CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8776|Reply: 64

SUAMI SUSAH DITEGUR

Aku ada mslah skit, nak minta pandangan korang semua, camna nak berdepan ngan suami yang susah kita nak handle, bukannya nak suruh ikut cakap tapi nak ajak berbincang dan berterus terang..... laki aku susah tul, nak bincang.... last-last aku yang makan hati.  Aku dah makan hati ngan sumi aku, rasa cam takleh nak bersama lagi, ..... tolong nasihatkan aku..... berdosa aku pikir sampai kesitu,......

Rate

1

sama lak problem kita...laki aku pun sama cakap dia jer betul... bila dah lama baru dia nak tahu cakap aku yg betul...tapi tak der nya dia nak cakap "a ah la betul cakap awak dulu tu" , dia buat selamber jer ...tapi dia buat jugak apa yg aku saran kan tu assume macam dia punya idea la...:@ ..

yg aku buat , aku diam kan jer ...lelama tahu ler dia ...aku maafkan je dia..biar lah dia tak puji aku pun

laki dan ego tak dpt dipisahkan..

slalunya lelaki jadi camni sebab ego dia tinggi melangit...
citulla rasa korang mesti tau kan bila hubby korang berada dlm keadaan yang sangat stabil cthnya sblm tido ke atau lepas solat ke...rasanya masa tu adalah masa paling sesuai utk bercerita / berbincang

eleh.....tanya orang pompuan buat mender....tanya la orang laki

Reply #5 suamiorang's post

ko bukan laki ke?

Follow Us

Balas #6 limauais\ catat

aku dah buat dah.... lepas dia solat, aku cuba slow talk ngan dia, tapi tak jalan gak,  asyik gaduh je aku, naik jelak dah...... yg aku buat skrang buat dek aje,  tapi ada kajian yang mengatakan, perempuanlah banyak yg dapat kanser hati sebab utamanya simpan smua maslah dalam hati, korang nak ke jd gitu....

Balas #7 eydarahim\ catat

hmm.... never give up...

rasanya, suami awak ego tahap gaban punya nih...

masa korang atas katil sama2, tak bole bercakap ke?

how does he reply sebenarnya?

rasanya, kalau masalah tuh boleh diceritakan kat orang, why don't awak mintak bantuan daripada orang yang suami awak respect...?

Originally posted by eydarahim at 6-11-2008 11:06 AM
tapi ada kajian yang mengatakan, perempuanlah banyak yg dapat kanserhati sebab utamanya simpan smua maslah dalam hati, korang nak ke jdgitu...

biar benar ni...
takut aku...

susah nak ajak bincang??? lagi senang..buatlah keputusan sendiri..
nanti bila dia marah wat keputusan sendiri..cakaplah.." ala awak ni, bila saya ajak bincang jadi dinding..., baik sy wat keputusan sorang.."

(boleh diaplikasikan jika anda seorang yang hati keringi!!)

tak elok pendam dlm hati..pegi dapo ambik aiskrim,  makan sambil tgk Desperate housewives..boleh gelak-gelak!!

Reply #1 eydarahim's post

banyakkan doa supaya dia sejuk hati ngan kita
masa sediakan makan pakai dia , banyakkan selawat & doa Ya Allah lembutkan la hati suamiku...sentiasa amalkan  Insyallah

Amalkan baca ayat surah taubah ( wa kena chek ayat berapa nih...kalau tak silap ayat 4)

Balas #11 misy\ catat

tulah, aku pun byk amalkan doa2 yang selalu ustazah bakyah ajarkan tuh, mungkin belum masanya doa aku dimakbulkan.......

Reply #1 eydarahim's post

cari jantan lain .. biar padan muke laki ko ..

Originally posted by eydarahim at 6-11-2008 10:17 AM
Aku ada mslah skit, nak minta pandangan korang semua, camna nak berdepan ngan suami yang susah kita nak handle, bukannya nak suruh ikut cakap tapi nak ajak berbincang dan berterus terang. ...

Makan, pakai, nafkah zahir batin serba serbi untuk hang dan anak2 cukup tak?

Kalau selagi dia tak suruh hang buat benda2 yang dilarang TUHAN, hang wajib taat padanya.......tapi kalau hang tahu dia pulak yang melanggar perintah TUHAN dengan ada skandal atau cecah2 wanita lain diluar......hang boleh buat report polis jer lah.....tu jer lah I suppose you can do... ...atau worst case scenario macam kuda cakap...hang pun start main skandal lah pulok.......

[ Last edited by  manakautau at 6-11-2008 12:05 PM ]

bykkan bsbr..
ade yg ckp mase pas bersama masa sesuai utk luahkan pe yg tak puas hati..
kalo tak jln jugak..
laki yg ego ni susah nk terima pandangan @ pendapat org lain terutama psgnnye...
mgkn leh cube mintak bantuan pihak lain, org yg dia respek..

manak kalau makan, pakai pun tak cukup ditambah lagi ego melangit apa lak nak buat eh..saja tanya kot ada idea bernas

ni semua pasal ego tinggi melangit

Originally posted by matabesar at 6-11-2008 12:10 PM
manak kalau makan, pakai pun tak cukup ditambah lagi ego melangit apa lak nak buat eh..saja tanya kot ada idea bernas

kalau aku senang jer...orang tinggi melangit nih biar ko jadik kurus kering tak makan pun takper.......biar dia nampak ko bergelempang anak beranak tak cukup makan...baru kesedaran diri datang kot......????? sebabnya yang aku dapati...suami jenis ego tinggi nih...tu yang kadang kala dibuat isterinya jadik macam lembu...dah lah isteri kena kerja tanggung seisi keluarga.....sedangkan dia jadik semakin complacent ...sampai ada tu biar isteri jerk yang kkerja ...dia besarkan buah kat rumah........pinggan satu dari pagi kat atas meja sampai isteri pulang sebelah malam pun tak terangkat..........and what worst......kesilapan dia macamana pun tetap dia akan pusing cornering macam Lewis Hamilton, salahkan isterinya jugak......itu yang harini hang lihat ramai isteri2 camni meraih kasih sayang dari suami2 orang dan bujang trang tangtang kat forum ini..... ooopsssssy oooppppsssssyyyy....

Originally posted by putubambu at 6-11-2008 12:10 PM
ni semua pasal ego tinggi melangit

Putu ego ker Lego?

kadang2 nampak pun wat tak reti. silap2 belum cukup bulan dah paw duit. mmg tak de kesedaran org ego tinggi melangit ni. apa nak buat dengan org mcm ni eh..bikin susah lah