k kalau byr cash..tp kalau instalment rega mahal lg...
tp skim skrg mmg ok...
xde mark up...
kalau harga brg 2K..rega tu jugak la yg kita kena byr w/pn ansuran...

so far..byk benda dh we ols buat guna skim ni...mmg ok...

aku ade maybank
dekat 2k gak la
gara2 booking tiket kat airasia
hehhehe

Originally posted by budak_comei at 5-11-2008 10:30 AM
aku ade maybank
dekat 2k gak la
gara2 booking tiket kat airasia
hehhehe

Same la, maybank khas guna utk petronas dan airasia je.. tu yang dah cecah rm2k++ tu..

P/S: Mana ok, ada 2 crdt card setiap satunya rm2300.. ataupun 1 kad tapi rm4600, banker tolong jawap pls..

baru jek beberapa hari byr CC...
dah berhutang lg RM730

ada sorang my fren.. dia beli barang harga 100 below, installment kereta,rumah n bills dia bayar cash.. yang expenses lain macam isi petrol, shopping groceries, toiletries, accessories semua main swipe je cc tu.. swipe cc like nobody business.. yg i heran tu, tak penah pulak dgr dia mengeluh pasal nak bayar cc..

satu hari i tanya dia, mcm mana dia manage financial dia.. dia jawab mcm org lain jugak.. takde beza.. expenses dia semua dia bayar pakai cc sbb tiap-tiap bulan dia akan bayar habis cc dia.. tiap bulan her expenses around 2k/3k, jadi dia akan terus masukkan amount gaji dia 2k kat credit card.. kalau dia rasa nak shopping handbag kasut bagai, dia kan masukkan extra lah..  

i pulak memang takde cc.. bayar hape pun pakai cash.. tapi kadang-kadang bila ada emergency nak pakai duit, menggelupurlah lah jugak memikir nak korek cash kat mana..

aku ade CC dah 8 tahun...
Tapi dah tak guna dekat 6 tahun...baya buta jer yearly fees 5o hengget..
Dah byk kali Credit card center call aku tanyakan akaun aku neh aktip ker dak..?

Syukran aku jenih money wise...
Insurance R/tax & maintenance keta  aku ade fund tetap tetiap thn iaitu dividen Saham Bank Rakyat

saya prefer debit card daripada credit card. Tapi tak semua tempat boleh guna. Dulu2 berkeras tak nak pakai credit card, sampai ada kawan yang tabik kat saya.

Tapi bila asyik outstation, kena dok hotel kadang2 4 atau 5 stars, pernah sampai 2 minggu, terpaksalah apply gak credit card untuk bayar deposit hotel. Takkan nak bawa ribu2 cash dalam handbag..Cash nak buat belanja lagi.. So far tak de masalah hutang sebab guna cc bukan utk shopping sakan. Guna terutamanya untuk buat online purchase tiket kapal terbang, buku dan brg2 oversea serta bayar deposit hotel. Kalau guna time shopping pun bila malas nak beratur kat atm time cash tak cukup. Apa2hal, sampai bil bayar semua, jangan bertangguh.. Saya ada 2 credit card, master and visa tapi both sharecredit limit. Jadi tak timbul masalah bebelanja lebih dari kemampuan..

[ Last edited by  aaz at 5-11-2008 05:34 PM ]

Balas #95 princebrunei\ catat

aik princebrunei sejak bila ada financial problem... hahahahaa... lawak ke apa?

anyway, i bukan banker tapi sajer nyebok. kalau u kena bayar annual fee utk setiap kad... mmg la elok ada 1 jek yg credit limit RM4600 sbb u kena bayar utk 1 kad je berbanding bayar 2 annual fees utk both cards yg ada limit 2300.

pastu plak, i ingat elok ada 1 kad jek dgn 4600 sbb kalau nak beli barang yg harga lebih dari 2300, takde masalah... i taktau lah kalau tokey nak layan buat partial bills & caj atas setiap kad sana sikit, situ sikit...

Rate

1