CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: abgboroi

apa sudah jadi ngan monsun biz

mungkin lepas ni boleh bukak thread ttg blogstarz pulak. kita dengar feedback dari sesapa yg join blogstarz

bukak balik paper, carik no tipon nora bangsat ni, tipu dia ajak kua nak deal bisnes, pastuh ikat buang dalam laut..bis cite..

come on la guys..nak buat bsines..buatla betul2 janganlah terpengaruh dengan iklan2 dalam metro,perdana,bacaria dan akhbar2 picisan lain..

org nak buat bisnes kena ada otak bisnes...kena think big...majalah2 picisan tu bolehlah baca..tapi kenalah pandai2 tapis....

saya percaya ramai forumer dalam forum usahawan ni telah mempunyai bisnes yang halal,membantu org melayu,islam dan negara dengan menjana pelbagai peluang...

nak buat duit online..fikirllah masak2..belajarlah dari sumber yang dipercyai....kalau kita tak kenal sape founder sesuatu skim, bisnes tu..jgnlah gatal2 nak bagi org duit...

baik beli online web space kat ebay...

RM50k untuk beli virtual space....website memang failed dari segi ;

1. Usability, 2-3 klik dah lost
2. Tak follow wc3 standard, banyak error
3. Guna enjin perisian percuma ( PHP )...dan kemungkinan database MySQL...sepatutnya taklah sampai 50k
4. Nampak disclaimer, hanya guna IE..guna mozilla lagi laa buruk design
5. Bossmailer tuh scam..kena bayar pulak, sebenarnya langsung tak beretika hantar spam guna email..nasib baik laa gmail ada function flag spam..10 orang mark spam emel yg sama....terus kena banned seluruh domain.

Tapi yg buruk, bisnes ICT juga yg kena. These people ruined the ICT images among orang yg tak tau pasal ICT, so image yg sampai bila sebut bisnes internet :
1. cepat kaya
2. fraud
3.penipu

So business yg conventional pun takut nak gunakan ICT as medium pemasaran.Dan kalau nak masuk pun, mungkin diorang akan gunakan service dari provider yg luar dari malaysia sebab takut kena tipu dengan anak bangsa

Aku dapat rasakan, MIRSB nih outsource web design kat student sekolah menengah agaknya..

salah satu penyakit orang malaysia == nak sgt cepat kaya tapi langsung tak berusaha....atau berusaha ke jalan yg salah

Reply #64 sinar_inspirasi's post

Sedey

Mostly melayu tu

Follow Us

Reply #66 thedude's post

tentu sekali................. :@

Originally posted by bmw_e34 at 31-1-2009 09:33 PM
baik beli online web space kat ebay...

RM50k untuk beli virtual space....website memang failed dari segi ;

1. Usability, 2-3 klik dah lost
2. Tak follow wc3 standard, banyak error
3. Guna ...

memang la giloss dirang punye website tuh...x semegah mana....utk rm50k tuh...peh....kalau tanya kat syarikat hosting ke, website builder ke...rm50k tuh siap diorang buatkan SEO tuh...tarik traffic...mungkin leh dapat smpai 5 website...giloss btul monsun biz nih...but yet, masih ramai tertipu...macam xde tindakan dari gomen pasal nih...

kalau x silap, sms biz diorang jenis spam skali beribu2 nombor phone...bukan macam ko buat yang leh sms dalam laptop tuh...

Reply 6# bizplan

aku pun samaaaaaaaaaaa..geram sungguh..sampai rm3000 burn cenggitu ja...kamben gurun betui..dasar anak ayam..dahla aku berutang ngan mak aku tu..sampai rm3000..
last last abok pun x dak..apo nama pompuan yg rajin kuar metro ngan tb tu tah..kalau aku jumpa..aku nk lempang2 jaaaaaaaa

nora tu dah pakai kete besar dah pun..hasil duit org2 melayu kita yg terjebak nie.

ceqtom replied at 11-11-2008 10:20 PM
x de yg jd jutawan bang..

aku ni la salah sorang manusia yg termakan pujukan manusia yg lain  ...

Scammer adik beradik tu apa kabar skrg ek