CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: selipar_hijau

Kisah Seram & Mistik di UPM Serdang

korg xde kt yg ddk kt kmr??.
situ pn byk gak cter seram aku dgr..
lg2 musim cuti..kt bilik sewa ats bsn 2 pn smer..
nnti aku ade mse aku krng pnjng2..tgh kje..kang ngmuk bos..hihi..

Balas #161 luv_myself\ catat

ko citer je kolej KMR tu..walaupun ada BSN ngan pos opis...memang seram n tak glamer kolej ko ni.. ...wakakak

aku buat lawak je...

kolej dalam memang seram. Aku pernah stay jat kolej 5 dulu, kat situ ada pokok besar kat gelanggang bola tampar blkng tu, slali diorang nampak la...aku alhamdulillah...lepak2, hisap2 rokok, cuci motor...alhamdulillah takda apa2...

Aku bukan budak UPM.. so, takleh la aku nak kongsi citer... aku baca aje la.. sambung la lagi... menarik ni, rumah aku tak jauh mana dari UPM ni.... 10 minit sampai la kalau bawak keter 120km/j.

Penah gak masuk... tapi malam2 tak penah la...

toilet kat library upm tu pun serem.  

Originally posted by meela at 2-2-2009 03:45 PM
ko citer je kolej KMR tu..walaupun ada BSN ngan pos opis...memang seram n tak glamer kolej ko ni.. ...wakakak

aku buat lawak je...

kolej dalam memang seram. Aku pernah stay jat kole ...

Aku pernah gak dok kolej-5 tu .... tp so far aku dok sana ok je cuma ada la sekali kes seram campur suspen....masa tu aku balik awal dr cuti sem...pastu mlm tu tetiba dgr kakak2 kat bilik yg berdekatan bising....aku pun kuar ar jengok...tgk sorang dok pegang penyapu sorang dok pegang apa ntah....katanya dia nampak mcm org lelaki ke ada org yg tak dikenali la masuk kat salah satu bilik yg ada...bilik tu tak kunci n tuan nya pun x balik lg...pastu kecoh la kejap dah la kitaorg kat top floor...pelik gak ada ke org nak menceroboh smpi ke top floor....biasanya jgn kata org..nyamuk pun malas nak terbang tetinggi gitu....pastu kitaorg ramai2 bukak pintu bilik tu tp yg peliknya x de sape pun...kompius gakla 2-3 hari masa tu ....

kat gelanggang bola tampar tu dkat blok baung ke blok apa ntah namanya tu....lalu situ mmg agak serem sket ar...tu short cut nak g kolej -6 tu ....hehehe apa tak seramnya tu tpt laluan .............lori sampah...

aku buat lawak je...

kolej dalam memang seram. Aku pernah stay jat kolej 5 dulu, kat situada pokok besar kat gelanggang bola tampar blkng tu, slali diorangnampak la...aku alhamdulillah...lepak2, hisap2 rokok, cucimotor...alhamdulillah takda apa2.....

pokok besar kat k5 tu skang ni dah wat kafe koperasi ader jual ABC, kentang goreng, burger, hot dog dan sebagainya.Jadi, hantu yang bertenggek kat pokok besar tu dah lari pasai hantu-hantu kat situ semua tak makan western food.

Follow Us

aku buat lawak je...

kolej dalam memang seram. Aku pernah stay jat kole ...

eyt...kmr glamer je..ish..ni aku dgr2 dr org yg sewa kt ats bsn 2..
die pernah nmpk ader ponti bertengek ats singboard bsn 2..huhu..dier trs kms2 brg die cbt mlm 2 gak...
byk lgi la psl blk 2..aku x bp ingt la..nnti aku ingt aku tls blk..

Balas #167 luv_myself\ catat

ha.. cik pon tu borink ronda2 sowg2.. kebetulan lak die nampak penyewa tuh, die berenti la sat nak ajak berburak, aleh2 pnyewa tuh wat xnampak lak , kemas2 barang n cepat2 caucincau.cian la cik pon tuh..

wah seram gak UPM nih.....rasa2nya bangunan Faculty of Modern Languages & Communication tu seram tak?hehehe...saja tanya coz cousin ku lect disana...

aku ada beberapa kali menjejakkan kaki ku dibilik nya....nasib bek aku g ngn hubby ku time tu ptg!nak pegi bilik dia naik tangga...lorong suram jek.......cam tak besh jek....

Balas #169 penpink\ catat

kt si2 seram sbb x rmai org..
aku prnh skli g situ antr asemen..mmng seram wpn br ptg..

Originally posted by ajim_encem at 4-2-2009 09:55 AM
ha.. cik pon tu borink ronda2 sowg2.. kebetulan lak die nampak penyewa tuh, die berenti la sat nak ajak berburak, aleh2 pnyewa tuh wat xnampak lak , kemas2 barang n cepat2 caucincau.cian la cik p ...

klau aku pn aku lari..skrng pn ade bdk br dok si2..tp xleh nk korek2 lbh sgt..bdk ni les..klau ckp ngan dier,,dier suke pgng2..
Eeeeee..geli btl...

yaya dulu exstudent upm fak. ekologi thn 2000-2003..last sem yaya duk flat ikan(sesape yg pernah jd student upm tau la flat ikan tu kat mana)
yaya duk flat yg lama tu..duk menyewa kat 1st floor..yaya duk menyewa ngan 4 org member yaya..
2-3 bulan pertama duk umah tu takde mende tapi kejadian ala-ala menyeramkan jadi masa kitorang nak exam..biasala kalo nak exam kan selalu stay up memlm..member yaya yg sorang ni bdn kecik jek tapi hati besar dan berani org nye..
dia duk berdua ngan member yaya lg sorang..yang kecik ni yaya namakan 'H' yang sorang lagi member sebilik dia yaya namakan 'A'.
si H ni selalu study sorang2 kat bilik dia memlm, kitorang yg lain ni study ramai2 kat luar sambil2 tgk tv..dia kalo study mesti tutup pintu bilik dia, nak lebih concentrate la tu..
ada skali tu tetiba je dia kuar dari bilik dia dan study ngan kitorang..pelik gak..tapi kitorang tak pikir ape mungkin dia bosan agkanye sorang2 kat bilik..
ade satu hari tu si H ni demam..lama tak baik2..sampai bdn dia dah tinggal tulang je orang nye dah kecik bertambah kecik jdnye..
dia minta kitorang antar dia blk kg..dia bdk JB..kesian nye pasal cubala contact family dia..family dia suh pakwe dia amik sebab family dia ni takde adik badik lelaki dan pakwe dia ni family dia dah anggap cam family diorang gak..
balik la si H ni ke JB...bila dah sihat semula dia kembali semula ke upm..kitorang pun tanya la apa sakit dia..memula dia tak nak citer lelama setelah dipujuk barula dia nak citer..

rupanye kat umah yang kitorang sewa tu ade sesuatu.....
nanti yaya sambung ade keje sikit nak wat...

ok yaya sambung citer yaya..
korek punya korek rupenya si H ni bukan sakit biasa tp ade benda yg nk berkwn ngan dia..
benda tu ikut dia sampai JB...
masa blk kg tu family dia dh bw dia gi berubat...
rupanye2 benda tu dia dpt dari bilik dia..
Si H ni citer la masa dia tetiba je kuar bilik study kat luar sebab ade benda kacau dia..
tgh dia concretrate study

yaya dok kat flat ikan yg blok depan ke blok belakang?flat ikan tu tempat populer utk potostat ... lupa la apa nama satu tpt potostat yg populer kat situ .... pastu ada kedai mkn yg kat ujung sekali tu....pun lupa nama dah ....

Balas #174 shieda\ catat

yaya dulu duk flat yg belakang..
kedai potostat K.H. Chin ke? yg ade duplicate kunci ke?
kedai makan jas cafe ke?
shieda dulu pun exstudent upm gak ke?

Aku pun X upm (1983-1988) tak de dengar pun cerita hantu-hantu gitu, yg aku jadi hantu ade le.... panjat rambutan...curi durian..heheh

sekarang aku dah jadi hantu....

Balas #165 shieda\ catat

aku rasa aku ada masa kes ni jadik ni..aku dok baung masa tu..

Balas #166 tarabas1976\ catat

yeke.....kenangan dulu tu..

kita budak fbmk....

dok kolej dalam.... kolej yang suka buang budak2 tak aktif... tapi, kita sampai

final year kat kolej tu.... kiranya, kita ni aktif la..... ceritanya begini;

kat fbmk;
bukan kita alami la... lecturer kita yg citer, menurut lecturer tu, byk sgt kisah seram
kat fbmk.... antaranya,

1.  ada sesetgh bilik lecturer, setiap pagi, aircond dan lampu mesti terbuka...
walaupun sebelum balik semalam, semua tu, dahpun ditutup.... (klu nak tau, bilik2 lecturer kat sini, agak seram gak, lorongnya sunyi, siang2 pun takut nak pi sorang2...)

2.  kenapa fbmk takde pak guard?
     dulu, fbmk ada pak guard, tapi pernah satu peristiwa berlaku, pak guard yang sedang buat rondaan bertembung ngan sekumpulan makhluk tgh bwk turun keranda dari tingkat atas.... sejak tu, dah takda pak guard kat fbmk... huhu

3.  satu lagi kisah, yang dialami oleh lecturer tu sendiri.....
     bila dia buat kelas malam, ngan budak2 part time.... tirai tingkap bilik tu, dimain2 oleh sesuatu.... semua student suspen je.... pastu, lecturer tu cakap, aku tak kacau ko, jgn kacau aku.... aku tgh kerja ni.... terus benda tu tak main2 lagi dah....
itulah kisahnya.....

kat kolej aku lak.... tak penah aku kena apa2, tapi setakat rasa seram2 tu mmg ada.... especially, time aku nak gi buang hajat kecil tgh2 malam... aku duduk kat top floor, agak seram gak la floor tu.... (kolej aku kolaj lama), tapi aku ni jenis kering je...
pernah je aku mandi tgh malam, kebetulan malam tu black out.... kawan2 aku bising marah2 kat aku....
penah gak aku stay kat blok aku tu sorang2 je... yang lain balik kg.... gila tol aku ni....
tapi kan, tak tipulah, aku selalu jer kena tindih..... huh, penat tau....

n now, aku dah mula jadi penakut...aku pun pelik gk, dulu tak mcm ni pun.

Rate

1

Reply #179 jazzputih's post

fbmk tak ada pak guard sebab dekat dengan pintu gate UPM la..sebab tu kot...