CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivyanne_06

Bina segera Masjid Cina di KL

Reply #80 cabang's post

yg berbangsa lain tetapi beragama islam pun bole gak berjemaah bersama....bukan chinese muslim ajer kat situ...
yg penting ibadah yg dijalankan....
lagipun islam mengalakkan umat2nye untuk bersatu tak kira ler semasa berdakwah or beribadah....

sebgai org islam jgn ler kita sempitkan pikiran kita dengan hanya melihat dan mempertikaikan rupa bentuk sesuatu masjid ..... yg penting adalah IBADAH YG DIJALANKAN OLEH JEMAAHNYE

kenapa pembinaan masjid kristal org tak bising pun...berbaloi ker pembinaannya yg kiblat pun salah...camner nak jelaskan pada org bukan islam kalo ader yg mengungkit persoalan kiblat tu...

apa nak jadi ngan zaman ni

Rate

1

Originally posted by cabang at 4-12-2008 10:43 PM
Tentu ramai orang cina di masjid tu. Sebab ramai juga cina islam di malaysia. Pasal kahwin gn laki or pompuan islam. Jaddi mereka JADI MUSLIM

semua dipaksa masuk punya,  bukan rela hati yg ingin masuk Islam

bapa saya juga Melayu,  mak saya Cina,  tapi saya dan mak langsung tak minat tentang Islam,  adik saya pun sama,  kita tetap ikut adat orang Cina,  sembayang nenek moyang dan tuhan

pokoknya,  saya tak percaya semua citer dalam Quran tu benar,  saya rasa cuma sebahagian yg benar,  ada banyak yg saja-saja ditulis dan dibesarkan utk sedapkan citer

[ Last edited by  orgcina at 4-12-2008 11:16 PM ]

Balas #81 naqies\ catat

lama tk nampak?buat kuih raya lg ke

Originally posted by orgcina at 4-12-2008 11:13 PM

semua dipaksa masuk punya,  bukan rela hati yg ingin masuk Islam

bapa saya juga Melayu,  mak saya Cina,  tapi saya dan mak langsung tak minat tentang Islam,  adik saya pun sama,  kita  ...

tak percaya atau tak baca.....kalo setakat baca tp tak paham maksud mmg ler jadi gitu....cuba baca alquran ngan tajwid yg betul dan pahamkan isi kandunganya...

Jangan nak kata itu ini tak bagus kalo diri sendiri tak mau dan menolak tuk memahaminya....

kalo begitu sad to say ....ur father telah gagal utk mendidik ur mom dan jugak anak2nye dengan baik....

[ Last edited by  naqies at 4-12-2008 11:18 PM ]

Originally posted by hilawatie at 4-12-2008 11:14 PM
lama tk nampak?buat kuih raya lg ke

hai hila....raya aji qies tak amik tempah....
qies ade sini...
tp lebih diboard travelling...

Originally posted by naqies at 4-12-2008 11:16 PM

kalo begitu sad to say ....ur father telah gagal utk mendidik ur mom dan jugak anak2nye dengan baik....

bapak ku dulu masih ada puasa, sekarang dah tak gila that game, cuma puasa setenggah hari,  balik rumah lapar je terus makan

mak dan saya langsung tak puasa,  mak saya kadang-kala makan babi juga bila balik rumahnya

Follow Us
Originally posted by naqies at 4-12-2008 11:16 PM

tak percaya atau tak baca.....kalo setakat baca tp tak paham maksud mmg ler jadi gitu....cuba baca alquran ngan tajwid yg betul dan pahamkan isi kandunganya...

habis apa yg awak paham ?

Nabi Adam dan Hawa pernah muncul ke ?   
apa buktinya ?  muncul kat mana ?
negara Iraq sekarang ke ?

habis kenapa menurut pakar kaji purba,  manusia yang paling awal muncul adalah di Negeri China dan Afrika,  bukannya di tempat yg dikatakan kat Al-Quran

Nabi Adam muncul kat bila ?  tahun apa ?

kenapa mampu mencatat kemunculannya,  tapi tak mampu mencatat tahunnya

tambahan pula,  menurut kaji purba lagi,  manusia zaman purba  adalah mengembang secara beransur-ansur dari spesis beruk, tapi Nabi Adam dan Hawa yg ditulis kat Al-Quran, rupanya sama seperti manusia sekarang, cuma bogel tak berpakaian,  langsung tak menepati logik

kenapa Al-Quran tak mampu nak mencatat kemunculan kitorang Melayu ?  saya sebenarnya boleh dianggap Melayu juga

Rate

1

Reply #87 orgcina's post

not worth it to argue with u...
u no nothing about ISLAM....

Originally posted by fyhao at 11-11-2008 04:03 PM
cadangan ini boleh disetujukan. saya soking. walaupun saya bukan Islam.

sorry,  I disagree

apa yg kitorang Cina nak bukan masjid Cina, diorang kalau ada hati nak tunjuk baik dgn kitorang Cina,  kenapa tak paham apa yg kitorang nak ?

Cina yg paling memerlukan ialah Sekolah Cina,  free Chinese Station TV Channel,  yg sekarang punya free Channel rtm, tv3, ntv7...semua bukan Chinese Channel

kitorang Cina mahu ada satu channel yg boleh cakap agama Buddha dan Tao,  tak mahu channel macam rtm, rancangan agama dlm bahasa Cina  semua cakap Islam,  berapa peratus dr bangsa kita yg minat Islam ? memang funny

lagi baik dia ambil duit yg mahu bina masjid tu kpd Cina, biar org Cina yg uruskan sendiri apa yg Cina nak

Originally posted by orgcina at 4-12-2008 11:59 PM

sorry,  I disagree

apa yg kitorang Cina nak bukan masjid Cina, diorang kalau ada hati nak tunjuk baik dgn kitorang Cina,  kenapa tak paham apa yg kitorang nak ?

Cina yg paling mem ...

BOLEH KALO NAK SEMUA TU....BALIK LER KE CHINA....APA SUSAH...

Originally posted by naqies at 4-12-2008 11:54 PM
not worth it to argue with u...
u no nothing about ISLAM....

sebab awak tak erti nak jawap soalan saya,  awak sendiri mana ada beriman ?  bahasa melayu kitorang sendiri pun tak hormat,  pergi taip bahasa inggeris

even myself are more respect our language

Originally posted by naqies at 5-12-2008 12:01 AM

BOLEH KALO NAK SEMUA TU....BALIK LER KE CHINA....APA SUSAH...

halau orang balik Cina,  tidak mengenag budi kitorang Cina yg tolong korang melayu mencapai kemerdekaan,  inikah sikap orang Islam ?

Originally posted by orgcina at 4-12-2008 11:47 PM

bapak ku dulu masih ada puasa, sekarang dah tak gila that game, cuma puasa setenggah hari,  balik rumah lapar je terus makan

mak dan saya langsung tak puasa,  mak saya kadang-k ...

ko ni memang sesat la.....seelok2nya ko bertaubat. kalo tidak, aku nasihatkan supaya ko hentikan menghina islam kat sini ek

Originally posted by orgcina at 5-12-2008 12:04 AM

halau orang balik Cina,  tidak mengenag budi kitorang Cina yg tolong korang melayu mencapai kemerdekaan,  inikah sikap orang Islam ?

kenapa mesti ada one way traffic?? kita orang melayu ni kena kenang budi korang yang tolong orang melayu mencapai kemerdekaan ye? dan korang tak perlu kenang budi orang melayu yang beri korang tempat di bumi Malaysia ni untuk menuruskan kehidupan?? wah wah banyak cantik muka ko!!

Originally posted by orgcina at 5-12-2008 12:03 AM

sebab awak tak erti nak jawap soalan saya,  awak sendiri mana ada beriman ?  bahasa melayu kitorang sendiri pun tak hormat,  pergi taip bahasa inggeris

even myself are more respect  ...

watch what you are saying! don't simply state things as you wish! bahasa inggeris pun tak reti...merapu lebih nak tunjuk pandai!:@

Balas #91 orgcina\ catat

bo liau chipeng

Originally posted by kamikazebelacan at 5-12-2008 12:14 AM

watch what you are saying! don't simply state things as you wish! bahasa inggeris pun tak reti...merapu lebih nak tunjuk pandai!:@

:pompom: :pompom: :pompom:
hai belacan lama tak bertembung ngan belacan....
gud job...:pompom: :pompom: qies malas nak layan si newbie ni....

Originally posted by naqies at 5-12-2008 12:17 AM

:pompom: :pompom: :pompom:
hai belacan lama tak bertembung ngan belacan....
gud job...:pompom: :pompom: qies malas nak layan si newbie ni....

bukannya ape qies, si apek kong kong ni kalau nak melintas jalan pong pandanglah kiri dan kanan dulu........ini tidak, main redah je, ha..kena la langgar

Stop religion insults and racist statements. 1st warning. After this, anything similar will not be tolerated and the punishment will not be as lenient as it is now.

ada juga nak jadi beggar kat sini