CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Kisah Seram & Mistik di UPM Serdang

Originally posted by eden_disha at 10-12-2008 12:59 PM
saya plk bukan student UPM
tapi penah kj kat Pusat Kesihatan UPM selam 2 thn
kat klinik tu pn ade gak citer2 misteri
biasenya yg alami ni gangguan ni staf yg oncall kat situ
macam driver2 amb ...

saya ader kenal member kat ctu dari Kolej Tun Perak.namanya Azimah bt. Ali.

kat UPM ni banyak la citer, cuma orang pun tak ingat dan tak tau. orang mati brapa banyak dalam tu, kat atas bukit blkng komat (skang kolej 13) tu pun ada pompuan kena rogol taim2 nak pesta konvo. Siap dengar dia menjerit mintak tolong lagi tu

Originally posted by meela at 10-12-2008 01:03 PM
kat UPM ni banyak la citer, cuma orang pun tak ingat dan tak tau. orang mati brapa banyak dalam tu, kat atas bukit blkng komat (skang kolej 13) tu pun ada pompuan kena rogol taim2 nak pesta konvo ...

Tapi yang paling misteri ialah, misteri penemuan bayi dalam tong sampah di KPZ...sampai kuar front page Harian Metro lerrr

Originally posted by tarabas1976 at 10-12-2008 12:58 PM

dier orang Penang ler.Amik kursus TESL. Yang paling menyeramkan, maser member aku joke agak lucah ngan dier, dier siap sound direct..." (nama aku) ko nak ker?" sambil sengih-sengih. Nasib bai ...

btol la fina tu. dia asal kulim tu. aku penah tgok adik dia. cun woiii..
bf dia masa tu klu x salah edward kot.

masa aku masuk kk-10 dia dh x de dah.
aku tau dia pn sbb dok dengar² membe aku bercrita.

MISTERI FINA GEDIK

Balas #103 tarabas1976\ catat

tapi kat KPZ memang keras. Aku nak citer pun tak pandai. Tapi memang la keras. aku pun dah grad lama dah, tak ingat sangat citer2 kat UPM ni.Tapi kata kat MArdi blkng tu pun seram gak. Budak biasa kalau takleh masuk kan pusing ikut blkang mardi tu, selalu la jumpa

Follow Us
Ok, masuk ke cerita seram yg benar. Bukan seram sbb IRA yg cun tu lagi atau pun Fina.

Kes 1 :-

Kes ni membe² aku yg kena (kes berasingan tp tempat yg sama). Kes ni jadi dalam thun 2005. Salah sorg membe aku ni keja partime kt floor 1 ideal. Malam tu dia bawak membe aku lagi 2 org ni (student) teman dia buat keja² dia kat situ. Sambil² tu bleh la yg lagi 2 org tukang teman tu guna pc nak taip tesis. Drp nk menghabiskan duit pi cc kt flat ikan, baik pi je kt opis ni, free pulak tu.

Malam mula² diorg stay smpai 12malam takde apa.

Malam berikutnya baru diorg kena.

Paham² je la kedudukan meja kat opis cemana kan. Ada patisyen². Wktu tu dh tgh malam, masing² cam nk siapkan keja jugak malam tu. Bila dh setel br plan nk blah.

Kebetulan membe aku yg lagi sorg ni dok meja kt tepi tingkap (tingkap tu mengadap belakang ideal - hutan). Yg lagi dua tu dok kt area tengah. Tiba² membe yg dok kt tepi tingkap ni ajak balik. Yang lain² cam pelik la apsal nk ajak balik, td kata nk tunggu siap keja dlu. Beriya jugak ajak balik, tapi yg lagi dua org ni buat derk je malas layan.

Sampai la membe aku tu bangun, siap pegi tutup suis tv & pc, lepas tu terus tunggu depan pintu. Baru la yg lagi 2org ni terus ikut balik.

Diorg tnya apasal, budak ni x nak jawab. Senyap je sampai umah.

Dah smpai umah baru la membe aku yg sorg ni bgtau. Dia nmpak cik ponti dok tekap muka kt tepi tingkap tu. Mula² dia pelik apsal tba² ada benda putih kt tingkap tu. Tenung punya tenung, rupanya cik ponti. Patut la membe kalut nak balik.

Lepas dh kena tu, diorg stop kejap tak pegi. Tapi x lama lepas tu tetap pegi jugak buat keja malam², tp balik awal la.

Originally posted by meela at 10-12-2008 01:03 PM
kat UPM ni banyak la citer, cuma orang pun tak ingat dan tak tau. orang mati brapa banyak dalam tu, kat atas bukit blkng komat (skang kolej 13) tu pun ada pompuan kena rogol taim2 nak pesta konvo ...

mmg bnyak budak mati kt upm tu. tau² je dh timbul kt tasik mardi.
tp kes camni bnyak senyap cmtu je.

masa aku dh dok kk-14 ada jugak dengar kes budak pompuan hilang ms tgh dok cakap fon (kluar bilik cr² signal).
abis semua pakat cari budak tu. ada yg kata dengar dia jerit mntak tolong..

"saya kt sni, saya kt sini"

tp x jumpa pun.

Balas #108 selipar_hijau\ catat

yang tula yang aku cakap. Dia tgh talipon kan kat public, kena tangkap. Aku ingat dia kena rogol kot kat bkang kubur tu. Dia hilang tapi aku tak pasti jumpa ke tak. Kan kecoh gak, aku pegi kolej 12 member aku, siap ada pengumuman lagi, tapi aku tak ingat pengumuman dia apa.

Reply #109 meela's post

ye la tu kot, x sure la dia guna public ke hp. yg aku dengar dia guna hp.
tp yg penting diorg kta budak tu kna rape kt bukit situ.
x tau hidup lg ke x.

ms pengumuman tu klu x salah kosmet aku bgtau diorg suh kira roomet masing² ckup ke x. pastu berkumpul.

gerakan mencari budak tu mmg buat mlm tu jugak.

angker nya..upm

Reply #111 Maxx's post

ye la....sampai leh kena rape2 lagi......

ye ar aku pun ada gak dengar kes2 gitu dr masa aku study smpi la dahgrad....tp banyak kes rape tu muncul masa dah ada kolej 12 & 14 tudedulu takde...

haa yg komat tu pun misteri gak.....contractor yg buat kolej tu cina sodiaorg kan obses dgn nombor n no 13 kan no yg tak elok....tu sebabkomat tu namanya komat bkn nya kolej-13......

korang ni kan bila cite psl KK10 ngan KK11 teringat aku saat2 final year aku dok sana..... memula dok KK10 then bebudak pompuan kan kena pindah ke KK11 so berhijrah la aku...

bila korang sebut fina budak pem tu aku rasa mcm kenal ....junior aku la kot tp ingat2 lupa la plak....n nama2 lain tu mcm jugak ku kenal...tp ingat2 lupa coz dah lama kan....pastu terbayang2 la aku corridor kat kolej 10 n 11 tu...corridor yg penuh org melepak kat bawah tu ......pastu mamat yg jual burger kat KK10 tu ....pastu betapa ada lubang kat sebelah KK10 tu ..ni mesti korang la ni yg potong pagar  nih....

Balas #113 shieda\ catat

wakkakaka...bukan setakat pagar. macam dah kitorang buat. Pagar nak menghala ke petronas tu, dulu takda, kitoarang la buat lobang, senanag nak kuar bila ada bola waktu pagi (champions league) kat mamak blkg tu.

Kolej 13 tu ada kot. Nama dia tak tukar pun. skrang ni masih ada lagi

Reply #114 meela's post

mmg arr lobang tu bnyak hikmahnya.  
sng nk cilok kuar malam².

nak lepak rashmier pn senang.
ada sen, leh lepak jauh skit.

Originally posted by selipar_hijau at 10-12-2008 03:18 PM
mmg arr lobang tu bnyak hikmahnya.  
sng nk cilok kuar malam².

nak lepak rashmier pn senang.
ada sen, leh lepak jauh skit.

skang rashmier dah ditakeover oleh maulana.kununya toke rashmier  main saham tapi lingkup pastu berhutang.Nak setel utang jual kedainya pada maulana.

kat Rashmier, daripada roti cheese, roti salad, roti mayonaise......roti jer ader berpuluh-puluh jenis.....memang misteri.

Balas #115 selipar_hijau\ catat

tula aku pikir apa nama mamak tu ...rashmier ...lupa siot...

Originally posted by tarabas1976 at 10-12-2008 03:29 PM

.roti jer ader berpuluh-puluh jenis.....memang misteri...

wakakakkaka...memang mistik habis...

diaorg kata mamak rashmier tu dulu tukang masak kat palace of golden horses  tu yg ramai melepak kat situ u....
hahaha misterinya kan ada roti U.P.M (u plus me) .... lg misteri nyer maulana kat 7e tu...roti pisang nyer waduh2 sedap sekali....

mmg patut pun korang potong n wat lobang kat pagar tu pak gad kat depan tu kul 1 dah tutup gate...aku dgn member selalu gak blk lewat pastu wat muka seposen bgtau blk dr kenduri umah sedara nasib baik pak gad percaya walhal kat bonet mcm2 brg shopping ada...

Reply #119 shieda's post

sbb tu best dok kk-10, gate ttup kul 1. klu tutup pn masuk ikut lobang.
kolej² dalam kul 12.00 dh x ley masuk.

yup, roti pisang maulana 7e mmg sedap.
maulana situ pn dh upgrade dah.
canteeekkkkkkk..