CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Kisah Seram & Mistik di UPM Serdang

mana ada dekat.... ko budak upm ke??

Balas #180 eastrun\ catat

pintu pak gad depan lagi dari fbmk tu

tau takpe..... bdk upm je yg tau kedudukan pintu pak guard kat sini k....
huhu.....

Balas #183 jazzputih\ catat

hek eleh aku tgh buat Msc kat UPM ok..aku tahu la..fbmk tu tak lah jauh mana pun dari pak gard pintu tu..jalan kaki pun sampai.. tapi kalau memang betul tempat tu berhantu..maybe sebab berdekatan dengan jirat cina kat pokok2 getah tu kot. Tapi..aku rasa INTROP lagi horror. sebab lagi dekat dengan jirat ..Aku paling takut nak tunggu kat bas stop depan fbmk tu ha..dah la pkk besar-besar. Pastu dekat belakang sana tu kubo. Alhamdulillah, Allah beri aku kereta..tak payahlah aku nak melalui semua itu

[ Last edited by  eastrun at 7-2-2009 08:46 PM ]

tau takpe... aku dah abis study kat sana tu (2002-2005)...
semua peristiwa yg berlaku tu, lecturer yg cite...
aku tak reti la nak mereka2 cite ni....

sepanjang aku kat fbmk, tak penah jumpa apa2 lagi...
dulu, member aku dj kat putrafm... so, ada gak aku temankan dia kat
konti fmbk tu... agak seram gak... dah la balik kolej jalan kaki...
jalan cepat2 la.... huhu....

apapun, baru skang aku tau pasal si "comel' tu...
kalau dulu aku tau, sumpah aku tak pi fak kalau ada perjumpaan
tuk program fak waktu malam2... huhu....

kat astaka takdak apa2 ke....
dulu geng2 aku lepak kat astaka malam2....
berlatih tuk teater.....
korang tau tak???

Dulu ada kes hantu pompuan berjubah putih terbang kejar orang ramai yang lalu kat jalan pintas ke Kolej ke 14 yang masuk ikut depan depan kubur cina masuk ikut simpang 3 depan fakulti Akitek tu. Sejak banyak aduan ke bahagian keselamatan, laluan itu ditutup menjelang senja. Tapi sekarang ni tak tau sama ada malam-malam dah dibuka semula.

Follow Us
rasanya, dulu suka gak guna laluan tu.....
huhu....

oooppsss... tumpang menyampuk!

rin pun x-upm gak. ex-eleventh. nama2 yang disebut2 kat sini ala2 familiar gak ahhh...

... yang dok 11th ni malas ni sbb lif selalu rosak kannnn... time co-ed dulu ada gak mamat2 'gagah' nak tolong bukak kan pintu lif pastu rescue mereka2 yang terperangkap... hehehehehe...

banyak dah citer seram yang rin lupa, tapi ada satu ni ala2 ingat tak ingat. dedulu kan bebudak suka main volleyball/ bola sepak kat volleyball court kat belakang 11th tu. memang malam2 kitorang kat atas ni pun tumpang jadi penontonlah.

nak tahu lewat ke tak lewat... kalau dah lewat memalam dah jadi pagi tu, volleyball court tu dah kosong, tak de orang. time2 tu, suasana pun akan bertukar jadi hening, sejuk semacam. bawak2lah tutup tingkap tu ye...

rin dok kat bilik master, kat bilik hujung yang ada ampaian sendiri tu kan. dan memandangkan kitorg pun selalu tidur lewat, selalu jer lah kena tolong bukak kan pintu zon untuk mereka2 yang balik lewat. kalau tak pun, ada yang akan call henfon, sebab tahu kitorang yg kena bukak pintu zon.

satu malam tu, tengah rin & roommate study, dengar ada orang ketuk pintu zon bagai nak pecah. pintu ke ampaian memang tutup, kalau tak kitorang boleh main jenguk2 jer kalau pintu terbukak.

kawan rin dah nak keluar bilik dah ni, nak bukak pintu zon. tapi ntah kenapa, rin tahan. rasa tak sedap hati.

pintu tu sekali lagi ketuk macam nak pecah. roommate rin dah macam gelisah.

baru rin perasan kenapa rin rasa tak sedap hati. selalunya, bebudak ni akan bagi salam. kalau tak pun, panggil2 nama orang yang patut bukak pintu.

ni senyapppp jer.

pastu rin tanya dari dalam bilik (suara ku memang kuat, hahahaha...) "siapa?"

tak de siapa yang jawab.

muka roommate dah pucat dah. sekali lagi pintu zon diketuk. nak jenguk ikut ampaian pun tak berani.

roommate bagi salam. "assalamualaikum, siapa kat sana?"

tak de siapa pun jawab.

waaahhh... apa lagi. kunci apa2 yang patut, lampu terang-benderang, capai yasin letak sebelah... terus tidur sekatil berdua.

yang syoknye... keesokan harinyer... tanya bebudak satu zon... sorang pun tak dengar orang ketuk pintu zon tu.... huhuhuhu... takotttt...

Kawasan bukit kubur Cina itu masih menjadi  misteri hingga ke hari ini. Kawasan yang dimaksudkan ialah antara FBMK, Kubur Cina, Pusat Kesihatan UPM dan Kolej 14.

Dahulu pernah berlaku kes 2 orang pelajar mati dibunuh di bukit belakang itu, tetapi pihak universiti menafikannya.

Cerita orang minyak merogol pelajar perempuan pun ada juga.

Semua ini ditutup oleh pihak universiti melalui HEP.

Masa itu di HEP ada beberapa orang pegawai seperti bouncer datang mengugut pelajar supaya tutup mulut atau dibuang daripada universiti.

Selepas kejadian itu, pihak UPM membelanjakan beratus-ratus ribu tender untuk memasang pagar hijau di sepanjang bukit itu sepanjang berbelas kilometer.

Jika kes bunuh itu palsu, kenapa pasang pagar pulak?

Pada masa itu tiada MMS dan tiada handphone berkamera, cuma Internet sahaja.

Originally posted by meela at 7-2-2009 01:00 AM
aku rasa aku ada masa kes ni jadik ni..aku dok baung masa tu..

uikss kiranya satu kolej la tau ekk... tp kan KK5 kan dekat dgn Pusat Kesihatan yg ramai kata angker....tp ikutkan bilik aku ngadap ke pusat kesihatan tu...actually tak berdekat sebab pemandangan yg plng dekat blok umah foregin student...tp x plak dgt /tau kes2 angker ni....

tp kes2 yg psl bdk kena rogol kat kolej 12 ke 14 tu ada aku dgr....pastu bdk tu mcm dah kena bawak lari ke kwsan hutan dekat kolej tu tp reramai cari pun x jumpa gak....tp kolej sana tu mmg byk kes berbanding kolej2 lama yg ada...

Reply #190 shieda's post

Kalau kat GSO tu tak ada cerita2 seram ke..kan dia terasing jauh kat atas bukit tu, kan?

kisah CT nurhaliza dtg nynyi kat bukit ekspo (time konvo) pn mengundang misteri jugak.
masa tu CT mmg tgh glamer, aku x ingat tahun bila. awal 2000 kot.

misteri jugak tu dia dtg tak ramai pun student yg tahu.
tgok² dia yg nynyi malam tu.

apa lagi, meroyan la peminat CT mana yg tak pegi bukit ekspo malam tu.
yg pegi pulak bila dh balik kolej asik dok 'bakar' je membe yg tak pegi.

Originally posted by jazzputih at 7-2-2009 10:03 PM
tau takpe... aku dah abis study kat sana tu (2002-2005)...
semua peristiwa yg berlaku tu, lecturer yg cite...
aku tak reti la nak mereka2 cite ni....

sepanjang aku kat fbmk, tak penah jumpa ...

kalau pasal si "comel' tu, ideal & fbmk serta kawasan sekitar tu mmg area dia.
jgn korang terjumpa dia tgh melepak atas bumbung kreta korang udah ler..  

Originally posted by eastrun at 10-2-2009 01:00 PM
Kalau kat GSO tu tak ada cerita2 seram ke..kan dia terasing jauh kat atas bukit tu, kan?

GSO tu menda lak? eish x la paham short form ni

Balas #194 shieda\ catat

GSO : skolah pengajian siswazah @ school of graduate studies (untuk budak2 master ngan phd)

http://www.gso.upm.edu.my/

Balas #175 yayatin\ catat

yaya aku pun dak pem gak thn 99-02... agak2 pernah jumpa ke x ekh? aku ni kenal muka je nama xkenal...

Balas #192 selipar_hijau\ catat

wei... aku la tu yang terlolong suh nyanyi lagi 1 lg.... hahahhaha... lps tu dia ngan artis2 semua g ideal mkn2.... abah aku keja sana, suh aku g... tp aku dh penat sgt aku xda la singgah... yg buat aku angin abah aku leh lak ambik gambar berdua ngan dia... :@ :@ bikin mak jeles noks...

pasal citer yang aku nk tanya mak aku tu, aku x tny lg laa... xbalik umah mak lg... nnt dh balik aku tny yer... aku aku bubuh sebanyak2nya kat dalam ni...

Reply #195 selipar_hijau's post

Ingatkan GRO tadi...

Ini kerana selain daripada kes ROGOL, kes bunuh, kes hantu pontianak dan kes pergaduhan kaum di Kolej ke 14, kes GRO pun ada jugak di mana pejalar perempuan yang ramai orang tahu background family tak kaya, dijemput dan dihantar oleh kereta mewah
Dengar cerita untuk 'santapan' orang kat Cyberjaya

Balas #199 WonBin\ catat

tu pun kes misteri jugak tuh.. bukan stakat kolej 12 & 14 je, awek2 kolej lain pun ada kalau gali2 balik ni