CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Kisah Seram & Mistik di UPM Serdang

Originally posted by azwandyazizan at 21-11-2008 07:08 PM
Aku dulu masa zaman praktikal buat kat IMP, Instititut Multimedia Perisian kat ITMA tuh..pergh, bapak seram area tue..dengan bangunan2 lama, pokok bapak besar..memang tempat lepak pontilah..tapi  ...

:victory:katner ekh? aku hilang ingatan..

Originally posted by ^^langkasuka^^ at 22-11-2008 12:42 PM

:victory: dorg tu lebih satans dari segala satans yg ada...

aje bebeno weh!!!

Balas #20 tteja\ catat

ohh...cerita lam dah...

indian muslim...tapi bunuh diri?

kesian

Originally posted by ^^langkasuka^^ at 22-11-2008 12:43 PM

:victory:katner ekh? aku hilang ingatan..

iskh2..muda2 dah ilang ingatan..bangunan itma yg dekat2 are fakulti engine yg lama tuh..tapi kalau IMP mmg dah takdak dah..tak silap aku depa pindah ke Puchong..

Originally posted by nik2121 at 21-11-2008 02:08 PM
aku kene tinggal ngan kawan aku sbb diorang cakap mulut aku cam si**
x sangka diorang terasa kene laser ngan aku

tp sib baik ade petugas highway lalu, diorang anto aku kat maulana

syian...ati kering gak kengkawan ko tu yek men tinggal2 mmber kt hiway..
tp...snsetip...tau plak majuk..

Originally posted by nik2121 at 21-11-2008 02:08 PM
aku kene tinggal ngan kawan aku sbb diorang cakap mulut aku cam si**
x sangka diorang terasa kene laser ngan aku

tp sib baik ade petugas highway lalu, diorang anto aku kat maulana

hahhaha..sib baik bukan kak ponti tolong temankan kooo...

Follow Us
laki aku pernah kena kacau kat upm  sian dia masa tu

ramai gang geng upm sini ek..i pun ex upm gak...pernah dok kolej-6, kolej-5,kolej-10 & kolej-11. ... dok kolej-12 ,4 hari pastu lari dok luar jap coz x sanggup dok sana tu...apa tak nya dah biasa dok kolej yg dekat tetiba hantar nun kat padang lembu tak mo arr..
tp ada gak a few cite angker yg pernah dgr n sekali dialami....

yg pernah i dgr...

fakulti kejuruteraan - roomate i budak "kejut" hehehe terms budak eng la tu ...so dia dgr dr senior yg kat area kandang kambing tu...technician pernah nampak kambing bawak traktor....that why budak kejut x berani lepak kat fakulti mlm2 sbb tkt nampak kambing tu...

fakulti ekologi - fakulti i tu...mmg rasa angker gak coz tu adalah bangunan plng lama kot kat upm tu

kat jirat cina & IDEAL plak - ramai yg cite pernah nampak bebola api kat jirat cina tu pastu depan ideal tu ada yg cite ...kalau nampak kena wolkswagen yg lambat mcm ciput jgn overtake nt akan keep on nampak keta tu kat depan...maybe tu sebab dlm thn 2000 tu dah ada had masuk ke kolej ...sebelum2 tu x de had...blk kul 2-3 pun no hal pak guard x tahan

lebuh silikon - member  i cite psl bf coursemate dia , diaorg ada dinner so bf dia ni nak dtg ambik dia la...masa tu lebuh silikon jln nya jln lama...masa tu stadium tak ada lg...kolej 12 & 14 pun tak de lg...belakang tu utan ... ni sekitar yr 96-2000 laa... so bf dia ikut la lebuh silikon yg gelap tu yg tempoh ladang kelapa sawit tu...nak dijadikan cite masa tu la bateri kong...sepatutnya kalau ikut jln belakang tu nak smpi ke kolej kediam dlm 10 minit atau kurang tp mamat ni dkt setgh jam x dt kuar dr kwsn kelapa sawit tu....pastu i x ingat la jln cite nya mcm mana tp mmg seram arr dgr coz i dgr selepas semggu hal tu terjadi

umah tnc yg kat atas bukit dkt dgn IDEAL - member i pernah nak g naik area situ...waktu mlm dgn bf dia naik motor....bkn nak projek ek tp ada dinner ke apa ntah...then masa nak naik ke atas bukit tu mcm biasa la naik motor mesti terasa kan tgh mendaki...tp dia kata mcm perjalanan tu jauh sgt...mcm tak smpi2...makin lama rasa makin tnggi n sejuk...ntah mcm mana dia mcm panjang ke bawah la...tgk pd jln dia rasa motor mcm dah kat atas awangan...member i apa lg suspen arr..tp sempat la dia membaca ayat segala n nasib baik pastu dia rasa dah jejak tanah blk...terus x jd g dinner....

pengalaman i plak...masa tu dok kolej 5 - roomate i ada family day kat bukit expo..masa zaman tu starwars tgh popular termasuk la posternyer...so dia ni dpt la bwk blk posternya...masa tu dia blk dah dkt maghrib....so semuanya ok smpi la ke awal.......(kami ber-4 dlm satu bilik masa tu) i terbgn dlm kul 5am  lbh....i nampak kat katil belah atas yg bertentang dgn i tu...ada satu lembaga yg rambutnya seakan mengerbang tp tak nampak jelas coz i ni rabun....t dlm pd mengerbang tu rambut nya mcm kembang kuncup...i ingatkan roomate i tp dlm pd tu nampak gak ada lembaga lain yg baring kat katil...tp sebab tak nampak kan...so i smbg la tido....until pgnya tu time subuh i dgr ada org mrah2 smbl dgr bnyi kertas kena koyak...rupanya mlm tu...roomate i yg sorang nampak gambar queen amidala dr poster starwars tu melompat kuar dr poster n yg sorang lg tu nampak something tgh wat spinning dlm kat tgh2 bilik kitaorg dan i sendiri mlm tu rasa kena tindih .....

tu je la komplilasi cite2 i masa study kat upm dulu .... angker tu mmg angker tp dah puas gak la dah explore upm tu hehehe

mcm2 citer eh.. hmm aku kt sana dlm 5thn. kat kosass & k-12. so far alhamdulillah xde la plak terserempak ngan apa2. ms awal2 thn 1998 b4 ada kuatkuasa tutup pagar kol 12, lek2 je aku ngan member jln kaki g public fon kt fakulti ekologi mlm2 sbb public kt kolej dh penuh!

kdg2 aku ngan boipren balik dr kl lewat mlm naik intrakota yg benti kt sri serdang, atau g mkn kt padang, tpaksala jln kaki masuk upm ikut pintu blkg.. penah gak lalu kat car park sblh fakulti hutan yg gelap gulita kol 1 pg. tp sbb ada boipren, hilang la takut.. muehehehe..

and thn 2000 ke 2001 tah aku penah tinggalkan moto kt tepi gate lebuh silikon yg dekat jirat cina tu sbb gate kat both ends dh tutup. means, gate kt jirat dh tutup, gate nk masuk area kolej k-12 & k-14 pun dh tutup. time tu cuti seminggu, aku xtau gate tutup awal. aku terperangkap kt tgh2. ms tu baru kol 10 kot. budak2 lelaki diorang selamba panjat ngan moto naik pagar roboh kt tepi blok lelaki k-14.. aku, xkan nk folo kot? segan dowhh! mau xmau tpaksa tggl moto situ n jln kaki g fakulti bahasa moden sorang g public sbb xde kedit. huhu!! again, xde apa2 jadi.. alhamdulillah.. nasib xjumpe ngan si 'comel' hek..

cumanya citer yg aku dgr ms zaman bile tah ada sekumpulan student ni derang baru abih study kt library kot.. dh lewat malam. diorang ni duduk kt serdang jaya.. so jln terdekat adalah melalui jln kt zoo tuh. lalu la IMP, ladang2 smer.. jln tu aku xpasti ada lampu ke x ms tu. mamat2 ni naik moto sorang 1. secara tiba2, mmt yg dpn skali tu pelik sgt tgk member2 lain smer pakat merempit tggalkan dia.. smpi umh sewa dia tanye la member2 asal tggalkan dia..

member dia ckp, "hish ko x rasa apa2 ke ms bwk moto td?" dia ckp xde.. member dia kata, diorang nampak cik pon tgh baik nyer bonceng dia kt blkg!! aku rasa mmt tu terus demam kot.. huhu!!

[ Last edited by  ayumichan at 3-12-2008 03:34 PM ]

owh! ada lg 1 kisah seram yg sgt tipikal.. aku rasa mana2 u / kolej mesti ada citer ni.. cuma xtau betul ke x..

versiob yg aku dgr ni, jadi kat kolej canselor.. ada sorang akak ni dia either x blk bercuti atau dia blk kampus lebih awal dr kwn2 lain.. dlm bilik tu ada 2 org. kononnya lg sorang tu cam tumpang bilik dia sbb xkan nk stay sorang 1 bilik kan.. better share room until kwn2 lain smpi..

ok, so 1 hari ni dia nk tido, n kwn dia tu tgh study kt meja study. dia pun pesan la kt kawan dia nih.. "dh abih study nanti tlg tutup lampu yea.." yg kwn tu angguk pala pastu tgn truuuuuus menjalar g tutup suis lampu. fyi, meja study ni menghadap tgkap membelakangkan pintu masuk n suis lampu tu kt tepi pintu! leh lak tgn dia memanjang cam nang nak tu pi tutup suis!

aku xtau kesudahan citer tu.. either dia demam, pengsan atau lari kuar bilik.. wallahua'lam.. again, citer ni dh mcm urban legend dh. xdpt dipastikan kesahihannya....

Balas #1 selipar_hijau\ catat

kolej aku dulu tu masuk tahun 99

Balas #28 selipar_hijau\ catat

ko ni mesti kena tendang pasal tak suka anjing dr mary kan...

kat UPM tu banyak la citer2 mistik. Nak2 pasal dia banyak sangat pokok besar kat sana. Jalan pegi monggo mampir sana tu lagii seram. Pokok ru je banyak

mak aku pernah citer kat aku pasal sorg arwah pakcik guard ni... lebih kurang 30 thn dulu kot.... aku pun dh 28... masa tu aku xda lgi d dunia ni rasanya... pakcik tu suka naik basikal mlm2 ronda kat area umah hijau tu semua. dia duk kat serdang jaya tu... slalu kalau naik beskal dia pakai kain plekat je.. tiap2 mlm cmtu lh dia.. dua 3 pagi dok kayuh basikal ambik angin... nk jd cerita, satu malam tu dia bawak la beskal dia tu ronda kat umah hijau tu.. skali ada anjing kepala 7 dok kejar dia... demam seminggu pastu meninggal..

Reply #54 ^^langkasuka^^'s post

ngerinyaa..

Originally posted by meela at 3-12-2008 03:45 PM
kolej aku dulu tu masuk tahun 99

wei, tah ker ko ni senior aku.Aku pas abih poli masuk UPM dok kat kolej 10.Time tu, awek paling cun kat Kolej 10 ialah Suraya manakala yang paling getik ialah Safina.

Originally posted by tarabas1976 at 4-12-2008 05:04 PM

wei, tah ker ko ni senior aku.Aku pas abih poli masuk UPM dok kat kolej 10.Time tu, awek paling cun kat Kolej 10 ialah Suraya manakala yang paling getik ialah Safina.

wakakaka.. siap ingat nama tu. zaman aku pulak awek yg cun nama IRA, org ganu weyy..
tapi dia x mau kat aku. kakakaka..

Originally posted by selipar_hijau at 4-12-2008 05:44 PM

wakakaka.. siap ingat nama tu. zaman aku pulak awek yg cun nama IRA, org ganu weyy..
tapi dia x mau kat aku. kakakaka..

ko ni  syakir yang kuat makan eikkkk

Reply #52 meela's post

hahaha teringat aku kat dr mary nih.....

pastu sape ek nama pengurus kolej tu?en.  apa tah....

plng aku tak suka KK10 ni kan suka nau wat fire drill time nak final time tu la nak wat fire drill...masa tu mcm2 pesan pakaian tido ada...

Balas #57 selipar_hijau\ catat

IRA orang kelantan la..dia selalu pakai tudung kaler pink. budak PEM kan