CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: langsuircute

kisah seram TLDM

Balas #19 nik2121\ catat

napa nik nanges???

Balas #21 winter_heart\ catat

sbb bsambung

tapi apa hantu cute???? mana sambungan dia???

mana tuan umah nie...
cepat la sambung...

family tue terus keluar dari rumah dan tumpang umah aku pulak..

hari pertama family tue menumpang tidur rumah aku tue, emak aku diganggu dengan mimpi aneh lagi..dia didatangi oleh perempuan yang sama, yang kali ini meminta-minta tolong..
mak aku citer, pada tingkap yang terbuka luas tue ada pokok pisang, pompuan tue terus menerus menjerit minta tolong..
mak aku tak sedap hati.. dia pun terbangun.. emak aku bagitahu kat arwah abah aku, dia rasa macam tak kena dengan rumah tue..arwah bapak aku cari seorang ustaz mintak tolong tengokkan rumah tue..

so, diaorang pun pergilah kat umah tue.. pastu, ustaz tue pun berubatlah.. dari apa yang aku dengar, sebenarnya rumah tue adala bekas rumah perempuan kena bunuh.. setelah dibunuh perempuan tue ditanam kat pokok pisang yang emak aku nampak tue.. hantu perempuan tue cuba bagitahu emak aku..sebab tuelah kot perempuan tue muncul dalam mimpi mak aku.. lepas tue apa jadi lepas tue aku pun tak tau.. sebab aku pun kecik lagi masa tue.. cuma aku tahu pasangan tue dah berpindah, tak duduk rumah tue lagi... tak tau ler kot jadi kes polis ke haper ker? nantilah aku cuba korek balik citer nie dari mak aku balik..

ooo..kisahnya
so, sampai situ je ke..
ke ade sambungan lagi?

Follow Us

Reply #25 langsuircute's post

owh... gtu citernye...
tapi napa mak ko yg mimpi perempuan tu erk???

Reply #27 winter_heart's post

Gitulah kisahnya.. haku pun tak tau naper mak aku leh mimpi gitu..   tapi itu baru citer hantu kat balok tue.. aku nak citer panjang-panjang pun aku tak tau sangat citer tue.. kena gali balik dengan emak aku.. kisah tue masa aku kecik-kecik.. ada lagik kisah hantu yang aku dan family haku pernah alami.. lagi boleh citer detail, sebab kes tue aku ingat sampai mati ... memang seram habislah..

apa lagikkkkkk
cerite laaaaaaaaaaaaaaa

Reply #29 trebadoure7's post

sabor yer..
tengah nak nulis lah nie.. tengah ada mood seram nieh..

Originally posted by langsuircute at 15-11-2008 12:40 PM
sabor yer..
tengah nak nulis lah nie.. tengah ada mood seram nieh..

xper..
teruskan usaha murnimu itew..

nak lagik

Hantu UPSR?

masa darjah enam .. aku nak amik upsr.. macam biasa, abah aku akan balik pukul 2pagi kalau dia kena duty.. hari tue dia balik kul 2 pagi, pastu dia kejutkan aku dari tidur..
dia suruh aku buat test math.. iyerlah, esoknya kan exam untuk math.. aku dah biasa bangun belajar tengah malam nie..

aku pun, berkopikan kopi panas, pun study.. masa tengah study, haku terdengar bunyi tapak kasut tinggi "kletuk..kletak..kletuk...kletakk.." lebih kurang gitulah bunyinya..
masa tue haku dan family duk kat pangkalan tldm lumut.. aku duk kat tingkat 6 ..
bunyi tue kedengaran macam dari tingkat 10.. aku masa tue tak pikir apa-apa lagi..
teuskan jer study aku..

abah aku dah masuk tidur..radio dipasang dengan lagu orang putih.. cuma aku sorang sahaja diruang tamu..adik-adik semua tidur dalam bilik.. setenga jam kemudian, haku terdengar bunyi tapak kasut tue makin kuat.. macam bunyi kat tingkat atas jer.. tapi, aku still buat tak tau jer.. bunyinya tak putus-putus seperti orang yang sedang berjalan..

Disebabkan aku buat tak tau jer, dan asyik dengan matematik haku tue, haku tak perasan bunyi tue semakin dekat dengan aku..korang bayangkanlah tengah malam buta , siapalah yang duk berjalan keliling blok tue kan dengan kasut tinggi?

bunyi tapak kasut tinggi tue makin kuat kedengaran.. betul-betul depan rumah jhaku pulak dah.. haku dah mula rasa seram.. haku pun kemas lah apa yang patut dan terus masuk bilik..

bila haku dah masuk bilik, haku pun landing kan badan aku kat atas katil, pintu bilik tak tutup..
dan katil doule decker aku kat belakang pintu..
dekat lantai, adik2 aku dan nenek aku bersepah tidornya..
tiba-tiba....

"kletuk-kletak,kletuk kletak.. bunyi tue betul-betul ada depan pintu bilik haku!!
aku cuba pejamkan mata haku tapi unyi tue seakan -akan ulang alik depan bilik haku.. sesekali bunyi tu akan berhenti kat depan bilik haku..

haku cuba ingat ayat-ayat alquran tapi satu ayat pun haku tak ingat ..mungkin sebab haku takut! entah macam mana, haku memberanikan diri mengintai dari ruang kecik celah pintu bilik haku.. alangkah terkejut beruknya aku, bila aku lihat perempuan rambut panjang yang membelakangkan punggungya dengan selendang ditangan sedang berjalan leggang lenggok didepan pintu bilik emak aku.. sambil mengikut rentak lagu diradio yang masa tue memain kan lagu orang putih, tangannya memegang selendang seakan-akan sedang menari zapin..
haku tak berani memandang lama-lama.. sekali jer aku tengok..
pastu aku terus tutup mata aku dengan bantal.. tapi bunyi tue terus berbunyi seakan-akan berulang-alik didepan pintu bilik aku..
sampailah subuh, azan berbunyi barulah bunyi tue hilang.
aku tak dapat tidor smpai kepagi exam..
aku tak citer kat family aku sampai lah aku abis jawab exam petang tue..
disebabkan kes tue.. haku tak dapat menumpukan kepala otak haku pada paper upsr.. sebab tu target aku untuk dapat A dalam matematik tak kesampaian..sebaliknya dapat D.. kesian kat aku kan!! jahat tul hantu tu kacau aku masa waktu periksa!!:@:@

Balas #33 langsuircute\ catat

sungguh ja'at antu itew

Dekat TLDM lumut..
memang-macam-macm kes hantu suka kacau orang ..
tapi aku paling tak leh lupa satu kes yang melibatkan pembunuhan..
paling aku tak lupa kes blok a -20, seorang isteri mati dibunuh oleh suaminya..
waktu tue isterinya tengah sarat mengandung sembilan bulan..
suaminya masuk tabligh.. balik kul 3 pagi, isteri nya lambat buka pintu,
sisuami megamuk seakan-akan tak sedar diri, dia amik pisau pastu dia rodok isterinya bertalu..talu..
kesian tul, nampak kaki budak tue terkeluar..
lepas kes bunuh tue, ramai orang jumpa perempuan bawak budak,
bila perempuan tue suruh pegan budak tue,
patu budak tue bertukar jadi batu nisan..

huhuhuhu...mmg jahat.

kesian...kalau aku....esok exam aku tak bagun pepagi buta dah...

biar cukup rehat

nak buat camanakan..
nantilah aku nulis, ada lagi kes yang lagik mistik.. kat tldm nie..
lagi seram.. sapa-sapa yang nak share pun ok gak..silakan...

Originally posted by langsuircute at 15-11-2008 01:06 PM
Hantu UPSR?

masa darjah enam .. aku nak amik upsr.. macam biasa, abah aku akan balik pukul 2pagi kalau dia kena duty.. hari tue dia balik kul 2 pagi, pastu dia kejutkan aku dari tidur..
dia  ...

ko pun satu,
apsal ko tk sepak jer pompuan tuh..
kn tak pasal

we want more we want more !!!! :pompom: :pompom: :pompom: