CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: aku_EnSeM

We may have our families somewhere else in the cosmos

Balas #20 blastoff\ catat

macam mbhcsf selalu kata....

bless you...

Originally posted by ussopp at 12-2-2009 12:36 AM
haha......

interesting, rasanya diorang nie dimensi lain.....but i dont know theexact word exactly, maybe dimensi or maybe diorang punya kehadiran takdapat dirasai oleh manusia boleh ajdi jugak.....tapi diorang adabenarr2 bersebelahan , atas kepala kita saja....

aku rasa memang dimensi. ok, my theory is that alam kita ni sebenarnya ada 4 dimensi ruang, bukannya 3D. tapi oleh kerana kita tak mengalami dimensi ke-4 tu, kita takleh nak bayang. kalau kita nak cuba bayangkan, kita boleh imagine kalau ada makhluk yg hidup dlm alam 2D. kita boleh nampak dia, tapi dia tak nampak kita pasal mata dia tak dapat tengok 3D. so pada dia, kita ni ghaib walaupun kita duduk dekat dgn dia. so, macam tu lah jugak jin.

sebab tu org kasyaf, yg sensor six sense dia terbukak, diorang boleh nampak jin duduk dengan kita....

teori aku lagi (hehehe aku ni mat teori la), kasyaf ada banyak level. kalau nampak alam jin tu, maksudnya dia dah capai dimensi ke-4 tu. oleh kerana dimensi ke-4 ni masih lagi salah satu dimensi alam fizikal (kalau ikut teori aku yg mengatakan alam ni 4D), maka untuk mencapai dimensi ke-4 ni tak perlu syarat org tu mesti Islam. as long as dia buat some exercise kerohanian, at some level, dia boleh nampak dimensi ke-4 ni. tu pasal kita tengok sami buddha ke, bomoh2 mat salleh pun boleh nampak jin juga.

sebab tu juga, kalau orang tu nak bersuluk dalam sufi, kena ada guru. pasal kalau sendiri2, sekali dah terbukak dimensi ke-4 ni, dia boleh jadi jakun dan leka kat situ. padahal, perjalanan tu untuk rapatkan diri dgn Allah, bukan utk jakun tengok alam lain. lepas dimensi ke-4 ni, bila dia tambah lagi amalan, maka insyaALlah lagi banyak alam kerohanian yg terbukak. level atas lagi ni memang kena org Islam aje, pasal dah bukan level alam fizikal. tu teori aku la.... ntah2 teori aku ni sesat kot...
maybe kalau diorang boleh bergerak laju tu, mungkin hukum phisyc kitatak apply kat diorang atau pun kalau hukum fizik tu apply, mungkintamadun diorang yang hebat.....tak tau la....

pada aku, hukum fizik masih lagi apply pada jin (e.g. graviti), tapi pasal dia dah boleh access dimensi ke-4, tu pasal pada kita dia boleh bergerak laju, pasal dia bergerak ikut dimensi ke-4 tu. ni pun kita boleh compare dgn makhluk 2D tadi. kalau dia nak gerak dari point a ke b, dia kena gerak ikut 2D saja (macam atas kertas). tapi kita yg makhluk 3D ni, kita boleh gulung kertas tu dan lekatkan point a dgn b tu jadi bersebelahan saja. so, pada pandangan makhluk 2D tu, seolah2 kita makhluk 3D ni boleh pergi dari point a ke b sekelip mata saja.

untuk kita, kalau space 3D ni kita boleh lipat macam tu, nama dia space warp.
tak hairan jugak, even manusia pun dah bercita-cita nak buat macam2 nak teroka dimensi la, time warp laa,

macam2....

so kalau jin yg wujud dulu dari kita , akalu diorang lagi pandai, so tak heran jugak.....

satu lagi, zaman sekarang dah ada ilmu untuk manusia teroka dimensilain tanpa guna apa2 machine, contohnya astral projection, OBE.....tusemua contoh....

ada yg klaim dah pergi ke masa depan laa....guna kaedah tu....

so alam ghaib semakin terbukak....mungkin dimensi tu dah terbukak.....

tak masuk lagi orang2 sufi, tarekat....yg dah advance....phew...

ada yg dah sampai bentang sejadah atas air la....kononnya la....kesahihannya tak tau....wallahua'lam...

aku rasa macam2 boleh buat, tapi pegi masa depan impossible la

[ Last edited by  saden at 15-2-2009 12:36 AM ]

off topik... waa bila masa aku jadi Penakluk ni? hahaha

Originally posted by blastoff at 13-2-2009 09:50 AM

Cuba fikir , kita di perbuat dari unsur bumi maka kita sesuai duduk dibumi, dan kebolehan kita pun hanya terhad di bumi aje , nak keluar daribumi kena guna macam - macam alat untuk survive dalam ruang space yangtak dak udara . Tapi memandangkan jinn ni di buat dari unsur api  yangjuga merupakan unsur matahari , adakah itu merupakan clue bahwa jinnmampu tinggal di matahari ? Tak mustahil la kan .  Macam kita boleh pergi dari benua ke benua dibumi ni, maka jin juga tak mustahil dapat merayau ke matahari hattatinggal di situ sekalipun  .

pada aku, kita bincang ni bukan pasal nak tahu mustahil ke tak keupayaan jin tu. tapi cuma curious sejauh mana keupayaan dia, dan kat mana limit2 dia, dan apa mekanisma yg jin gunakan dlm mencapai/menggunakan keupayaan dia tu.

jin2 ni teknologi tinggi, ada tak UTJ (Universiti Teknologi Jin)? boleh masuk tak, kita pun nak stadi juga

Balas #22 saden\ catat

waa,

...sronok ku membaca........

Originally posted by saden at 15-2-2009 12:44 AM

pada aku, hukum fizik masih lagi apply pada jin (e.g. graviti), tapi pasal dia dah boleh access dimensi ke-4, tu pasal pada kita dia boleh bergerak laju, pasal dia bergerak ikut dimensi ke-4 tu. ni pun kita boleh compare dgn makhluk 2D tadi. kalau dia nak gerak dari point a ke b, dia kena gerak ikut 2D saja (macam atas kertas). tapi kita yg makhluk 3D ni, kita boleh gulung kertas tu dan lekatkan point a dgn b tu jadi bersebelahan saja. so, pada pandangan makhluk 2D tu, seolah2 kita makhluk 3D ni boleh pergi dari point a ke b sekelip mata saja.

keturunan jin tak boleh nampak apa yang malaikat buat , kalau boleh nampak maka payah la malaikat raqib dan 'atib nak tulis amalan di ganggu kiri dan kanan lah oleh jin semua , so malaikat semestinya bergerak di dimensi yang lain dari 4D kan , maknanya kena tambah satu lagi la dimensi , 5D .

Follow Us
12
Return to list New