CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: langsuircute

kisah seram TLDM

Originally posted by langsuircute at 15-11-2008 01:06 PM
Hantu UPSR?

masa darjah enam .. aku nak amik upsr.. macam biasa, abah aku akan balik pukul 2pagi kalau dia kena duty.. hari tue dia balik kul 2 pagi, pastu dia kejutkan aku dari tidur..
dia  ...

aramak!!!! dpt D ker....sori ler part nih mcm kelakor la pulok w/pong sepatutnyer sedey.....hampeh punyer antu aku baru nak puji ko....baru drjah 6 dah studi bangkit memalam, dahsyat mcm budak U ler....aku drjh 6 tak sedor diri lagik.........

sori la ek...aku ketawakan ko....antu punyer antu:@ :@ :@

Originally posted by z3t_ex at 15-11-2008 03:57 PM

ko pun satu,
apsal ko tk sepak jer pompuan tuh..
kn tak pasal?dpt D..

kalo aku,aku kejar dh pkai penyapu..
masa org exam ler sibuk nk kacau:@:@

mender ko ckp nih ko tak takot ngan antu ker.......siap nak hambat ngan penyapu lagi aku, usah kan antu...pompuan giler joget2 depan akupong aku dah seram........ dah jadik kelakar seram lak ko nih

seramnyer citer ko ni tuan umah...tapi part suami bunuh isteri sarat menagdung tu aku xleh terima tol dgn jantan tu...dah masuk tabligh bukan semakin baik semakin jadi setan ada la...baik dia g masuk black metal

wokey babeh.. i cominggggg..

sorry ek korang .. bz sikit...
so.. pendek citer, aku sambung lah sikit intro pasal hantu yang penah menghantui kehidupan family aku seketika dulu..

Blok A-25.. Tingkat 605.. Tahun 1992, masa tu aku darjah 6. setelah berpindah dari
balok kuantan, family aku pun pindah ke Lumut perak..
Sejak family aku pindah kesitu, yang jadi mangsanya adalah mak aku.. seringkali diganggu oleh makhlus halus.. tak tau lah setan ker bunian ker aku pun tak pasti..
Mak aku selalu jer meracau-racau sampai kekadang mata dia asyik terbeliak selalu..
aku selalu pasang telinga bila mak aku bercerita pasal perkara aneh yang dia alami tu pada jiran tetangga dia.. tapi biasalah kan.. mulut orang.. jiran aku tak percaya cerita mak aku siap cakap mak aku saja buat-buat cerita.
Satu hari..
Di suatu malam, ketika bulan mengambang(nie jiran aku yang cakap!) sedang tidur lena jiran sebelah aku terbangun dari tidur sebab terdengar hilaian seorang wanita..
hilaiaan ketawa panjang tu, diselang-seli dengan bunyi rintihan...
Jiran aku tu tak leh tidur.. kadang-kadang sayup-kadang dekat jer bunyinya..
Jiran aku pun nekad nak tengok kat luar melalui tingkap.
bila dia mengintai dari tingkap, dia nampak betul-betul depan rumah aku ada cik ponti sedang merenung tajam padanya..
Apalagi.. terus tutup tingkap, dan terus masuk tidur balik.. tapi jiran aku cakap dia tak leh lena sebab bunyi hilaiian terus sampai kepagi..

Tulah! mulut celupar lagikan? terus dia demam seminggu.. menggigil sampai takleh nak bangun..

to be continue..

continue balik..

berbalik pada kisah mak aku.. pada suatu malam, mak aku didatangi oleh satu lembaga yang menyerupai lelaki,.. lelaki tu masuk melalui tingkap.lelaki tu berpakaian macam orang -dulu, siap bersamping lagi..Mak aku macam terpukau dengan lelaki tu, dan mak aku cerita lelaki tu tidur dengan dia( masa tu aku tak paham istilah "tidur" sebab aku masih kecik lagi masa tu, sekarang baru aku dapat tangkap apa maksud dia)
dan sepanjang malam lelaki tu teman dan bersembang dengan mak aku..
sehinggalah waktu hampir subuh, laki tu mintak izin nak balik. Laki tu cakap" hari dah nak malam saya nak balik dulu" mak aku rasa pelik, sebab jam kat dinding tunjuk pukul 5.30 pagi.. mak aku diam jerlah.. lelaki tu pun berlalu macam angin , lesap begitu sahaja..

Sejak dari tu, mak aku tu jadi seorang yang penakut sangat-sangat..kadang-kadang dia tak kenal sapa diri dia.. kadang-kadang dia jadi macam orang tak betul pun ada..
pernah suatu hari tu, masa aku kat dapur, mak aku tengah nak goreng ikan, tiba-tiba dia tukar karekter dia jadi garang.. muka pun dah jadi bengis, pastu tiba-tiba sahaja sambil goreng ikan dia masukkan sekali tangan dia kedalam minyak yang panas.. ternganga aku di buatnya.. tapi tangan dia sedikit pun tak melecur! dia cakap dengan aku, dia dah jadi kuat..

lepas tu, ada sekali tu, masa aku kat dapur jugak, tiba-tiba mak aku mengamuk..masa tu aku tengah tolong basuh pinggan. mak aku datang tiba-tiba, dan capai kuali yang berisi minyak lalu diltelangkup kat atas kepala aku.. pastu dia amik kicap cap udang  pastu dituang atas kepala aku! apa salah aku?? meraung aku kat situ tau! mak aku terus mengilai macam orang gila..
aku tak cukup tanah, berlari mintak tolong jiran..

to be continue..

ko x melecur ke masa mak ko tuang minyak tu?

Follow Us
Continue balik...

jiran aku datang tolong tenangkan mak aku..jenuh segala ayat alquran dibaca..
mak aku tak tau dari mana dia dapat kekuatan, dia melawan..
dah habis ikhtiar, telepon bapak aku balik rumah dan panggil seorang ustaz..dia elok kejap jer, pastu dia buat hal balik.

Sejak duduk kat rumah tu, bukan sahaja mak aku yang kena, aku pun selalu kena jugak.. asyik kena rasuk dan menjerit histeria tengah-tengah malam..
selang seminggu dua mesti jadi macam tu.
dan sering jugak aku nampak keliat-kelibat lembaga yang lau lalang dalam rumah aku tu..
tapi yang selalu aku nampak adalah kelibat seorang lelaki.
pernah sekali benda tu menyerupa seperti abah aku yang sedang baca paper tengah-tengah malam dituang tamu. masa tu aku rasa dahaga sangat-sangat  dan pegi dapur.
esok pagi, masa aku nak pegi sekolah, tengok2 bapak aku baru jer balik keje..
habis, siapa lelaki yang aku tengok semalam tu..??

Balas #86 lolaxpdc\ catat

nasib baiklah masa tue minyk tak panas.. kalau tak memang confirm melecurlah!!

continue..

Oleh kerana perasaan cemas & rasa takut, bila time bapak aku keje, aku, mak & adik2 aku akan, turun dan tunggu bapak aku balik kerje kat bawah blok rumah kitaorang.. tak kiralah waktu tu siang pun, kitaorang sanggup tunggu kat luar rumah.kadang-kadang kitaorang tumpang rumah jiran jugak.

pernah sekali tu, waktu pukul 8 malam, kitaorang dari bawah nampak lampu rumah kitaorang terbuka diruang tamu, sedangkan kitaorang tak buka lampu pun..lepas tu, kejap lampu tu bukak kejap lampu tu tutup. macam ada orang jer kat rumah tu.

Duduk kat rumah tu baru jer 3 bulan dah macam-macam perkara pelik jadi.
kehidupan kita orang pun tak terurus.dah puas mak aku berubat kat merata tempat.
masa mak aku tengah berubat dengan seorang bomoh tu, bomoh tu cakap benda tu kuat sangat, so, ramai jugak yang surrender dari mengubat mak aku tu, mungkin secara kebetulan, selepas sahaja emak aku berubat dengan seorang bomoh tu, seminggu lepas tu bomoh yang mengubat mak aku tu meniggal dunia.
Lepas tu, mak aku berubat dengan bomoh yang lain pulak.. selang tiga hari lepas tu, bomoh tu jugak meniggal dunia...

mak kau siap bole tido lagi ngan antu tue

Balas #89 langsuircute\ catat

scary gile cite nih.....
fuh..
smbg la lagi e...

dasatnyer.....xsabar nk tunggu smbungn cite lgsuircute..

citer ptama tu klu juliet jadi pmpuan  tu mmng juliet tak tau nak buat ape lagi dah..takde maknenya nak trus lap darah ntah sapa ntah yg tak ilang2 bila d lap....nyorok saja la dlm bilik dgn ank yg kecil tu....

adesss..tgh2 malam bila dgr org bjalan kat luar rumah pun juliet dah tpikir ssuatu dah ..inikan pulak dgr kasut tumit tinggi yg bbunyi tak benti2 tu...boleh tahan nafas rasanye juliet time tu sbp seramm

tp mmng sian la kat langsuir bila dpt math D dlm UPSR tu...

Originally posted by langsuircute at 19-11-2008 11:14 PM
lepas tu, ada sekali tu, masa aku kat dapur jugak, tiba-tiba mak aku mengamuk..masa tu aku tengah tolong basuh pinggan. mak aku datang tiba-tiba, dan capai kuali yang berisi minyak lalu diltelangkup kat atas kepala aku.. pastu dia amik kicap cap udang  pastu dituang atas kepala aku! apa salah aku?? meraung aku kat situ tau! mak aku terus mengilai macam orang gila..
aku tak cukup tanah, berlari mintak tolong jiran..

...

part ni lawak plaks...

Reply #95 waz's post

mmng lawak...tgelak lak time part tu....  tp mmng sian la ngn langsuir kena plangkung ngn mak nye itu....

Huihh terer btol bleh pelankung langsuir...

Balas #95 waz\ catat

aku pun siap gelak2 lagi....tak pasal2 kena curah minyak ngan kicap.....agaknya nak masak mee kot...sian ko berapa byk shampoo ko kena guna nak ilangkan kesan minyak tu ekk....

Balas #76 ea208964\ catat

bio la tuan umah sendiri yg cite sbb dia duduk kat situ akak ni sekadar dengo dari mulut ke mulut je...

tuan rumah nak cerita lagik!!! :pompom: :pompom: :pompom: :pompom: