CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3429|Reply: 11

Soalan Mengenai Camera Pentax Z1

Korang semua yang pakar dalam kamera nie. aku nak tanye seket pasal Camera Pentax z1 nie. Kira kamera nie jenis lama punye. Still pakai film. bukan digital. Soalan aku boleh ke camera nie upgrade jd digital? hehe.

dan, aku nak tahu pendapat korang. korang suka kamera yang guna film or digital. just asking. hehe.

nie kamera pentax z1

[ Last edited by  username86 at 7-11-2008 12:57 AM ]

apa brand kamera slr pun takde adaptor utk jadi digital....kosnya sangat tinggi kalau ujud pun.....baik beli body yang baru dan selaraskan dengan lens pentax yang sedia ada....SLR pentax pun dah masuk digital sekarang.....

aku pun ada SLR film dan digital kamera juga....dulu gambar digital tak berapa bagus...org masih prefer pakai filem

digital ni banyak faktor dier berbanding film.....digital ada sensor dan pixel....sedangkan film...adalah bergantung pada teknologi film...seperti fuji velvia dan sebagainya....

gambar dari filem boleh diperbesarkan tanpa limit...sedangkan digital bergantung pada mega pixel.....

gambar digital dah improved dah sekng walaupun ada sedikit kesan digital...gambar digital juga versatile sebab boleh ditukar warna dan sebagainya...

digital juga jimat...boleh snap banyak gambar..dan delete mana tak perlu...ianya juga mengurangkan pengunaan kimia dan x perlu masuk dark room...

[ Last edited by  abgboroi at 7-11-2008 03:18 AM ]

haha. tue la. kamera nie pon aku jumpe masa aku kemas kemas rumah. kamera nie bapak aku punye. dah tak guna dah. takkan nak buang kot. baik simpan jek. huhu.

Originally posted by username86 at 7-11-2008 03:16 AM
haha. tue la. kamera nie pon aku jumpe masa aku kemas kemas rumah. kamera nie bapak aku punye. dah tak guna dah. takkan nak buang kot. baik simpan jek. huhu.

x yah laa buang....bagus kamera tu...sambil sambil tu boleh study pasal kamera....

Reply #1 username86's post

Sekarang walaupun org dah tak pakai kamera filem, tapi ada sesuatu yang aku maseh minat dgn kamera filem ni. Bila ambil gambar black & white.... cantik dia semacam jer....  susah nak lawan dia kalau pakai digital.

Kalau pentax kau tu maseh berfungsi, kau maintainn je lah bagus2.. mana tau kau tiba2 ingin ambil gambar filem kemudian. Maseh bnyk org minat & buat sebenarnya.

simpan je .. ada gunanya nanti tu ...

Follow Us
erm. tue la pasal. erm kalo aku jual kamera nie rase rase laku x kat kedai. hehe.

Reply #7 username86's post

kalau aku, aku tak jual.

baru dua hari lepas, kawan aku suruh aku ambil kamera lama dia Nikon FM10 dengan  lens-lens nya sekali kat rumah dia. Dia suruh aku simpan dan pakai sebab aku pernah bagitau dia, aku ingin cuba pakai kamera filem. Maybe petang ni tak kerja aku pergi rumahnya ambil.

Originally posted by username86 at 8-11-2008 12:30 AM
erm. tue la pasal. erm kalo aku jual kamera nie rase rase laku x kat kedai. hehe.

banyak org jual kat lelong.com atau kat ebay....harga semua murah murah ajer....simpan ajer....mana tahu nak amik gambar potrait ker famili.. ker apa....boleh buat gambar besar dinding ooo...digital tak boleh...sebab pixel tak mengizinkan gambar yang besar ...dulu banyak org amik gambar utk frame besar....pakai filem laa tu....

Reply #1 username86's post

kalo ko nak jual agak2 brape ye??

Reply #9 abgboroi's post

o. ye ke abgboroi. tak tahu plak. kalo camtue aku simpan jek la. senang senang nnt bule gune kn. thanks abgboroi for that info. hehe.

Takde geng Pentax ke dalam ni?
Aku baru nak berjinak2 ngan SLR ni ar