CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Kisah Seram & Mistik di UPM Serdang

waktu bangunan admin fakulti engine nih baru buka, mmg ader soksek soksek pasal ke'angker'an nyer ...

tp, gangguan tuh xderlah major, cuma suara kanak2 bermain, ketuk pintu2 bilik lecturer , dengar suara manja kanak2 ketawa ... memula dulu ingatkan anak2 staff yg main2 .. tp biler buka pintu jer, senyap sunyi lobi ...

cuma dulu malam hari student digallakn in group bila dtg fakulti, ader postgrad stud yg nmpak sumthing flashing terbang di area tasik fakulti ... so, sbg langkah berjaga2, diorg berada in group .. demi keselamatan, kadang bukannnyer makhluk halus yg kacau, tp manusia durjana yg amik kesempatan ...

nnt ader masa, sy story sket kisah di fakulti kejut lama (bgnn kayu sebelah ngan kandang kambing..) ...

seramnya...

Reply #21 tteja's post

upm ni mmg bnyak kisah mistik. tgok je la tapak kolej 12 & 14 dlu (skrg dh bnyak kolej kt situ), sebelah tu je jirat cina, smpai dekat 2 bukit jirat tu sesaja.

esok aku smbung crita lagi.

Originally posted by selipar_hijau at 20-11-2008 05:42 PM
upm ni mmg bnyak kisah mistik. tgok je la tapak kolej 12 & 14 dlu (skrg dh bnyak kolej kt situ), sebelah tu je jirat cina, smpai dekat 2 bukit jirat tu sesaja.

esok aku smbung crita lagi.

sabar je tunggu esk...

Reply #21 tteja's post

tteja staf fak eng ka? kolam eng tu duloo slalu aku mancen haruan& ketutu, tapi 12 am keatas la, ngeri siout. penah satu mlm tu tgh syok tunggu ikan makan, ada satu angin sudah sampai dgn bauan yang harum, meremang bulu rome haku.. aku dlm takut tu buat buat berani pi follow bau wangi tu,  tak patot sunggoh. cari punya cari, skali bau bunga da... bunga harum sundal malam tu... boleh plak diorang tanam kat situ ek.. semerbak bau dia.
sib baek bukan cik pon, ngehe.

selipar, ko ex- k10 ke dulu?? Aku dulu budak k10 jugak..dari 2002-2006..sepanjang dok k10 seb baik aku tak mengalami apa2 kejadian mistik laa..tapi yg paling aku lawak kawan aku lah..tak tau mistik ke tak nie..kan setiap floor k10 ada meja mcm kat McD tue kan?member aku stadi ler kat situ dalam 2-3 pagi..time tue kolej mmg dah sunyi sbb esoknya ada kelas..tengah member aku khusyuk2 stadi tiba2 pintu lif terbuka sendiri..tapi takde orang dlm tue..apa lagi,member aku terus tak jadi stadi,balik bilik terus tidur..KAH KAH KAH...

Follow Us
salam warga Alumni UPM............

me stay canselor 1998-2001. Kolej tepi jalan, mula2 sekali jumpa bila masuk kawasan asrama dari depan....

Waktu dulu tak de sangat amik  hal tentang citer seram ni......until nak final year baru la sok sek citer...biasanya time2 malam bila dah melepak di bilik orang.Selalu dorang la lepak bilik kite coz bilik saya 2 org je.

Antara fakulti yg seram Fakulti Ekologi kat depan dan belakang (dekat Fakulti Mikrobiologi tu).Asal pukul 6-7pm mmg sepi gile....pernah keje jadi RA kejap, terpaksa dtg Fakulti nak amik report...Tetiba je seram sejuk meremang bulu roma....nak buat cemana, dah boss nak masa tu juga.

Lain, Fakulti Biomedic........dulu kan jalan kaki je...pergi kedai di Flat ikan dgn kawan nak fotostet bila balik lalu jln belakang tu...tiba2 pak gad tahan soh balik cepat (dah pukul 6.30-7pm juga)....dia kata kawasan tu selalu org terserempak...terserempak apa, tak pula dia cerita. Kitorang pun terus je balik.. Oh teringat, pernah ambil paper dari Fakulti ni....berkaitan dgn kesihatan (x ingat subject apa), but nak tengok result punya pasal...lepas abis kelas dlm kul 6 gitu pergi tengok result depan bilik lecturer rasanya tingkat 1.Nak naik tu je dah semacam....sepi....kena pulak belok dan masuk laluan kecil nak cari bilik dia....tp mmg serius, seram sangat....kejap aje cek result, terus cecepat keluar.

Tasik Mardi, pernah joint Kelab Sosiol Rekreasi camping situ...dorang tak citer pulak (masa ni 1st year) mungkin tak nak kitorang takut kut...

Pernah kerja kejap juga di MARDI tu.....situ pun boleh tahan.......pernah kena jugak....member cerita dari pak gad house (naik bukit, tepi tu ada tasik..) situ laluan cik pon.....memang gelap waktu mlm, tak ada lampu (waktu thn 2001 tu lah). Malam kena OT key in data...tiba2 je mesin potostet gerak sendiri...kitorang semua pompuan nih dlm 4 org OT, terperanjat sakan....tak ada sesiapa pun print out document. Keluar paper kosong je...dah la bebetul belakang saya. Ko pandang aku,aku pandang ko.........terus tutup komputer tanpa shut down....turun tangga balik rasa mcm nak lompat terus je....kecutt.....

Lebuh Silikon (betul ke nama ni..dah tak ingat, lama sangat dah..yg dari UPM boleh ke uniten/ikram tu).........masa jadi RA tu, saya tolong kawan lecturer uruskan hal pentadbiran syarikat mereka yg baru ditubuhkan  di Bangi. So, ada kalanya kena ulang alik ke Bangi. Jalan pintas kan kalau nak ke sana dari Sri Serdang, lalu lebuh silikon tu..keluar dari Masjid UPM, masuk jalan tepi Fakulti Bahasa Moden - Kolej 14 tu...One day balik dah dekat 6.30pm dari Bangi...sampai jalan tu dah gelap sangat....rasa di perhatikan....

Lokasi lain Kolej Tun Perak (KTP) tepi dusun durian tu ~ macam seorang forumer lain cerita la...port melepak cik ponti.

kawasan pentadbiran tu mmg tak dapat dinafikan..........

Fakulti Bahasa Moden ~ 2 semester berturut2 ambil subject dgn Dr.Shamsudin & Dr Azhari ..... kelas 2 jam..fuh!! kadang2 saje je lecturer tu citer seram.......tp kawan2 lain kata kat situ pun ada juga.....

Originally posted by azwandyazizan at 20-11-2008 10:59 PM
selipar, ko ex- k10 ke dulu?? Aku dulu budak k10 jugak..dari 2002-2006..sepanjang dok k10 seb baik aku tak mengalami apa2 kejadian mistik laa..tapi yg paling aku lawak kawan aku lah..tak tau mist ...

ya, aku ex kk-10 dlu (thun 2001). setahun je kat situ b4 masuk kk-14.
kk-10 takde sgt crita serem aku dengar.

yg aku tau pun kes flasher je la dok 'panjat' naik floor pompuan.  
[kk-10 dulu campur laki - pomp dalam 1 blok]

erk..
lebuhraya silikon...
aku pernah kene tinggal sorang2 kat tengah highway tu
kul 2 pagi

sambung cerita lagi..

aku ada buat keja part time kt upm dulu. dalam setahun camtu la. area fak bahasa moden & komunikasi. situ pun angker jugak. sebelah fak tu la yg ada jirat cina yg besar tu. mcm

Balas #29 nik2121\ catat

apasal kena tinggal?

Originally posted by misssagi at 21-11-2008 11:50 AM
apasal kena tinggal?

tula br nk ty....gduh ngn pojaan ati ke?

tuan umah suh aku citer pengalaman aku yg laman nya xsebear mana masa keja kat sana dulu (PPL) tp masalahnya aku bnyk dh xingat... bis cmno.. larikkkkk...........................

Originally posted by selipar_hijau at 21-11-2008 11:46 AM
sambung cerita lagi..

aku ada buat keja part time kt upm dulu. dalam setahun camtu la. area fak bahasa moden & komunikasi. situ pun angker jugak. sebelah fak tu la yg ada jirat cina yg bes ...

:victory: tuan umah... comel tu kacau org dia call2 je @ usik2 manja jer ajak dating... sblm harun din datang bwk all the satans tersebut g mersing, ada gak la dia ngacau agak teruk.. tp kerana dia dh janji ngan harun din xnk kacau org jika tdk membawanya bersama maka dia akan menjadi baik sahajork... yg cik ponti tu fakulti bhsa modennya.. slalu lepak kat kantin tmpt kita mkn2 dulu tu (cpt ingat balik...).. skrg yg ganggu org tu adalah lelaki yg tdk ada kpla.. bos kat bhgn exam ada kna... dok ketuk pintu lama.. dia malas nk buka pintu.. pastu cm dh lama main dia bukak la pintu kot staff ke sapa.. skali tgk xdaq kpla..

kat fakulti ekologi pun ada seorg cik pon dok ronda.. tp dia lama dh xda g holiday.. cuma bila bnyk nor student studi yg gatal dok romen2 di situ dia pun terpaksa la balik holiday cpt sikit.. skrg ada la dia dok menjaga kawasan..

kat kolej ke enam slalu la member aku citer nmpk pompuan bertenggek kat ampaian.. ada tu tgh mandi, benda tu dok intai kat atas.. posisinya :- tangan di silngkn lalu dagu diletakkan di atas tangan tersebut.. sengih sambil memerhatikan mangsa yg tgh mandi.. apabila mangsa sedar @ ternampak, lalu dia akan memusingkan kplanya smbil mengilai2...

pastu ada lagi... aku kasi ingat dulu yer... sudah agak lama aku meninggalkan upm tu...

Originally posted by pjan at 21-11-2008 06:11 AM
salam warga Alumni UPM............

me stay canselor 1998-2001. Kolej tepi jalan, mula2 sekali jumpa bila masuk kawasan asrama dari depan....

Waktu dulu tak de sangat amik  hal tentang c ...

dr sham best.. manakala dr azahari gatal orgnya.. cukup xsuka g kelas dia tp kena dtg ak sbb kedatangan diambil... leh lak dia citer psl pompuannya, pernah ukur x ngan pembaris jarak satu point ngan satu lg.. :@ :@ :@

aku malu dgr..

off topic sat...

Originally posted by ^^langkasuka^^ at 21-11-2008 01:28 PM

:victory: tuan umah... comel tu kacau org dia call2 je @ usik2 manja jer ajak dating... sblm harun din datang bwk all the satans tersebut g mersing, ada gak la dia ngacau agak teruk.. tp  ...

citer pasal org dok deting 2,3 pagi nih...................dulu kepoh kejap eh, pasal guard dok tangkap kapel area2 gelap (bukit Xpo,kolam masjid,fakulti,jirat cina tu pun adoooo) tp dorang ni tak jumpe ke benda2 mistika ini?? hahah

Owh ya....saya teringat satu cerita masa saya final year.... memandangkan tak lama lagi student baru akan masuk, kitorang yg menjadi fasi ni kena  balik awal utk meeting dan persiapan apa yg patut. Me dah pilih bilik utk stay di 2nd floor Mahsuri (blok pompuan yg mengadap padang tu).roomate satu course la juga. Di sebabkan kemalasan nak turun jemur kain di ampaian, saya pilih utk jemur kain kat tingkat atas (top floor) ye la budak2 tak masuk lagi kan.... just letak kayu (kayu mop) antara katil double decker n buka kipas kuat supaya cepat kering...baju kurung tak byk, so nak guna selalu sepanjang orientasi.

Semasa naik ke tingkat atas tu, mmg semacam sejuk dia..mcm ada aircond. tp tabahkan hati juga (kunun tak takut). Dari tangga hujung ke tangga hujung lagi saya dah cek utk pastikan bilik mana tak berkunci (blok tu mmg saya jaga utk thn itu).. ada bilik yg berkunci ada yg tidak...kebetulan bilik mengadap Malinja betul2 tepi tangga tengah tidak berkunci. Senang sikit nak mengambil kain baju bila dah kering (bilik saya tangga tengah juga di 2nd floor). Hari pertama menjemur di situ tiada masalah..... Hari kedua menjemur (mendobi biasa mlm dan terus jemur) kira, pagi esok terus kutip. Pagi esoknya saya naik atas, bilik yg saya jemur tu berkunci!!! tetapi kipas tidak di tutup.... tiba-tiba hati terus berdebar dgn kencang. Siapa pula kunci?? Saya jemur mlm tadi......kalau nak kata ada ada org lain yg kunci, siapa pula? top floor mmg tak ada org duduk lagi. 2nd floor ada 2 bilik saja berpenghuni (me dan fasi lain)...mostly yg lain stay 1st floor dgn ground (fasi perempuan tak byk mana pun..., ada yg duduk di masria). Yang saya perasan bilik depannya sebelum ni berkunci, tidak berkunci pula...siap terbuka lagi pintunya...huhu tak berani saya nak cek.....terus lari turun pergi pejabat....terus minta kunci bilik sekian sekian nombornya.....kerani pun tak tanya lebih, terus bagi je....saya naik balik blok dan buka pintu..tp hati masih berdebar...mcm tak percaya...kain dah kering, tutup kipas terus turun masuk bilik. Masa hantar kunci, saya cerita pada kerani (Kak A), menggeletar kaki dan tangan..seram sejuk....katanya saya dah kena sakat la tu...byk la citer terkeluar...ternampak kain putih turun tangga lah....perempuan berkain putih melintas ampaian (masria-mahsuri)...lepas tu mmg tak berani jemur atas dah....terus jemur bawah... nasib tak demam....

Balas #32 chicmushroom\ catat

aku kene tinggal ngan kawan aku sbb diorang cakap mulut aku cam si**
x sangka diorang terasa kene laser ngan aku

tp sib baik ade petugas highway lalu, diorang anto aku kat maulana

Originally posted by nik2121 at 21-11-2008 02:08 PM
aku kene tinggal ngan kawan aku sbb diorang cakap mulut aku cam si**
x sangka diorang terasa kene laser ngan aku

tp sib baik ade petugas highway lalu, diorang anto aku kat maulana

wakakaka..

chup, betol ke petugas hgway yg hantar ko? komfem manusia? hahaha..  

Aku dulu masa zaman praktikal buat kat IMP, Instititut Multimedia Perisian kat ITMA tuh..pergh, bapak seram area tue..dengan bangunan2 lama, pokok bapak besar..memang tempat lepak pontilah..tapi Alhamdulillah tak penah jumpa..sebab dulu aku rajin dok stay up masa praktikal kat bangunan IMP tue dari malam sampai pagi..terutamanya hari Jumaat mlm sabtu dan sabtu mlm Ahad..best oo, lepak main tenet free..kat umah takder tenet..hehehe..tapi time nak pegi tandas tue cuak jugak laa..nak2 aku sorang ja kat bangunan IMP tuh..eeeiiii..

Originally posted by pjan at 21-11-2008 01:58 PM

citer pasal org dok deting 2,3 pagi nih...................dulu kepoh kejap eh, pasal guard dok tangkap kapel area2 gelap (bukit Xpo,kolam masjid,fakulti,jirat cina tu pun adoooo) tp dorang  ...

:victory: dorg tu lebih satans dari segala satans yg ada...